برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنجشنبه ۱۷ فروردین

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۱۷ با عنوان «سوريه، يک سال بعد»، و برنامه سازمان فدائيان (اقليت) قسمت سوّم و چهارم، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/_CFE7_hR/17farvardin.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تجمع اعتراضی کارگران شهاب خودرو

قبولی در امتحان سیاسی و عقیدتی شرط تبدیل قرارداد کارکنان پیمانی به قراردادی

اعتراض به وضعیت شاهرخ زمانی کارگر زندانی و دیگر زندانیان سیاسی تبریز

گرانی روزانه زحمتکشان را کلافه کرده است

کمپانی هیوندای کره نیز به دنبال کمپانی فرانسوی پژو به تحریم ایران پیوست

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

تجمع اعتراضی کارگران شهاب خودرو

بر اساس اخبار منتشره، کارگران شهاب خودرو روز ١۴ فروردین و به هنگام مراجعه به کارخانه با درب‌های بسته روبرو گشته و به آن‌ها گفته شده است که شرکت به دلیل ورشکستگی تعطیل می‌باشد. بر اساس این اخبار حتا نگهبان‌های شرکت نیز عوض شده‌اند.

در ماه‌های آخر سال گذشته، اعتراض کارگران نسبت به عدم پرداخت به‌موقع دستمزدها به اوج خود رسید که منجر به درگیری کارگران با نیروهای حراست شده و کارگران با بیرون انداختن کارفرما و اعضای هیات مدیره از کارخانه، عملن تولید کارخانه را در اختیار خود گرفتند. حذف نهار و موضوع اضافه‌کاری نیز از جمله مسایل مورد اعتراض کارگران بود. پس از این اعتراضات بود که مدیریت کارخانه اخراج کارگران را در برنامه‌ی خود قرار داد.

هم‌چنین خبرگزاری ایلنا وابسته به حکومت نیز ضمن تایید خبر اخراج‌ها، از اخراج ۶۵٠ کارگر قراردادی و روزمزد کارخانه خبر داده است.

گفته می‌شود کارخانه شهاب خودرو که تولیدکننده اتوبوس‌های شهری و بین شهری و نیز وسایل نقلیه خدمات شهری می‌باشد، دارای ٩٠٠ کارگر و کارمند رسمی نیز می‌باشد.

بر اساس آخرین اخبار روز گذشته  چهارشنبه ١۶ فروردین‌ماه، ۴٠٠ نفر از کارگران اخراجی در برابر دفتر احمدی‌نژاد دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار بازگشت به کار شدند. کارگران اخراجی بین ٨ تا ٢٢ سال سابقه کار در کارخانه شهاب خودرو را دارند.

روز سه‌شنبه نیز تعدادی از کارگران اخراجی در برابر مجلس تجمع کرده بودند.

اگر کارگران شهاب خودرو به دلیل اعتراضات‌شان و به جای دریافت به‌موقع دستمزد اخراج می‌شوند، نتیجه‌ی پراکنده‌گی کارگران، حمایت رژیم از سرمایه‌داران و بیکاری میلیون‌ها کارگر است.

قبولی در امتحان سیاسی و عقیدتی شرط تبدیل قرارداد کارکنان پیمانی به قراردادی

معاون استاندار کهکیلویه و بویراحمد در گفت‌وگویی از تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی به قراردادی در ادارات استان با برگزاری آزمون‌های اطلاعات سیاسی، اجتماعی، و مبانی قانونی، کامپیوتر، فن‌آوری اطلاعات و معارف اسلامی خبر داد.

به گفته‌ی وی مرحله اول این آزمون در ٢۶ اسفند ماه سال گذشته انجام گردیده و مرحله‌ی دوم آن نیز در اواخر خرداد ماه برگزار خواهد شد.

تبدیل قرارداد پیمانی به قراردادی با اعمال تفتیش عقاید، تنها از حکومت‌هایی برمی‌آید که اولن دشمن آزادی بیان و عقیده هستند دوم از حکومت‌هایی که از مردمی که بر آن‌ها حکومت می‌کنند وحشت دارند و این هر دو خصوصیت را حکومت اسلامی با خود حمل می‌کند.

اعتراض به وضعیت شاهرخ زمانی کارگر زندانی و دیگر زندانیان سیاسی تبریز

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی با انتشار بیانیه‌ی ٣٨ خود، به وضعیت این کارگر زندانی و دیگر زندانیان سیاسی تبریز اعتراض نمود.

در بخشی از این بیانیه آمده است: “مقامات قضایی، مسنولین سازمان زندان‌ها و امنیتی جمهوری اسلامی سرمایه‌داری در زندان مرکزی تبریز با دست زدن به اعمالی بی‌شرمانه سعی در آزار و اذیت هر چه بیش‌تر زندانیان دارند و هر روز زندانیان را بیشتر تحت فشار قرار می‌دهند. سعی آنها این است که با سوءاستفاده از خود زندانیان عرصه را بر آن‌ها تنگ نمایند و با ایجاد جو تفرقه بین زندانیان به اهداف پلید خود دست یابند. طبق اخبار رسیده از زندان مرکزی تبریز مسئولین زندان ۴ نفر از زندانیان عادی را با دادن وعده و وعید بر علیه زندانیان سیاسی مراقب گذاشته‌اند تا تمامی اعمال آن‌ها از جمله چه کسانی با هم ارتباط دارند، چه حرفهایی بین آنها گفته می‌شود، نوع غذایی که می‌خورند، در چه ساعتی کجا رفتند و چه کاری انجام دادند و حتی توالت رفتن آنها را گزارش می‌دهند”. در این بیانیه با اشاره به تلاش رژیم برای ایجاد درگیری بین زندانیان عادی و سیاسی، احتمال وقوع حوادثی ناگوار در این زندان را هشدار داده است.

در ادامه‌ی این بیانیه، اطلاعیه‌ی جمعی از زندانیان در زندان مرکزی تبریز و خواست‌های آن‌ها منتشر گردیده است. در اطلاعیه‌ی فوق، زندانیان سیاسی ضمن اشاره به وضعیت بسیار بد زندان از نظر بهداشت و تغذیه، نوشته‌اند: “در بند ٩ مواد مخدر آزادانه و علنی خرید و فروش و استعمال می‌شود، به طوری که در موارد زیاد افراد سالم پس از ورود، معتاد شده و برای تهیه مواد حتا تن به خودفروشی می‌دهند”.

زندانیان سیاسی تبریز در اطلاعیه خود خواستار نقض احکام قصاص و اعدام شده و اعلام کرده‌اند که هم اکنون بیش از صد نفر در این زندان با میانگین سنی ١۵ تا ٢۵ سال در انتظار اجرای حکم اعدام هستند.

تفکیک زندانیان سیاسی و عادی، لغو کلاس‌های اجباری احکام، نماز جماعت و مراسمات دینی و پرداخت دستمزد کامل به زندانیان کارگر بخشی دیگر از خواست‌های زندانیان سیاسی تبریز می‌باشد. در این اطلاعیه به سود سرشار مقامات زندان با بهره‌گیری از نیروی کار تقریبن مجانی کارگران زندانی اشاره شده است. در این زندان به کارگران ماهر ماهی ٢١ هزار تومان و به سایر کارگران ماهی ١٢ هزار تومان در ازای کار تمام وقت پرداخت می‌شود.

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی در بیانیه‌ی شماره ٣٩ خود نیز با اشاره به منحل کردن بند مالی و انتقال زندانیان سیاسی این بند به بند ١٢ محکومین، از انتقال شاهرخ زمانی به بند متادون که همه‌گی متادون مصرف کرده و به انواد مواد مخدر معتاد هستند خبر داد. هم‌چنین زندانیان این بند در معرض آلوده شدن به انواع بیماری‌های خطرناک از جمله ایدز و هپاتیت قرار دارند. این بیانیه انتقال شاهرخ زمانی به بند متادون را محکوم کرده و خواستار انتقال سریع این کارگر زندانی شده است.

گرانی روزانه زحمتکشان را کلافه کرده است

گران‌تر شدن روزانه‌ی مایحتاج عمومی مردم دیگر به امری روزانه تبدیل شده و کارگران و دیگر زحمت‌کشان جامعه را کلافه کرده است. شیر یک لیتری در بسته‌بندی کسیه‌ای که تا قبل از سال نو، ٧۵٠ تا ٨۵٠ تومان بود، هم اکنون ١٢۵٠ تومان به فروش می‌رسد. پیش از این قیمت شیر در بسته‌بندی‌های با ظرف ‌دردار پلاستیکی به این قیمت عرضه می‌گردید.

هم‌چنین در حالی که مقامات دولتی حداکثر قیمت مرغ را در کیلو حدود ۴ هزار تومان اعلام کرده‌اند، هم اکنون قیمت مرغ تا ۵۵٠٠ تومان افزایش یافته و قیمت برنج هندی نیز از مرز ٣٠٠٠ تومان در هر کیلو گذشته است.

این در حالی است که هنوز مرحله‌ی دوم حذف یارانه‌ها به اجرا در نیامده است، بسیاری از اقتصاددانان هشدار داده‌اند که این اقدام دولت می‌تواند منجر به گذر نرخ تورم از مرز ۵٠ درصد شود.

ترس از انفجار توده‌ای ناشی از وضعیت وخیم اقتصادی کارگران و زحمت‌کشان منجر به افزایش درگیری بین مقامات دولتی بر سر چگونگی اجرای طرح حذف یارانه‌ها شده است به گونه‌ای که علی لاریجانی در سخنان خود در مجلس اسلامی، از احتمال وقوع توفان تورم در صورت اجرای مرحله‌ی دوم یارانه‌ها خبر داد. وی ضمن اشاره به گرانی و بیکاری موجود در جامعه از ارسال نامه‌ی خود به خامنه‌ای در این رابطه خبر داد.

پیش از اجرای این طرح، تمامی اقتصاددانان مستقل، وقوع تورم انفجاری در صورت اجرای آن را هشدار داده بودند، اما مقامات دولتی با ممنوع کردن هر گونه انتقاد از طرح حذف یارانه‌ها و جرم دانستن آن، مانع هر گونه واکنش انتقادی به طرح شدند. حتا فریبرز رئیس دانا از اقتصاددانان مطرح کشور نیز به دلیل انتقاد به حذف یارانه‌ها دستگیر و مدتی را در زندان بسر برد.

اما اکنون که تیر تورم از کمان رها شده و کارگران و زحمتکشان را به فلاکتی سخت دچار کرده است، مقامات حکومتی که تا دیروز آن را در مجلس و دولت تصویب کرده و برای یک‌دیگر کف می‌زدند، اکنون از ترس خیزش توده‌ای، تقصیر را به گردن یک‌دیگر انداخته و دست به دامان خامنه‌ای می‌شوند که خود تصمیم‌گیرنده‌ و مسوول اصلی وقوع این فجایع بوده است.

کمپانی هیوندای کره نیز به دنبال کمپانی فرانسوی پژو به تحریم ایران پیوست

به‌گزارش خبرگزاری‌ها، کمپانی کره‌ای هیوندای تولیدکننده خودرو، پس از کمپانی فرانسوی پژو – سیتروئن، دومین خودروساز مهم جهان است که به تحریم‌های کشورهای غربی در مورد ایران پیوسته است. این کمپانی دارای بازار گسترده‌ای در ایران می‌باشد.

کمپانی‌های فوق علت این قضیه را در امان ماندن از تحریم‌های اقتصادی آمریکا اعلام کرده‌اند.

هم‌چنین شرکت نفت “پتروناس” مالزی نیز اعلام کرد که واردات نفت از ایران را قطع خواهد کرد. به گفته‌ی یک مسوول شرکت فوق، “شرکت پتروناس” دارای دو قرارداد خرید نفت از ایران است که یکی از آن‌ها پایان یافته و تجدید نخواهد شد.

با نزدیک شدن به زمان آغاز تحریم‌های بانکی و نفتی ایران، روند قطع مبادلات تجاری شرکت‌های خارجی با ایران شتاب بیشتری یافته است.

اما مقامات دولتی ایران به جای اعلام اخبار واقعی در مورد نتایج درگیری و اختلاف با کشورهای غربی و تحریم‌های حاصل از آن، در روزنامه‌ها و دیگر رسانه‌های خود، هر روز اخباری از شکست تحریم‌ها منتشر می‌کنند. انتشار اخبار دروغ در مورد بی‌نتیجه بودن تحریم‌ها، بیانگر عمق نگرانی حکومت ایران از تاثیرات این تحریم‌ها بر توانایی مالی حکومت می‌باشد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: