برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۲۳ بهمن

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – رويدادهای مهم جهان در هفته‌ای که گذشت – «حماسۀ سياهکل و تأثير جنبش مسلحانۀ فدائيان بر جنبش دانشجوئی» در گفتگوئی با اصلان جوادزاده از سازمان فدائيان (اقليت)، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/YqGLFRaN/23bahman.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

اعلام اعتصاب نامحدود کارگران پیمانکاری پتروشیمی منطقه ماهشهر

شاهرخ زمانی و محمد جراحی همچنان در بند قرنطینه و در معرض حملات فیزیکی قرار دارند

احضار دبیر کانون صنفی فرهنگیان کرمانشاه و تأیید حکم اعدام دو زندان سیاسی کرد

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

 تفسیرهای خبری:

اعلام اعتصاب نامحدود کارگران پیمانکاری پتروشیمی منطقه ماهشهر

بر اساس خبری که روز پنجشنبه از طرف اتحادیه آزاد کارگران ایران انتشار یافت، کارگران شرکت‌های پیمانکاری پتروشیمی بندر امام و سایر پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر اعلام کرده‌اند در اعتراض به عدم برچیده شدن شرکت‌های پیمانکاری، از صبح روز یکشنبه یعنی امروز۲٣ بهمن ماه، دست به اعتصاب نامحدودی خواهند زد.

برچیده شدن شرکت‌های پیمانکاری و انعقاد قرارداد مستقیم با پتروشیمی، یکی از خواست‌های مهم و اساسی کارگران پتروشیمی‌های منطقه اقتصادی ماهشهرمی‌باشد و کارگران برای تحقق این مطالبه خود، از فروردین سال جاری تاکنون چندین بار دست به اعتصاب و اعتراض زده‌اند. اما مدیریت پتروشیمی‌ها هر بار مهلت خواسته و بهانه آورده‌اند و این خواست کارگران را عملی نساخته‌اند. یکی از به اصطلاح دلائل همیشگی و در واقع بهانه‌های مدیریت، این بوده است که برچیده شدنِ شرکت‌های پیمانکاری یک مسأله کلان است که دولت باید در مورد آن تصمیم بگیرد و از حوزه اختیارات مدیریت پتروشیمی خارج است!

 اما اخیراً بخشنامه‌ای از سوی هیأت دولت انتشار یافت که بر طبق آن، کلیه شرکت‌های پیمانکاری، بر اساس یک ضرب‌العجل می‌بایستی تا تاریخ ١۶ / ١١ / ۹٠ برچیده می‌شدند. با این وجود مدیریت پتروشیمی‌های بندر امام و منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر کماکان و به بهانه‌های مختلف، زیر بار خواست کارگران نرفته‌اند. طی روزهای گذشته نمایندگان کارگران شرکت‌های پیمانکاری بندر امام و دیگر پتروشیمی‌ها در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر، پیگیر خواست خود و اجرای مصوبه دولت مبنی بر برچیده شدن شرکت‌های پیمانکاری بر اساس ضرب‌العجل دولت بودند که نهایتا روز ۱٨ بهمن ماه “ظریف‌کار” مدیر عامل پتروشیمی بندر امام، نمایند گان کارگران را به فردی به نام “حیدری” رئیس امور اداری جهت تعیین تکلیف خواست کارگران و بخشنامه دولت ارجاع داد. نامبرده نیز که دستش در دست مدیرت و علیه کارگران است، دروغ بزرگی را مطرح کرد و چنین ادعا نمود که “کلیه پیمانکارانی که در پتروشیمی بندر امام کار می‌گیرند و با پتروشیمی قرارداد می‌بندند، تمامی نفرات خود را از بیرون همراه خود وارد می‌کنند و پس از پایان قرارداد، آنها را مجددا یا با خود از شرکت می‌برند و یا اخراج می‌کنند و به همین دلیل این کارگران مشمول بخشنامه دولت نمی‌شوند”!! این دروغ بزرگ در حالی علیه کارگران عَلَم می‌شود که بر خلاف اظهارات این فرد، و طبق مدارک مستند و قانونی، تمامی کارگران شاغل در پتروشیمی بندرامام و دیگر پتروشیمی‌ها، همگی از ۱۵ الی ۲۰ سال سابقه کار مستمر و تعریف شده‌ی معین در این پتروشیمی‌ها دارند و در طول سال‌های گذشته نیز این فقط پیمانکاران بوده‌اند که عوض شده‌اند اما کارگران بطور ثابت بر سر کارهای معین و تعریف شده خود باقی مانده‌اند و بطور مستمر و لاینقطع از حقوق‌های آنان بیمه و مالیات کسر شده که لیست پرداخت مستمر بیمه و مالیات آنان نیز در سازمان تامین اجتماعی و اداره دارائی موجود است. به دنبال این ادعا و دروغ بزرگ این مقام اداری، کلیه کارگران پتروشیمی بندرامام و منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر تصمیم گرفتند که در یک اقدام هماهنگ و یکپارچه، روز یکشنبه دست از کار کشیده و اعتصابی گسترده و سراسری را آغاز کنند.

شاهرخ زمانی و محمد جراحی همچنان در بند قرنطینه و در معرض حملات فیزیکی قرار دارند

آخرین خبرهای انتشار یافته درمورد زندان تبریز و وضعیت شاهرخ زمانی و محمد جراحی دو کارگر زندانی، حاکی از آن است که این دو کارگر کماکان در بند قرنطینه‌ی زندان تبریز، که فاقد امکانات اولیه می باشد به سر می‌برند و به خواست مکرر آن‌ها برای انتقال به بند عمومی جوابی  داده نشده است. شایان ذکر است که علاوه بر شرایط بسیار نامساعد غذایی و نبود امكانات اولیه در زندان، محرومیت از ملاقات با اعضای خانواده و فشارهای گوناگونی که از سوی زندانبانان علیه این دو کارگر زندانی اعمال می شود، تاکنون دو بار نیز مورد حمله و ضرب و شتم تعدادی از زندانیان عادی تحریك شده قرار گرفته‌اند. مسئولین زندان که از همه این رویدادها باخبرند، عامدانه تاکنون هیچگونه اقدامی برای انتقال آن‌ها به بند عمومی زندان انجام نداده و این دو کارگر زندانی را در حالت بلاتکلیفی نگاه داشته‌اند. شواهد موجود نشان می‌دهد که رژیم ضد کارگری جمهوری اسلامی و شکنجه‌گران و سایر مزدوران و عوامل توطئه‌گر آن در زندان، از طریق سازماندهی اوباشان درون زندان و حملات فیزیکی، که نمونه آن را در مورد منصور اسالو نیز شاهد بودیم، اعمال فشار بیشتری را علیه این دو کارگر مبارز به مرحله اجرا گذاشته‌اند.

احضار دبیر کانون صنفی فرهنگیان کرمانشاه و تأیید حکم اعدام دو زندان سیاسی کرد

به دنبال اعتصاب گروهی از معلمان و فرهنگیان کرمانشاه در ١۵ بهمن ماه در اعتراض به عدم پرداخت دو ماه حقوق خود که به عقب‌نشینی مدیر کل آموزش و پرورش استان و پرداخت فوری یک ماه حقوق معلمان منجر گردید، محمد توکلی، دبیر کانون صنفی فرهنگیان کرمانشاه به حراست آموزش و پرورش احضار شد.

از سوی دیگر دو فعال سیاسی کرد به نام زانیار و لقمان مرادی که در مریوان  بازداشت شده بودند، به اعدام محکوم شدند. این دو زندانی سیاسی که مدت ۹ ماه در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات به سر برده و سپس به بند ۴ زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام قتل فرزند امام جمعه مریوان به اعدام محکوم شدەاند. علیرغم تقاضای این دو زندانی برای ارسال پرونده به دادگاه تجدیدنظر، اما این حکم بار دیگر از سوی دیوان عالی کشور تایید شده است. همچنین دو دانشجوی دانشگاه آزاد مهاباد و از اهالی روستاهای تابعه‌ی شهر بوکان، قریب به دو ماه قبل در محوطه‌ی دانشگاه از سوی مأموران اداره‌ی اطلاعات شهرستان مهاباد بازداشت شده‌اند، که از سرنوشت آنان هیچگونه اطلاعی در دست نمی‌باشد.

رژیم ضد مردمی جمهوری اسلامی، اقدامات سرکوبگرانه خود را در همه‌ی ابعاد آن تشدید نموده است. احضار معلمی که برای دریافت حقوق ماهانه خود اعتراض و اعتصاب می‌کند، بازداشت دانشجویان و اعدام مبارزینی که برای آزادی و عدالت تلاش می‌کنند، نشان‌دهنده‌ی توسل رژیم به قهر و سرکوبِ باز هم بیشتر علیه آحاد مردم است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: