برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۱۴ اسفند

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – رویدادهای مهم جهان در هفته‌ای که گذشت، و گفتگو با علیرضا نوایی از فعالین اتحاد بین‌المللی در حمایت از کارگران در ایران پیرامون تعیین حداقل دستمزدهای کارگری و وضعیت معیشتی کارگران، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/ji_l3Sg8/14esfand.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

معجزه مشارکت ۶۴ درصدی و رکورد جدید مشارکت مردم در «انتخابات» مجلس

نرخ بیکاری به بیش از سی و یک درصد رسید!

کانون صنفی معلمان با انتشار نامه سرگشاده‌ای خواستار آزادی معلمان زندانی شد

برخی اجناس در بازار تهران با دلار خرید و فروش می‌شود

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

معجزه مشارکت ۶۴ درصدی و رکورد جدید مشارکت مردم در “انتخابات” مجلس

مدتی پیش از برگزاری انتخابات مجلس، وقتی که سران رژیم متوجه شدند که با هیچ ضرب و زور و با هیچ ترفندی نمی‌شود و نمی‌توان تنور این به اصطلاح انتخابات را گرم کرد، خامنه‌ای وارد صحنه شد و گفت مشارکت مردم در این انتخابات، از انتخابات‌های پیشین هم بیشتر است و بیشتر خواهد بود- البته به حول و قوه الهی!!! – . روزگذشته سیزدهم اسفند، محمدنجار وزیر کشور جمهوری اسلامی در مصاحبه با خبرنگار سیما ضمن تشکر از “حضور گسترده مردم”!! در انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری، میزان مشارکت مردم در این انتخابات را ٢ / ۶۴ درصد عنوان کرد. برخی دیگر از مهره‌ها و سران رژیم نیز از رکورد جدید مشارکت مردم در “انتخابات” سخن گفتند! و بدین وسیله بار دیگر معلوم شد که در حکومت اسلامی بسیاری از رویدادهای غیر قابل پیش بینی و یا قابل پیش بینی، درست همان گونه اتفاق می‌افتد که رهبر حکومت اسلامی می‌خواهد!

هر کس روال و مقدمات این به اصطلاح انتخابات را دنبال کرده باشد این را هم می‌داند که نه فقط مخالفان رژیم و نیروهای انقلابی بلکه حتا کسانی که از خودشان هستند و در دوره‌های قبل در این بازی شرکت می‌کردند و جزء بازیگرانی بودند که دیگران را نیز به شرکت در آن دعوت می‌کردند، این بار این مضحکه را تحریم کردند. واقعیت‌ها نیز نشان داد که علی‌رغم تبلیغات گسترده و علی رغم تهدید و اجبار و تطمیع، اما میزان مشارکت مردم بسیار پائین و پائین‌تر از دفعات پیشین بود. اما خامنه‌ای و به تَبَع وی برخی دیگر از همدستان درجه دوم وی، قبل از برگزاری انتخابات گفته بودند که میزان مشارکت مردم بالاست و باید بالای ۶٠ درصد باشد! جریان انتخابات هم از قضا و اتفاقاً همانطور شد که وی گفته بود و میزان مشارکت مردم به بالای ۶٠ درصد صعود کرد! خامنه‌ای گفته بود مشارکت مردم باید بیشتر از ۶٠ درصد باشد و نتایج مشارکت مردم در انتخابات هم، نه اینکه دستی در کار باشد، کاملاً اتفاقی! همان شد که رهبرحکومت می‌گفت!! و رکورد جدیدی به دست آمد. میزان مشارکت تا این لحظه به ۶۴ و نیم درصد رسیده است که یحتمل تا فردا پس فردا به هفتاد درصد – و کسی چه می‌داند شاید بیشتر از آن-  هم برسد!!؟؟

البته شنوندگان رادیو دموکراسی شورائی حق دارند بپرسند، وقتی که مردم، این مضحکه و انتخابات نمایشی و توهین‌آمیز را  به نحو گسترده‌ای تحریم کرده‌اند، وقتی که مراکز انتخاباتی خلوت بوده و برگزارکنندگان آن سرگرم مگس پرّانی بوده اند، وقتی که لا اقل آن دسته از شرکت‌کنندگانِ درانتخابات سال ۸۸ و میلیون‌ها انسانی که به نشانه اعتراض و مخالفت بارژیم و انتخابات  آن به خیابان ریختند، این‌ها نیز نمایش انتخاباتی مجلس را تحریم کرده‌اند، چگونه می‌تواند رکورد جدیدی در میزان مشارکت مردم ایجاد شده باشد؟ این اما پرسشی‏ست که رژیم برای  آن جوابی ندارد اما همه، پاسخ آن را می‌دانند! این واقعه را نیز باید در عداد معجزات جمهوری اسلامی دانست! شما شنوندگان رادیو دموکراسی شورائی این را خوب می‌دانید که چنین رویدادهائی در هر جا و در هر کشوری اتفاق نمی‌افتد! معجزاتی تا بدین حد بزرگ  و تا بدین حد محیرالعقول! مختص رژیم وقیح و سراپا دروغ جمهوری اسلامی‏ست. رژیم سرتاپا فاسدی که باید آن را با قیام قهرآمیز توده‌ای برانداخت و آن را با تمام معجزات ریز و درشتش به قعر خاک سپرد!

نرخ بیکاری به بیش از سی و یک درصد رسید!

یک عضو شورای عالی به اصطلاح اشتغال رژیم، در گفتگو با خبرنگارایلنا اعتراف کرد که در ظرف یک سال اخیر، میزان بیکاری به شدت افزایش یافته و نرخ بیکاری از سی درصد هم تجاوز نموده است. محمد عطاردیان نماینده کارفرمایان در شورای عالی اشتغال ضمن اشاره به این موضوع که بیش از ۵٠ درصد نیروی کار فعال کشور، در شرایط بیکاری قرار دارند، در مورد نرخ بیکاری می‌گوید: در پی تداوم رکود در واحدهای تولیدی، نرخ بیکاری در خوش‌بینانه‌ترین حالت ظرف یک سال گذشته دو برابر شده و به بیش از ٣١ درصد در پایان سال افزایش یافته است.

اعتراف یک عضو شورای عالی اشتغال رژیم به دو برابر شدن نرخ بیکاری، به روشن‌ترین شکلی، ادعاهای پوچ دولت احمدی‌نژاد پیرامون ایجاد اشتغال، و نیز ورشکستگی آشکار طرح‌ها و تبلیغات رژیم درباره اشتغال‌زائی را به اثبات می‌رساند. تداوم و تشدید رکود اقتصادی، توقف و تعطیلی پی در پی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در تمام طول سال جاری، گروه گروه از کارگران را از کار بیکار و به خیابان پرتاب نموده است. روند اخراج و بیکارسازی کارگران در آخرین هفته‌های سال جاری تشدید شده است. نرخ بیکاری که دولت احمدی‌نژاد ادعا می‌کرد زیر ١۵ درصد است و قرار بود آن را یک رقمی و به زیر ۸ درصد برساند، اکنون به اعتراف کارگزاران نظم موجود به بالای ٣٠ درصد افزایش یافته است.

کانون صنفی معلمان با انتشار نامه سرگشاده‌ای خواستار آزادی معلمان زندانی شد

کانون صنفی معلمان ایران با انتشار نامه سرگشاده ای خطاب به جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، ضمن شرح وضعیت رسول بداقی عضو دربند این کانون و همچنین اشاره به وضعیت سایر معلمان زندانی و مشکلات عدیده‌ای که اعضای خانواده این معلمان با آن روبروهستند، خواهان آزادی معلمان زندانی شد. در این نامه سرگشاده که روز دهم اسفند انتشار یافت، از جمله چنین آمده است: “رسول بداقی کارشناس مدیریت آموزشی، معلم علوم اجتماعی و عضو هیات مدیره ی کانون صنفی معلمان ایران، روز دهم شهریور ۱۳۸۸ به دنبال فراخوان حراست آموزش و پرورش اسلامشهر بازداشت و پس از ده ماه! بلاتکلیفی در زندان، سیزدهم تیرماه ۸۹، در دادگاهی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی محاکمه گردید. دوازدهم مردادماه همان سال، رای دادگاه ابلاغ شد که در آن به شش سال زندان و پنج سال محرومیت از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی محکوم و دادگاه تجدید نظر هم، همان رأی را تایید کرد، و هم اکنون دو سال و نیم است که در زندان بسر می برد.” در بخش دیگری از نامه، به مشکلات همسر و فرزندان این معلم زندانی مانند عدم امکان ملاقات حضوری، محروم بودن از مرخصی معمول زندانیان سیاسی و نیز مشکلات اقتصادی اعضای خانواده وی اشاره شده و از جمله گفته شده است: “کمی پس از بازداشت، آموزش و پرورش حقوق بداقی را نیز قطع کرد و خانواده و سه فرزندش را بیش از گذشته دچار گرفتاری نمود. برای دخترانش، نبود پدر و دوری از مهر او کم نبود، که دل‌نگرانی‌های اقتصادی و معیشتی هم به آن افزوده شد. پس از دو سال از آموزش و پرورش نیز اخراج گردید.” کانون صنفی معلمان ایران در ادامه نامه سرگشاده خود به چند تن دیگر از معلمان و فرهنگیان زندانی به نام‌های علی پورسلیمان، محمد داوری و عبداله مومنی اشاره نموده که وضعیت این معلمان دربند نیز بهتر از وضعیت رسول بداقی نیست و در پایان، از دادستان تهران خواسته شده است نسبت به پرونده این زندانیان تجدید نظرشود و شرایطی فراهم گردد تا این فرهنگیان، روزهای نخستین سال را در کنار خانواده خود بگذرانند.

برخی اجناس در بازار تهران با دلار خرید و فروش می‌شود

به دنبال کاهش شدید ارزش ریال نسبت به ارزهای خارجی به ویژه کاهش ارزش آن دربرابر دلار، برخی از عمده‌فروشان در بازار تهران، از مشتریان خود، به جای پول نقد محلی یعنی ریال، دلار طلب می‌کنند. یک سایت متعلق به باند به اصطلاح اصلاح‌طلبان که به نقل از خبرگزاری مهر این خبر را انتشارداد همچنین اضافه نمود که تبِ فروش اجناس و مطالبه دلار به جای ریال، در میان بازاریان و کسبه بازار بالا گرفته است و بسیاری از واسطه‌ها و فروشندگان دلار که قبلا در میدان فردوسی مشغول به فعالیت بوده‌اند اکنون در بازار بزرگ تهران مشغول به فعالیت هستند.

صرف نظر از اینکه حجم این معاملات و خرید و فروش‌های دلاری در بازار تهران چقدر باشد و این روش تا چه اندازه شیوع یافته باشد، اما این موضوع به خودیِ خود نشان‌دهنده کاهش بیش از پیش ارزش ریال، بی‌اعتباری آن و نشان‌دهنده عمیق‌تر شدن بحران اقتصادی و تشدید آن در اثر اجرای سیاست‌های مخرب اقتصادیِ رژیم جمهوری اسلامی‏ست.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: