دو خبر در مورد مراسم روز جهانی کارگر در سيدنی استراليا و آکسيون اعتراضی در کپنهاک دانمارک

اکسیون اعتراضی علیه حضورنماینده، کار‌گزار و مدافع رژیم سرمایه‌داری – اسلامی حاکم بر ایران در کپنهاک

زمان: جمعه 27 آوریل 2012 از ساعت 13

مکان:Strandgade 71,  1401 K’benhavn K                                           

بنا به اطلاعات منتشر شده در سایت موسسه مطالعات بین‌المللی دانمارک*  (Danish Institute for International Studies)  وابسته به وزارت امورخارجه دانمارک‌ در تاریخ جمعه 27 آوریل 2012 کنفرانسی با عنوانتحریم ایران و پیامدهای داخلی و بین‌المللی آن” در کپنهاگ برگزار می‌شود. این موسسه به ظاهر تحقیقاتی و مطالعاتی، نقش مهمی در سیاست‌های خارجی دانمارک با کشورهای دیگر را ایفا می‌کند. در واقع  کار و حوزه  فعالیت این موسسه ضمن  تحقیقات، جمع آوری اطلاعات و اجرا  نقش میانجی و واسطه  وزارت خارجه  دانمارک در کشورهائی با وضعیت بحرانی همانند ایران است.

این بار اول نیست که این موسسه دست به این اقدامات زده، در گذشته نیز این نهاد میزبان برخی از نماینده‌‌ها و مدافعان رژیم جمهوری اسلامی ایران بوده است. این بار نیز  این نهاد وابسته به وزارت خارجه دانمارک، کار‌گزار رژیم جمهوری اسلامی و دلال نفتی ( بيژن خواجه‌پور ) را به  عنوان سخنران به این کنفرانس دعوت نموده است. بيژن خواجه‌پور رئیس هیئت مدیره شرکت “قشم انرژی” و یکی از موسسین گروه دلالی آتيه بهار** و همچنین مجری چند شرکت دیگر زنجیره‌ای می‌باشد. خواجه پور از جمله کسانی است که به همراه تنی چند از کار‌گزاران رژیم پرونده های دیگری نیز در دادگاه های امریکا دارند.

این واقعیت برای برگزار کنندگان کنفرانس پوشیده نیست که این فرد نه تنها نماینده و مدافع یک رژیم سیاسی سرکوب‌گر و ارتجاعی دینی است،بلکه مجری و کارگزار نظام طبقاتی سرمایه‌داری حاکم بر ایران هم می باشد. دعوت از این قبیل افراد به این کنفرانس اتفاقی و از سر کنجکاوی موسسه مزبور  نیست. با توجه به اینکه دولت‌های سرمایه‌داری غربی همواره به این قبیل افراد و جناح‌ها از درون خود رژیم جمهوری اسلامی به چشم بدیل و آلترناتیو نگریسته است، لذا در این راستا تلاش می‌کنند تا از طریق این کار‌گزاران بدیل خود را پیدا و حمایت کنند.

ما ضمن افشا و محکوم کردن سیاست‌های موسسه DIIS ، مخالف حضور کار‌گزاران رژیم جمهوری اسلامی در کنفرانسی با عنوانتحریم ایران و پیامدهای داخلی و بین‌المللی آن” در کپنهاک بوده و در همبستگی با مبارزات مردم ایران علیه کلیت رژیم جمهوری اسلامی، همزمان با برقراری این کنفرانس مقابل در ورودی سالن کنفرانس اقدام به اکسیون اعتراضی می نمائیم .

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران

زنده باد سوسیالیسم

برگزار کننده (فعالین چپ ایرانی در دانمارک )

* http://www.diis.dk/sw118014.asp

** http://www.atiehbahar.com/Page.aspx?p=OurTeam

—————————————————————————–

سیدنی (استرالیا): گرامی باد اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت ) روز جهانی کارگر

دوستان،عزیزان ومردم آزادیخواه

همه بخوبی میدانیم و شاهدهستیم که چگونه سیستم و مناسبات استثمارگرانه سرمایه داری حاکم بر جهان با تحمیل بحرانهای اقتصادی خود بر دوش کارگران و زحمتکشان در تمامی کشورهای جهان، هر روزه بیش از پیش اکثریت مردم را بسوی فقر و تنگدستی و کاهش شدید درآمده اسوق می‌دهد و در مقابل سرمایه دارها خود هر چه بیشتربه سودهای میلیاردی دست پیدا می کنند. می بینیم که چگونه هر روزه فاصله فقر و ثروت بیشترمی شود و اعتراض میلیونی انسان به این وضع با سرکوب، شکنجه، زندان و بمباران دولت‌های مرتجع و دار و دسته‌های امپریالیستی پاسخ میگیرد.

در طول تاریخ مبارزات، اعتراضات وراهپیمایهای که بشریت مترقی و در پیشاپیش آن طبقه کارگر برای بهبود وضع زندگی عمومی و در نهایت برانداختن نظام استثمارگرسرمایه داری و برپایی جامعه سوسیالیستی براه انداخته هزاران انسان جان خود را در خدمت برابری، عدالت و آزادی فدا کرده اند. کمیته برگزاری مراسم اول ماه مه در بزرگداشت این روزجهانی طبقه کارگرپیک نیکی را سازماندهی کرده که عموم را به شرکت در آن فرامیخواند و همچنین انتظار دارد تا در برنامه های زیربه شکل وسیعی شرکت نمایند.

برنامه هاعبارتند از :

 1 – کمیته برگزاری مراسم اول ماه مه دربزرگداشت این روزتاریخی پیک نیکی را برگزارمی کند . ماهمه مردم آزادیخواه رابه شرکت دراین پیک نیک وهمچنین همراهی با این روز جهانی وپشتیبانی از جامعه ای بدون بهره کشی انسان از انسان و آزاد دعوت می کنیم . لطفا غذا و وسایل مورد نیازخود را همراه داشته باشید

 زمان : یکشنبه 29 م آوریل 2012 از ساعت 11 صبح

مکان :  پاراماتا  لیک پارک ،خیابان بورک در نورت پاراماتا   lake Parramatta reserve   burke st north Parramatta   28

2-طبق روال هر ساله اتحادیه های کارگری درسیدنی راهپیمائی به مناسبت بزرگداشت روزجهانی کارگردراولین یک شنبه بعد ازروز کارگرانجام میگیرد،لذاماهمه کارگران ، انسان های مترقی و آزادیخواه ، سازمان و احزاب ونهادهای سوسیالیستی، کارگری رافرامی خوانیم که بصورتی متحد دراین راهپیمائی شرکت کنند .

زمان : روز یکشنبه  6 م ماه می ، ساعت 12 ظهر

مکان : شروع از قسمت شمالی هاید پارک در سیتی و حرکت از مسیر خیابان مکواری به خیابان  آلفرد و جورج  و پایان راهپیمائی در خیابان مارتین په لیس خواهد بود

Strat from Hyde Park North   to alferd st….  to martin place

 شماره تلفنهای زیر برای اطلاعات بیشتر

 امین زاده : 0410682185 و آقای عامر صابر: 00412983260

 کمیته برگزاری مراسم اول ماه می 2012 سیدنی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: