برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنج‌شنبه ۲۲ تیر

برنامه‌های امروز شامل: اطلاعیه رادیو دمکراسی شورایی – تفسيرهای خبری – مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۲۴ با عنوان «نان گران، درمان گران، به پا به پا زحمتکشان!»، و مروری بر زندگی سياسی و آموزش‌های کارل مارکس (قسمت نهم)، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، این‌جا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/KmRPZpDL/22tir.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

اطلاعیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در محکومیت حکم دادگاه بدوی علیه رضا شهابی

اخراج کارگران معترض پرلیت آسیا

صدور حکم اعدام ۵ زندانی سیاسی در اهواز

٣٠٠ زندانی زیر اعدام در زندان یزد

افزایش بهای مرغ به ٨٠٠٠ تومان

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

اطلاعیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در محکومیت حکم دادگاه بدوی علیه رضا شهابی

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با انتشار اطلاعیه‌ای به حکم دادگاه بدوی علیه رضا شهابی کارگر زندانی و عضو هیات مدیره این سندیکا اعتراض کرد. در بخشی از این اطلاعیه آمده است: ” سنديكای كارگران شركت واحد ضمن محكوم كردن حكم صادره برای رضا شهابی خواستار آزادی بی قيد و شرط اين فعال كارگری می باشد”.

تاکنون اطلاعیه‌های گوناگونی در حمایت از رضا شهابی و در اعتراض به حکم دادگاه بدوی علیه این کارگر زندانی از سوی تشکل‌های گوناگون کارگری از جمله کمیته‌ دفاع از رضا شهابی، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری منتشر شده است. نقطه‌ی مشترک تمامی این حمایت‌ها، تاکید بر آزادی بی‌قیدوشرط کارگران زندانی و حق کارگران برای ایجاد تشکل مستقل بوده است.

اخراج کارگران معترض پرلیت آسیا

از زمان تجمع اعتراضی کارگران واحد قطعه‌سازی پرلیت آسیا در ٢١ خردادماه تاکنون ٢٠ کارگر معترض از کار اخراج شده‌اند.

کارگران پرلیت آسیا در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه دستمزد، عیدی و پاداش آخر سال روز ٢١ خرداد در برابر درب ورودی کارخانه تجمع کردند که در همان روز ۵ کارگر معترض اخراج شدند. طی یک ماه گذشته نیز ١۵ کارگر معترض دیگر به‌تدریج از کار اخراج گردیدند.

قراردادهای موقت و پیمانی راه اخراج کارگران معترض را برای سرمایه‌‌داران باز نموده است و آن‌ها بدون مشکلی کارگرانی را که در جریانات اعتراضی فعال‌تر و سازمان‌دهنده هستند از کار اخراج می‌کنند. سرمایه‌داران بدین وسیله ضمن ترساندن دیگر کارگران از اخراج و وادارکردن‌شان به پذیرش شرایط کارفرما، سعی می‌کنند تا از اعتراضات احتمالی بعدی جلوگیری کنند.

اما به رغم آن که هم اکنون اکثریت بزرگ کارگران ایران با قراردادهای موقت و پیمانی مشغول به کار هستند، هر روز شاهد اعتصاب و اعتراض کارگرانی هستیم که به‌رغم قراردادی بودن و خطر اخراج برای تحقق خواست‌های خود دست به اعتراض می‌زنند.

صدور حکم اعدام ۵ زندانی سیاسی در اهواز

۵ زندانی سیاسی توسط قاضی شعبه ٣ دادگاه به‌اصطلاح انقلاب اهواز به اعدام محکوم شدند. علی عموری دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان و سردبیر یک نشریه دانشجویی به زبان عربی در این دانشگاه، هاشم شعبانی دبیر زبان و ادبیات عرب و دانشجوی فوق‌لیسانس علوم سیاسی، هادی راشدی مهندس شیمی که برای دانش‌آموزانی که به دلیل تفاوت زبانی دچار عقب‌افتادگی درسی می‌شدند کلاس‌های رایگان برگزار می‌کرد، جابر و مختار آلبوشوکه محکومین به اعدام، همه از ساکنان منطقه خلفیه واقع در شرق شهر اهواز می‌باشند. هاشم شعبانی در جلسات دادگاه به دلیل فقر مالی حتا از داشتن وکیل نیز محروم بوده است. اتهام آن‌ها اقدام علیه امنیت ملی از طریق محاربه با خدا و رسول عنوان شده است

در خردادماه گذشته نیز ۴ زندانی سیاسی عرب با اتهاماتی مشابه اعدام شدند که سه نفر از آن‌ها برادر بودند. این دادگاه‌های نمایشی معمولن غیرعلنی برگزار شده و متهمان در طول دوران بازجویی، برای اعتراف به مواردی که می‌تواند پرونده‌ی آن‌ها را سنگین کرده و راه را برای اعدام آن‌ها باز کند شدیدن مورد شکنجه قرار می‌گیرند. در ویدئویی که از ۴ زندانی سیاسی عرب که در خردادماه اعدام شدند منتشر شده است، آن‌ها ضمن رد اتهامات انتسابی، فعالیت‌های خود را مسالمت‌آمیز اعلام کرده بودند. اعدام و زندان تنها روش پاسخ رژیم اسلامی به درخواست‌های بی‌پاسخ مانده‌ی مردم، کارگران و زحمت‌کشان است که برای ایرانی آزاد و برای برابری و سوسیالیسم مبارزه می‌کنند.

٣٠٠ زندانی زیر اعدام در زندان یزد

صبح روز ١٩ تیرماه ۵ زندانی به اتهام مواد مخدر در زندان یزد اعدام شدند. اعدام‌شده‌گان بین ۴ تا ۵ سال در زندان بودند. هم‌چنین ٨ زندانی محکوم به اعدام نیز به سلول‌های انفرادی منتقل شده‌اند که احتمال اعدام آن‌ها در روزهای آینده وجود دارد. هم اکنون ٣٠٠ زندانی محکوم به اعدام در زندان یزد نگه‌داری می‌شوند. در سراسر ایران هزاران زندانی محکوم به اعدام شده‌اند که اتهام اغلب آن‌ها شرکت در فروش مواد مخدر می‌باشد.

یکی از نتایج ناتوانی رژیم در برخورد به بحران‌های اجتماعی، افزایش شدید زندانی و محکومین به اعدام است. هم اکنون میلیون‌ها پرونده‌ی قضایی در قوه قضاییه برای رسیده‌گی معطل می‌باشند، هم چنین چندین برابر ظرفیت در زندان‌های کشور زندانی وجود دارد. با افزایش بحران‌های اجتماعی نیز هر ساله شاهد افزایش زندانی، پرونده‌های قضایی و در نهایت اعدام هستیم، اما میزان اعدام‌ها به‌قدری زیاد شده است که رژیم در سال‌های اخیر سعی می‌کند به دلیل ابعاد بین‌المللی آن، بسیاری از اعدام‌ها را در خفا انجام دهد.

اما با این وجود، از آن‌جایی که رژیم هیچ پاسخی به معضلات اجتماعی ندارد، یکی از سیاست‌های دیرین رژیم استفاده از اعدام به‌ویژه اعدام در ملاعام برای نشان دادن مشت آهنین خود به مردم بوده است و در ماه های اخیر نیز اعدام در ملاعام افزایش چشم‌گیری داشته است.

به موازات گسترش بحران، و ناتوانی حکومت در برخورد با آن، رژیم در تمامی زمینه‌هایی که با بحران روبروست از جمله در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و حتا اقتصادی روز به روز بیشتر به نیروی سرکوب و چماق خود متکی می‌گردد.

افزایش بهای مرغ به ٨٠٠٠ تومان

توضیح محدود مرغ دولتی به‌بهای هر کیلو ۴٧٠٠ تومان نتوانسته است از افزایش بهای مرغ جلوگیری کند و هم اکنون بهای هر کیلو مرغ در برخی نقاط تهران به ٨ هزار تومان رسیده است. به دلیل کمبود توزیع مرغ با قیمت ۴٧٠٠ تومان، برای تهیه‌ی دو عدد مرغ با این قیمت، متقاضیان مجبورند تا ساعت‌ها در صف توزیع بایستند.

با نزدیک شدن به ماه رمضان، پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌ها بار دیگر اوج گیرند و گران شدن مرغ در واقع به‌پیشواز رفتن موج جدید گرانی‌هاست. حتا برخی از کشتارگاه‌ها از جمله در کرمانشاه کشتار مرغ را به‌دلیل اجبار در تعیین قیمت از سوی مقامات دولتی متوقف کرده و اعلام کرده‌اند که با این قیمت ضرر کرده و حاضر به کار نمی‌باشند.

از آغاز سال نو تاکنون ٢ بار قیمت‌ها به‌صورت جهشی افزایش پیدا کرده‌اند و این واهمه وجود دارد که موج جدید افزایش قیمت‌ها در راه باشد، این در حالی‌ست که هم اکنون نیز مردم قدرت خرید بسیاری از کالاها را ندارند. به دلیل کاهش قدرت خرید، مردم از خرید بسیاری از کالاها که ضروری نمی‌باشد اجتناب می‌کنند و به همان نسبت در خرید کالاهای ضروری نیز به حداقل‌ها رضایت می‌دهند.

حکومت اسلامی در همه‌جا به بن بست رسیده و  حتا قدرت کنترل قیمت مرغ را نیز ندارد، اما خامنه‌ای که چشم‌هایی نابینا و گوش‌هایی ناشنوا دارد، در سخنرانی دیروز خود بار دیگر به تکرار دروغ‌های همیشه‌گی خود پرداخته و اعلام کرد که به برکت تحریم‌ها، کشور به پیشرفت‌های بزرگی نائل آمده و هیچ مشکلی وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: