برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – مبارزات عادلانه مردم فلسطین علیه اشغال‌گری دولت صهیونیست اسرائیل، ۱۵ مه، روز یوم النکبه در فلسطین و اعتصاب غذای بیش از دو هزار  زندانی فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در گفتگویی با بهروز عارفی فعال سیاسی و از همکاران ماهنامه لوموند دیپلماتیک، بخش اول از سلسله گفتار «انقلاب اجتماعی و حزب انقلاب اجتماعی»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، این‌جا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/XqQNZyK3/26ordibehesht.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تجمع جمعی از معلمان در برابر مجلس اسلامی

کارگران قربانی طمع سرمایه‌داران

آب، برق و گاز مجانی برای مساجد، حسینیه‌ها و دیگر مراکز مذهبی

تورم ۶٠ درصد است

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

تجمع جمعی از معلمان در برابر مجلس اسلامی

روز یکشنبه جمعی از معلمان به‌اصطلاح شرکتی و حق تدریسی در اعتراض به اخراج و عدم استخدام در آموزش و پرورش در برابر مجلس اسلامی تجمع کردند.

در طی دو هفته‌ی گذشته گروه‌های متعددی از این معلمان در برابر مجلس دست به تجمع‌زده‌اند. خواست اصلی آن‌ها، پایان دادن به روش حق تدریسی و یا کار از طریق شرکت‌های پیمانی می‌باشد.

به‌رغم وعده‌ی دولت برای استخدام ١٧ هزار معلم حق تدریسی، هنوز هیچ اقدامی در راستای تحقق خواستِ‌ انبوه معلمانی که به دلیل حق تدریسی یا شرکتی بودن در زیر شدیدترین فشارهای معیشتی قرار دارند، صورت نگرفته است.

بهانه‌ی اصلی دولت برای عدم استخدام معلمان، کمبود بودجه اعلام می‌گردد. این در حالی‌ست که هر ساله بر بودجه‌ی ارگان‌های نظامی و سرکوب و سازمان‌های مذهبی و دیگر ارگان‌های جاسوسی که وظیفه‌ی اصلی‌شان سرکوب  کارگران، معلمان، زنان و دانشجویان و تحکیم پایه‌های حکومت اسلامی است، اضافه می‌گردد.

کارگران قربانی طمع سرمایه‌داران

غلام‌علی باقری کارگر ۴۵ ساله شرکت “اُرسا گاز” اصفهان که در اثر انفجار تانکر حامل سوخت در هنگام تخلیه دچار ٩۵ درصد سوختگی شده بود، روز شنبه و پس از یک روز بستری شدن، جان باخت

وی پیش از انفجار برای جلوگیری از گسترش حریق برای بستن شیر اصلی گاز به سمت تانکر رفت که در همان زمان تانکر منفجر گردید.

در روزهای اخیر اخبار متعددی از حوادث ناشی از کار که حاکی از قربانی شدن کارگران در زیر چرخ‌های خونین سرمایه است، منتشر گردیده است. در این حوادث نه فقط کارگران که خانواده‌های آن‌ها نیز از قربانیان حادثه محسوب می‌گردند.

بسیاری از این کارگران که نان‌آور خانواده‌های‌شان هستند، یا فاقد بیمه هستند و یا با تلاش‌های کارفرما و پول خرج کردن‌های او در دادگاه‌ها، دست‌شان به جایی بند نمی‌شود. در دادگاه‌های اسلامی، اغلب این کارگران هستند که با بهانه‌های مضحکی هم چون بی احتیاطی عامل بروز حادثه شناخته می‌شوند. اما کارگران و یا خانواده‌های‌شان به دلیل نداشتن پول و ندادن رشوه به قضات، و حتا نداشتن پول برای استخدام وکیل، معمولن قادر به دریافت حق و حقوق خود نمی‌گردند.

اگر حوادث ناشی از کار در ایران هر ساله بسیاری از کارگران را به قربان‌گاه می‌فرستاد و حتا این آمار بسیار بالاتر از برخی کشورهای جهان است، نتیجه‌ی همین بی‌حقوقی کارگران، قدرت سرمایه‌داران در مجامع قضایی و در نهایت حمایت دولت از سیستم طبقاتی موجود است. در ایران و برخلاف بسیاری از کشورهای جهان کارگران فاقد تشکل‌های خود هستند و مجبورند با قراردادهای موقت و یا حتا سفید امضا کار کنند، در این شرایط کارفرما خود را موظف به رعایت اصول ایمنی که برای او هزینه دارد نمی‌بیند. اگر کارگری دچار حادثه شود، پیش از این از حق و حقوق خود با امضا کردن بر روی ورقه‌ای سفید، صرف‌نظر کرده است و کارفرما خیلی راحت کارگر بیکاری را جایگزین او می‌کند.

از سوی دیگر تشکل کارگری نیز برای این که از حقوق کارگر آسیب‌دیده و یا خانواده‌اش حمایت کند وجود ندارد و باز این در حالی است که کارفرمایان دارای انواع و اقسام تشکلات برای حمایت از منافع خود هستند.

آب، برق و گاز مجانی برای مساجد، حسینیه‌ها و دیگر مراکز مذهبی

آب، برق و گاز که قرار بود خمینی آن‌ها را مجانی کند، با تصویب یک بند الحاقی به بودجه سال ٩١‌ مجانی گردید، اما نه برای مردم. آب، برق و گاز براساس این مصوبه برای مساجد، حسینیه‌ها و درالقران‌ها که کاری جز ترویج خرافات ندارند مجانی گردید.

نماینده‌گان مجلس که از این مصوبه‌ی خود سرمست بودند و آن را کاری “خدایی” می‌نامیدند، در حالی به مجانی شدن آب، برق و گاز برای ارگان‌های مذهبی رای دادند که پیش از این با تصویب درآمد ۶۶ هزار ملیلیارد تومانی دولت از حذف یارانه‌ها به گران شدن آب، برق و گاز برای مردم ایران رای داده بودند.

بهای آب، برق و گازی که قرار بود مجانی شود، برای بسیاری از مردم، امروز کمرشکن شده است. اما مشکل تنها در گران شدن این کالاها نیست، با افزایش بهای این کالاها، تورم و رکود نیز به موازات هم افزایش می‌یابد و بدین ترتیب از درآمد واقعی کارگران که در برابر کار خود مزد دریافت می‌کنند کاسته می‌گردد. اما حکومت برای آن که بتواند نارضایتی کارگران را مهار کند، با مجانی کردن پول آب، برق و گاز ارگان‌های مذهبی، آن‌ها را برای خدمت به این نظام به عنوان دستگاهی که وظیفه‌ی تحمیق توده‌ها را در کنار جاسوسی و جذب نیروهای ولگرد و لمپن برای تکمیل کادر دستگاه سرکوب رژیم برعهده دارد، تقویت می‌کند.

مجانی شدن آب، برق و گاز مراکز مذهبی نه از جیب دولت که از جیب مردم تامین می‌شوند، مردمی که خواهان قطع دست دستگاه روحانیت از حکومت و تمامی امکانات دولتی هستند.

تورم ۶٠ درصد است

در جریان تصویب بودجه سال ٩١‌ در مجلس اسلامی و در حالی که معاون پارلمانی احمدی‌نژاد نرخ تورم را ١٠ درصد اعلام کرده بود، الیاس نادران از نماینده‌گان مجلس اسلامی با دروغ‌گو دانستن وی، نرخ تورم را ۶٠ درصد اعلام کرد.

این اولین بار است که یکی از عوامل حکومت به نرخ تورم ۶٠ درصدی اشاره کرده است. تاکنون عوامل حکومتی حتا به تورم ۵٠ درصدی اعتراف کرده بودند.

چند روز پیش احمدی‌نژاد در مشهد با حمله به جناح مقابل خود در مجلس گفته بود که نرخ تورم ۶ درصد است که ٢ درصد آن هم نتیجه‌ی اقتصاد جهانی است. سخنانی که حتا احمق‌های جیره‌‌خوار حکومت را نیز به تعجب واداشته بود. بانک مرکزی و مرکز آمار ایران که دو مرکز دولتی تحت کنترل احمدی‌نژاد می‌باشند، تورم سال گذشته را بیش از ٢٠ درصد اعلام کرده بودند.

رکود، بیکاری و تورم و خطری که حکومت از این بابت احساس می‌کند، یکی از مباحث و دعواهای این روزهای مجلس در جریان تصویب بودجه سال ٩١‌می‌باشد. وضعیت اقتصادی که در اثر اجرای طرح حذف یارانه‌ها به وخامت گراییده است، به یکی از عرصه‌های کشمکش جدی جناح‌های درونی حاکمیت تبدیل گردیده است به گونه‌ای که حتا روزنامه کیهان نیز برافروخته شده و خواهان پایان دادن به این کشمکش‌ها که مایه‌ی آبروریزی حکومت گشته است، شد. شریعتمداری بازجو، شکنجه‌گر و سرمقاله نویس روزنامه کیهان ضمن اعتراف به وضعیت وخیم معیشتی مردم، بیان این وضعیت را احمقانه “سیاه‌نمایی” نامیده و نوشته است: “در اين نوشته سخن بر سر سياه نمايی دشمنان بيرونی و دنباله های داخلي آنها است كه فضای كشور را وارونه جلوه مي دهند و با بهره گيری از رسانه های زنجيره ای و اجاره ای، مارپيچ سكوت مي سازند و مي كوشند تا هرگونه توضيح و روشنگری درباره واقعيت های جاری كشور را در هزارتوی اين مارپيچ از صدا بيندازند. تا اينجای كار اگرچه ناجوانمردانه است، اما طبيعي است چرا كه از دشمن جز كينه توزی و توهم پراكنی انتظاری نيست، ولی گلايه- شما بخوانيد ملامت- متوجه برخی از خودی های غافل- اعم از شخصيت ها، گروه ها و رسانه ها- است كه مرعوب فضای مجازی و دروغين «مارپيچ سكوت» می شوند و بی آن كه بدانند يا بخواهند در اين چنبره فريب با دشمن مردم و نظام و اسلام همصدايی می كنند!”.

به صدا درآمدن روزنامه کیهان و نارضایتی بازجوی سابق اوین که به طور مستقیم به دستگاه سرکوب و امنیتی رژیم وابسته‌ هستند، نشان‌گر نگرانی‌های خامنه‌ای و دستگاه سرکوب حکومت از تشدید درگیری و اختلافات درونی حاکمیت می‌باشد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: