بيانيه هسته مقاومت رفيق بهروز دهقانى (هواداران سازمان فدائيان-اقليت داخل كشور) به مناسبت چهل و ششمين سالگرد نبرد حماسى سياهكل

rah-kargar

چهل و ششمین سالگرد نبرد حماسی سیاهکل گرامی باد

کارگران، زحمتکشان، روشنفکران انقلابی !

چهل و شش سال قبل در روز ۱۹ بهمن، رفقای ما با حمله مسلحانه به پاسگاه ژاندارمری سیاهکل، جزیره‌ی ثبات و آرامش شاه را برهم زدند و جنگ بی امانی را علیه نظام سرمایه‌داری حاکم بر ایران و امپریالیسم جهانی آغاز کردند.

  نبرد حماسی سیاهکل، یک ضرورت تاریخی نشأت گرفته از شرایط مشخص ایران بود که جو انفعال و بی عملی را درهم شکست و فضای رعب و سکونی را که دیکتاتوری عریان شاهنشاهی برجامعه حاکم ساخته بود برهم زد. سیاهکل و جنبش مسلحانه همچنین لطمات سنگینی را که سیاست‌های تسلیم طلبانه و مخرب حزب توده و خیانت رهبران آن برجنبش کارگری- کمونیستی و براعتبار کمونیست‌ها وارد ساخته بود جبران کرد .سیاهکل و جنبش مسلحانه ذهنیت منفی نسبت به کمونیسم و کمونیست‌ها را درهم شکست، اعتماد سیاسی توده‌های کارگر و زحمتکش را به دست آورد و اعتبار کمونیسم و کمونیست‌ها را احیاء کرد.

 با این نبرد دلاورانه بود که سازمان ما در سیاهکل اعلام موجودیت نمود و طی بیش از چهار دهه مبارزه بی امان  در راه آرمان‌های طبقه کارگر، صدها و هزارها رفیق فدائی از بهترین فرزندان کارگران و زحمتکشان  را تقدیم راه سرخ پرولتاریا و سوسیالیسم نمود. رفقائی که نامشان برای همیشه در تاریخ مبارزه طبقاتی کارگران ماندگار شد. چهل و شش سال پس از آن رویداد تاریخی، امروز در ۱۹ بهمن ۱۳۹۵  با اعلام یک دقیقه سکوت، یاد جانفشانان  و حماسه سازان سیاهکل را گرامی می‌داریم.

کارگران، زحمتکشان و روشنفکران انقلابی !

 سی و هشت سال از حیات ننگین جمهوری اسلامی گذشت. درطول تمام این سال‌ها نه فقط هیچ‏گونه بهبودی در وضعیت سیاسی و اقتصادی کارگران و عموم زحمتکشان بوجود نیامده بلکه اوضاع پیوسته بدتر شده است. بیکاری و اعتیاد و ده‌ها مصیبت اجتماعی دیگر افزایش یافته است. تبعیض و ستم و نابرابری و استثمار طبقه کارگر بیش از پیش تشدید شده و اوضاع  از همه جهت وخیم‌تر شده است.

ما هواداران سازمان فدائیان (اقلیت) اعلام می‌کنیم تنها راه نجات کارگران و زحمتکشان و تمام استثمار شدگان، سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی و برقراری حکومت شورائی‏ست. تنها با اسقرار حکومت شوراها و گذار به سوسیالیسم است که می‌توان به جامعه‌ای عاری از هرگونه  تبعیض و ستم و استثمار دست یافت.

  لذا ما با اعتقاد راسخ به مارکسیسم لنینیسم و سوسیالیسم، بار دیگر با حماسه آفرینان سیاهکل پیمان می‌بندیم که برای برپائی یک انقلاب اجتماعی و اسقرار حکومت شورائی و در راه آرمان‌های سرخ و سوسیالیستی این رفقا به مبارزه ادامه دهیم.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی – برقرار باد حکومت شورائی

زنده باد ازادی- زنده باد سوسیالیسم

کار- نان –  ازادی –    حکومت شورائی

هسته مقاومت رفیق بهروز دهقانی

بهمن ۱۳۹۵

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: