کیفرخواستی با ده اتهام

جمعه، ۲۱ بهمن ۹۰- در هفته‌ای که گذشت، سرانجام، نمایندگان مجلس ارتجاع، کیفرخواستی را با ده اتهام تنظیم و به رئیس جمهوری اسلامی ابلاغ نمودند و از وی خواستند تا یک هفته پس از برگزاری به اصطلاح انتخابات دوره نهم، در مجلس حاضر شود و به این اتهام‌ها یا به زبان دیپلماتیک به سؤالات پاسخ دهد.

مهم‌ترین این سؤالات بدین قرار است:

مقاومت ۱۱ روزه جنابعالی در مقابل حکم حکومتی رهبر انقلاب مبنی بر ابقای وزیر اطلاعات چه توجیهی دارد؟

این سخن جنابعالی که مجلس در رأس امور نیست، چه هدفی را دنبال می‌کند؟

چه ضرورتی وجود داشت که متکی وزیر سابق امور خارجه در زمان مأموریت خود به سنگال عزل شود، به طوری که علاوه بر تحقیر شخصیت ایشان، جمهوری اسلامی هم در سطح جهان آسیب ببیند؟

چرا نظریه ترویج مکتب ایرانی به جای مکتب اسلام که توسط رئیس دفتر شما بیان شد، تأیید کردید و از گروه موسوم به جریان انحرافی برائت نمی‌کنید، بلکه از این افراد دفاع می‌نمایید؟

چرا دولت مقید به اجرای قانون مجلس نیست، هدفمندسازی یارانه‌ها به درستی اجرا نشد و باعث گرانی گردید. قانون تسهیلات ارزی برای متروی تهران، ابلاغ و اجرا نشد. چرا رشد اقتصادی حداقل ۸ درصدی سال ۸۹ محقق نشد؟ مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان بودجه فرهنگی سال ۸۹ چگونه هزینه شده است و غیره.

پیش از این در نیمه اول بهمن ماه نیز از احمدی‌نژاد خواسته شده بود که در مجلس حاضر شود و به سؤالات کمیسیون‌های مربوطه پاسخ دهد. وی اما معاونین پارلمانی و حقوقی خود را به مجلس فرستاد. هر دو طرف نیز می‌دانستند که این یک بازی سیاسی و کشمکش و رقابت باندی‌ست و قراری بر حل اختلافات نیست. بدیهی بود که پس از این جلسات اعلام شود، پاسخ‌ها قانع‌کننده نبود. لذا، روز سه‌شنبه این هفته باهنر نایب رئیس مجلس اعلام نمود: از آن‌جایی که هنوز حداقل یک چهارم کل نمایندگانی که سؤال را امضا کردند منصرف نشده‌اند، وظیفه ما است که هم متن سؤال را قرائت کنیم و هم به رئیس جمهور ارسال کنیم تا پس از یک ماه به مجلس بیاید و به سؤال نمایندگان پاسخ دهد.

گروه‌های رقیب احمدی‌نژاد که در دوران حمایت همه جانبه خامنه‌ای از وی، حسابی تحقیر شده بودند، پس از آن که اختلاف خامنه‌ای با احمدی‌نژاد بالا گرفت، فرصت یافتند تا این بار آن‌ها رئیس جمهوری اسلامی را تحقیر و به تبعیت از خود وادارند. چند تایی از سؤالات مطرح شده نیز در آن حد هستند که هر گاه خامنه‌ای اجازه دهد، برای برکناری وی نیز کفایت می‌کنند. معهذا در این مرحله هنوز چماقی هستند بالای سر احمدی‌نژاد و صرفاً یک تهدید و اخطار. گرچه برکناری احمدی‌نژاد، عجالتاً به نفع خامنه‌ای و جمهوری اسلامی نیست، اما رقبای وی نمی‌خواهند فرصت از دست برود و نتوانند آن‌گونه که می‌خواهند تحقیرش کنند و دار و دسته‌اش را در هم شکنند. از این‌روست که اکنون فرا خواندن خود وی را به مجلس در دستور کار قرار داده‌اند. این که چرا حالا این فراخوان را به بعد از انتخابات موکول نموده‌اند در محدوده‌ای به چگونگی برخورد با او برمی‌گردد. اگر باندهای مسلط رقیب احمدی‌نژاد موقعیت مستحکمی در دوره بعدی مجلس داشته باشند، می‌خواهند از همان آغاز چنان برخوردی با وی داشته باشند که در این یک سال و چند ماه باقی مانده، بی چون و چرا فرمان‌بردار گروه‌های رقیب در مجلس باشد. این بدان معناست که اگر احمدی‌نژاد صد بار هم بگوید غلط کردم، او را رها نمی‌کنند و این پرونده تا روزی که وی بر سر کار است، بسته نمی‌شود و به اشکال مختلف و روش‌های مختلف آن را باز نگه می‌دارند. تازه هنوز رسیدگی قضایی به پرونده آن‌چه که گروه و جریان انحرافی نام گرفته، باقی‌ست که در جریان آن باید تمام مهم‌ترین اطرافیان باند و گروه احمدی‌نژاد گوشمالی داده شوند.

حالا باید منتظر ماند و دید احمدی‌نژاد در این جلسه سؤال یا محاکمه چه خواهد کرد؟ آیا آن‌گونه که قبلاً اعلام شده بود در شرایط مقتضی پرونده فساد گروه‌های رقیب را برملا می‌کند، این جرأت را به خود خواهد داد، یا با اظهار ندامت به کار خود ادامه خواهد داد. این مسئله از آن‌رو مطرح می‌شود که اخیراً معاون پارلمانی وی در واکنش به فرا خواندن احمدی‌نژاد به مجلس، در گفتگویی با ایرنا، خبرگزاری جمهوری اسلامی پیرامون اعلام وصول طرح سؤال قبل از انتخابات و پاسخ‌گویی به آن، بعد از این به اصطلاح انتخابات گفت، نمی‌خواستند پاسخ‌های رئیس جمهور پیش از انتخابات در صحن علنی مطرح شود و کوچک‌زاده از طرفداران وی در مجلس نیز افزود: قصدشان این است که حقایق پیش از انتخابات روشن نشود. با این وجود افشاگری‌ها از هم اکنون آغاز شده است و شب‌نامه‌های افشاگرانه‌ی در قم علیه رئیس مجلس پخش شده است. معاون اول احمدی‌نژاد هم که خود یک پرونده فساد مالی در دستگاه قضایی دارد، در نامه‌ای سرگشاده، علیه توکلی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، دست به افشاگری زد. در این نامه به مدارک جعلی توکلی و سوء استفاده‌های مالی و زمین‌خواری وی اشاره شده است. از جمله گفته می‌شود که رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در سال ۷۰ زمینی را به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع در شهرک غرب تهران از بنیاد مستضعفان تحت ریاست محسن رفیق‌د وست با تخفیف ۲۳ میلیون تومانی به ۱۸۰ میلیون تومان خریداری نموده که قرار بوده ده ساله اقساط آن را بپردازد که به گفته‌ی معاون اول احمدی‌نژاد “از آن سال تاکنون یک ریال” پس نداده و این زمین اکنون ۱۲ میلیارد تومان ارزش دارد.

بر طبق اسناد دیگری که در این نامه افشاگرانه آمده است، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با توصیه خامنه‌ای بدون داشتن مدارک لازم به انگلیس می‌رود که از آن‌جا دکترای اقتصاد بگیرد و در حالی که بورس مقرری به شکل مجردی به وی تعلق می‌گرفته تا پایان اسفند ۷۴ ارز متأهلی به وی پرداخت شده است. این افشاگری نشان می‌دهد که اصلاً موضوع د کترای وی از همان نمونه‌های جعلی‌ست. سرانجام، نامه سرگشاده معاون اول احمدی‌نژاد، توکلی و اعضای باند او را با مثل معروف آی دزد، آزادی، معرفی می‌کند.

واقعیتی‌ست بر عموم توده‌های مردم ایران روشن که فساد، دزدی، رشوه‌خواری و جنایت، مختص این یا آن فرد و گروه هیئت حاکمه نبوده و نیست. تمام کسانی که با دستگاه فاسد جمهوری اسلامی همکاری داشته و دارند، در این فساد غوطه‌ور بوده و هستند. این فساد ذاتی حکومت اسلامی‌ست. هر چه حکومتی اسلامی‌تر باشد، فساد در آن بیش‌تر است. از همین روست که رژیم‌هایی از نمونه‌ی جمهوری اسلامی ‌و عربستان سعودی سرآمد تمام رژیم‌های دزد و فاسد در تمام جهان سرمایه‌داری‌اند.

حالا باید دید در این فاصله که تضاد باندهای درونی جمهوری اسلامی تشدید می‌شود، چه اسناد دیگری از فساد، دزدی و تبهکاری یکدیگر را برملا می‌کنند. با این وجود هر آن‌چه نیز که آن‌ها علیه یکدیگر افشاگری کنند، فقط گوشه‌هایی از این فساد را آشکار می‌سازند.

هنگامی که جمهوری اسلامی برافتد، فقط آن‌گاه مردم ایران از ابعاد واقعی این فساد آگاهی خوهند یافت. باید یک ماه منتظر ماند تا ببینیم، احمدی‌نژاد در مقابل رقیبانش در مجلس چه خواهد گفت.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: