در بارۀ سازمان

سازمان فدائيان (اقليت) يک سازمان کمونيست است که برای سرنگونی نظام سرمايه‌داری و برقراری یک جامعه کمونيستی مبارزه می‌کند.
سازمان فدائيان (اقليت) برای ايجاد جامعه‌ای بدون طبقات مبارزه می‌کند که در آن هر گونه استثمار، ستم، تبعيض، نابرابری اجتماعی و اختناق برافتاده باشد، تمام اعضا آزاد و برابر جامعه در رفاه و خوشبختی زندگی کنند و استعدادهای خود را شکوفا سازند.
هدف فوری سازمان فدائيان (اقليت) سرنگونی جمهوری اسلامی و برقراری حکومت شورائی کارگران و زحمتکشان است.
حکومت شورائی که مظهر پيگيرترين و کامل‌ترين شکل دمکراسی است، وسيع‌ترين و کامل ترين آزادی‌های سياسی را برقرار خواهد ساخت و با تحقق مطالبات دمکراتيک و رفاهی – اجتماعی عمومی، دگرگونی‌های سوسياليستی را آغاز خواهد نمود.

————————————–

مردم  انقلابی و آزادی‌خواه ایران، هواداران،

برای تماس با سازمان فدائیان (اقلیت) با آدرس پست الکترونیکی، با ما تماس بگیرید و پیام‌های خود را به اطلاع ما برسانید.

ما منتظر دریافت اخبار و گزارش‌ها، و نیز پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

شماره تلفن پیام‌گیر در اروپا:

پست الکترونیک: info@fadaian-minority.org

آدرس‌های سایت اینترنتی سازمان:

http://www.fadaian-minority.org

http://fadaian-aghaliyat.org

——————————————–

تاريخچۀ سازمان

مروری بر تاریخچه سازمان، از سیاهکل تا کنفرانس دهم سازمان (۱٣۸۵)

مروری بر انتشار اولين شمارۀ نشريه کار و روند ادامۀ نشر آن در گفتگو با توکل

چرا تغيير نام

برنامه عمل سازمان فدائیان (اقلیت) برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی و برقراری حکومت شورائی

در اين صفحه، سعی ما بر اين است که با استفاده از اسناد منتشره، روند شکل گيری و تاريخچه مختصر سازمان را در اختيار شما قرار دهيم.

مطالب در فرمت PDF و قابل مشاهده در همين صفحه ميباشند، شما همچنين ميتوانيد با استفاده از گزينۀ Save Target As  اقدام به ذخيره و مطالعۀ بعدی بنمائيد.

تاريخ مختصر سازمان فدائيان (اقليت)

دوران شکل گيری سازمان

در توضيح جريان شکل‌گيری سازمان ما، بايد به بررسی شرايطی پرداخت که در بطن آن سچفخا پا به عرصه حيات نهاد. لذا بايد به دهه چهل بازگشت و شرايط عينی و ذهنی آن دوران را مرور کرد.
اين دوره‌ای است که جامعه ايران در نتيجه سرکوب و ديکتاتوری عريان، نسبتاً آرام بود و جنبش توده‌ای با رکود و خمود روبرو بود. معهذا از نيمه دوم دهه چهل، توأم با تشديد تضادها، آرام آرام جنبش‌های اعتراضی علنی شکل می‌گيرند. نخستين تجلی اين رشد جنبش اعتراضی، جنبش دانشجوئی بود، که تدريجاً خصلت توده‌ای به خود گرفت و در جريان مرگ تختی و اعتراض به گران شدن بهای بليط اتوبوسها در تهران خود را نشان داد. اما هنوز از جنبشهای گسترده خودانگيخته کارگری خبری نبود. ……………

از سياهکل تا قيام
لذا آنچه که پس از يک دوره مباحثات تئوريک در دستور کار قرار گرفت، دست يازيدن به يک مبارزه جدی از طريق تلفيق مبارزه سياسی و نظامی به ويژه با تکيه بر تجربيات انقلاب کوبا و مبارزات چريک‌های شهری در امريکای لاتين بود. تيم‌های شهر و کوه سازماندهی گرديد و تدارک ايجاد يک کانون پارتيزانی در کوه‌های شمال در دستور کار قرار گرفت. اما هنوز اين تدارک به طور کامل فرجام نگرفته بود که به علت برخی دستگيری‌ها و احتمال دستيابی رژيم به پاره‌ای اطلاعات، عمليات زودتر آغاز گرديد و در ۱۹ بهمن ۱۳۴۹ حمله به پاسگاه ژاندارمری سياهکل انجام گرفت. ………..

از قيام تا به امروز
مبارزات پيگير سازمان در دوران ماقبل قيام و حضور و مداخله سازمان در جريان انقلاب و قيام مسلحانه باعث گرديد که با سرنگونی رژيم شاه، سازمان چريک‌های فدائی خلق ايران به يک جريان قدرتمند و بانفوذ کمونيستی نه تنها در ايران بلکه در سراسر خاورميانه تبديل گردد. راديکال‌ترين نيروهای جامعه به صفوف سازمان پيوستند. تعداد بسيار کثيری از کارگران و روشنفکران انقلابی به سازمان گرايش يافتند. دفاع سازمان از مطالبات سوسياليستی کارگران، و خواستها و مطالبات دمکراتيک عمومی مردم، در برابر هيئت حاکمه ارتجاعی که با سرنگونی رژيم شاه به قدرت رسيده بود، سازمان را به يک آلترناتيو نيرومند در برابر رژيم حاکم تبديل کرده بود…….   متن کامل تاريخ مختصر سازمان فدائيان (اقليت) در فرمت PDF

——————————–

مروری بر تاریخچه سازمان، از سیاهکل تا کنفرانس دهم سازمان(۱٣۸۵)

برگرفته از رادیو دمکراسی شورایی

سی و هفتمین سالروز سیاهکل فرا رسیده است. در ۱٩ بهمن ۱٣۴٩ گروهی از انقلابیون کمونیست که آرمان‌شان سوسیالیسم و رهایی بشریت ستم‌دیده بود، با حمله مسلحانه به یکی از مراکز سرکوب و ستم رژیم سلطنتی شاه در سیاهکل، مبارزه‌ای حماسی را آغاز نمودند که همچون ستاره‌ای تابناک در جنبش کمونیستی ایران درخشید و جاودانه شد. فداییانی که حماسه سیاهکل را آفریدند، خود در یک نبرد نابرابر جان باختند. اما سنتی را از مبارزه آشتی‌ناپذیر با نظم غیر انسانی حاکم پایه گذاشتند که با نام سیاهکل عجین شد.
به مناسبت سالگرد سیاهکل، تاریخچه کوتاهی را از سیاهکل و شکل‌گیری سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران تا مبارزه‌ای که اکنون سازمان فدائیان (اقلیت) آن را ادامه می‌دهد، تهیه کر‌ده‌ایم، که طی چند برنامه برای شنوندگان صدای دمکراسی شورایی پخش خواهد شد.   (متن نوشتاری کامل اين برنامه در فرمت PDF)

2 پاسخ

  1. آری از شکل گیریی ومبارزات سازمان چریکهای فدای خلق ایران کدام انسان آزاده ای است که خبر نداشته باشد واز آن آگاه نباشد.
    اما سوال این است چرا سازمان نتوانست از خیل عضیمی که به سمت سازمان سرازیر شده بودندو تشکیل شده بود از قشرهای مختلف مردم در جهت گسترش همه جانبه جنبش انقلابی بهرمند شود.
    و سوال دیگری که در شرایط کنونی مطرح می شود این است که با توجه به رکود جنبش چپ انقلابی وفاصله افتادن بین جنبش مردمی ونیروهای چپ انقلابی چرا در جهت ایجاد یک جبهه ای مشترک تشکیل شده از تمامی نیروهای چپ انقلابی اقدامی صورت نمی گیرد واگر این تلاش از سوی سازمان اقلیت صورت گرفته چگونه است که تا کنون نتیجه نداشته است.

  2. رفيق سعيد گرامی: همانطور که به دفعات، چه در مقالات متعدد نشريه کار و چه در مصاحبه های راديويی به آن اشاره شده و توضيح آن رفته است، عدم انسجام تشکيلاتی، نداشتن برنامۀ مدون، يکدست نبودن تشکيلات و خيانت های پی در پی مسئولين فرصت طلب و خيانت کاری که بعدها به اسم «اکثريت» باعث از هم پاشيدگی بزرگترين سازمان کمونيستی خاورميانه شدند، همه و همه دست به دست هم داد تا سازمان نتواند به وظايف خود بدرستی عمل کند.
    در مورد اقدام برای اتحاد نيز بايد به اطلاع شما برسانيم که در سالهای نه چندان دور، اين تلاش از طرف سازمان صورت گرفت و به همراه تعداد ديگری از سازمانها و تشکلات سياسی و تعداد قابل توجهی از فعالين مستقل سياسی «اتحاد نيروهای چپ و انقلابی» شکل گرفت که ماحصل آن جلسات وسيع و بولتن های متعددی است که تماماًمنتشر و موجود ميباشد، ولی متأسفانه با تمامی تلاش و نيروی زيادی که از سازمان و بعضی ديگر از نيروهای تشکيل دهندۀ آن گرفته شد، اين اتحاد با موفقيت روبرو نشد و منحل گشت. برای کسب اطلاعات بيشتر در مورد هر دو سؤال خود ميتوانيد به آرشيو نشريات سازمان و مصاحبه های راديويی مسئولين سازمان در سايت راديو دمکراسی شورائی مراجعه کنيد.
    سلامت، موفق و پيروز باشيد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: