برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۴ تیر

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – رویدادهای مهم جهان در هفته‌ای که گذشت، و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۲۳ با عنوان «ريشه‌ها و عواقب فساد مالی»،خواهد بود.

برای شنیدن برنامه رادیو دمکراسی شورایی، این جا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/9a1WfqJQ/04tir.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

احضار و تهدید یک فعال کارگری توسط اداره اطلاعات در سقز

٣١ کارگر معادن خاک نسوز به دلیل امتناع از انعقاد قرارداد‌های سفيد امضا از کار اخراج شدند

تجمع اعتراضیِ گروه‌هائی از مردم در برابر سازمان هدفمندی یارانه‌ها

جمهوری اسلامی فشار بر زندانیان سیاسی را بیش از پیش تشدید نمود

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

 تفسیرهای خبری:

احضار و تهدید یک فعال کارگری توسط اداره اطلاعات درسقز

روز شنبه سوم تیر ماه مزدوران رژیم درادراه اطلاعات سقز، یکی ازفعالان کارگری این شهررا به نام محمد عبدی پورکه عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری نیز هست، احضارنموده و از وی خواستند به فعالیت ها و عضویت خود دراین کمیته پایان دهد. مامورین اداره اطلاعات طی سه ساعت باز جویی و ایجاد فضای رعب و وحشت ، این فعال کارگری را تهدید نمودند که نباید با هیچ رسانه ای مصاحبه کند و در غیر اینصورت به شدت با او برخورد خواهد شد. اما به رغم این فشار ها و تهدیدات، محمد عبدی پورکه یکی از۶٠ فعال کارگری‏ست که روز ٢۶ خرداد درکرج دستگیر و پس از ٣٣ ساعت بازداشت آزادشد، در جواب به مزدوران اطلاعاتی، ضمن دفاع از خود و کمیته هماهنگی  چنین یاد آور شده است که وظیفه خود میداند از حقانیت خود و دیگر کارگران دفاع نماید و هیچ وقت تسلیم این گونه فشارها نخواهد شد. کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری نیز دراطلاعیه کوتاهی که به همین مناسبت انتشار داد دراین مورد چنین نوشته است.” ما اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بارها اعلام کرده ایم و اعلام خواهیم کرد که ما کارگران و فعالین کارگری متشکل در کمیته هماهنگی وظیفه انسانی و طبقاتی خود می دانیم که از منافع خود و دیگر کارگران در برابر مناسبات سرمایه داری دفاع کنیم وبا اینگونه فشار های پلیسی به مبارزه به حق خود پایان نخواهیم داد. ما ضمن محکوم کردن احضار و تهدید اعضای کمیته هماهنگی خواستار آن هستیم که میترا همایونی ، فرامرز فطرت نژاد، ریحانه انصاری ، سعید مرزبان ، مسعود سلیم پور ، مازیار مهرپور، سیروس فتحی،جلیل محمدی و علیرضا عسگری هر چه سریعتر از زندان آزاد شوند .”

٣١ کارگر معادن خاک نسوزبه دلیل امتناع از انعقاد قراردادهاي سفيد امضا ازکار اخراج شدند

از ۳۵ کارگر معدن خاک نسوز چیروک در طبس، ٣١ کارگرکه حاضر نشدند مطابق خواست کارفرما قرار دادسفید امضا کنند، ازکار اخراج شدند.کارفرمای این معدن هر کارگری را که از انعقاد قرارداد‌سفيد امضاء امتناع ورزد از کار اخراج می کند.شایان ذکر است که بیش از ٣۵ کارگر معدن خاک نسوز چیروک که سوابق اکثرشان تا ۱۵ سال نیز می‌رسد، بمدت ۹ سال است که به جهت دائمی بودن کارشان، هیچ گونه قراردادی با کارفرما امضاء نکرده‌اند. امسال نیز طبق روال سال‌های گذشته کارگران هیچ گونه قراردادی با کارفرما امضاء نکرده بودند. اما کارفرمای معدن به کارگران اخطار داده بود که اگر قراردادی که کوتاه مدت و بدون تاریخ و سفید امضاء است را نپذيرند از معدن اخراج می‌شوند. کارگران ابتدا دربرابر این زور گوئی دست به مقامت زدند اما دراثر تهدیدات و اجبار کارفرما، همه کارگران به جز چهار نفر شرایط کارفرما را پذیرفته و قرادادی را که هیچ گونه مطابقتی حتا با قانون کارجمهوری اسلامی ندارد را امضاء کردند. رفتار کارفرمای معدن خاک نسوز چیروک در طبس، نمونه بارزی ازرفتارکارفرمایان وطبقه سرمایه داردربرابر کارگران ایران و نموداربرجسته ای از بی حقوقی مطلق کارگران ایران است.اجبارکارگران به انعقاد قراردادسفید، درحالی درحق کارگران ایران اعمال میشود که جمهوری اسلامی برطبق مقاوله نامه ۹۸ سازمان جهانی کارمتعهد به اجرای قرار دادهای دستجمعی‏ست!

تجمع اعتراضیِ گروه هائی ازمردم دربرابرسازمان هدفمندی یارانه ها

گرو های زیادی ازمردم تهران که مبلغ ۲۸ هزار تومان یارانه نان به حسابشان واریز نشده است ، صبح روز گذشته در مقابل سازمان هدفمندی یارانه‌ها، تجمع اعتراض آمیز برگزار نمودند. چند روزپیش، دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها درمصاحبه ای اعلام کرد که یارانه ۲۸ هزار تومان نان به ۴ میلیون نفر از خانوارها پرداخت نخواهد شد.تنها چند روز پس از این مصاحبه، مردم به نشانه اعتراض در مقابل سازمان هدفمندی یارانه ها تجمع نموده و خواستار واریز یارانه نان به حساب هایشان شدند.با حضور برخی ازمسئولین و کارشناسان سازمان هدفمندی دربین مردم معترض ودادن وعده هائی مبنی برپرداخت یارانه نان، اعتراض کنندگان نیز به تجمع خود پایان دادند.لازم به ذکر است که این چندمین بار متوالی است که مردم به نشانه اعتراض به حذف ازليست دریافت کنندگان یارانه نان در مقابل سازمان هدفمندي يارانه ها تجمع می‌کنند. درتجمع دیروز، مقامات دولتی وعده دادند مبلغ ۲۸ هزار تومان یارانه نان را تا سه هفته‌دیگر به حساب آن‌ها واریز خواهند کرد.

جمهوری اسلامی فشار برزندانیان سیاسی رابیش ازپیش تشدید نمود

رژیم جمهوری اسلامی علاوه بر اعدام چند زندانی سیاسی عرب دراهواز وممانعت ازآزادی یا معالجه کارگران زندانی، اعمال فشار و شکنجه علیه عموم زندانیان سیاسی را تشدید نموده است. جعفر اقدامی یکی از زندانیان سیاسی‏ست که در سالن ۱۲ زندان رجایی شهر محبوس است و باوجود آنکه از یک بیماری عصبی رنج می برد که این بیماری وی را تا مرحله فلج کامل پیش برده است،اما مسئولین زندان ازاعزام وی به بیمارستان و معالجه او ممانعت به عمل آورده اند.نام برده به جرم شرکت در مراسم سالگرد اعدامهای دهه ۶۰ در گورستان خاوران و خواندن شعری به یاد قربانیان آن دهه به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.از سوی دیگر امین زرگرنژاد یک فعال سیاسی چپ در تبریز که  روز شنبه ۲۰ خردادماه، با یورش نیروهای لباس شخصی‌وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در محل سکونت  خود دستگیر و به محل نامعلومی منتقل شده است، هنوز هیچ اطلاع دقیقی‌از موارد اتهامی و یا وضعیت سلامتی نام برده در دست نمیباشد.همچنین طبق خبرگزاری هرانا – علی قشقائی، یکی از زندانیان محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، از سوی قاضی صلواتی مورد ضرب وشتم قرار گرفته و مصدوم شده است. قاضی صلواتی، رئیس شعبهٔ ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، در جلسهٔ محاکمهٔ علی قشقائی با لگد، ضربه‌ای به بیضه‌ی این زندانی وارد نموده است وعلی‌رغم شرایط جسمی نامساعد نامبرده، مسئولان بهداری زندان هیچ اقدامی جهت رسیدگی به وضعیت وی انجام نداده‌اند.ازسوی دیگر در اعتراض به صدور احکام ناعادلانه‌و شرایط نامطلوب زندانیان در زندانهای جمهوری اسلامی، شماری از زندانیان کرد در زندان مرکزی ارومیه و در زندان بندرعباس دست به ‌اعتصاب غذا زده‌اند.علاوه بر این ها نه فعال کارگری بازداشتی که درهجوم وحشیانه مزدوران رژیم درکرج دستگیرشده اند، همچنان دربازداشت به سرمیبرند.

جمهوری اسلامی توأم باتشدید مجموعه بحران های سیاسی و اقتصادی  که درآن دست وپامیزند،فشارهای سرکوبگرانه خودعلیه آحاد مردم برای مرعوب ساختن آنهارا نیز تشدید نموده است.تشدیدبیش ازپیش فشار و شکنجه علیه زندانیان سیاسی، افزایش دستگیری ها و اعدام ها نیزبرای ایجاد رعب و وحشت دردل مردمی‏ست که از ظلم و بیداد و ستم و گرسنگی به تنگ آمده اند. اما رژیم جمهوری اسلامی باید این را متوجه شده باشد که مردم زحمتکش و ستمکشیده،که جانشان به لب رسیده، مرعوب این جنایات و وحشیگریها نمی شوند . وقتی که ارتش گرسنگان به پا خیزد، هیچ ارتشی و هیچ دستگاه سرکوبی را یارای مقاومت دربرابر آن نخواهد بود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: