برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۶ فروردین

برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – رویدادهای مهم جهان در هفته‌ای که گذشت، و مصاحبه با رحمان از سازمان فدائيان (اقليت) پيرامون پيام نوروزی خامنه‌ای، «سال ۹۱ سال توليد داخلی و حمايت از کار و سرمايه ايرانی»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، این‌جا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/iFdJ56aB/file.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

نشست وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا و تنگ‌تر شدن حلقه تحریم بر گردن رژیم جمهوری اسلامی

تشدید کنترل و جاسوسی در فضای اینترنتی

تمدید مأموریت گزارشگر ویژه بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

نشست وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا و تنگ‌تر شدن حلقه تحریم بر گردن رژیم جمهوری اسلامی

وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست اخیر خود که روز جمعه چهارم فروردین در بروکسل برگزار شد، بر اجرای تحریم خرید نفت ایران توسط اعضای این اتحادیه تأکید نموده و مقررات مربوط به این تحریم را تصویب کردند. در این اجلاس همچنین برای ۱۷ ایرانی که نقش عمده‌ای در سرکوب مخالفان رژیم جمهوری اسلامی داشته‌اند قرار ممنوعیت سفر خارجی صادر شده ‌است. قابل ذکر است که قراردادهای منعقد شده پیشین این کشورها با جمهوری اسلامی فقط تا اول ژوئیه از اعتبار برخوردارند و پس از آن تمامی واردات نفت و فراورده‌های نفتی و همچنین تأمین مالی و ارائه بیمه در این زمینه ممنوع خواهد بود.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال در حالی که کره جنوبی و ژاپن بخشی از واردات نفت خود از ایران را کاهش داده‌اند اما هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که چین نیز مانند این دو کشور عمل کرده باشد. دولت آمریکا همچنین تلاش کرده است برخی از کشورهای دیگر مانند ترکیه و هند را که از جمهوری اسلامی نفت خریداری می‌کنند، به توقف خرید نفت و یا کاهش میزان خرید نفت از ایران تشویق نماید. “ویکتوریا نولاند” سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این مورد می‌گوید: آمریکا در حال تماس و مذاکره با چند کشور از جمله هند و ترکیه است تا به طور قابل توجهی نیاز این کشورها به نفت ایران را کاهش دهد.”

” نولاند”، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه سخنان خود می‌گوید: ما سخت مشغول همکاری با هند هستیم تا ببینیم آیا می‌توانیم به کاهش نیاز این کشور به نفت ایران کمک کنیم و همچنین منبع جایگزین دیگری را به جای ایران برای تامین نفت پیدا کنیم.” وی همچنین تصریح نمود که مذاکرات با تمام کشورهایی که از ایران نفت خام می‌خرند و خواهان گفتگو با ما هستند، ادامه خواهد داشت که هند یکی از این کشورهاست.

اضافه بر کشورهائی نظیر هند، ترکیه، کره جنوبی، اخیراً آفریقای جنوبی نیز میزان واردات نفت خود از جمهوری اسلامی را کاهش داده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، روز پنجشنبه ۲۲ مارس (۳ فروردین)، ابراهیم ابراهیم، معاون وزیر خارجه آفریقای جنوبی گفت که تا جایی که او می‌داند، در حال حاضر نفت ایران به کشورش وارد نمی‌شود و اگر هم وارد می‌شود مقدار آن ناچیز است.

آفریقای جنوبی یکی از دوازده کشوری است که وزارت خارجه آمریکا از آن‌ها خواسته است واردات نفت خود از ایران را به شدت کاهش دهند تا مشمول تحریم‌های آمریکا نشوند.

معاون وزیر خارجه آفریقای جنوبی در این مورد می‌گوید: آفریقای جنوبی به عنوان یک کشور مستقل باید از هر کجا که می‌خواهد نفت خریداری کند، اما در این مورد امکان انتخابی وجود ندارد. وی افزود اگرچه با این حرکت آمریکا موافق نیست اما پرتوریا مجبور به تبعیت از آمریکا است چرا که در غیر این‌صورت مشمول جریمه و تحریم اقتصادی از سوی این کشور خواهد شد. گزارش‌های انتشار یافته در کاهش خرید نفت از جمهوری اسلامی و جایگزین آن، حاکی از آن است که، کشورهای تولیدکننده نفت، رایزنی با خریداران نفت ایران را آغاز کرده‌اند تا در صورت حذف احتمالی نفت خام ایران از بازار جهانی، بتوانند سهم بیشتری از این بازار را به نفت خام تولیدی خود اختصاص دهند.

شایان توجه است که در چارچوب تحریم‌های آمریکا علیه ایران که از ۲۸ ژوئن اجرایی خواهد شد، هر شرکت یا کشوری که به واردات کالا یا مبادلات مالی با شبکه بانکی ایران اقدام کند، مشمول مجازات های مصوب دولت آمریکا خواهد شد.

بر اساس این تحریم‌ها کشورهای خریدار نفت از ایران برای واریز کردن پول نفت به حساب بانک مرکزی ایران نیز با مشکل روبرو خواهند شد.

تمامی این اقدامات و تلاش‌ها و از جمله نشست اخیر وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا و تصمیمات آن، بیان‌گر اعمال فشار بیشتر بر حکومت اسلامی، تنگ‌تر شدن حلقه تحریم و محاصره بر گردن رژیم، آسیب‌پذیرتر شدن و تضعیف بیش از پیش نظام سیاسی حاکم و کلیت رژیم ارتجاعی جمهوری اسلامی‏ست.

تشدید کنترل و جاسوسی در فضای اینترنتی

بر طبق گزارشی که جرس به نقل از رویترز انتشار داده است، یک شرکت چینی به نام “زتی” در یک قرارداد١٣٠ میلیون دلاری، تجهیزات پیشرفته‌ی شنود و فیلترینگ اینترنت به جمهوری اسلامی فروخته است. تجهیزات فروخته شده‌ی این شرکت چینی به ایران که گفته می‌شود با چند شرکت آمریکائی نیز همکاری می‌کند، ‌بسیار پیشرفته و فراتر از حد کنترل فعالیت‌های اینترنتی شهروندان ایرانی است. این تجهیزات شامل وسائل مدرن شنود و جاسوسی و فیلترینگ اینترنت است که ردیابی کاربران، جلوگیری از صدا و پیام الکترونیکی، توقف ارسال نامه‌های الکترونیکی، چت و دسترسی به وبسایت از جمله قابلیت‌های این سیستم جاسوسی است. در همین رابطه، رئیس پلیس “فضای تولید و تبادل اطلاعات” استان آذربایجان غربی نیز اعلام کرد که کلیه کافی‌نت‌ها به منظور کشف نرم‌افزار‌های امنیتی٬ فیلترشکن‌ها و پروکسی‌ها به طور نامحسوس بازرسی می‌شوند. روز گذشته، سایت “دیگربان” وابسته به اصلاح طلبان حکومتی، از قول رئیس پلیس آذربایجان غربی نوشت این بازرسی‌ها به منظور پیشگیری از وقوع برخی جرایم اینترنتی در اماکن عمومی  و کشف جرم در فضای مجازی صورت می‌گیرد.

شایان ذکراست که رژیم ارتجاعی و سرکوب‌گر جمهوری اسلامی، فعالیت‌ مخالفان در فضای اینترنت را مصداق “جنگ نرم” و نوعی تلاش برای براندازی حکومت می‌داند و طی دو سال گذشته نیز محدودیت‌های گسترده‌ای علیه کاربران اینترنت اعمال نموده و بر فعالیت‌های جاسوسی خود در این زمینه نیز افزوده است.

تمدید مأموریت گزارشگر ویژه بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران

روز پنج شنبه سوم فروردین، شورای حقوق بشرسازمان ملل، با صدور قطعنامه‌ای برای یک سال دیگر ماموریت احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران را تمدید کرد. در این قطعنامه از گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران درخواست شده است گزارشات خود را مستمراً به شورای حقوق بشر و مجمع عمومی سازمان ملل ارائه دهد. قطعنامه همچنین از رژیم جمهوری اسلامی خواسته است که به گزارشگر ویژه حقوق بشر اجازه دهد برای بازدید از کشور وارد ایران گردد، و ضمن همکاری کامل با احمد شهید، همه اطلاعات لازم را دراختیار وی قرار دهد. در قطعنامه اخیر شورای حقوق  بشرسازمان ملل، ضمن اشاره به افزایش نقض حقوق بشر در ایران و ابراز نگرانی نسبت به آن، از عدم همکاری جمهوری اسلامی با این نهاد اظهار تأسف شده است.

لازم به ذکر است که رژیم ارتجاعی و آدم‌کش جمهوری اسلامی که ابتدائی‌ترین حقوق سیاسی و دموکراتیک و حتا حقوق مدنی مردم ایران را نقض و پایمال نموده و در دوران حیات ننگین خود هزاران جنایت کوچک و بزرگ  را مرتکب شده و ده‌ها هزار انسان مبارز، انقلابی و کمونیست را به زندان افکنده و یا سر به نیست کرده است، نه فقط با اعزام گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران – ولو آن که گزارشگرانی از این دست قطعاً در چارچوب منافع قدرت‌های بزرگ فعالیت می‌کنند – مخالفت نموده است، بلکه از اعزام هر فرد و یا گروه مستقلی که بخواهد وارد ایران شود و موضوع رعایت حقوق انسانی را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد و یا با زندانیان سیاسی و بازماندگان کشتارهای فجیع جمهوری اسلامی وارد گفتگو شود، به شدت مخالفت می‌کند و از آن وحشت دارد. مخالفت رژیم جمهوری اسلامی با ورود گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل نیز اساساً به خاطر آن است که در جریان این بازدید ممکن است گوشه‌هائی از جنایات رژیم در عرصه بین‌المللی برملا گردد. و اما مستقل از آن که سرانجام  گزارشگر ویژه بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران، بتواند به ایران برود یا نه و مستقل از آن که نقض فاحش حقوق اولیه انسانی در جمهوری اسلامی محکوم بشود یا نشود و مستقل از آن که تدابیر دیگری در این زمینه اتخاذ شود یا نه، مردم ایران اما پایمال شدن حقوق خویش و جنایات هولناک جمهوری اسلامی را هرگز فراموش نمی‌کنند و در وقتِ خود، تمام جانیان حاکم را محاکمه و مجازات خواهند نمود!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: