اطلاعیه مشترک: از مبارزات آزادی‌خواهانه مردم زحمتکش علیه نظم موجود حمایت کنیم

بیش از ۱۰ روز است خیابان‌های شهرهای کوچک و بزرگ در سراسر کشور، صحنه‌ی اعتراضات پرشور جوانان، زنان و عموم توده‌‌های زحمتکشی‌ست، که به پا خاسته‌اند تا به وضعیت فلاکت‌باری که رژیم جمهوری اسلامی به بار آورده، پایان بخشند.

مردم زحمتکش و آزادی‌خواه ایران با خیزش‌های دلاورانه و تداوم اعتراضات خیابانی خود نشان داده‌اند که از فقر و ستم و بیکاری به ستوه آمده‌اند، عیه تبعیض و گرانی و نابرابری به اعتراض برخاسته و برای تأمین رفاه و آزادی و برابری، چنگ در چنگ نظام حاکم و سران مستبد آن افکنده‌اند.

رژیم ارتجاعی و ددمنش حاکم بر این خیال است که با توسل به قوه‌ی قهر و سرکوب خونین معترضان قادر است توده‌های مردم را مرعوب سازد. نیروهای سرکوب رژیم تاکنون بیش از ۲۰ نفر را به قتل رسانده و نزدیک به ۲۰۰۰ تن را بازداشت و روانه زندان ساخته‌اند. اما تداوم اعتراضات و خیزش‌های خیابانی و شعارهای کوبنده مردم زحمتکش، یک‌بار دیگر نشان می‌دهند که با حربه سرکوب نمی‌توان توده‌های مردم ناراضی را از صحنه اعتراض و مبارزه حذف کرد. مادام که مردم ایران از چنگال ظلم و ستم و بیداد رها نشده و به آزادی و رفاه دست نیافته‌اند، مبارزه ادامه و تعمیق بیش‌تری خواهد یافت. ادامه‌ی جنبش اعتراضی جوانان، بیکاران، زحمتکشان و تهیدستان جامعه، در پیوند با جنبش اعتصابی کارگران، معلمان، پرستاران و سایر زحمتکشان تعمیق بیش‌تری خواهد یافت و مسیر براندازی قطعی تمام نظم موجود را هموارتر خواهد ساخت.

مردم مبارز و آزادی‌خواه ایران

ما امضاکنندگان این بیانیه از خیزش انقلابی شما علیه رژیم ارتجاعی حاکم و از تمام مبارزات آزادی‌خواهانه و برابری‌طلبانه‌ی شما قویاً حمایت می‌کنیم و امر خود را کمک به تداوم این خیزش سراسری می‌دانیم.

ما بر این باوریم که خواست‌های جوانان، بیکاران، زحمتکشان و تهیدستان و زنان ستمکش ایران که با شعار “کار، نان و آزادی” به رویارویی با رژیم سرمایه‌داران و انگل‌های مفت‌خور برخاسته‌اند، جدا از خواست‌های کارگران، معلمان و پرستاران نیست.

ما از عموم کارگران و معلمان و دیگر اقشار زحمتکش دعوت می‌کنیم با روی‌آوری به اعتراض و اعتصاب، جبهه‌ی اعتراض علیه نظم موجود را تقویت کنند و این اعتراضات را به مرحله‌ی عالی‌تری ارتقا دهند.

ما مداخله‌گری قدرت‌های امپریالیستی به کمک نیروهای اپوزیسیون بورژوایی جهت به انحراف کشاندن این خیزش سراسری را مانعی بر سر راه پیشروی و پیروزی این جنبش می‌دانیم و بر این باوریم که تنها با تکیه بر آگاهی و سازمان‌یابی جنبش کارگری و جنبش به پا خاسته مردم رنج‌دیده ایران می توان این موانع را برطرف کرد.

ما هم‌چنین سرکوب و کشتار و بازداشت اعتراض‌کنندگان را شدیداً محکوم می‌کنیم و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط بازداشت‌شدگان و تمام زندانیان سیاسی هستیم.

گرامی باد یاد جانباختگان خیزش سراسری مردم ایران

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی –زنده باد سوسیالیسم

۲۰ دی ۱۳۹۶ (برابر با ۱۰ ژانویه ۲۰۱۸)

امضاها به ترتیب حروف الفبا:

– حزب کمونیست ایران

– سازمان راه کارگر

– سازمان فداییان (اقلیت)

– هسته اقلیت

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: