احضارو اعمال فشار علیه فعالان کارگری و اجتماعی را شدیدا محکوم می کنیم

Armروز دوشنبه ۴ اردیبهشت علی نجاتی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به همراه اشرف رحیم خانی و زینب کشوری فعال در بخش زنان، همراه با عزت جعفری، شاهپور رشنو، علی محمد جهانگیری و شاکری به شعبه دوم دادگاه انقلاب دزفول احضار شدند. احضار این فعالان کارگری و اجتماعی با ارسال پیامک و طرح اتهامات واهی تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی صورت گرفت.
همچنین، شیث امانی از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز روز سوم اردیبهشت به ستاد خبری اداره اطلاعات سننندج احضار و توسط مامورین امنیتی مورد بازجویی و تهدید قرار گرفت. احضار شیث امانی پس از آن صورت گرفت که او به همراه برخی از فعالین کارگری شهر سنندج روز ۲۶ فروردین ماه طی ارسال نامه ای به فرمانداری سنندج خواهان صدور مجوز برای برگزاری مراسم روز جهانی کارگر شدند.
با نزدیک شدن روز جهانی کارگر، فشارهای امنیتی علیه علی نجاتی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه و دیگر فعالان کارگری و اجتماعی در شرایطی تشدید شده است، که تعداد دیگری از فعالان کارگری و سندیکائی ازجمله رضا شهابی، ابراهیم مددی و داود رضوی ازاعضای هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه نیز با انواع فشارها و تضییقات روبرو هستند. این فعالان سندیکا ئی تنها به خاطر دفاع ازحقوق کارگران مکرر مورد تعرض دستگاه سرکوب و امنیتی قرار گرفته و به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.رژیم ضد کارگری جمهوری اسلامی یک لحظه از تعقیب و پی‏گرد و پرونده سازی برای فعالان سندیکائی و تلاش برای به زندان افکندن این کارگران دست برنداشته است. بهنام ابراهیم زاده و جعفر عظیم زاده دبیر اتحادیه کارگران آزاد ایران نیز بعد از اتمام دوره های زندانی خود، با طرح اتهامات امنیتی، مجددا به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.
در احضارهای فوق، ماوران امنیتی جمهوری اسلامی با ارعاب و تهدید از فعالان کارگری احضار شده خواسته اند تا از حضور در هرگونه مراسم اول ماه مه – روز جهانی کارگر- پرهیز کنند.
اسماعیل عبدی معلم زندانی و دبیر کانون صنفی معلمان تهران نیز که شش سال حبس محکوم شده است، در تاریخ دوم اردیبهشت طی نامه ای سرگشاده از بند ۳۵۰ زندان اوین، در اعتراض به “صدور احکام امنیتی” برای فعالان تشکل های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح “خروج روند پیگیری پرونده خود از حالت امنیتی به عادی” اعلام کرده است، که از تاریخ دهم اردیبهشت یعنی یک روز قبل از روز جهانی کارگر دست به اعتصاب غذا خواهد زد.
براستی اینهمه اعمال فشار،پرونده سازی، احضار و اقدامات سرکوب گرانه علیه فعالان کارگری و اجتماعی برای چیست؟ آیا غیر از این است که هیئت حاکمه ایران به دلیل تعمیق بحران اقتصادی و شرایط نابسامانی که در آن دست و پا می زند، بیش از هر چیز از خیزش طبقاتی کارگران و توده های زحمتکش در هراس است. با وخیم تر شدن اوضاع معیشتی کارگران و توده مردم و به تبع آن گسترش نارضایتی عمومی واحتمال بروز انفجارات توده ای، طبقه حاکم نیز به تنها گزینه همیشگی اش یعنی اعمال سرکوب و فشار بیشتر بر فعالان کارگری و اجتماعی، آنهم در روزهای منتهی به روز جهانی کارگر، روز برپایی اعتصابات و اعتراضات کارگری ، پناه آورده است.
سازمان فدائیان (اقلیت) ضمن اعلام انزجار شدید و محکوم نمودن هرگونه اعمال فشار، احضار، دستگیری و بازجویی فعالان کارگری و سندیکائی توسط مراکز قضایی و امنیتی، همه کارگران ایران را به اتحاد و همبستگی و دفاع از فعالان کارگری و سندیکائی فرا می خواند.
سازمان فدائیان (اقلیت) ازحق کارگران و معلمان و دیگراقشار زحمتکش جامعه برای ایجا د تشکل های مستقل قویاً دفاع می کند و خواهان رفع تعقیب پلیسی، امنیتی، قضایی ازتمام فعالان کارگری واجتماعی‏ست.

سرنگون باد جمهوری اسلامی- برقرار باد حکومت شورایی
زنده باد آزادی- زنده باد سوسیالیسم
سازمان فدائیان (اقلیت)
۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
کار- نان- آزادی – حکومت شورایی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: