برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۷ اسفند

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – رويدادهای مهم جهان در هفته‌ای که گذشت – «بحران در يونان و مبارزات مردم در قبال سياست رياضت اقتصادی» در گفتگو با بهروز فراهانی تحليل‌گر مسائل سياسی، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/WFzym55b/07esfand.html?refurl=d1url

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تجمع اعتراضی کارگران خدماتی هواپیمائی برای برچیده شدن شرکت‌های پیمانکاری

اعتصاب کارگران شرکت راه سازی » تیراژ» و اعتصاب کارگران در شهر سنندج

ملوانان بوشهری خواستار افزایش دستمزد و مزایای شغلی‌اند

خطر تعطیلی كارخانجات تولیدی كبریت تبریز و بیکاری هزار و سیصد کارگر

سهم زنان از اشتغال صنعتی کمتر از ۹ درصد است!

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

 تفسیرهای خبری:

تجمع اعتراضی کارگران خدماتی هواپیمائی برای برچیده شدن شرکت های پیمانکاری

جمعی از کارگران شركت خدماتی هواپیمایی كشور در اعتراض به نحوه عقد قراردادشان، صبح روز گذشته در مقابل دفتر معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری دست به تجمع اعتراضی زدند و خواستار انعقاد قرارداد مستقیم و حذف شرکت پیمانکاری شدند. حدود ٢٠٠٠ کارگرخدماتی در شرکت خدماتی «هاس» كه تحت نظارت هواپیمایی ایران قرار دارد فعالیت می‌كنند که نسبت به انعقاد قرار داد با شرکت پیمانکاری معترض و خواهان عقد قرارداد مستقیم با هواپیمائی کشور هستند. یكی از كارگران معترض در مورد اقدام اعتراضی و خواست کارگران می‌گوید: ” حدود ٢٠٠٠ نیروی خدماتی در سطح كشور برای این شركت در واحدهای ترافیك، خدمات پاسخگویی، بارگیری، كابین سرویس، اپراتور وسایل سنگین، كارمندان زیر پرواز و واحد ترافیك خدمات مشغول به كارند.” این کارگر درباره اعتراضات پیشین کارگران برای حذف شرکت پیمانکاری و انعقاد قراردادمستقیم با هواپیمائی کشورمی گوید: “با نامه نگاری‌های بسیار به نهادهای مربوطه در خصوص تبدیل وضعیت قراردادهای‌مان به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.” سپس در ادامه سخنان خود، ضمن تاكید براین نکته كه او و همكارانش كاملا از امنیت شغلی بی‌بهره‌اند، می گوید: مدیر عامل ایران ایر به مشكلات ما رسیدگی نمی‌كند. ما خواستار عقد قرارداد مستقیم بدون واسطه، با هواپیمایی ایران هستیم.

كارگران اعتراض کننده در ادامه تجمع خود در برابر دفتر ریاست جمهوری، حدود ظهر روز گذشته در مقابل وزارت راه و شهرسازی نیزتجمع اعتراضی برپا ساختند و خواستار برچیده شدن شرکت‌های پیمانکاری و انعقاد قرارداد مستقیم شدند.

اعتصاب کارگران شرکت راه سازی” تیراژ” و اعتصاب کارگران در شهر سنندج

روز پنجشنبه بیش از هزار نفر از کارگران شرکت راه سازی “تیراژ” که دفتر مرکز آن در تهران واقع است، نسبت به عدم پرداخت سه ماه دستمزدهای معوقه خود دست به اعتراض زدند. اعتراض کارگران برای دریافت دستمزدهای معوقه تاکنون بی نتیجه بوده و عوامل کارفرما با بی توجهی به خواست کارگران و تهدید آن‌ها به اخراج، از پرداخت دستمزدها عقب افتاده به آنان خودداری می‌ورزند. شرکت راه‌سازی تیراژ با بیش از هزار کارگر، مجری احداث انواع پروژه‌های راه سازی است.

همچنین کارگران شرکت نقش و نمای محیط شهر سنندج در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه‌شان، چند روز است دست به اعتصاب زده‌اند. به گزارش کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، کارگران اعتصابی واز جمله کارگران جوشکار این شرکت، اعلام داشته اند که تا وصول حقوق معوقهٔ خود به سر کار بر نخواهند گشت.

ملوانان بوشهری خواستار افزایش دستمزد و مزایای شغلی‏اند

هشت هزار ملوان بوشهری، نسبت به ثابت ماندن دستمزد خود و عدم افزایش آن در طول پنج سال اخیر، شدیداً معترض‏اند و خواستارافزایش دستمزد های خود هستند. ایلنا که این خبر را اعلام کرد از قول رئیس انجمن صنفی ملوانان استان بوشهرافزود: “اعتراض ملوانان بوشهری علاوه بر ثابت ماندن دستمزد، به نحوه پرداخت و محاسبه حق بیمه تامین اجتماعی نیز وارد است چرا که با محاسبه و پرداخت حق بیمه چند ماه در سال که در حال مسافرت هستند، آنان هیچ‌گاه امکان بازنشستگی ندارند.” وی همچنین خاطر نشان ساخت که اکثر ملوانان بر روی لنج‌های بخش خصوصی به کارهای باربری، تخلیه بار، نگهداری از لنج و خدمات دیگر مشغولند و دریافتی ملوانان بوشهری بعد از یک سفر ۲ ماهه، ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است و هیچ ارگانی به جهت سختی کارشان از آنها حمایت نمی‌کند. در حالی که همه ملوانان بوشهری کارت و جواز برای عبور و مرور در سواحل خلیج فارس را از سازمان بنادر دارا می‌باشند و شغلشان به جهت سختی کار جزء مشاغل سخت زیان آور محسوب می‌شود،اما نه فقط مزایای سختی کار به آن‌ها پرداخت نمی‌شود، بلکه دستمزد آنها نیز مدت ۵ سال افزایش نیافته و ازپوشش دائمی بیمه تأمین اجتماعی نیزمحروم‌اند.

خطر تعطیلی كارخانجات تولیدی كبریت تبریز و بیکاری هزار و سیصد کارگر

کارخانجات تولیدی کبریت در استان آذربایجان‌شرقی که هم اكنون با حداقل ظرفیت خود فعالیت می‌کنند، در آستانه تعطیلی و بیش از هزار کارگر این کارخانه ها در معرض اخراج و بیکاری قرار دارند. استان آذربایجان‌شرقی دارای چندین واحد کبریت‌سازی از جمله کبریت ممتاز، کبریت سازی تبریز و چند کبریت سازی دیگر است که در حال حاضر به جهت افزایش قیمت حاملهای انرژی و قاچاق كبریت‌های غیراستاندارد در شرف تعطیلی قرار دارند. ایلنا به نقل ازیک عضو هیئت مدیره كانون‌عالی شوراهای اسلامی با بیان اینكه درحال حاضر١٣٠٠ كارگر در این كارخانجات فعالند، می نویسد؛ کارخانه‌های كبریت سازی هم اكنون با حداقل ظرفیت خود فعالیت می‌کنند که اگر این وضعیت ادامه داشته باشد زمانی نخواهد گذشت که صنعت تولید کبریت در ایران کلاً از بین می‌رود. همچنین گفته می شود که به تازگی مقادیر زیادی کبریت‌های غیراستاندارد و قاچاقِ چینی با آرم کارخانجات ایرانی تولید و توسط تجار و عوامل حکومتی به بازار ایران وارد شده‌ و به فروش می‌رسند.این درحالی‏ست که انبار كارخانه‌های كبریت‌سازی از كبریت‌های تولید شده انباشته است. هم اکنون به دلیل سیاست‌های ارتجاعی و ضد کارگری دولت و سودورزی مشتی غارتگر نه فقط صاحبان این واحدهای تولیدی با مشكلات فروش كالاهای خود مواجه هستند، بلکه مهمتر از آن صدها کارگر این کبریت سازی ها در معرض اخراج و بیکاری قرار گرفته‌اند.

سهم زنان از اشتغال صنعتی کمتر از ۹ درصد است!

بر اساس نتایج طرح‌ آمارگیری نیروی كار كشور در پاییز سال ۱۳۹۰ در این فصل، در مجموع شش میلیون و ۸۵۵ هزار و ۶۹۴ نفر از كل نیروهای كاری كشور در بخش صنعت فعال بودند. از این تعداد، ۵ / ۹۱ درصد معادل شش میلیون و ۲۷۵ هزار و ۴۱۴ نفر مرد و ۵ . ۸ درصد معادل ۵۸۰ هزار و ۲۸۰ نفر زن بودند. این آمار و ارقام بیان شده توسط نهادهای رسمی جمهوری اسلامی که مبین درصد بسیار پائین سهم زنان از اشتغال صنعتی و حضور شمار اندک آنها در بخش صنعت است، به فشرده ترین شکلی ماهیت ارتجاعی و زن‌ستیز جمهوری اسلامی و تلاش‌های ادامه‌دار آن برای حذف زنان از مراکزِ کاری و صنعتی را برملا می‌سازد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: