از آرشیو کامل نشریه کار ارگان سازمان فدائیان (اقلیت) در تلگرام دیدن کنید

97

https://t.me/karfadaianaghaliyat

کار، تنها نشريه در جنبش چپ ايران است که در اسفند ۱۳۵۷، کمتر از يک ماه پس از قيام بهمن ماه، انتشار آن آغاز شد و عليرغم فراز و نشيب‌های سازمان چريک‌های فدائی خلق ايران، از انشعاب بزرگ سال ۵۹ گرفته تا جدائی‌های بعدی، و ضربات سهمگين مرتجعان حاکم بر پيکر سازمان، تا نيمه دوم سال ۱۳۶۴ در ايران منتشر شد و بعد از آن نيز تا امروز بدون وقفه انتشار يافته است.
در تمامی اين سال‌ها، نشريه کار همچون رودخانه‌ای جاری، بستر گذشته را گاه در دشتی نسبتاً هموار و گاه از ميان سنگلاخ‌ها، پيموده است. برای تصوير اين فراز و نشيب که در عين حال بيانگر فراز و نشيب بزرگ‌ترين سازمان چپ ايران، سازمان فدائی، و در سطح گسترده‌تر جنبش چپ ايران نيز هست، بر آن شديم که آرشيو کامل آن‌را از اين طريق نيز در دسترس علاقه‌مندان قرار دهيم.
نشريه کار ارگان مرکزی سازمان است و پيش‌برنده خط مشی‌ای که کنفرانس‌های سازمان و کميته اجرائی منتخب آن تعيين می‌کند.
با اين اميد که نشريه کار در آينده نيز بتواند به وظايف خود در قبال جنبش طبقه کارگر عمل کند، خاطره تمامی رفقائی را که در سال‌های گذشته نقشی در ايجاد نشريه و تداوم انتشار آن ايفا کرده‌اند، و رفقای چه بسا گمنامی که در خفقان‌آميزترين شرايط نشريه را تکثير و توزيع کرده‌اند، گرامی می‌داريم.

سرنگون باد رژيم جمهوری اسلامی – برقرار باد حکومت شورایی
زنده باد آزادی – زنده باد سوسیالیسم
کار- نان – آزادی – حکومت شورايی

⚠️ در اين کانال، آرشيو کامل نشريه کار در اختيار علاقمندان قرار می‌گيرد. لازم به توضيح است که اين مجموعه دو دوره را در برمی‌گيرد. ۶٠ شماره نخست مربوط به دوران قبل از انشعاب در سازمان چريکهای فدايی خلق ايران است و از شماره ۶١ به بعد به دوران پس از انشعاب مربوط می‌گردد. برای آن گروه از خوانندگان که در جريان شکل‌گيری انشعاب سال ١٣۵٩ در سازمان چريکهای فدايی خلق ايران قرار ندارند، مختصرا اشاره کنيم که اين انشعاب در خرداد ماه ١٣۵٩ در پی يک رشته اختلافات ايدئولوژيک – سياسی و تشکيلاتی که در محور آن ارزيابی از ماهيت جمهوری اسلامی و شيوه برخورد به آن قرار داشت، به وقوع پيوست. جناح اقليت سازمان، جمهوری اسلامی را يک رژيم ارتجاعی و ضد انقلابی می‌دانست و خواهان سازماندهی کارگران و زحمتکشان و تدارک برای برانداختن آن بود. اما جناح موسوم به اکثريت، جمهوری اسلامی را مترقی ارزيابی می‌کرد و خواهان حمايت از آن و همکاری با آن بود. اين اختلاف ميان دو جناح، در نشريه کار نيز انعکاس می‌يافت. تا شماره ٣۵ که اکثريت تحريريه نشريه کار را جناح انقلابی سازمان تشکيل می‌داد، خطمشی کار در مجموع، انقلابی و سوسياليستی بود. اما در پی پلنومی که در آذر ماه سال ١٣۵٨ برگزار شد و منجر به استعفا يا تصفيه جناح اقليت از تحريريه کار گرديد، تدريجا خط رفرميستی جناح اکثريت و حمايت از جمهوری اسلامی حاکم شد که سرانجام به انشعاب انجاميد. با اين انشعاب است که جناح اقليت، کار شماره ۶١ را منتشر کرد که تا به امروز انتشار آن ادامه دارد. چند شماره نشريه کار در اين آرشيو موجود نيست. شماره‌های ١۴۶ تا ١۵٣ در جريان حمله رژيم به چاپخانه مخفی سازمان در سال ١٣۶٠ پيش از توزيع از بين رفتند. شماره‌های ۱۷۸ – ۱۷۹ – ۱۸۴ – ١٩١ – ١٩٢ و صفحات ۱۳ و ۱۴ شماره ۱۸۷ و صفحات ۱۵ و ۱۶ شماره ۱۸۸ نيز متأسفانه يافت نشدند.
توجه: با استفاده از امکان جستجو در گوشه سمت راست بالای صفحه کانال، با درج شماره نشریه مورد نظر یا موضوع و یا ماه و سال، به نشریات مورد علاقه خود زودتر دسترسی پیدا کنید.

انتشارات سازمان فدائيان (اقليت)

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: