برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۳۰ بهمن

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – رويدادهای مهم جهان در هفته‌ای گذشت – «نمایش انتخاباتی مجلس شورای اسلامی رژیم جمهوری اسلامی بر بستر چه شرایط سیاسی و اقتصادی برگزار می‌گردد و تحریم فعال برای این انتخابات به چه معناست؟» در گفتگویی با رحمان از سازمان فداییان (اقلیت)، و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۱۲ با عنوان «عقب نشينی دولت در برابر جنبش کارگری نيجريه»، خواهد بود.

 برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/CJqsBf_f/30bahman.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

كارفرمايان و اخراج و استثمار بی رحمانه کارگران در گیلان

تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان فوق تخصصی قلب تهران

تعطیلی کارخانه ها، تشدید رکود اقتصادی و بیکارسازی کارگران

بازداشت ١۵ کارگر سد داریان و دستگیری ٣٠ گروه وارد کننده سلاح

تجمع اعتراض‌آمیز ۲۰ هزار نفری در کوهدشت!

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری

كارفرمايان و اخراج و استثمار بی رحمانه کارگران در گیلان

علی آقازاده دافساری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در يك نشست خبری، ضمن اشاره به میزان بالای بیکاری در استان گیلان در عین حال به اعمال فشار کارفرمایان و تشدید بی حقوقی کارگران این استان نیز اعتراف نمود. ایلنا از قول این مقام حکومتی می نویسد” متاسفانه قانون فعلی کار در بخش‌های بیمه و هزینه‌ها دست کارفرمایان را بازگذاشته و سلیقه‌ای عمل می‌شود و برخورد مناسبی با کارگران در برخی از محیط‌های کارگری وتولیدی نمی‌شود. ” وی سپس به برخی دیگر از مشکلات و بی حقوقی کارگران ازجمله اخذ تعهدات سفید امضا و نیز در زمینه اخراج کارگران قدیمی و با سابقه می گوید” در برخی از واحدهای تولیدی کارگران را با اخذ تعهد سفید امضایی مشغول به کار می‌كنند که طي آن كارگر تعهد می‌کند درخواست بیمه نکند و باحقوق بسیار کم مشغول به کار شود.  پس ازمدت کوتاه این گونه کارگران به دلیل اخذ تعهد در بدو استخدام که در آن قید شده که به دلیل تمایل خود از محل کارخود بیرون آمده‌ام، بی‌رحمانه اخراج مي‌شوند و نمی‌توانند ، حق و حقوق قانونی‌شان برسند واین امر پذیرفتنی نیست. “

فشار و سرکوب علیه کارگران و تشدید بی حقوق آنان به حدی افزایش یافته است که برخی از کارگزاران ومزدوران حکومتی نیز نمی توانند آن را پنهان سازند وگاه برای خود شیرینی و یا عوام فریبی هم که شده مجبورند گوشه هائی ازاین فجایع را برزبان آورند. اکنون همه کارگران می دانند که قراردادهای موقت و سفید امضا تقریباً در همه بخش های کارگری به یک امر رایج تبدیل شده است . سرمایه داران و کارفرمایان در بسیاری از موارد نه فقط حتا قانون کارارتجاعیِ خودِ رژیم که در مجلس آن به تصویب رسیده است را هم رعایت نمی کنند ، بلکه درصدد آن هستند که به کمک نمایندگان مجلس، همین قانون کار را نیز به زیان بیشترِ کارگران تغییر دهند.

تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان فوق تخصصی قلب تهران

صبح روز شنبه ٢۹ بهمن حدود ۲۰۰ تن از پرستاران بیمارستان قلب تهران در اعتراض به نحوه محاسبات عیدی خود در مقابل درب بیمارستان دست به تجمع اعتراض زدند. ایلنا به نقل از جمعی از پرستاران نوشت:” از خرداد ماه، نحوه انعقاد قرارداد بیمارستان با پرستاران طبق مصوبه ی هیئت دولت مبنی بر حذف شرکت‌های واسطه‌ای پیمانکاری تغییر کرده است و با ما پرستاران شرکتی به عنوان پرسنل دولتی عقد قرار داد شده است که متاسفانه این قرارداد فقط جنبه اسمی دولتی دارد و در آن هیچ عنوانی مبنی بر دولتی بودنمان نیست. ” پرستاران اعتراض کننده در تجمع اعتراضی خود اعلام کردند؛ ما پرستاران به جهت اینکه هنوز به صورت شرکتی فعالیم و همانند پرستاران دولتی از حقوق مزایای دولتی برخوردار نیستیم در نتیجه نسبت به پرداخت عیدی خود بر مبنای دولتی ۳۵۰ هزار تومان معترض بوده و خواستار دریافت عیدی همانند سالهای گذشته بر مبنای دو پایه حقوق هستیم.

 شایان ذکر است که این پرستاران فقط اسماً دولتی شده اند و در قرارداد های پرستاران رسماً قید نشده است که آن ها در استخدام دولت هستند. پرستاران خواهان برچیده شدن شرکت های پیمان کاری و استفاده از حقوق و مزایای دولتی هستند.

تعطیلی کارخانه ها، تشدید رکود اقتصادی و بیکارسازی کارگران

مهدی میرعبداللهیان دبیر انجمن صاحبان صنایع استان تهران، مانند بسیاری دیگر از کارگزاران نظم موجود، از اوضاع وخیم ورکود اقتصادی سخن گفت و به تعطیلی پی درپی کارخانه ها و ناتوانی دولت درایجاد کار و اشتغال اعتراف نمود. وی که در دومین جشنواره تجلیل از مدیران برتر و “اشتغالزا” صحبت می کرد گفت که درحال حاضرکمتر از ۴٠ درصد کارخانجات فعال‏اند و ما بقی آن ها یا به کلی تعطیل شده اند یا در حال تعطیل شدن هستند. خبرگزاری مهر به نقل از وی نوشت:” متأسفانه در حال حاضر صرفا ٣۸ درصد از کارخانجات داخلی فعال هستند٢١ درصد کارخانجات، نیمه فعال ،١۶ درصد رو به تعطیلی هستند و ٢۵ درصد نیز عملا تعطیل شده‌اند.از سوی دیگر غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی، در گفت و گو با خبرگزاری “ایلنا” با انتقاد از برخی وعده های دولت مبنی بر ایجاد اشتغال تصریح کرد: “وضعیت فعلی و شواهد موجود بیانگر آن است که وعده های دولت درخصوص کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال چند میلیونی قابل تحقق نیست.” وی مهمترین عامل در افزایش نرخ بیکاری را مدیریت نادرست قانون هدفمندی یارانه ها از سوی دولت عنوان کرد و گفت: عدم اجرای تعهدات دولت در خصوص پرداخت ٣٠ درصد از منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی به بخش تولید، موجب رکود و تعطیلی واحدهای تولیدی بعد از اجرای این قانون شد.

اعترافات مسئولان و مقامات رنگارنگ حکومت اسلامی ، ازجمله اعترافاتی که این جا به آن اشاره شد ، به خوبی نتایج مخرب اجرای سیاست آزاد سازی قیمت ها و حذف سوبسید ها که همه جناح ها و باند های حکومتی بر سرِ آن توافق داشتند را نشان میدهد. تشدید روند تعطیلی پی درپی کارخانه ها، تشدید بیش ازپیش رکود اقتصادی و بیکارسازی وسیع کارگران، ازجمله نتایج بلافصل حذف سوبسید ها و آزاد سازی قیمت هاست.

بازداشت ١۵ کارگرسد داریان و دستگیری ٣٠ گروه وارد کننده سلاح

در پی عدم پرداخت هفت ماه حقوق تعدادی ازکارگران بومی سد داریان پاوه، کارگران و اهالی روستای داریان، سه روز پی در پی اقدام به تجمعات اعتراضی در بخش اداری کارفرمای این سد کرده‌اند. برطبق گزارش کُردپا، به دنبال این اعتراضات، ۱۵ نفر از معترضین توسط نیروهای نظامی بازداشت شدند.

همچنین روز جمعه ٢۸ آبان  آخوندی به نام قریشی که معاون سیاسی فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها‏ست، در نشست شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت که در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی برگزارگردید، از ورود گروه‌هایی از کشورهای همسایه به ایران خبرداد. خبر گزاری فارس به نقل از این مقام حکومتی نوشت” ۳۰ گروه در حال وارد کردن سلاح به کشور بودند  که دستگیر شدند.”

نه آخوند قریشی معاون سیاسی خامنه ای در دانشگاه ها و نه خبرگزاری فارس که این خبر را نقل کرد، درمورد جزئیات این ٣٠ گروه دستگیر شده و نوع  سلاح هائی که وارد کشور نموده اند ویا این که این سلاح ها را از کدام کشور همسایه ،به ایران وارد ساخته اند، هیچ چیزی نگفتند!

تجمع اعتراضآمیز ۲۰ هزار نفری در کوهدشت!

به دنبال عزل فرماندار کوهدشت و رییس ستاد انتخابات این شهر و نیز عزل معون فرماندار، توسط استاندار لرستان، بیش از ۲۰هزار نفر در اعتراض به این تصمیم در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند. به گزارش فارس، تجمع‌کنندگان که از طیف‌های مختلف مردم بودند، با حمل پلاکارد و سر دادن شعارهایی، دخالت مسوولان اجرایی در شکل‌گیری روند جهت‌دار در انتخابات این شهرستان را محکوم کردند.گفته می شود که این اقدام در راستای جریان نزدیک به مشائی و دارو دسته احمدی نژاد انجام گرفته است. با نزدیک تر شدن انتخابات قلابی مجلس ارتجاع، کشمکش  برای حذف و تصفیه یکدیگر در میان دار و دسته های حکومتی که جملگی آن ها مرتجع اند و فقط هنگام به اصطلاح انتخابات به یاد مردم می افتند،نیز  تشدید شده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: