برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۲ بهمن

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – اطلاعيه کميتۀ خارج از کشور سازمان فدائيان (اقليت) با عنوان «اقدامات جدید جمهوری اسلامی برای نفوذ در میان ایرانیان مقیم خارج کشور» – «کارگران پتروشیمی‌های ماهشهر آیا تاکنون موفق شده‌اند خواسته‌ها و مطالباتشان را به دست آورند؟» در گفتگویی با اصلان جوادزاده از سازمان فداییان (اقلیت)، و گزارشی از کشتار کارگران خاتون آباد، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/LW1efxoH/02bahman.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت)؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

افزایش قیمت نان و افزایش هفتاد درصدی هزینه زندگی کارگران

حمله مسلحانه به نیروهای ارتش در خرم‌آباد

پنج جوان مراکشی در یک اقدام اعتراضی دست به خودسوزی زدند

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

افزایش قیمت نان و افزایش هفتاد درصدی هزینه زندگی کارگران
در طی چند روز اخیر قیمت بسیاری از کالاهای مورد نیاز مردم برای چندمین بار در سال جاری افزایش یافت. گوشت، حبوبات و نان از جمله این کالاهای ضروری‏ست که افزایش قیمت داشته‌اند. در حالی که استانداری تهران قیمت هر قرص نان سنگک را ۵٠٠ تومان، بربری ٣۷۵ تومان، تافتون و نان خراسانی ٢۵٠ تومان و لواش و تافتون گردان را ١٢۵ تومان تعیین نموده است، اما قیمت این نان‌ها و از جمله نان سنگک و نان بربری، تقریبا در تمام نقاط تهران بالاتر از این مبالغ عرضه می‌شوند. به گزارش فارس قیمت نان بربری کنجدی در تهران باید ۴۵۰ تومان و سنگک کنجدی باید ۶٠٠ تومان عرضه شود، اما قیمت نان بربری بیش از ۵۰۰ تومان و قیمت نان سنگک کنجدی به ۷۰۰ تومان و در برخی نقاط تهران، تا ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته است. بر طبق گزارش سایت بازتاب، گوشت گوسفندی نیز نایاب و در هر کیلو سه هزار تومان افزایش قیمت داشته است.
علیرضا محجوب رئیس فراكسیون به اصطلاح كارگری مجلس در سخنان خود در میان جمعی از بازنشستگان، ضمن اشاره به افزایش قیمت كالاها، چنین اعتراف کرد که هزینه معیشتی كارگران ۷٠  درصد افزایش یافته است. از سوی دیگر، نرخ تورم نیز تنها در ظرف یک هفته اخیر به نحو کم سابقه‌ای افزایش یافته است. عسگراولادی یکی از تجار و ثروتمندان بانفوذ حکومت اسلامی، میزان تورم را ۴٠ درصد اعلام نموده است. ارزش ریال نیز به شدت سقوط نموده و قدرت خرید کارگران و زحمتکشان بیش از پیش کاهش یافته است. در یک کلام تمام سیاست‌های اقتصادی رژیم به زیان کارگران و زحمتکشان بوده است. بیش از یک سال از اجرای قانون یارانه‌ها و حذف سوبسیدها گذشت، اما در وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم برخلاف ادعاهای گوناگون سران رژیم، نه فقط کم‌ترین بهبودی حاصل نشد، بلکه فقر و بدبختی و فلاکت کارگران و زحمتکشان بیش‌تر و بیش‌تر شد و یک بار دیگر تمام دروغ‌ها و دغلکاری‌های رژیم فاسد جمهوری اسلامی و سران آن در انظار توده‌ها قرار گرفت. هم اکنون فشارهای اقتصادی و معیشتی از حد تحمل توده مردم فراتر رفته است. با ادامه حیات رژیم جمهوری اسلامی، اوضاع از این هم بدتر و وخیم‌تر خواهد شد. برای رهایی از وضعیت موجود و آینده وخیم‌تری که رژیم حاکم برای کارگران و زحمتکشان تدارک دیده است، هیچ راه دیگری در برابر آن‌ها نمانده است جز آن که رژیم حاکم را سرنگون سازند و اداره امور کشور را خود در دست گیرند.
حمله مسلحانه به نیروهای ارتش در خرم‌آباد
بامداد روز گذشته (شنبه) در یک حمله مسلحانه به گروهی از نظامیان در محله کوی ارتش خرم‌آباد، یک نظامی کشته و یک تن دیگر مجروح شد. حسن شریعت‌نژاد معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان که خبر این حمله مسلحانه و تیراندازی توسط دو نفر موتورسوار مسلح، به یک گروه از پرسنل ارتش را تأیید نمود، اما در مورد هویت و انگیزه حمله‌کنندگان چیزی نگفت و آن را به بررسی‌های بعدی موکول نمود. شریعت‌نژاد با بیان این که تیم‌هایی از نیروهای نظامی و امنیتی برای بررسی موضوع تشکیل و موضوع در حال پیگیری است، گفت که در حال بررسی علت و انگیزه این تیراندازی است و هر گونه اظهار نظر در این زمینه را منوط به بررسی‌های بیشتر دانست. وی  این موضوع را نیز تأئید نمود که در اثر این حمله مسلحانه، ستوان یکم “رضا علی پیمانی” کشته شده و دو فرد موتورسواری که تیراندازی توسط آن‌ها انجام شده، از محل حادثه متواری شده‌اند.
پنج جوان مراکشی در یک اقدام اعتراضی دست به خودسوزی زدند
پنج شهروند مغربی در اعتراض به وضعیت سیاسی و اقتصادی و به خصوص بیکاری و بی‌آیندگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها که رژیم این کشور بر مردم تحمیل نموده است، روز پنجشنبه و در جریان یک اقدام اعتراضی در شهر رباط، خود را آتش زدند. خبرگزاری آسوشیتدپرس که این خبر را از مراکش انتشار داد در مورد هویت این افراد و انگیزه آنان نوشت: این پنج مراكشی که از اعضای جنبش “دانش آموختگان بیكار” بودند، در خلال  یک تظاهرات گسترده علیه بیكاری فزاینده در مراكش، خود را به آتش كشیدند که این خودسوزی سه نفر از آن‌ها را روانه بیمارستان كرد.
ماجرا از آن جا آغاز شد که جمعی از “فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بدون شغل” مراکش، یک ساختمان اداری وزارت آموزش عالی را به نشانه اعتراض به دولت و ناتوانی آن برای ایجاد اشتغال، به مدت دو هفته به اشغال خود درآورده بودند. پلیس مراکش برای مقابله با معترضین که حدود ١۶٠ نفر بودند، این ساختمان را به محاصره خود درآورد و مدت دو روز از رسیدن غذا به معترضان جلوگیری به عمل آورد. در برابر این اقدام ضد انسانی دولت مراکش و پلیس آن، پنج تن از جوانان تهدید کرده بودند در صورت ادامه ممانعت پلیس از رسیدن غذا، خود را آتش خواهند زد. در حالی که شمار زیادی از توده‌های مردم به نشان حمایت از معترضان در محل جمع شده بودند و تلاش می‌کردند به آن‌ها نان و غذا برسانند، اما نیروهای سرکوب‌گر پلیس، در کمال خشونت از این کار مانع  می‌شدند. پنج جوانان معترض که بر بالای دیوار محوطۀ ساختمان با بطری‌های بنزین در دستانشان صف کشیده بودند، به پلیس هشدار دادند چنانچه مانع رساندن غذا شود خود را آتش خواهند زد. اما پلیس سرکوبگر مراکش، ضمن یورش به مردمی که برای کمک و رساندن غذا به معترضین در محل جمع شده بودند، باز هم از این کار جلوگیری به عمل آورد و این پنج جوان معترض و بیکار در میان بهت وحیرت وجیغ و فریاد حاضران، خود را به آتش کشیدند.
گفتنی‏ست که درمراکش نیز مانند ایران و سایر کشورهای خاورمیانه وضعیت اقتصادی بسیار وخیم و آمار بیکاری از جمله و به ویژه بیکاری در میان جوانان و دانش‌آموختگان دانشگاهی بسیار بالاست و همین عامل اقتصادی و بیکاری و بی آیندگی جوانان، یکی از دلایل اصلی بروز جنبش‌های عرب در خاورمیانه و شمال آفریقا می‌باشد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: