برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنج‌شنبه ۱۱ اسفند

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – اطلاعيه کميتۀ خارج از کشور سازمان فدائيان (اقليت) با عنوان «تکذيبيه» – مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۱۵ با عنوان » وظایف فوری انقلاب اجتماعی اقدامات عاجل حکومت شورائی، به منظور دمکراتیزه کردن اقتصاد کشور و گذار به سوسیالیسم(بخش سوّم و پايانی)»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/kv9ZzHSe/11esfand.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تجمع کارگران صنایع مخابراتی راه‌دور شیراز در برابر وزارت صنایع

تجمع و اعتصاب کارگران نورد لوله صفا

برگزاری دادگاه رضا شهابی کارگر زندانی

عدم تغییر وضعیت قراردادی کارگران پیمانی به قرارداد مستقیم به‌رغم گذشت یک ماه از پایان مهلت انجام آن

وحشت خامنه‌ای از تحریم انتخابات

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

 تفسیرهای خبری:

تجمع کارگران صنایع مخابراتی راه‌دور شیراز در برابر وزارت صنایع

جمعی از کارگران صنایع مخابراتی راه دور شیراز به نمایندگی از کارگران این کارخانه از صبح روز سه‌شنبه در اعتراض به عدم دریافت بیش از ٢ سال حقوق معوقه‌ی خود در برابر وزارت صنایع دست به تجمع زدند. هم‌زمان با این تجمع، سایر کارگران کارخانه نیز در شیراز دست به تجمع در برابر استانداری فارس زدند.

به‌گفته‌ی کارگران، مقامات دولتی به‌هیچ کدام از وعده‌های خود برای پرداخت مطالبات آن‌ها عمل نکرده‌اند و در صورتی که مطالبات‌شان پرداخت نگردد، این تجمعات ادامه خواهد یافت.

مجموع مطالبات کارگران بالغ بر ۴ میلیارد و پانصد میلیون تومان می‌شود. آن‌ها هم‌چنین خواستار پرداخت ۴ درصد سهم دولت در قانون کارهای سخت‌وزیان‌آور می‌باشند تا بدین ترتیب مستمری کارگرانی که می‌خواهند بازنشسته شوند واریز شود، اما دولت حتا از پرداخت سهم خود نیز شانه‌خالی می‌کند.

همان‌طور که کارگران صنایع مخابراتی می‌گویند مقامات حکومتی به رغم بارها وعده، هرگز قدمی برای تحقق وعده‌های خود برنداشته‌اند. برای همین، کارگران صنایع مخابراتی تنها راه را ادامه‌ی اعتراضات به صورت مستمر تا تحقق خواست‌های‌شان می‌دانند.

تجمع و اعتصاب کارگران نورد لوله صفا

کارگران نورد لوله صفا، در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه دستمزد عقب‌افتاده‌ و عیدی و پاداش خود دست به اعتصاب و تجمع در کارخانه زدند. اعتصاب اخیر کارگران از روز شنبه و به مدت دو ساعت آغاز گردید. به‌دنبال این اعتصاب، صبح روز بعد کارگران به صورت متحد در هر سه سالن فعال کارخانه دست به اعتصاب زدند که مدیرعامل کارخانه مجبور به حضور در جمع کارگران شده و تلاش کرد تا با دادن وعده وعید کارگران را از ادامه اعتصاب منصرف سازد. اما کارگران با پافشاری بر خواست خود، در نهایت کارفرما را مجبور به پرداخت دستمزد آبانماه کردند. کارفرما هم‌چنین وعده داده است تا پایان سال یک‌ماه دیگر از دستمزدهای عقب‌افتاده را پرداخت کند. وی هم‌چنین به بهانه‌ی مشکلات مالی، از کارگران کارخانه خواست تا خود استعفا داده و بروند.

کارگران نورد لوله صفا برای وصول مطالبات خود و نیز جلوگیری از عملی‌شدن حیله‌های کارفرما برای اخراج کارگران، نیاز به اتحاد دارند. قدرت کارگران متحد صدها برابر از کارگران پراکنده بیشتر است.

برگزاری دادگاه رضا شهابی کارگر زندانی

براساس اطلاعیه شماره ٢٣ کمیته دفاع از رضا شهابی، صبح روز چهارشنبه ١٠ اسفندماه، و پس از ٢٢ ماه سرگردانی، دادگاه رضا شهابی کارگر زندانی و عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برگزار گردید.

رضا شهابی در حالی دادگاهی شد که در بدترین شرایط جسمی به‌سر برده تا جایی که از شدت وخامت اوضاع جسمی، کاملن به یک طرف خم می‌شود و به هنگام راه رفتن می‌لنگد. نیمه‌ی چپ بدن وی بی‌حس شده و از ناحیه‌ی گردن و کمر به شدت درد می‌کشد.

در این دادگاه که یک‌ساعت و نیم به‌طول کشید، وضعیت وخیم جسمی رضا شهابی نیز مورد بحث قرار گرفت، اکنون اعضای خانواده، همکاران و فعالین کارگری منتظرند تا وی پس از ٢٢ ماه تحمل زندان و در حالی که به‌شدت به مراقبت و اقدامات پزشکی نیاز دارد، از زندان آزاد گردد.

براساس اطلاعیه‌ی فوق، رضا شهابی هنگامی که از صدور اطلاعیه‌ای در مورد انتخابات توسط تعدادی از زندانیان سیاسی با استفاده از نام وی خبردار شد، ضمن تکذیب امضای نامه‌ی فوق، از این اقدام اظهار ناخرسندی کرد.

عدم تغییر وضعیت قراردادی کارگران پیمانی به قرارداد مستقیم به‌رغم گذشت یک ماه از پایان مهلت انجام آن

به‌رغم گذشت یک ماه از پایان مهلت تبدیل قرارداد کارگران پیمانی به قرارداد مستقیم، هنوز تغییری در وضعیت قراردادی کارگران ایجاد نشده است. نجف‌پور عضو هیات مدیره اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی که وابسته به حکومت است، ضمن اعتراف به مورد بالا گفت: ” مشخص نیست چه کسی از اجرای این مصوبه صیانت می‌کند و هر وزارت خانه‌ای برداشت خود را از این مصوبه دارد”. وی ادامه داد: “خبری از تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری نیست و مسئولان در برابر نگرانی‌های نیروهای پیمانکاری واکنش خاصی نشان نمی‌دهند”.

اعتراف این مقام حکومتی نشان می‌دهد که تنها مصوبه کافی نیست، قدرت اجرایی مصوباتی که نتیجه‌ی اعتراضات کارگری هستند، نه اقدامات دولت که تداوم مبارزات کارگری است. تنها ادامه‌ی مبارزات کارگران بر سر خواست‌های خود می‌تواند حکومت را مجبور به تن دادن به خواست‌های کارگران از جمله حذف شرکت‌های پیمانی نماید.

وحشت خامنه‌ای از تحریم انتخابات

خامنه‌ای رهبر حکومت اسلامی طی سخنانی در روز چهارشنبه، دو روز قبل از انتخابات، بار دیگر خواستار تلاش برای کشاندن هر چه بیشتر مردم به پای صندوق‌های رای و بازار گرمی برای انتخابات شد. وی با تکرار دروغ‌پردازی‌های خود در رابطه با حضور مردم در نمایش‌های خیابانی ٢٢ بهمن، از مردم خواست تا حضور وسیع‌تری را در روز انتخابات به نمایش درآورند. وی گفت: “آن‌چه در انتخابات بسیار مهم است، حضور گسترده مردم است”. وی که می‌داند رژیم هیچ مشروعیتی در میان توده‌ها نداشته و مردم انتخابات را تحریم کرده‌اند، می‌خواهد تا مقامات حکومتی حداکثر تلاش را برای ساختن یک چهره‌ی ظاهری موجه در جریان انتخابات از حکومت اسلامی داشته باشند.

تاکنون اخبار بسیاری به‌ویژه در شهرهای کوچک‌تر برای خریدن رای و آوردن مردم به پای صندوق با دادن پول و امکاناتی مانند آن منتشر گردیده است. حتا برای آوردن مردم به تجمعات انتخاباتی از سوی برگزار کننده‌گان پول برای شرکت در مراسم پرداخت می‌شود. خالی بودن تجمعات انتخاباتی، برگزار کنندگان را به این فکر انداخته است تا با خرج‌کردن پول گروه‌هایی از مردم را به این تجمعات بکشانند.

از سوی دیگر رژیم که نگران از تحریم انتخابات است، خود را برای هر گونه واکنش احتمالی مردم در این روز نیز آماده می‌کند. به‌گفته‌ی اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، “گروه‌های احتیاط در روز انتخابات در مکان‌هایی که احتمال و سابقه تنش وجود دارد، مستقر خواهند شد”.  وی در گذشته نیز از آماده‌گی ده‌ها هزار بسیجی برای تامین امنیت انتخابات خبر داده بود. به گفته‌ی وی “گروه‌هایی از ماموران انتظامی مسوول حفاظت از صندوق‌ها بوده و گروه‌های احتیاط وظیفه‌ی پشتیبانی را برعهده دارند”. وی هم‌چنین از اعتراضات مردمی در حد سنگ‌پراکنی به ماشین‌ نماینده‌گان خبر داد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: