برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۲۰ دی

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – گفتگو با دوتن از پناهجويان در کشور آلمان، و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۱۲ با عنوان «۱۸ کارگر کارخانه غدير يزد و ابعاد تکان‌دهنده سوانح کار»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/RNRXIJ9O/20day.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

کارگران تجمع می‌کند، جمهوری اسلامی فعالانشان را دستگیر می‌کند

محکومیت به اعدام در دو پرونده‌ی سیاسی

غنی سازی زیزمینی اورانیوم

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

کارگران تجمع می کند، جمهوری اسلامی فعالانشان را دستگیر می‌کند

بار دیگر تجمعات، اعتراضات و اعتصابات کارگری در نقاط مختلف ایران افزایش می‌یابند و جمهوری اسلامی و دستگاه‌های امنیتی آن به دستگیری فعالان و مدافعان کارگری می‌پردازند.
کارگران شرکت مسکن مهر کامیاران چندین ماه است که دستمزدهای خود را دریافت نکرده‌اند. بر اساس گزارشی که کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل های کارگری منتشر نموده است سی تن از کارگران و استادکاران مسکن مهر کامیاران در روزهای ۱۷ و ۱۸ دی اعتصاب کردند و اعلام نمودند که تا هنگامی که حقوق اشان پرداخت نشود به کار برنمی گردند.
کمیته هماهنگی همچنین گزارش می دهد که روز ۱۸ دی کارگران شرکت کارین صنعت در برابر اداره کار تجمع نموده و خواستار پرداخت ٩ ماه حقوق سال ۱٣۸٩ شدند. این شرکت که وسائل پیش ساخته فایبر گلاس تولید می کند در ۱۵ کیلومتری دهگلان واقع شده است و ۷٠ کارگر دارد.
هم زمان با این اعتراضات کارگری دستگاه های امنیتی جمهوری اسلامی دست کم سه فعال کارگری را بازداشت نمودند.
شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا در سنندج بازداشت شدند. اتحادیه آزاد کارگران گزارش داد که روز ۱۸ دی ۴ مأمور امنیتی وارد منزل شریف ساعد پناه، عضو هیئت مدیره این اتحادیه شده، آن را تفتیش نموده و او را همراه چند کتاب به شعبه ۵ دادگاه انقلاب اسلامی سنندج بردند. در این شعبه از او در رابطه با بولتن خبری اتحادیه آزاد کارگران بازجویی شد و پس از صدور قرار وثیقه ۸٠ میلیون تومانی او را به زندان مرکزی سنندج منتقل کردند.
پنج مأمور امنیتی جمهوری اسلامی مظفر صالح نیا را روز ۱۵ دی در محل کارش دستگیر نمودند. او نیز عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران است. صالح نیا را به خانه برگرداندند. مأموران پس از تفتیش و ضبط کامپیوتر، صالح نیا را به زندان سنندج منتقل نمودند.
میثم نجاتی دانشجویی ست که به جرم دفاع از حقوق کارگران در روز ۱٣ دی بازداشت شد و به نقطه ی نامعلومی انتقال یافت.
میثم هم زمان با تحصیل در دانشگاه آزاد کرج، فعالیت هایی در دفاع از کارگران سایپا داشته است. مأموران وی را هنگام خروج از کارخانه بازداشت کردند. میثم نیز به خانه اش منتقل شد تا در آن جا مأموران وسایل شخصی او را زیر و رو کنند. فعالان حقوق بشر می گویند که مأموران امنیتی اسلامی به اعضای خانواده میثم نجاتی توهین کردند و کامپیوتر او را ضبط نمودند.
اقدامات تازه ی دستگاه های امنیتی جمهوری اسلامی در روزهای اخیر که هم زمان با گسترش اعتراضات کارگری صورت گرفت نشان می دهند که رژیم همچنان بر شیوه های سرکوبگرانه ی سی ساله ی خود پای می فشارد هر چند که این شیوه ها تأثیر چندانی بر گسترش مبارزه ندارند.

محکومیت به اعدام در دو پرونده ی سیاسی

دستگاه قضاییه جمهوری اسلامی دو فرد را که پرونده ی سیاسی دارند به اعدام محکوم کرد. این دو نفر جواد لاری و امیر میرزایی حکمتی نام دارند.
جواد لاری پیش تر به اعدام محکوم شده بود اما پرونده اش نقض و مجدداً بررسی شد. او را به اتهام شرکت در اعتراضات پس از دومین انتصات احمدی نژاد دستگیر کردند. قاضی صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی لاری را به مرگ محکوم کرد، حکمی که توسط قاضی نیازی در شعبه ٣۲ دیوان عالی کشور نقض شد. پرونده دوباره به دست صلواتی افتاد و او نیز برای بار دوم لاری را به اعدام محکوم کرد. فعالان حقوق بشر به نقل از علوی، بازجوی ویژه زندان های اسلامی می گویند که لاری به علت سابقه ی هواداری اش از سازمان مجاهدین خلق به مرگ محکوم شده است.
قاضی صلواتی هم چنین امیر میرزایی حکمتی، ٢۸ ساله و شهروند ایرانی – آمریکایی را به به مرگ محکوم کرد. اتهام او بر اساس قوانین اسلامی  “همکاری با دولت متخاصم و عضویت در سازمان جاسوسی آمریکا و تلاش برای متهم سازی ایران در تروریسم” عنوان شده است. هر چند صدا و سیمای جمهوری اسلامی مانند همیشه در اقرارگیری از میرزایی حکمتی شرکت کرد و هر چند عکس هایی از وی با لباس نظامی آمریکایی منتشر شدند اما هیچ سند محکمی در پیوند با جاسوس بودن او به دست نیامده است و احتمال می رود که دستگاه قضائیه جمهوری اسلامی امیر میرزایی حکمتی را به علت کشمکش های تازه ی جمهوری اسلامی با آمریکا و دیگر کشورهای غربی بر سر بستن تنگه ی هرمز و غیره بازداشت کرده است تا از یک انسان به عنوان اهرم فشار استفاده کند.
قوه ی قضائیه جمهوری اسلامی مستقیماً وابسته به ولایت فقیه است و بدون هر گونه چون و چرایی منویات رهبر رژیم را اجراء می کند.

غنی سازی زیزمینی اورانیوم

در چارچوب پرونده ی اتمی جمهوری اسلامی چند دیپلمات روز دوشنبه نوزدهم دی در وین، پایتخت اتریش به آژانس بین المللی اتمی اطلاع دادند که جمهوری اسلامی در یک مکان زیرزمینی واقع در روستای فُردو در نزدیکی قم غنی سازی اورانیوم را آغاز کرده است.
رویترز با انتشار این خبر نوشت که اگر اطلاعات این دیپلمات ها درست باشد بار دیگر تنش بین جمهوری اسلامی و کشورهای غربی، به ویژه آمریکا بیش‌تر خواهد شد. یکی از این دیپلمات‌ها گفته است که در فردو اورانیوم را تا ٢۰ % غنی سازی می کنند.
استفاده ی نظامی یا غیرنظامی از اورانیوم بستگی به درجه‌ی غنی سازی آن دارد. اورانیوم باید بسیار بیش‌تر از ٢۰ % غنی‌سازی گردد تا بتواند در یک برنامه ی تولید سلاح اتمی استفاده شود.
جمهوری اسلامی خود اعلام کرده بود که فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم را از نطنز به فردو منتقل می‌کند تا بتواند به درجه‌ی بالاتری از غنی‌سازی دست یابد. از این جهت گفته‌های دیپلمات‌های ناشناس تازه نیستند. اما علت انتقال از نطنز به فردو همان زیرزمین قرار داشتن این کارخانه غنی‌سازی و محفوظ ماندن بیش‌ترش در قبال حملات هوایی احتمالی اسرائیل یا آمریکا توصیف شده است.
اخبار جا به جایی محل غنی‌سازی اورانیوم زمانی منتشر می‌شوند که جمهوری اسلامی در معرض تحریم نفت خود قرار دارد. مقامات حکومتی گفته‌اند که اگر نفت ایران تحریم گردد تنگه ی هرمز را می‌بندند. آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که در صورت بستن تنگه‌ی هرمز، ایران پاسخی کوبنده دریافت خواهد کرد، چرا که روزانه ۱۶ میلیون بشکه نفت از تنگه‌ی هرمز به سراسر جهان ارسال می گردد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: