برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۱۶ بهمن

برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – «در صورت وقوع جنگ نقش و وظایف مبرم نیروهای کمونیست و چپ چیست و چه باید کرد؟» در گفتگویی با توکل از سازمان فداییان (اقلیت) قسمت سوم و پایانی – رويدادهای مهم جهان در هفته‌ای که گذشت – و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۱۳ با عنوان «نظریه پردازی زن ستیزانه ولی فقیه»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/uTU7ESc3/16bahman.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

علی‌رغم صدور مجوز، به علی نجاتی مرخصی پزشكی داده نمی‌شود

کارگران خودروسازی‌ها در یک قدمی اخراج و بیکارسازی

اعتصاب معلمان در استان کرمانشاه و عقب نشینی مدیر کل آموزش و پرورش این استان

در شهرستان حمیدیه در نزدیکی اهواز، هجده معلم و دانش‌آموز دستگیر شدند

یک جوان کُردِ اهل سلماس بر اثر شکنجه کشته شد

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

 تفسیرهای خبری:

علی‌رغم صدور مجوز، به علی نجاتی مرخصی پزشكی داده نمی‌شود

 علی نجاتی كارگر زندانی و عضو هیات مدیره ی سندیكای كارگران نیشكر هفت تپه كه به دلایل واهی در زندان دزفول محبوس است با وجود در دست داشتن تمام مدارك مرخصی پزشكی ماهانه و به رغم گذشتن چند روز از زمان قانونی مرخصی، كماكان در زندان نگه داشته شده است. این در حالی‏ست که دادستان شوش، پزشكی قانونی و مقامات زندان كه باید مرخصی پزشكی را یك به یك تایید كنند، همگی مرخصی ماهانه نجاتی برای مراجعه به پزشك متخصص را تایید كرده‌اند. با این وجود دستگاه امنیتی و اطلاعاتی رژیم، از این کار ممانعت به عمل آورده و علی نجاتی را که در شرایط وخیم جسمی به سر می‌برد همچنان در زندان نگاه داشته است. شایان ذکر است که علی نجاتی که به شدت از بیماری قلبی رنج می‌برد، چند بار در بهداری زندان مورد معاینه قرار گرفته و ازطرف بهداری زندان به وی اعلام شده است که هیچ كاری برای او نمی‌توانند انجام دهند. مطابق دستور پزشك قانونی و حتا دادستانی شوش وی باید به مرخصی پزشكی برود تا تحت معالجه‌ی پزشك متخصص‏اش قرار بگیرد. علی‌رغم تمام این واقعیت‌ها و علی‌رغم آن که بیماری و سکته قلبی جان علی نجاتی را جداً تهدید می‌کند، اما دستگاه سرکوب و دولت ضد کارگر جمهوری اسلامی، همچنان از آزادی و حتا مرخصی وی برای معالجه ممانعت به عمل می‌آورند. برای جلوگیری از سكته‌ی مجدد قلبی علی نجاتی و برای آن که بتواند لااقل معالجه‌اش را پیگیری کند، ضروری‏ست که این کارگر مبارز هر چه سریع‌تر از زندان مرخص و آزاد شود.

 کارگران خودروسازی‌ها در یک قدمی اخراج و بیکارسازی

 شرکت سازه‌گستر، شرکتی‏ست که از طریق چند شرکت قطعه‌ساز، برای خودروسازی سایپا قطعات تولید و تأمین می‌کند. گفته می‌شود که اخیراً گروه سایپا نتوانسته است بدهی خود را به شرکت سازه گستر بپردازد به همین دلیل، این شرکت نیز قادر به پرداخت بدهی خود به شرکت‌های قطعه‌ساز نبوده است. در نتیجه، این شرکت‌ها نیز به تعهدات خود برای تأمین قطعات مورد نیاز گروه سایپا عمل نکرده‌اند و این گروه خودروسازی اکنون با کمبود قطعات خودرو رو به روست. این موضوع و خطر تعطیلی، نگرانی شدید کارگران را در پی داشته است. بر طبق خبری که در تاریخ ١۴ بهمن از سوی کارگران خودروسازی انتشار یافته است، در هفته‌ی دوم بهمن ماه نیز، همچون هفته‌ی اول، شرکت‌های سایپا و پارس خودرو با حداقل ظرفیت خود تولید کردند. در شرکت سایپا، خط مونتاژ پراید نیمه تعطیل بود و به علت کمبود قطعات، برخی از خطوط تولید به کلی متوقف بود. در روزهای سه‌شنبه ۱۱ و چهارشنبه ۱۲ بهمن کارگران در کنار خط تولید نیمه بیکار بودند. در شرکت پارس خودرو، سالن‌های مونتاژ پراید در روزهای ۱۱ و ۱۲ بهمن حداقل تولید را داشتند و در بیشتر اوقات کارگران در حال استراحت بودند. همچنین در این شرکت سالن‌های مونتاژ اتاق پراید و ال ۹۰ نیز تعطیل بودند. روز پنج‌شنبه ۱٣ بهمن نیز شیفت‌های ۲ و ٣ تعطیل بودند و شیفت ۱ تولید پراید نیز بیش از ۵ ساعت فعال نبود، سالن ال ۹۰ به طور کامل تعطیل بود و سالن‌های بدنه‌ی پراید ۱۴۱ و بدنه‌ی ال ۹۰ نیز تعطیل بودند. در شرکت سایپا نیز چنین حالتی وجود دارد. در حال حاضرنیز تا شروع هفته‌ی سوم بهمن ماه شرکت‌های سایپا و پارس خودرو تعطیل هستند. این تعطیلی‌ها به ویژه از این نظر جلب توجه می‌کنند که در سال‌های قبل در ماه‌های بهمن و اسفند برای بالا بردن رکورد تولید حتا در روزهای جمعه نیز با دادن پاداش (غیر از اضافه کاری) از کارگران این شرکت‌ها کار می‌کشیدند.

با توقف برخی از خطوط تولید در خودروسازی‌ها، کارگران این قسمت‌ها در یک قدمی اخراج و بیکارسازی قرار گرفته‌اند. توقف تولید البته منحصر به خودروسازی‌ها و یا برخی خطوط آن نیست. اجرای سیاست‌های اقتصادی نئولیبرال در رژیم سرمایه‌داری جمهوری اسلامی، از جمله آزادسازی قیمت‌ها و حذف سوبسیدها، به توقف و تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی منجر گشته وبحران و رکود اقتصادی را در تمام بخش‌های اقتصادی تشدید نموده  است. سیاست‌های خارجی و ماجراجویانه رژیم نیز به سهم خود، این بحران و رکود را تقویت نموده است. اکنون خطر بیکاری و اخراج‌های وسیع‌تر از گذشته، کارگران خودروسازی‌ها و نیز بسیاری از کارگران در واحدهای تولیدی دیگر را تهدید می‌کند و آن‌ها را در یک قدمی اخراج قرار داده است. بدیهی‏ست که مسبب این وضعیت، کسِ دیگری جز رژیم سرمایه‌داری و مرتجعین حاکم بر ایران نیست و برای رهائی و نجات از این وضعیت، راه دیگری جز به زیر کشیدن آن وجود ندارد!

 اعتصاب معلمان در استان کرمانشاه و عقب نشینی مدیر کل آموزش و پرورش این استان

 جمعی از معلمان و فرهنگیان نواحی سه گانه کرمانشاه، با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به مدیر کل اداره‌ی آموزش و پرورش این استان، ضمن اعتراض نسبت به عدم پرداخت حقوق ماه‌های آذر و دی، چنین اعلام نمودند که روز شنبه ١۵ بهمن به نشانه‌ی اعتراض دست به اعتصاب زده و از حضور در کلاس‌های درس خودداری خواهند کرد. این معلمان در نامه اعتراضی خود ازجمله نوشته بودند: “… ما جمعی از فرهنگیان کرمانشاه اعلام می‌داریم که به نشانه اعتراض به بی‌توجهی مسئولان نسبت به رفع مشکلات مالی فرهنگیان در مورخ شنبه (١۵ بهمن) از حضور در کلاس‌های درس خودداری خواهیم کرد و اعلام می‌داریم که اگر این روند بی‌توجهی به خواست‌ها ادامه پیدا کند… به حرکت‌های اعتراضی خود با قاطعیت ادامه خواهیم داد.” به دنبال آن، معلمان از صبح روز شنبه ١۵ بهمن دست به اعتصاب زدند. در پی تعطیل کلاس‌ها، مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان کرمانشاه با حضور در میان معلمان معترض اعلام داشت تا دو روز دیگر تمامی حقوق و مزایای آنان به حسابشان واریز می‌گردد و سپس از معلمین درخواست نمود تا به سر کلاس‌های خود بازگردند. معلمین معترض نیز با این در خواست موافقت نموده اما درعین حال اعلام کردند در صورتی که وعده مدیریت تا دو روز دیگر محقق نگردد باز هم دست به اعتصاب خواهند زد و تا دریافت مطالبات خود دست از اعتصاب نخواهند کشید.

در شهرستان حمیدیه در نزدیکی اهواز، هجده معلم و دانش‌آموز دستگیر شدند

 در شهرستان حمیدیه واقع در نزدیکی اهواز، گروهی از معلمان و دانش‌آموزان که طی روزهای گذشته در مخالفت با شرکت در انتخابات مجلس رژیم به فعالیت‌های علنی پرداخته بودند، توسط نیروهای امنیتی رژیم دستگیر شدند. گفته می‌شود که تعداد دستگیرشدگان به ۱۸ نفر رسیده است اما بیم آن می‌رود که بر تعداد آن‌ها افزوده شود. همچنین اداره آموزش و پرورش حمیدیه در راستای وارد کردن فشارهر چه بیشتر بر معلمان و برای کنترل فعالیت آن‌ها، اقدام به تغییر و جابجائی مدیران برخی از مدارس این شهرستان نموده است تا با ایجاد فضای بسته و امنیتیِ بیشتر در مدارس، از هر گونه فعالیت در مخالفت با انتخابات فرمایشی مجلس، جلوگیری کنند.

 یک جوان کُردِ اهل سلماس بر اثر شکنجه کشته شد

 یک جوان اهل سلماس که توسط نیروهای نظامی حکومت اسلامی بازداشت شده بود، بر اثر شکنجه‌های وحشیانه و ایست قلبی در زندان این شهر جان خود را از دست داد. بر طبق گزارش آژانس خبررسانی کُردپا در ارومیه که این خبر را انتشار داده است، چند روز پیش فردی به نام ایرج ٢۴ ساله توسط نیروهای نظامی و امنیتی رژیم بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شده است، اما پس از چند روز، مسئولین زندان شهر سلماس به خانواده‌ی این جوان کُرد خبر می‌دهند که فرزندشان به دلیل مریضی جان خود را از دست داده است و برای تحویل جنازه وی به این زندان مراجعه کنند. در عین حال خانواده‌ی این فرد از سوی نهادهای امنیتی تهدید شده‌اند که دلیل مرگ وی را فقط مریضی و ایست قلبی عنوان کنند و آن‌ها را تهدید کرده اند که خبر مرگ وی بر اثر شکنجه را با هیچ رسانه‌ای در میان نگذارند.

دستگیری و شکنجه مخالفان و جوانان آزادی‌خواه و کشتار آن‌ها حتا در زیر شکنجه، از کارهای همیشگی جمهوری اسلامی و شکنجه‌گران آن در سراسر ایران است. با کشته شدن این جوان کرد بیست و چهار ساله در زندان سلماس و در زیر شکنجه، پرونده رژیم آدم‌کش جمهوری اسلامی باز هم قطورتر شد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: