برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنج‌شنبه ۱۸ خرداد

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – اطلاعيه سازمان فدائيان (اقليت) با عنوان «علیه طرح یکسان سازی پوشش، متحدانه به مقابله برخیزیم»، و گزارشی از آکسیون اعتراضی در اعتراض به حضور رژیم جمهوری اسلامی در اجلاس سازمان جهانی کار در ژنو در گفتگویی با دو تن از شرکت کنندگان در این آکسیون، علیرضا نوایی و بهروز فراهانی، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/pQwGh-8l/18khordad.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

نامه رضا شهابی به کارگران شرکت‌کننده در اجلاس سازمان جهانی کار

جان باختن یک نفر در اثر تیراندازی نیروهای سپاه به مردم در قشم

با وجود گذشت سه ماه از آغاز سال  از افزایش حقوق بازنشستگان هیچ خبری نیست

مرگ دومین زندانی سیاسی در زندان گوهر دشت و در مدتی کوتاه

افشای نقش برخی دیگر از مقامات دولتی در پرونده‌ی اختلاس از بیمه

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

نامه رضا شهابی به کارگران شرکت‌کننده در اجلاس سازمان جهانی کار

رضا شهابی کارگر زندانی و عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد در نامه‌ای خطاب به کارگران شرکت‌کننده در اجلاس سازمان جهانی کار با اشاره به وضعیت خود به برخورد دولت با کارگران اعتراض نمود. در بخشی از این نامه آمده است: “در زمان دستگیری و بازداشت مورد ضرب و شتم و فشارهای روحی و جسمی شدیدی قرار گرفتم و به‌مدت طولانی در انفرادی (١١ ماه) محبوس بودم بدون آن‌که از خانواده‌ام خبری داشته باشم و در نهایت محکوم به ۶ سال زندان، ۵ سال محرومیت از فعالیت های سندیکایی و ٧ میلیون تومان جزای نقدی شدم و در حال حاضر هم به دلیل ضرب و شتم و فشارهای جسمی و روحی از ناحیه گردن و کمر و سمت چپ بدن دچار اختلالات حسی و حرکتی شده و در بیمارستان برای عمل جراحی بستری هستم”.

در ادامه این نامه آمده است: “دوستان من! گناه من کارگر شرکت واحد چیست که باید ۶ سال زندانی بکشم و ۵ سال از فعالیت‌های سندیکایی محروم باشم؟ آیا درخواست افزایش دستمزد و مزایا بر اساس استانداردهای بین‌المللی و نرخ تورم واقعی جرم محسوب می‌شود؟ آیا دریافت حق عضویت از کارگران و اعضای سندیکای شرکت واحد جرم محسوب می‌شود؟ آیا درخواست اجرایی شدن قوانین مربوط به مشاغل سخت و زیان‌آور جرم محسوب می‌شود؟ آیا درخواست اجرایی شدن طرح طبقه بندی مشاغل جرم محسوب می‌شود؟ آیا درخواست حقوق مساوی و برابر برای زنان و ممنوعیت کار کودک جرم محسوب می‌شود؟ آیا آموزش روابط کار، ایمنی و بهداشت کار جرم محسوب می‌شود؟ آیا خواستن یک زندگی شرافتمندانه انسانی که مطابق با استانداردهای بین‌الملی باشد جرم محسوب می‌شود؟ آیا رفتن به ادارات کار و هیات‌های تشخیص و حل اختلاف و دیوان عدالت اداری تحت عنوان نماینده کارگران و به خاطر دفاع از حقوق آنان جرم محسوب می‌شود؟ آیا ایجاد تشکل مستقل کارگری جرم محسوب می‌شود؟

سوال من از شما کارگران شرکت‌کننده در اجلاس سازمان جهانی کار این است که آیا شما از این نهاد بین‌المللی و نمایندگان دولت ایران پرسیده‌اید که به چه جرمی کارگران و فعالان کارگری مثل علی نجاتی، بهنام ابراهیم زاده، رضا شهابی، رسول بداقی، مهدی فراحی شاندیز،  شاهرخ زمانی، محمد جراحی، علی‌رضا اخوان، فریبرز رئیس‌دانا و . . . در زندان محبوس هستند و در این مواقع نقش سازمان جهانی کار و نمایندگان کارگران حاضر در این اجلاس چیست؟

در پایان از همه کارگران و فعالین کارگری ایران، فرانسه و  دیگر نقاط جهان که برای آزادی من و دیگر کارگران زندانی تلاش کرده و می کنند تشکر می‌کنم”.

جان باختن یک نفر در اثر تیراندازی نیروهای سپاه به مردم در قشم

روز یکشنبه یک قایق که از منطقه خصب در عمان به مقصد روستای ریغو در جزیره قشم حرکت می‌کرد، به بهانه‌ی حمل کالای خارجی مورد تعقیب قایق‌های گشت سپاه قرار گرفت. این قایق بعد از مدتی تعقیب خود را به ساحل روستای ریغو رساند که در آن موقع تعداد زیادی از مردم به دلیلی تعطیلی آن روز در ساحل حضور داشتند.

عوامل سپاه هنگامی که حضور بسیار مردم را در ساحل دیدند، از روی قایق گشتی خود، شروع به تیراندازی به سوی ساحل کردند که در جریان این تیراندازی یک نفر از اهالی به نام منصور جان خود را از دست داد و تعدادی نیز زخمی شدند. حال یکی از مجروحین نیز وخیم گزارش شده است. منصور از اهالی روستای رمکون در حالی جان خود را از دست داد که هیچ ارتباطی با قایق فوق نداشت.

بعداز‌ظهر همان روز هنگامی که مامورین برای صورت جلسه به بیمارستان آمده بودند، مورد حمله مردم از جمله خانواده‌ی منصور قرار گرفته و در حالی‌که لباس‌های‌شان پاره و از تن‌شان درآورده شده بود، از بیمارستان فرار کردند.

بعد از این اتفاق مامورین نظامی برای کنترل اوضاع و جلوگیری از هر گونه اعتراض مردم، حضور گسترده‌ای در منطقه یافته‌اند.

در حالی که مقامات دولتی خود غرق در فساد و رشوه هستند و به اعتراف خودشان، سپاه پاسداران با داشتن ده‌ها اسکله بزرگ‌ترین قاچاق‌چی کشور است، نیروهای مسلح این سازمان سرکوب‌گر و جنایت‌کار به روی مردمی که از روی فقر و بیکاری مجبور به انتقال چند کالا به صورت قاچاق به کشور هستند تا زنده‌گی‌شان را بگذرانند، آتش می‌گشایند تا آن‌ها را به همین  جرم به قتل برسانند. و تازه پا را از این نیز فراتر گذاشته و بر روی مردمی که حتا در آن کار دخالتی نداشتند به جرم هم‌دست بودن با آن‌ها آتش می‌گشایند. آدم‌کشی خصیصه ذاتی نیروهای مسلحی است که هدف‌ اصلی‌شان حفظ نظم ستم‌گرانه‌ی موجود است.

یکی از وظایف فوری حکومت شورایی پایان دادن به عمر این دستگاه‌های سرکوب‌گر و جدا از مردم می‌باشد.

با وجود گذشت سه ماه از آغاز سال  از افزایش حقوق بازنشستگان هیچ خبری نیست

علی‌اکبر خبازها، مدیرعامل کانون عالی مستمری‌بیگران و بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی با بیان این که از افزایش حقوق بازنشستگان و میزان آن هنوز هیچ خبری نیست گفت: “تا میزان افزایش حقوق کارکنان دولت اعلام نشود، از افزایش حقوق بازنشستگان هیچ خبری نیست”.

با وجود گذشت سه ماه از آغاز سال هنوز بر حقوق بازنشستگان ریالی افزوده نشده است. این در حالی‌ست که هر سال بر میزان عقب‌افتاده‌گی حقوق بازنشستگان از خط فقر افزوده می‌شود، اما دولت که گویا مسوولیتی در این رابطه برای خود قائل نیست، به‌راحتی از روی خواست افزایش حقوق بازنشستگان می‌گذرد. بازنشستگان خواستار حقوقی هستند که تامین کننده تمامی نیازهای آن‌ها و خانواده‌های‌شان باشد.

مرگ دومین زندانی سیاسی در زندان گوهر دشت و در مدتی کوتاه

محمد مهدی زالیه نقشبندیان، زندانی سیاسی کرد که حدود ٢٠ سال از عمر خود را در زندان‌های مهاباد، ارومیه و گوهردشت گذرانده بود، روز دوشنبه جان خود را از دست داد. مسوولین زندان در در حالی که وی به شدت بیمار بود، از درمان او خودداری می‌کردند تا این‌که چند روز قبل و در پی وخامت شدید حال او، وی را به بیمارستان منتقل می‌کنند که پس از چند روز و در حالی که تنها ۴۶ سال سن داشت، جان خود را از دست می‌دهد.

وی که به دلیل همکاری با احزاب مخالف حکومت به حبس ابد محکوم شده بود به دلیل آلوده‌گی شیمیایی ریه‌های‌اش در زمان جنگ ایران و عراق دچار مشکل ریوی بود که شرایط زندان بر وخامت حال او افزوده بود.

کمتر از دو هفته پیش نیز یکی دیگر از زندانیان سیاسی به نام منصور رادپور که به اتهام هواداری از یکی دیگر از احزاب مخالف در زندان بسر می‌برد در سن ۴۵ ساله‌گی در زندان جان خود را از دست داده بود. مقامات زندان علت مرگ وی را سکته مغزی عنوان کرده بودند.

جمهوری اسلامی مسوول جان زندانیان سیاسی بوده و موظف است تمامی امکانات لازم برای سلامتی آن‌ها را فراهم آورد. درگذشت مهدی زالیه به‌دلیل عدم رسیده‌گی پزشکی مسوولیت جان باختن این زندانی سیاسی را به طور مستقیم برعهده‌ی حکومت اسلامی می‌گذارد.

افشای نقش برخی دیگر از مقامات دولتی در پرونده‌ی اختلاس از بیمه

در ششمین جلسه رسیده‌گی به پرونده اختلاس از بیمه، معاون سابق فنی و عمرانی استانداری تهران به عنوان متهم در دادگاه حاضر شد. وی در دادگاه به محاکمه خود اعتراض کرده و گفت: “مصوبه شورای عالی به ریاست وزیر مسکن موجود است اما فقط من را محاکمه می‌کنند”. وی در مورد تصمیات اتخاذ شده در کمیسیون گفت: “ریاست کمیسیون مربوطه با استاندار بوده نه من که در اینجا محاکمه می‌شوم. چرا در کمیسیونی که ۵٠ نفر حضور داشتند فقط من مقصر شناخته شده‌ام.  دو نفر از نمایندگان کمیسیون ماده ۵ رئیس سازمان جهاد کشاورزی و سازمان مسکن و شهرسازی هستند. چرا هیچ کدام از این افراد و مسئولان دیگر که دخیل بودند هیچ حرفی از قضیه پول دولت نزدند در حالی که هیچ ارتباطی هم به من نداشته است”.
وی هم‌چنین از پرداخت بخشی از رشوه‌های دریافتی به “تمدن” استاندار تهران خبر داد.

سخنان این معاون سابق استانداری نشان می‌دهد که نه فقط وی که تمامی مقامات دولتی غرق در فساد و تباهی می‌باشند. در دادگاه‌ رسیده‌گی کننده به این پرونده پیش از این از رشوه‌خواری رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد به بهانه‌ی کمک‌های انتخاباتی توسط متهمین پرده برداشته شده بود. هر چند که بیرون آمدن نام وی در دادگاه نیز نتیجه‌ی اوج‌گیری اختلافات قوه‌قضاییه با دولت است و گرنه، نه فقط مقامات دولتی که کلیه مقامات قضایی و مجلس غرق در فساد و رشوه‌خواری هستند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: