برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنج‌شنبه ۱۱ خرداد

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – اجلاس بغداد پیرامون مناقشات هسته‌ای جمهوری اسلامی، چشم‌انداز و دورنمای این مذاکرات در مسکو در گفتگویی با بهروز فراهانی تحلیل‌گر مسائل سیاسی – و قسمت هفتم از سلسله گفتار «انقلاب اجتماعی و حزب انقلاب اجتماعی»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، این‌جا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/wSsfmVwD/11khordad.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

فراخوان ۵ سندیکای فرانسوی برای تجمع در حمایت از کارگران ایران در شهر ژنو

احضار بازداشت‌شده‌گان مراسم روز جهانی کارگر در سنندج به دادسرا

وجود ٧ میلیون کودک کار در ایران

عدم اختصاص بودجه‌ی عمرانی به عمران و آبادانی کشور

٩٠٠ پرونده تجاوز در سال ٩٠

دفاع خاتمی از حکومت اسلامی و شرکت در نمایش انتخاباتی مجلس نهم

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

فراخوان ۵ سندیکای فرانسوی برای تجمع در حمایت از کارگران ایران در شهر ژنو

از روز سه‌شنبه نشست‌های مقدماتی اجلاس سالانه‌ی سازمان جهانی کار آغاز گردید، قرار است این اجلاس تا ٢۶ خرداد برابر با ١۵ ژوئن ادامه یابد.

در همین رابطه و در حمایت از کارگران ایران، ۵ سندیکای فرانسوی خواستار برگزاری تجمعی اعتراضی در روز ۶ ژوئن و در برابر مقر سازمان جهانی کار در ژنو شده‌اند. در اطلاعیه‌ی مشترک این ۵ سندیکا با بیان این‌که کارگران ایران از حق اعتصاب، تظاهرات و تشکل محروم می‌باشند، آمده است: “ما سندیکاهای فرانسوی: ث.ژ.ت (CGT)، ث.اف.د.ت (CFDT)، اف.اس.او (FSU)، اونسا (UNSA) و سولیدر (Solidaire) کلیه تشکلات کارگری شرکت کننده در اجلاس سال ۲۰۱۲ سازمان بین المللی کار در ژنو را فرا می‌خوانیم که برای:

– آزادی کارگران زندانی

– ایجاد سندیکاهای مستقل

– حضور نمایندگان واقعی و نه سندیکالیست‌های قلابی و عوامل و همدست‌های رژیم
به تظاهرات ایستاده در میدان ملل بپیوندند”.
قرار است این تجمع از ساعت ١٢ تا ١۴ برگزار گردد. سال گذشته نیز تجمعات مشابه‌ای با حمایت سندیکاهای فرانسوی و حضور جمعی از ایرانیان تبعیدی از تشکل‌های مختلف کارگری و سیاسی  در این محل برگزار شده بود.

به‌رغم اعتراضات متعدد به حضور هیات ایرانی شرکت کننده در اجلاس سازمان جهانی کار، این سازمان تاکنون واکنشی از خود نشان نداده است. جدا از نمایندگان دولت ضد کارگری جمهوری اسلامی و نماینده‌گان کارفرمایان، از تشکل‌های دست ساز حکومت یعنی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری ایران، کانون عالی شوراهای اسلامی کار و مجمع عالی نمایندگان کارگری افرادی به عنوان نماینده کارگران ایران در این اجلاس شرکت می‌کنند. این در حالی‌ست که تعدادی از نماینده‌گان واقعی کارگران ایران به جرم تلاش برای ایجاد تشکل‌های کارگری و در دفاع از حقوق کارگران، هم‌اکنون در زندان‌های جمهوری اسلامی بسر می‌برند.

احضار بازداشت‌شده‌گان مراسم روز جهانی کارگر در سنندج به دادسرا

بنابر اخبار منتشره، بازداشت‌شده‌گان مراسم روز جهانی کارگر در سنندج روز دوشنبه برای ارائه آخرین دفاع و نیز معرفی به شعبه‌‌های دادگاه، به شعبه‌ی چهار دادیاری سنندج احضار شده‌اند.

بازداشت و زندانی‌کردن به جرم شرکت در مراسم روز جهانی کارگر بیان‌گر ماهیت ضد کارگری حکومت اسلامی است.

در حکومتی که سرمایه‌داران اجازه دارند تا به وحشیانه‌ترین شکلی کارگران را استثمار کنند، در حکومتی که رژیم و عوامل چماق‌بدست آن اجازه دارند تا هر وقت که خواستند به مردم و به بهانه‌های مختلف هم‌چون بد حجابی تعرض کنند، کارگران حق ندارند تا مراسمی در روز جهانی کارگر برگزار کنند، چرا که حکومت از صدای کارگران و طرح مطالبات آن‌ها وحشت داشته و هراسان می‌باشد.

وجود ٧ میلیون کودک کار در ایران

به‌گفته‌ی علی میراعتماد، که خبرگزاری پانا (خبرگزاری کانون دانش‌آموزی) وی را استاد دانشگاه و مدافع حقوق کودکان معرفی نموده است، ٧ میلیون کودک کار در ایران وجود دارند. وی با بیان این که هر فرد زیر ١٨ سال که به منظور کسب درآمد فعالیت اقتصادی داشته باشد کودک کار نامیده می‌شود گفت: “تعداد کودکان کار ایرانی بنابر آمار رسمی ٢ میلیون و بنابر آمار غیر رسمی ٧ میلیون نفر تخمین زده می‌شود. در این بین نباید حضور پر شمار کودکان مهاجر را نادیده گرفت”. به‌گفته‌ی وی ٩۵ درصد از کودکان کار و خیابانی دارای خانواده هستند.

حضور میلیون‌ها کودک کار در ایران که قریب به اتفاق آن‌ها دارای خانواده می‌باشند، نتیجه‌ی بی‌واسطه‌ی فقری‌ست که دامن خانواده‌های آن‌ها را گرفته است و از کودکان قربانی می‌گیرد. کودکانی که به جای تحصیل مجبور به کار بوده و همین امر آینده‌ی آن‌ها و رویاهای‌شان برای یک زنده‌گی بهتر را نابود می‌سازد.

عدم اختصاص بودجه‌ی عمرانی به عمران و آبادانی کشور

در بودجه‌های سالانه‌ای که تصویب می‌گردد، مبلغی ذیل عنوان بودجه جاری و مبلغی دیگر ذیل عنوان بودجه عمرانی می‌باشد. بودجه عمرانی ناظر بر برنامه‌های عمرانی دولت هم‌چون ساخت سد، جاده، مدرسه و مانند آن می‌باشد. سال گذشته دولت مدعی شد که بودجه عمرانی را افزایش داده است، غافل از آن که هر سال دولت به بهانه‌ی افزایش بودجه‌ی عمرانی مبلغی بر میزان بودجه می‌افزاید اما این پول‌ها هرگز صرف عمران و آبادانی کشور نمی‌گردند.

براساس برآورد مرکز پژوهش‌های مجلس اسلامی از مجموع ٣۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی سال ٩٠، در ٩ ماهه اول سال تنها ١۵ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان هزینه شده است. در حالی که باید طی ٩ ماه بیش از ٢۶ هزار میلیارد صرف بودجه‌های عمرانی می‌گردید. آمار فوق به این معناست که تنها حدود ۶٠ بودجه‌ی عمرانی تحقق یافته و حدود ۴٠ درصد دیگر در جاهای دیگری صرف شده است. طبق قانون بودجه، دولت این اختیار را دارد تا خود ردیف‌های بودجه را براساس نیازهایی که تعیین می‌کند، تغییر دهد. بدین ترتیب دولت بودجه عمرانی را که کشور به شدت به آن نیاز دارد، صرف دستگاه بروکراتیک، نظامی و یا مذهبی می‌کند.

٩٠٠ پرونده تجاوز در سال ٩٠

احمدی مقدم فرمانده‌ی نیروهای انتظامی از تشکیل ٩٠٠ پرونده تجاوز در سال ٩٠ خبر داد. براساس این آمار ۶٠ درصد قربانیان تجاوز کودکان پسر زیر ١٨ سال و ۴٠ درصد زنان می‌باشند. ناگفته پیداست که این آمار منعکس کننده‌ی میزان واقعی قربانیان تجاوز در ایران نمی‌باشد. حتا فرمانده‌ی نیروی انتظامی و دیگر مقامات حکومتی نیز بارها به این موضوع اقرار کرده و گفته‌اند که بسیاری از قربانیان تجاوز به دلایل مختلف از جمله فرهنگی و غیره اقدام به شکایت نمی‌کنند.

آن‌چه که به‌ویژه در آمار فوق تاسف‌آور می‌باشد، رشد تجاوز به کودکان است. در سال‌های گذشته فرمانده‌ی نیروی انتظامی قربانیان تجاوز را عمومن زنان اعلام کرده بود، اما در آمار کنونی ۶٠ درصد از قربانیان تجاوز کودکان پسر می‌باشند و بی‌شک در آمار زنان قربانی تجاوز نیز درصد قابل ملاحظه‌ای کودک می‌باشند.

دفاع خاتمی از حکومت اسلامی و شرکت در نمایش انتخاباتی مجلس نهم

محمد خاتمی رئیس جمهور سابق حکومت اسلامی در روزهای گذشته به بهانه‌ی سال‌گرد دوم خرداد سال ٧۶ با تعدادی از افراد دیدار داشت که در آن از شرکت خود در نمایش انتخاباتی مجلس نهم دفاع کرد. براساس خبری که دفتر وی منتشر نموده، خاتمی در سخنان خود گفت: “بارها گفته‌ام که ما خود را داخل نظام می‌دانیم و اگر نقدی هم داریم، نقد سیاست‌ها و روش‌هایی است که معتقدیم باید اصلاح شود”. وی با بیان این‌که طرفداران براندازی حکومت اسلامی خواستار تحریم انتخابات بوده و ما باید خط و مرز خود را با آن‌ها روشن سازیم گفت: “ما راهمان با کسانی که خواستار براندازی‌اند جداست”.

وی بار دیگر ریاکارانه و با تحریف واقعیت‌های جامعه مانند خامنه‌ای و حامیان‌اش مدعی شد که مردم طرفدار نظام اسلامی هستند. وی گفت: “بخش‌های گوناگون جامعه همچنان به اصل نظام و آرمان‌های آن پای بندند.  لذا خوب است وقتی از افکار عمومی و نظر اکثریت بحث می شود دقت بیشتری به کار برده شود”.

وی مانند دیگر عوامل ریاکار حکومت اسلامی که طی بیش از ٣٠ سال تنها با استفاده از اهرم سرکوب توانسته‌اند به بقای خود ادامه دهند، با تحریف واقعیت‌ها، حکومت دیکتاتوری اسلامی را مورد قبول مردم می‌نامد. وی که هنوز خود را به خواب می‌زند، فراموش می‌کند که آش آن‌قدر شور شده است که شرکای قدیمی وی هم‌چون موسوی و کروبی نیز حتا دیگر جرات زدن چنین حرف‌هایی را به خود نمی‌دهند.

خاتمی خدمات‌ بسیاری در طول حیات سیاسی خود از جمله دوران ریاست جمهوری به بقای جمهوری اسلامی کرد که هرگز از حافظه‌ی کارگران و زحمت‌کشان ایران پاک نخواهد شد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: