برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۳۰ خرداد

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – اطلاعيه‌ سازمان فدائيان (اقليت) با عنوان «تهدید، سرکوب و تعرض به زنان را محکوم می‌کنیم» – بازپخش مصاحبه با رفيق توکل با عنوان «مروری بر زندگی سياسی و تشکيلاتی رفيق فدائی سعيد سلطانپور» به مناسبت فرا رسيدن ۳۱ خرداد سال‌روز اعدام سعيد سلطانپور،  خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، این‌جا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/ZBdBNeqZ/30khordad.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

۹ تن از ۶٠ فعال کارگریِ بازداشت شده در کرج، همچنان در زندان‏اند

اعتصاب ۵۰۰ تن از رانندگان بزرگ‌ترین کارخانه تولید سیمان ایران

تعطیلی ۷۵ درصد کارخانه‌های اصفهان و افزایش سرسام‌آور بیکاری در شهرستان‌ها

دادگاه نمادین علیه جمهوری اسلامی از روز دوشنبه کار خود را آغاز نمود

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

۹ تن از ۶٠ فعال کارگریِ بازداشت شده در کرج، همچنان در زندان‏اند

روز جمعه بیست و ششم خرداد، مجمع عمومی سالیانه “کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری”  که قرار بود در منزلی واقع در کرج برگزار شود، مورد یورش وحشیانه نیروهای مسلح و امنیتی رژیم قرار گرفت. مزدوران سرکوبگر رژیم در این حمله وحشیانه که با تیراندازی هوائی و ضرب و شتم و اهانت به فعالان کارگری همراه بود بیش از ۶٠ تن از فعالان کارگری را بازداشت و پس از انتقال آن‌ها به زندان رجایی شهر کرج، مورد کتک‌کاری و بازجوئی قرار دادند. تعداد زیادی از دستگیر شدگان پس از حدود ٣٣ ساعت بازداشت، از زندان آزاد شده‌اند اما ۹ نفر از آن‌ها از جمله دو تن از زنان حاضر در گردهمایی همچنان در بازداشت به سر می‌برند. سیروس فتحی، علیرضا عسگری، جلیل محمدی، سعید مرزبان، مسعود سلیم‌پور، مازیار مهرپور، فرامرز فطرت‌‌نژاد، میترا همایونی و ریحانه انصاری، دستگیرشدگانی هستند که هنوز در بازداشت اداره اطلاعات به سر می‌برند و هنوز آزاد نشده‌اند. لازم به ذکر است که بسیاری از افراد بازداشت شده عضو کمیته دفاع از رضا شهابی نیز می‌باشند.

رادیو دموکراسی شورائی یورش وحشیانه مزدوران رژیم به نشست فعالان کارگری، ضرب و شتم و بازداشت آن‌ها را قویاً محکوم می‌کند و خواستار آن است که این بازداشت شدگان و تمام کارگران زندانی‏ فوراً و بدون هیچ قید و شرطی آزاد شوند.

اعتصاب ۵۰۰ تن از رانندگان بزرگ‌ترین کارخانه تولید سیمان ایران

۵۰۰ تن از رانندگان بزرگ‌ترین کارخانه تولید سیمان ایران که از صبح روز شنبه ٢۷ خرداد دست به اعتصاب زده بودند، در روزهای بعد از آن نیز به اعتصاب خود ادامه دادند. این رانندگان کامیونِ مخصوص حمل سیمان که برای بزرگ‌ترین کارخانه سیمان ایران (سیمان تهران) کار می‌کنند، با تجمع در محوطه کارخانه دست به اعتصاب زده و از بارگیری کامیون‌های خود امتناع کرده‌اند. رانندگان نسبت به پایین بودن کرایه‌ی حمل و نقل اعتراض دارند. یکی از رانندگان اعتصابی پیرامون افزایش چند صد درصدی تورم  و غیر قابل مقایسه بودن آن با افزایش کرایه حمل و نقل می‌گوید: “در پنج سال گذشته ۳۰ درصد به کرایه حمل و نقل افزوده شده و این میزان افزایش با توجه به تورم ۴۰۰ درصدی در قیمت اجناس مصرفی خودرو‌های سنگین در پنج سال گذشته مبلغ بسیار ناچیزی است. مسئولین باید به خواسته‌های ما تن بدهند.” شایان ذکر است که در اسفند ماه سال گذشته نیز اعتصاب مشابهی از سوی رانندگان حمل سیمان کارخانه سیمان تهران در اعتراض به پایین بودن کرایه‌های حمل و نقل انجام گرفته بود که با کارشکنی تعاونی مصالح‌فروشان تهران و قول مقامات امنیتی مبنی بر این که با پایان دادن اعتصاب به خواسته‌هایتان رسیدگی می‌شود بی‌نتیجه ماند.

تعطیلی ۷۵ درصد کارخانه‌های اصفهان و افزایش سرسام‌آور بیکاری در شهرستان‌ها

بر طبق گزارش خبرگزاری دولتی ایلنا، از مجموع واحدهای تولیدی اصفهان، تنها ١٠ درصد به شکل سابق به کار خود ادامه می‌دهند، ١۵ درصد آن‌ها در حالت انتظار و در حالت بینابینی قرار دارند اما بیش از ۷٠ درصد واحدهای تولیدی اصفهان با بحران شدید روبرو هستند و امکان ادامه‌کاری ندارند. خسرو کسائیان رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان اصفهان، یکی از دلائل اصلی توقف و یا تعطیلی این واحدها را اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و دلیل مهم دیگر آن را بحران ارزی می‌داند و در این مورد می‌گوید: “اگرچه هدفمند کردن یارانه‌ها یکی از دلایل ایجاد این بحران در بخش تولید بوده، اما مشکلات ارز و قیمت آن نیز چالش‌های صنعت را دو چندان کرده است، چراکه مواد اولیه بیشترِ کارخانه‌ها از خارج وارد کشور می‌شود و برای وارد کردن این مواد نیاز به ارز است، اما دو نرخی بودن ارز در شرایط فعلی این کارخانجات را دچار مشکل کرده است.”

همین خبرگزاری در گزارش دیگری می‌نویسد: “در پی توقف تولید در کارخانه قطعه‌سازی مارلیک سان قزوین،۴۲۴ کارگر این کارخانه که برخی از آن‌ها تا ١۸ سال سابقه کار دارند، از کار بیکارشده‌اند. و باز همین خبرگزاری می‌نویسد در استان کردستان نرخ بیکاری از ۲۵ درصد تجاوز نموده است. در استان کرمانشاه اوضاع از این هم اسف‌بارتر است به نحوی که یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در این مورد می‌گوید: “روند بیکاری استان کرمانشاه خطرناک است.” اخراج و بیکاری منحصر به این شهرها و استان‌ها نیست. تنها در استان آذربایجان غربی ۵٠٠٠ فارغ‌التحصیل کشاورزی بیکار هستند. در خراسان رضوی ١٢٠٠٠ نفر به بیمه بیکاری معرفی شده‌اند! و این لیست ادامه دارد و هر روز بر طول و عرض آن نیز اضافه می‌شود. اخراج‌های گسترده کارگری در حالی صورت می‌گیرد که هر ساله صدها هزار نفر به بازار کار وارد می‌شوند اما اکثر آن‌ها نیز کاری پیدا نمی‌کنند و روز به روز بر صف ۸ میلیونی بیکاران افزوده می‌شود. علی‌رغم توقف کارخانه‌ها و اخراج‌های وسیع، رژیم جمهوری اسلامی به سیاست‌های ضد کارگری خود ادامه می‌دهد. به رغم مخالفت مردم با طرح حذف سوبسیدها، اما مجلس و دولت، گرچه بر سر اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، با هم اختلافاتی داشتند، اما عجالتاً اختلاف‌ها را کناری نهاده و اجرای مرحله دوم قانون حذف سوبسید را کم و بیش آغاز کرده‌اند که عواقب آن بازهم اخراج‌های گسترده‌تر کارگری خواهد بود.

دادگاه نمادین علیه جمهوری اسلامی از روز دوشنبه کار خود را آغاز نمود

 نخستین دادگاه نمادین علیه رژیم جمهوری اسلامی به نام تریبونال از روز دو شنبه ١۸ ژوئن کارخود را در لندن آغاز کرد و تا روز جمعه این هفته به کار خود ادامه می‌دهد. این دادگاه که دادگاه “دهه خونین ” نیز نامیده شده است، یک کارزار بین‌المللی‏ست که به منظور رسیدگی به کشتار زندانیان سیاسی توسط جمهوری اسلامی در دهه شصت برگزار می‌شود. جلسات این دادگاه به طور هم‌زمان زنده پخش می‌شود و علاقمندان می‌توانند از طریق سایت ایران تریبونال آن را دنبال کنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: