برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۹ بهمن

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – گفتگویی با بهروز فراهانی تحلیل‌گر مسائل سیاسی در امور خاورمیانه پیرامون اوضاع سیاسی در سوریه و تحولات پیش رو، و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۱۳ با عنوان «وظیفه مبرم چپ راديکال و مارکسيست در اوضاع کنونی»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/e4038J-U/09bahman.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تشدید فشار بر فعالان کارگریِ زندانی

غلظت بنزینِ موجود در هوای شهر تهران ۳۰ برابر بیشترازمیزان استاندارد، و سرطان‌زا‏ست

دستگیری شهروندان کرد در سنندج و مریوان

اعتصابات سراسری کارگران حمل و نقل، رم، پایتخت ایتالیا را فلج ساخت

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

تشدید فشار بر فعالان کارگریِ زندانی

بیش از ده روز از بازداشت مجدد شاهرخ زمانی و محمد جراحی دو فعال کارگری تبریز می‌گذرد، اما دستگاه اطلاعاتی و قضائی جمهوری اسلامی در این باره سکوت کرده و به خواست خانواده و دوستان وحامیان این دو کارگر برای آزادی آن‌ها توجهی نمی‌کنند. آخرین خبرهای انتشار یافته در این مورد حاکی از آن است که شاهرخ زمانی و محمد جراحی در شرایط سختی در بند قرنطینه زندان تبریز نگهداری می‌شوند. بر طبق اطلاعیه‌ای که از سوی” کانون مدافعان حقوق کارگر” در هفتم بهمن انتشار یافته است، زندانبانان از ملاقات خانواده و دریافت لباس گرم برای این دو زندانی جلوگیری می‌کنند. مقامات زندان به اعتراضات مکرر این دو زندانی تاکنون توجه نکرده و از این طریق آنان را تحت فشارهای جسمی و روانی زیادی قرار داده‌اند.
همچنین بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری و حقوق کودک که در بند ٣۵٠ زندان اوین به سر می برد و به ۵ سال زندان محکوم شده است، در حالی که از ناحیه گوش درد، به شدت رنج می‌برد، ولی مقامات زندان، مانع درمان و معالجه وی شده‌اند و به خواست و شکایت خانواده بهنام ابراهیم‌زاده جهت مداوای وی هیچ ترتیب اثری داده نشده است. رضا شهابی كارگر دربند و خزانه‌دار و عضو هیات مدیره‌ی سندیكای كارگران شركت واحد تهران نیز كه در اثر وخامت اوضاع جسمانی در بیمارستان بستری است، اما نه فقط بیماری‌های وی درمان نشده بلکه به بیماری‌های جدیدی نیز که تماماً عوارض زندان و فشارهای جسمی و روحی آن است، دچار شده و هنوز هیچ گونه تضمینی برای مداوای اطمینان‌بخش و آزادی وی داده نشده است.
این اقدامات دستگاه امنیتی و قضائی جمهوری اسلامی و ممانعت از مداوای کارگران زندانی، نشان‌دهنده  ادامه و تشدید فشار و سرکوب علیه کارگران زندانی ست. اقدامات ضد انسانی جمهوری اسلامی علیه کارگران زندانی را، هر کارگر و هر انسان آزادی‌خواهی محکوم می‌کند.

غلظت بنزینِ موجود در هوای شهر تهران ۳۰ برابر بیشترازمیزان استاندارد، و سرطان‌زا‏ست

براساس خبری که روز گذشته توسط خبرگزاری فارس انتشاریافت، میزان غلظت بنزین موجود در هوای شهر تهران ۵ تا ۳۰ برابر مقدار استاندارد است.علاوه بر فعالیت‌های صنعتی، سوخت مصرفی خودروها مهم‌ترین منبع انتشار بنزین در فضا و آلوده ساختن آن است. توزیع بنزین تصفیه نشده و غیراستاندارد در پمپ بنزین‌ها که سوخت اصلی خودروهاست و گاز خروجی از اگزوز وسایل نقلیه وهمچنین تبخیر بنزین در پمپ بنزین‌ها، غلظت بنزین را در هوا به شدت افزایش داده و سلامتی مردم تهران را قویاً به خطر افکنده است. از جمله عوارضِ استنشاق هوای آلوده، ناراحتی عصبی، سرگیجه، سردرد، بیهوشی و رعشه و اختلالات خونی از جمله سرطان است که در سال‌های اخیر پیوسته رو به افزایش بوده است. یک شرکت کنترل کیفیت هوا اقدام به اندازه‌گیری آلاینده‌های بنزین درهوای چند نقطه از شهر تهران و چند جایگاه عرضه سوخت نموده است که نتایج آن بسی هشداردهنده و فاجعه‌باراست.  بر مبنای این اندازه‌گیری که در سال جاری و از جمله در میدان ولیعصر، محدوده پل سید خندان، میدان بازار دوم نازی آباد و چند نقطه دیگر انجام یافته و خبرگزاری فارس نیز آن را انتشار داده است میانگین آلودگی هوا از ناحیه وجود بنزین در هوا و غلظت آن،  بیش از ۵٢ است در حالی که رقم مجاز آن  یک و نیم است. در جایگاه‌های پمپ بنزین وضع از این هم وحشتناک‌تر است. میزان متوسط غلظت آلاینده بنزین در هوای جایگاه‌های عرضه سوخت که باید حدود یک و نیم باشد، از رقم ٣٠٠ نیز تجاوز می‌کند و ٣١۵ می‌باشد. به عبارت دیگر میزان آلودگی هوا در جایگاه‌های سوخت و پمپ بنزین‌ها از ٢٠٠ برابر میزان استاندارد هم بیشتر است. این‌ها آماری‏ست که خبرگزاری فارس آن را انتشار داده است!
اوضاع هوای تهران از لحاظ بهداشتی به قدری وخیم و استنشاق هوای آلوده و سرطان‌زا، به قدری عیان گشته است که حتا خبرگزاری دولتی فارس نیز به آن اعتراف نموده و وضعیت هوا به لحاظ آلودگی را، وضعیتی حاد اعلام نموده است.

دستگیری شهروندان کرد در سنندج و مریوان

نیروهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی، در ادامه سیاست‌های سرکوب‌گرانه خود در شهرهای کردستان،  بامداد روز جمعه، پنج تن از اهالی روستای تنگی‌سر، از توابع سنندج را بازداشت نمودند. تعداد زیادی از مأمورین نیروی انتظامی و نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران، پیش از بازداشت این پنج نفر، روستای تنگی‌سر را به طور کامل به محاصره خود درآورده و سپس اقدام  به خانه‌گردی نمودند. در جریان این خانه گردی‌ها، برخی از وسایل شخصی مانند کتاب و کامپیوتر را نیز با خود بردند. دو روز قبل از آن نیز سه شهروند اهل روستای لنج‌آباد از توابع مریوان واقع در استان کردستان، به نام‌های آرام فرجی (دانشجوی دانشگاه پیام نور)، رزگار و مظفر شریفی که هر دو معلم هستند، پس از تفتیش منازلشان، توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شدند.
جمهوری اسلامی برای ارعاب مردم شهرهای کردستان، آشکارا بر شدت فشارهای سرکوبگرانه خود علیه مردم این استان افزوده است. بازداشت‌های پی در پیِ فعالان کارگری، حبس و زندان دانشجویان، معلمان و سایر شهروندان و آزادیخواهان، برای مرعوب ساختن مردم کردستان است. این در حالی‏ست که  مردم کردستان بارها و به تجربه و درعمل نشان داده‌اند که به مبارزات آزادی‌خواهانه خود ادامه خواهند داد و مرعوب این اقدامات نخواهند شد.

اعتصابات سراسری کارگران حمل و نقل، رم، پایتخت ایتالیا را فلج ساخت

به دنبال فراخوان اتحادیه‌های صنفی درایتالیا، کارگران و کارکنان حمل و نقل عمومی روز جمعه هفتم بهمن، دست به یک اعتصاب سراسری بیست و چهار ساعته زدند. اعتصاب کارگران و کارکنان حمل و نقل، مورد حمایت گسترده کارکنان ادارات دولتی، پست و ارتباطات و نیز مورد حمایت دانش‌آموزان و جوانان قرار گرفت. در پاسخ به این فراخوان، گروه‌های زیادی از کارگران، دانش‌آموزان، جوانان و سایر اقشار مردم در خیابان‌های مرکزی شهر رم پایتخت ایتالیا دست به تجمع و راه‌پیمائی زدند و با ایجاد ترافیک گسترده، عملاً این شهر را فلج کردند. اجتماع‌کنندگان و راه‌پیمایان دراین حرکت گسترده و سراسری خود، اعتراض شدید خود را نسبت  به اجرای برنامه‌های اقتصادی دولت  در مورد ریاضت اقتصادی، از جمله افزایش مالیات‌ها، افزایش قیمت‌ها، کاهش سطح زندگی و بدترشدن سیستم درمانی و بازنشستگی اعلام نمودند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: