برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۶ تیر

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – اطلاعيه کميتۀ خارج از کشور سازمان فدائيان (اقليت) با عنوان «جای کارگران و فعالان کارگری در زندان نیست»، و پیرامون نشست کشورهای پنج + یک  و رژیم جمهوری اسلامی در مسکو در گفتگویی با توکل از سازمان فداییان (اقلیت)، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، این‌جا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/r1jZEs-q/06tir.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

ادامه‌ی بازداشت ٩ عضو کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری

تجمع اعتراضی صدها کارگر شهرداری ارومیه در برابر ساختمان شهرداری

تجمع کارگران کارخانه ریسندگی خاور گیلان در برابر استانداری

حضور جمع کثیری از کارگران اخراجی شهاب خودرو در اداره کار شمال غرب تهران

تاکید مجدد فرمانده نیروی انتظامی تهران بر سرکوب زنان به بهانه‌ی بدحجابی

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

 ادامه‌ی بازداشت ٩ عضو کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری

با گذشت بیش از ١٠ روز از بازداشت اعضای شرکت‌کننده در مجمع عمومی سالیانه کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، هم‌چنان ٩ نفر در بازداشت بسر می‌برند.

براساس آخرین اخبار منتشره، ۶ نفر از بازداشت‌شده‌گان که به زندان رشت منتقل شده‌اند، در تماس تلفنی با خانواده‌های خود اطلاع داده‌اند که در بازداشت اداره اطلاعات رشت می‌باشند. هم‌چنین ریحانه انصاری و علیرضا عسگر٢ نفر از ٣ بازداشتی دیگر که در کرج نگه‌داری می‌شوند با خانواده‌های‌شان تماس گرفته‌‌اند، اما از سرنوشت جلیل محمدی هیچ خبری در دست نبوده و ماموران امنیتی با خانواده‌ی وی که برای پیگیری پرونده‌ی او به دادگاه مراجعه کرده بودند، بسیار توهین‌آمیز برخورد کرده‌اند.

روز ٢۶ خرداد، ماموران امنیتی با حمله به نشست سالیانه مجمع‌عمومی کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، ضمن ضرب و شتم و هتاکی، افراد شرکت‌کننده را دستگیر و به زندان گوهردشت منتقل کردند که بعد از حدود ٢ روز اکثر آن‌ها آزاد شدند.

تاکنون گروه‌های بسیاری از تشکل‌های کارگری، مدافعان حقوق کارگر و سازمان‌های چپ و کمونیست در داخل و خارج از کشور با برگزاری تجمع و یا صدور اطلاعیه‌هایی ضمن محکوم کردن اقدام ضد کارگری حکومت اسلامی، خواستار آزادی بی‌قیدوشرط بازداشت‌شده‌گان شده‌اند.

تجمع اعتراضی صدها کارگر شهرداری ارومیه در برابر ساختمان شهرداری

صدها کارگر شهرداری ارومیه روز شنبه در اعتراض به بازگشت پیمانکار، در برابر ساختمان شهرداری ارومیه دست به تجمع زده و اعلام کردند که حاضر به بستن قرارداد با پیمانکار نمی باشند. این کارگران با اتمام قرارداد با پیمانکار قبلی به مدت دو ماه به طور مستقیم برای شهرداری کار کردند، اما با آمدن پیمانکار جدید، شهرداری می‌خواهد تا قرارداد کارگران را به شرکت پیمانکار واگذار کند.

اما کارگران که از ماهیت ضدکارگری شرکت‌های پیمانکار معطلع هستند، خواهان بیرون انداختن پیمانکار و ادامه‌ی قرارداد مستقیم با شهرداری می‌باشند.

براساس خبر فوق اکثر ادارات دولتی در استان آذربایجان غربی اقدامی برای حذف پیمانکاران در زیرمجموعه‌های خود نکرده و هنوز کارگران وابسته به این ادارات مجبور به کار زیر نظر شرکت‌های پیمانی می‌باشند.

روز گذشته علی لاریجانی رئیس مجلس نیز در اقدامی ضد کارگری مصوبه‌ی حذف شرکت‌های پیمانی در زیرمجموعه‌های دولتی را که در نتیجه‌ی اعتراضات کارگری به‌ویژه کارگران پتروشیمی در هیات دولت تصویب شده بود، باطل اعلام کرد.

عدم تحقق وعده‌های دولت در مورد حذف شرکت‌های پیمانی و شلیک تیرخلاص توسط لاریجانی رئیس مجلس به مصوبه‌ی فوق نشان داد که کارگران تنها با قدرت خود قادر خواهند بود خواست‌های‌شان را به طبقه‌ی حاکم یعنی سرمایه‌داران بقبولانند.

تجمع کارگران کارخانه ریسندگی خاور گیلان در برابر استانداری

صبح روز دوشنبه ۴٨ کارگر کارخانه ریسندگی خاور گیلان در اعتراض به عدم پرداخت ١١ ماه دستمزد و ۴ ماه بیمه توسط کارفرما، در برابر استانداری گیلان تجمع کردند. این کارگران با بیش از ٢٠ سال سابقه‌ی کار هم‌اکنون بلاتکلیف بوده و حتا ٣٨ نفر از آن‌ها که دارای شرایط بازنشسته‌گی می‌باشند به دلیل عدم پرداخت بیمه‌ توسط کارفرما با مشکل روبرو شده‌اند.

کارخانه ریسندگی خاور گیلان که توان به‌کارگیری ٨٠٠ کارگر را دارد و در گذشته به کشورهای دیگر نخ صادر می‌کرد هم اکنون تعطیل می‌باشد. به گفته‌ی کارگران معترض مقامات استانداری به‌جای رسیدگی به خواست‌های کارگران، هر روز به آن‌ها وعده‌های توخالی داده و از عمل خبری نمی‌باشد.

خبرها حاکی از تعطیلی کارخانجات و در نتیجه‌ بیکاری بازهم بیشتری از کارگران می‌باشد. براساس یکی از این اخبار ٢٠ کارخانه بزرگ در قزوین و شهر صنعتی البرز یا تعطیل شده و یا در شرف تعطیلی بسر می‌برند و کارگران آن‌ها ماه‌ها دستمزد خود را طلبکار هستند و با تعطیلی کارخانه از کار نیز بیکار می‌شوند.

بحران اقتصادی که با حذف یارانه‌ها و به‌دنبال آن تشدید تحریم‌های خارجی به اوج خود رسیده است، منجر به تشدید رکود اقتصادی، تعطیلی کارخانجات و بیکاری گسترده‌تر کارگران گردیده است.

حضور جمع کثیری از کارگران اخراجی شهاب خودرو در اداره کار شمال غرب تهران

جمع کثیری از کارگران اخراجی شهاب‌خودرو با حضور در اداره کار شمال غرب تهران خواستار پرداخت هر‌چه سریعتر بیمه بیکاری شدند.

با گذشت نزدیک به سه ماه از اخراج کارگران، مسوولین اداره کار تهران هنوز از پرداخت بیمه بیکاری کارگران طفره می‌روند.

۶۵٠ کارگر قراردادی کارخانه شهاب‌خودرو طی روزهای ١۴ و ١۵ فروردین ماه به بهانه‌ی مشکلات مالی کارخانه از کار اخراج شدند که به‌رغم اعتراضات متعدد کارگران، هیچ اقدامی برای بازگشت به کار کارگران از سوی مقامات دولتی صورت نگرفت. به‌تازه‌گی ١٧ کارگر دیگر کارخانه نیز از کار اخراج شده و گفته می‌شود ۵٠ کارگر دیگر در روزها و هفته‌های آینده اخراج خواهند شد.

هم‌چنین به دلیل عدم برقراری بیمه بیکاری، اعتبار دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی کارگران نیز از ابتدای تیرماه به پایان رسیده و کارگران و خانواده‌های‌شان دیگر نمی‌توانند از بیمه استفاده‌ کنند.

کارگران شهاب‌خودرو خواستار برقراری هرچه سریع‌تر بیمه بیکاری و حل مشکل دفترچه‌های بیمه‌ی خود هستند. کارگران شهاب‌خودرو و دیگر کارگران بیکار حق دارند تا زمانی که بیکار هستند از مقرری بیکاری استفاده کنند.

تاکید مجدد فرمانده نیروی انتظامی تهران بر سرکوب زنان به بهانه‌ی بدحجابی

براساس گزارش خبرگزاری دولتی مهر، احمدرضا رادان فرمانده نیروی انتظامی تهران گفت: “نیروی انتظامی علیرغم همه ناملایماتی که در اجرای طرح مبارزه با بدحجابی با آن مواجه شد به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آید و به طور جدی با بدپوششی برخورد می‌کند”. وی ضمن برشمردن موارد بدحجابی از دیدگاه نیروی انتظامی ادامه داد: “ماموران به افراد بدپوشش تذکر می‌دهند و اگر اصلاحی در محل صورت نگیرد این افراد به پلیس امنیت معرفی و برای آنها سابقه انتظامی در نظر گرفته می‌شود”.

هدف از مبارزه با آن‌چه بدحجابی گفته می‌شود چیزی نیست جز سرکوب و به خانه راندن زنان. نیروی عظیمی که جمهوری اسلامی به شدت از آن و تاثیرش در پیشبرد مبارزه علیه حاکمیت هراسان می‌باشد.

به اعتراف مقامات حکومتی، سال‌ها اجرای طرح مبارزه با بدحجابی نتوانسته است “حجاب” را به زنان ایران تحمیل کند و مخالفت با حجاب اجباری هر روز ابعاد وسیع‌تر و اشکال متفاوت‌تری به‌خود می‌گیرد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: