برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۱۱ بهمن

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – قیام ۲۲ بهمن و درس‌های این قیام و ارزیابی از سیاست‌های داخلی رژیم  جمهوری اسلامی در گفتگویی با توکل از سازمان فدائیان (اقلیت) – قسمت اول، و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۱۳ با عنوان «جمهوری اسلامی و گسترش اعتياد در جامعه»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/d3uGRHvk/11bahman.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تایید حکم اعدام دو زندانی سیاسی در دادگاه تجدیدنظر

اعتصاب لوکوموتیورانان و تجمع کارگران کارخانه شیشه ایمنی طوس

هجوم گرانی به سفره‌های کارگران و زحمت‌کشان

مدیرعامل شرکت نفت‌وگاز پارس خواستار افزایش سود اوراق مشارکت تا ٣۵ درصد شد

ادعای وزیر دفاع آمریکا در مورد قدرت ایران برای ساخت بمب اتمی

اعتصاب سراسری در بلژیک

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

تایید حکم اعدام دو زندانی سیاسی در دادگاه تجدیدنظر

حکم اعدام دو زندانی سیاسی به نام‌های زانیار مرادی و لقمان مرادی که پیش از این توسط صلواتی قاضی دادگاه به‌اصطلاح انقلاب صادر شده بود، در دادگاه تجدید نظر تایید و به دایره اجرای احکام ارسال گردیده است.
این دو جوان کورد در مرداد و مهرماه سال ٨٨ در مریوان بازداشت و برای اعتراف به پرونده‌ای که توسط ماموران وزارت اطلاعات تهیه شده بود، تحت شکنجه قرار گرفتند.
به تازه‌گی حکم اعدام سعید ملک‌پور نیز از سوی دیوان عالی کشور تایید شده است. سعید ملک‌پور به اتهام دست‌داشتن در تهیه سایت‌هایی که از سوی بازجویان “مستهجن” اعلام شده است، به این حکم محکوم گردیده است.
با توجه به افزایش بحران‌های داخلی و خارجی و در آستانه‌ی به‌ظاهر انتخابات مجلس، این امکان وجود دارد که رژ یم اسلامی برای نمایش قدرت دست به اعدام چند زندانی سیاسی بزند. اعدام از جمله ابزارهای سرکوب حکومت اسلامی بوده و بیشترین بهره را تاکنون از آن برده است.
البته اعدام تنها به مخالفان سیاسی محدود نشده است، رژیم اسلامی در برخورد به ناهنجاری‌های اجتماعی نیز به صورتی وسیع از این ابزار استفاده کرده است.
عموم گروه‌های سیاسی مخالف رژیم و بسیاری از نهادهای مدنی تاکنون مبارزات و اعتراضات بسیاری را علیه صدور و اجرای حکم اعدام در ایران صورت داده‌اند. کمپین لغو اعدام لقمان و زانیار مرادی نیز با صدور اطلاعیه‌ای خواستار فعالیت و مبارزه برای لغو حکم این دو زندانی سیاسی جوان کورد شده است.

اعتصاب لوکوموتیورانان و تجمع کارگران کارخانه شیشه ایمنی طوس

بنابر اخبار منتشره، لوکوموتیورانان در راه‌آهن شمال شرق در اعتراض به مشکلات معیشتی و حقوقی خود در روزهای اخیر دست به اعتصاب‌های پراکنده‌ای زده‌اند که این عمل آن‌ها موجب تاخیر در برنامه‌ی قطارها شده است.
بدلیل سانسور و نبود تشکلات مستقل کارگری در راه‌آهن که بتواند سخنگوی کارگران باشد، از چگونگی اعتصاب کارگران فوق، تاکنون اخبار چندانی منتشر نشده است.
هم‌چنین کارگران کارخانه شیشه ایمنی طوس در مشهد نیز در اعتراض به عدم دریافت ١٨ ماه حقوق، روز یکشنبه در برابر استانداری خراسان دست به تجمع زدند. گفته‌می‌شود که تعدادی از بازنشسته‌گان کارخانه نیز حقوق بازنشستگی خود را دریافت نکرده‌اند. بخش وسیعی از کارگران ایران با مشکل عدم دریافت دستمزدهای خود روبرو هستند که به نوبه‌ی خود در جهان بی‌نظیر می‌باشد.

هجوم گرانی به سفره‌های کارگران و زحمت‌کشان

گرانی گویا پایانی ندارد. در پی کاهش شدید ارزش ریال، افزایش قیمت دلار و سکه، هم اکنون افزایش قیمت‌ها تا بازار تولیدات داخلی نیز کشیده شده است، به‌گونه‌ای که حتا رسانه‌هایی که سخن‌گوی دولت و حاکمیت هستند نیز مجبور به اعتراف شده‌اند.
بر همین اساس، خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران از افزایش ٣٠٠ تومانی قیمت مرغ خبر داده است. این خبرگزاری علت گرانی مرغ را گران شدن دام طیور اعلام کرد. برپایه‌ی این خبر، دام طیور بین ٢٠ تا ۴٠ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.
خبرگزاری ایسنا نیز از گران شدن  مواد لبنی گزارشی تهیه کرده و از افزایش ٣٨ درصدی بهای مواد لبنی در طول سال‌جاری خبر داده است.
در این میان روزنامه روزگار نوشته است: “آیا مسوولان می‌دانند که یارانه کمتر از ۵٠ هزار تومانی با خرید دو یا سه قلم کالای اساسی در عرض یک ساعت آب می‌شود؟” براساس نوشته‌ی این روزنامه گوشت چرخ‌کرده به ١٧ هزار تومان و گوشت گوسفندی به ٢٠ هزار تومان افزایش یافته‌اند.هم‌چنین گزارش شده است که گوشت برزیلی در طی دو سال ١١۴ درصد افزایش قیمت داشته است.
در حالی که قرار بود قیمت‌گذاری بر کالاها از دولت گرفته و برعهده‌ی بخش خصوصی گذاشته شود، به دلیل شرایط بحرانی کنونی، در آخرین جلسه “کار گروه تنظیم بازار” که با حضور رحیمی معاون احمدی‌نژاد برگزار گردید، تصمیم گرفته شد تا تعیین قیمت کالاها هم‌چنان در اختیار دولت باقی بماند. دولت به‌شدت از رها شدن یک‌باره‌ی تورم و نتایج سیاسی و اجتماعی آن هراس داشته و تلاش دارد تا با اقدامات تاخیری، از افزایش انفجاری تورم جلوگیری کند. هر چند که تحولات روزها و هفته‌های اخیر نشان از رها شدن تیر گرانی از کمان بوده و به همین دلیل به‌نظر نمی‌آید که با توجه به نزدیکی به پایان سال و خطر تشدید گرانی در این ایام، احمدی‌نژاد بتواند مرحله‌ی دوم یارانه‌ها را حداقل تا پایان سال‌جاری به اجرا درآورد.

 مدیرعامل شرکت نفت‌وگاز پارس خواستار افزایش سود اوراق مشارکت تا ٣۵ درصد شد

موسا سوری، مدیرعامل شرکت نفت‌وگاز پارس، خواستار افزایش ٢ برابری سود اوراق مشارکت طرح‌های پارس جنوبی شد و گفت: “توسعه پارس جنوبی حتا با سود ٣۵ درصدی هم توجیه اقتصادی دارد”. وی از تعیین سود ١٧ درصدی برای اوراق مشارکت فوق انتقاد کرد. حدود ٢ ماه پیش، وزرات نفت، اوراق مشارکت فوق را برای فروش از طریق بانک تجارت عرضه کرد که با استقبال روبرو نشد. وی اعلام کرد که برای پیش‌برد طرح‌های پارس جنوبی احتیاج به ٢٠ میلیارد دلار نقدینگی می‌باشد.
پیش از وی، رستم قاسمی وزیر نفت و احمد قلعه‌بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت نیز خواستار افزایش سود اوراق مشارکت شده بودند.
درخواست بالارفتن سود اوراق مشارکت به‌رقم عجیب و باورنکردنی ٣۵ درصد، بیش از هرچیز بیان‌گر تورم بالا و درهم‌ریخته‌گی اقتصادی کشور است.

ادعای وزیر دفاع آمریکا در مورد قدرت ایران برای ساخت بمب اتمی

لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا، روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری “سی‌بی‌اس” گفت: “جمهوری اسلامی اگر تصمیم بگیرد، قادر است ظرف ١٢ ماه بمب اتمی تولید کند”. وی در عین حال تاکید کرد که آمریکا اجازه نخواهد داد دولت ایران به بمب اتمی مسلح گردد.
سخنان وی در حالی مطرح شده است که یک هیات از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم اکنون در ایران بسر می‌برند، در این هیات دو کارشناس تسلیحات اتمی حضور دارند که ایران در ابتدا با حضور آن‌ها مخالفت و سپس موافقت کرده بود. از اخبار منتشره و سخنان اعضای هیات و مقامات دولتی ایران مشخص شده است که  تمرکز این هیات بر روی ابعاد نظامی فعالیت‌های اتمی ایران می‌باشد.
در روزهای اخیر و همراه با افشای نامه‌ی اوباما به خامنه‌ای، حضور نیروهای دریایی آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان افزایش چشم‌گیری داشته است.

اعتصاب سراسری در بلژیک

در اعتراض به سیاست‌های ریاضت‌طلبانه‌ی دولت بلژیک برای صرفه‌جویی ١١ میلیارد یورویی که عمومن علیه کارگران تدوین شده است، روز دوشنبه، اعتصاب عمومی سراسر بلژیک را فرا گرفت. در پی این اعتصاب تمام قطارها، اتوبوس‌ها و فرودگاه‌ها از کار باز ایستادند، مدارس و پُست تعطیل شده و سیستم جمع‌آوری زباله‌ها از کار افتاد.. این اولین اعتصاب عمومی بعد از ٢٠ سال در بلژیک می‌باشد.
اعتصاب فوق که توسط اتحادیه‌های کارگری بلژیک سازماندهی شده بود، همزمان با نشست سران اتحادیه‌ی اروپا در بروکسل برای بررسی بحران اقتصادی اروپا صورت گرفته است.
در حالی که کارگران کشورهایی هم‌چون بلژیک به دلیل داشتن اتحادیه قادر هستند حتا دست به اعتصاب سراسری زده و تمام کشور را به تعطیلی بکشانند، در ایران کارگران به دلیل نداشتن تشکل قادر به دست زدن به اعتصابات سراسری برای تحقق خواست‌های خود نبوده و حتا هر گونه تلاش کارگران برای تشکل با برخورد قهرآمیز حکومت روبرو می‌گردد.
هم‌چنین اکثر تلاش‌های کارگران کارخانه‌های منفرد، به دلیل تنها بودن، با بی‌اعتنایی کارفرمایان و دولت روبرو می‌گردد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: