برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنج‌شنبه ۴ اسفند

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – اطلاعيه سازمان فدائيان (اقليت) در مورد تحريم انتخابات – «درسها و تجارب انقلاب ۱۳۵۷ در ایران و چشم‌اندازهای آتی»، مناظرۀ توکل از سازمان فداییان اقلیت و شالگونی از سازمان راه کارگر، در تلويزيون چشم‌انداز (قسمت دوّم)، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/nekk00c8/04esfand.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تجمع کارگران اخراجی قرارگاه سازندگی قائم

اعتصاب کارگران خط ٣ مترو تهران

تجمع کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز

اعتصاب کارگران مخابرات کرمان

نائب رئیس مجلس خواستار افزایش تلاش برای کشاندن مردم به صندوق‌های رای شد

شکست مذاکرات ایران با فرستادگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و انگشت اتهام به سوی ایران برای اعزام تروریست

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

 تفسیرهای خبری:

تجمع کارگران اخراجی قرارگاه سازندگی قائم

هفتاد نفر از کارگران اخراجی قرارگاه سازندگی قائم، روز دوشنبه در برابر درب این قرارگاه دست به تجمع زده و خواستار پرداخت مطالبات خود شدند. در پی این تجمع، مسوولین قرارگاه با تهدید آن‌ها و این که تجمع کارگری اغتشاش محسوب می‌شود، تلاش کردند تا کارگران را متفرق سازند، اما کارگران با پافشاری بر خواست‌های خود برای ساعاتی به تجمع خود ادامه دادند. مسوولین قرارگاه هم‌چنین به کارگران گفتند که شما نمی‌توانید جایی شکایت کنید و ١۵ روز دیگر بیایید تا ما موضوع را پیگیری کرده و در قبال دریافت رضایتنامه شاید نیمی از مطالبات‌تان را پرداخت کنیم.

قرارگاه سازندگی قائم که وابسته به ارتش حکومت اسلامی بوده و دارای چندین زیر مجموعه می‌باشد با زیرپا گذاشتن آشکار حقوق کارگران و تهدید آن‌ها به سرکوب، پرده از ماهیت سیستم حاکم بر‌می‌دارد. آن‌ها از کارگران که دارای دستمزدهایی ناچیز و بخور و نمیر هستند می‌خواهند تا در ازای کارشان تنها نیمی از مطالبات‌شان را دریافت کنند، در حالی که خود غرق در زندگی مرفه و آسایش هستند. زندگی مرفه‌ی آن‌ها و مقامات بلندپایه‌ی ارتش و سپاه، نتیجه‌ی در شیشه کردن خون کارگران است.

٣۵٠ کارگر این قرارگاه از ١٠ مهرماه سال جاری در حالی از کار اخراج شدند که عیدی و پاداش سال ٨٩ و ٩٠، حق سنوات و حدود ٢ ماه از دستمزد خود را دریافت نکرده بودند. آن‌ها هم‌چنین به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه توسط کارفرما، از دریافت بیمه بیکاری نیز محروم شده‌اند. مراجعات متعدد آن‌ها به اداره کار شهر ری و شکایت از کارفرما نیز مثمرثمر نبوده و اداره کار شهر ری به کارگران اعلام کرده است که ما نمی‌توانیم به شکایت شما رسیدگی کنیم. برخورد اداره کار شهر ری بار دیگر ضرورت اتحاد طبقه‌ی کارگر را یادآوری می‌کند.

اعتصاب کارگران خط ٣ مترو تهران

٢٠٠ کارگر خط ٣ مترو تهران در اعتراض به عدم دریافت ۶ ماه دستمزد خود، دست به اعتصاب زده و در برابر دفتر این شرکت در خیابان سعیدی دست به تجمع زدند. در نتیجه‌ی این اعتصاب، حفاری خط ٣ مترو به‌طور کامل متوقف شده است.

مدیران شرکت در پاسخ به کارگران مدعی شده‌اند که شرکت متروی تهران مطالبات آن‌ها را پرداخت نکرده است، اما به‌عقیده کارگران این تنها بهانه‌ای برای عدم پرداخت دستمزدهای‌شان می‌باشد. در سال گذشته نیز شرکت پیمانکار، همین بهانه را برای عدم پرداخت دستمزد ۵ ماه کارگران آورده بود که معلوم شد کارفرما دستمزد کارگران را در پروژه‌های دیگر سرمایه‌گذاری کرده است. سرمایه‌داران به‌جای پرداخت دستمزد کارگران، پول را در بازارهای دیگر سرمایه‌گذاری کرده و بدین ترتیب بر سود خود می‌افزایند در حالی که کارگران محتاج نان شب هستند.

تجمع کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز

جمعی از کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز روز چهارشنبه در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد، عیدی و پاداش خود در برابر استانداری دست به تجمع زدند. آن‌ها از آذرماه سال گذشته تاکنون دستمزد دریافت نکرده‌اند. هم‌چنین به دلیل عدم پرداخت بیمه، کارگران با مشکل تمدید نشدن دفترچه‌های بیمه خود روبرو هستند.

کارخانه‌ی فوق که از حدود ۵ ماه پیش به‌طور کامل تعطیل شده‌ است ١٧٠ کارگر دارد که تاکنون در اعتراض به وضعیت‌شان بارها دست به تجمع زده‌اند. پیش از این و طی توافقی بین دو بانک ملت و ملی با کارفرمای کارخانه، قرار بر راه‌اندازی مجدد کارخانه بوده است که تاکنون هیچ اقدامی در این رابطه نشده است.

براساس اخبار منتشره ٢٣ کارخانه در خوزستان در آستانه تعطیلی قرار دارند.

اعتصاب کارگران مخابرات کرمان

٨٢ نفر از کارگران مخابرات کرمان، مرکز اطلاعات تلفنی ١١٨، در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد و عیدی و مزایای سال گذشته دست به اعتصاب زده و در محوطه مرکز مخابرات تجمع کردند. یکی از کارگران با بیان این‌که تنها ١۶ روز بیمه برای ما رد می‌شود گفت: “بقیه بیمه را باید از حقوق ٢٠٠ هزار تومانی خود پرداخت کنیم که در نتیجه تنها ١۵٠ هزار تومان برای ما می‌ماند با این هزینه‌های سرسام‌آور”.

تاکنون تنها نیمی از دستمزد شهریور و مهرماه به کارگران پرداخت شده و عیدی و پاداش سال گذشته نیز هنوز پرداخت نشده است.

حقوق کارگران فوق که برای شرکت‌های پیمانکاری کار می‌کنند، در طول این سال ها از ۴٠٠ هزار تومان به ٢٠٠ هزار تومان کاهش یافته است، در صورتی که حداقل دستمزد ٣٣٠ هزار تومان می‌باشد. کارگران مخابرات اعلام کرده‌اند که در صورت عدم پرداخت مطالبات‌شان به اعتصاب و تجمعات خود ادامه خواهند داد. رژیم اسلامی گوش شنوایی برای کارگران ندارد و کارگران این را با تمام وجود و در مبارزات خود به‌خوبی لمس کرده‌اند.

نائب رئیس مجلس خواستار افزایش تلاش برای کشاندن مردم به صندوق‌های رای شد

باهنر نائب رئیس مجلس اسلامی گفت: “در این ١٠ روز باید مرتب کار کنیم تا حضور در انتخابات هرچه پررنگ‌تر شود”. وی ادامه داد: “اگر از ٣٠ درصد کمتر پای صندوق‌های رای بیایند نشان‌دهنده‌ی مشکلات اساسی نظام است”. وی که می‌داند مردم به‌خوبی به نمایشی بودن انتخابات پی‌برده‌ و از هم اکنون این انتخابات توسط توده‌های مردم تحریم شده است، گفت: “عده ای این مسأله را مطرح کنند که افرادی که قرار است انتخاب شوند و از صندوق ها بیرون بیایند از قبل مشخص شده اند، اما باید گفت به هیچ وجه این طور نیست”. وی با اشاره به این نظر رایج در میان مردم که هیچ تفاوتی میان افراد انتخاب شده وجود ندارد، گفت: “میان تمام افرادی که در تاریخ جمهوری اسلامی انتخاب شده اند تفاوت های زیادی وجود دارد”.

عجز و لابه‌ی باهنر، بیان‌گر ترس عمیق رژیم از تحریم وسیع انتخابات توسط مردم است. رژیم همواره تلاش داشته است تا با کشیدن گروه‌هایی از مردم به پای صندوق‌های رای و با بازی‌های انتخاباتی، مشروعیتی برای خود دست‌وپا کند، اما این‌بار از هم اکنون می‌داند که انتخابات از سوی مردم در سطح وسیعی تحریم شده است.

شکست مذاکرات ایران با فرستادگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و انگشت اتهام به سوی ایران برای اعزام تروریست

روز گذشته، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار بیانیه‌ای از شکست مذاکرات آژانس با ایران خبر داد. براساس بیانیه‌ی فوق ایران به دو خواست آژانس، یعنی بازدید از منطقه نظامی پارچین در شرق تهران و گفت‌وگو با متخصصان هسته‌ای ایران، پاسخ منفی داده است. به اعتقاد آژانس، ایران انفجارهای پرقدرت را در پارچین آزمایش کرده است که می‌تواند با تلاش احتمالی آن برای دستیابی به توانایی ساخت سلاح اتمی مرتبط باشد.

به‌رغم انتشار این بیانیه، دولت ایران بدون بیان شکست مذاکرات از ادامه‌ی گفت‌وگوها در آینده خبر داد.

در روزهای اخیر هم‌چنین اخبار بیشتری از اعزام گروه‌های تروریستی از سوی ایران به کشورهای دیگر منتشر شده است. روز سه‌شنبه وزارت امنیت ملی آذربایجان از بازداشت یک باند تروریستی مرتبط با سپاه پاسداران  در این کشور خبر داد. براساس این خبر، رهبران این باند فردی به نام “حمید” از اعضای سپاه و “حاج عباس” از رهبران عملیاتی حزب‌الله لبنان بوده‌اند.

حدود یک ماه قبل نیز آذربایجان از دستگیری گروه ترور دیگری وابسته به ایران خبر داده بود، که دو نفر از دستگیرشده‌گان نیز وادار به اعترافات تلویزیونی شدند.

پلیس تایلند نیز در روزهای اخیر تعدادی ایرانی را همراه با مواد منفجره دستگیر کرده است، به گفته‌ی پلیس تایلند، گروه فوق تلاش داشته است تا با استفاده از یک رادیوی دستی اقدام به بمب‌گذاری کند. پیش از این عملیاتی علیه شهروندان اسرائیلی در کشورهای هند و گرجستان صورت گرفته بود که همه‌گی انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه رفته‌اند.

در شرایطی که کشورهای قدرتمند سرمایه‌داری بر شدت تلاش‌های‌شان برای تحریم و انزوای ایران افزوده‌اند و در شرایطی که تضاد بین ایران و کشورهای عربی منطقه در حال افزایش است، اخبار فوق نشانگر ادامه‌ی سیاست ایران در راستای تشدید وضعیت بحرانی در منطقه و ایران می‌باشند. سیاست جاری دولت ایران نتیجه‌ای جز تشدید تنش‌ها و افزایش بحران که زندگی کارگران و زحمت‌کشان را به‌مخاطره می‌اندازد ندارد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: