برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۱۸ دی

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – کشمکش‌های رژیم جمهوری اسلامی با قدرت‌های جهانی بر سر تحریم نفت و زورآزمایی رژیم بر آب‌های خلیج فارس در گفتگویی با حسن بهزاد از سازمان فدائیان (اقلیت)، و گزارش سیاسی کمیته اجرایی به کنفرانس سیزدهم سازمان فدائیان (اقلیت)، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/xMkO82EF/18day.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

سه اعتصاب و تجمع کارگری در بافندگی قدس اصفهان، پالایشگاه گاز پارس جنوبی و کشت و صنعت شمال

هشدار کارگران مجتمع‌های پتروشیمی بندر امام به اعتصاب گسترده

تظاهرات و اعتصابات کارگری در نیجریه در اعتراض به حذف یارانه سوخت

مرگ مشکوک پنج زن زندانی در زندان قرچک ورامین

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

سه اعتصاب و تجمع کارگری در بافندگی قدس اصفهان، پالایشگاه گاز پارس جنوبی و کشت و صنعت شمال

کارگران کارخانه ریسندگی و بافندگی قدس اصفهان برای دومین بار در طی چند روز گذشته در مقابل استانداری اصفهان دست به تجمع اعتراضی زدند. این کارگران، در سال ۱۳۷۵ مبلغی حدود ۵٠٠ میلیون تومان به حساب تعاونی مسکن، جهت خرید یک قطعه زمین واریز نموده‌اند، اما پس ازسپری شدن ۱۴ سال، هنوز زمینی به آن‌ها تحویل داده نشده است. کارگران معترض، با امضای طومار و ارائه آن به مقامات استانداری، خواستار رسیدگی به این مشکل  و تحویل زمین‌های خریداری شده توسط تعاونی مسکن این کارخانه، به خود شدند. کارگران “کشت و صنعت شمال” واقع در استان مازندران نیز روز سه‌شنبه این هفته، دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند. کارخانه کشت و صنعت شمال به عنوان بزرگترین واحد تولیدکننده روغن نباتی خاورمیانه در مازندران، هفته‌ها‏ست که به دلیل پرونده مالی سرمایه‌گذار اصلی آن، با تعطیلی مواجه می‌باشد و۷۵۰ کارگر این کارخانه حدود ۴۵ روز است دستمزدی دریافت نکرده‌اند.
همچنین کارگران و کارمندان رسمی فازهای یک تا ١٠ پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی در اعتراض به وضعیت نامناسب غذا، پائین آمدن کیفیت و نحوه سرویس غذا، دست به اعتصاب زدند. به دنبال این اعتصاب که مدت یک روز طول کشید، کارفرما ناچار شد و به وضعیت غذا و رستوران رسیدگی کند.

هشدار کارگران مجتمع‌های پتروشیمی بندر امام به اعتصاب گسترده

کارگران شرکت‌های پیمانکاری مستقر در پتروشیمی بندر امام و دیگر شرکت‌های پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر اعلام کرده‌اند در صورتی که تا روز بیستم دی ماه جاری به خواست‌هایشان به صورت عملی رسیدگی نشود در این روز به طور گسترده‌ای دست به اعتصاب خواهند زد. در پی اعتصاب کارگران شرکت‌های پیمانکاری مستقر در پتروشیمی بندر امام و دیگر پتروشیمی های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در اواخر فروردین ماه امسال با خواست اصلیِ حذف شرکت‌های پیمانکاری، کارفرمابه کارگران وعده داد، تا طی مراحل اداری حذف شرکت‌های پیمانکاری، معادل ۴٠ ساعت اضافه کاری به دستمزدهای ماهیانه کارگران اضافه شود و علاوه بر این، آنان از برخی مزایای دیگر نیز برخوردار خواهند شد. اما این توافق ، فقط یک ماه به مورد اجرا گذاشته شد و در برابر اعتراضات بعدیِ کارگران، مدیریت پتروشیمی بندر امام باز هم به کارگران وعده می‌داد اما به این وعده‌ها و خواست کارگران عمل نکرد، تا این که کارگران پتروشیمی بندر امام، بار دیگر از سوم مهر دست به یک اعتصاب دو هفته‌ای زدند. این بار نیز به کارگران اعلام شد، توافق صورت گرفته در مورد اضافه دستمزد از آذر ماه به اجرا در خواهد آمد و مبلغ مذکور در زمان دریافت دستمزد این ماه، در هفتم دی در فیش حقوقی آنان منظور خواهد شد. اما در هفتم دی ماه نیز خبری از وعده داده شده در فیش‌های حقوقی کارگران نبود. به دنبال این برخورد مدیریت، کارگران پیمانکاری پتروشیمی بندر امام و دیگر پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در اقدامی هماهنگ و با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که در روز بیستم دی ماه، در جنب دفاتر مرکزی پتروشیمی‌ها دست به تجمع اعتراضی خواهند زد. بر طبق خبری که از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران در این مورد انتشار یافت مطالبات کارگران شرکت‌های پیمانکاری پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر به قرار زیر می‌باشد: ١- اضافه شدن ١۵٠ الی دویست هزار تومان به دستمزدها ٢- احتساب این مبلغ از اول سال نود. ٣- در صورت این توافق، کارگران با خواست یک مهلت چهار ماهه دیگر برای اجرایی شدن حذف شرکت‌های پیمانکاری موافقت خواهند کرد. کارگران همچنین اعلام کرده‌اند این توافق می‌باید به صورت کتبی صورت بگیرد و به عنوان بخشنامه از سوی مدیریت در تابلوهای اعلانات نصب گردد.

تظاهرات و اعتصابات کارگری در نیجریه در اعتراض به حذف یارانه سوخت

با تصمیم دولت نیجریه در مورد حذف یارانه مواد سوختی از روز دوشنبه این هفته، بهای سوخت در این کشور به دو برابر افزایش یافت. حذف یارانه سوخت اما بلافاصله اعتراضات گسترده توده‌ای و اعتصابات کارگری را در پی داشت. مردم نیجریه در برخی از شهرهای این کشور، در مخالفت با تصمیم دولت به خیابان آمدند و دست به تظاهرات زدند. پیشاپیش آن‌ها، کارگران و اتحادیه‌های کارگری نیجریه، اعتصابات و تظاهرات گسترده کارگری را سازمان دادند و خواستار لغو تصمیم دولت شدند. اتحادیه‌های کارگری به دولت هشدار داده‌اند چنانچه در تصمیم خود تجدید نظر نکند، از روز دوشنبه (فردا) اعتصابات گسترده‌تری را سازمان خواهند داد و در مقیاس سراسری دست به اعتراض و اعتصاب خواهند زد.

مرگ مشکوک پنج زن زندانی در زندان قرچک ورامین

۵ زن زندانی در زندان قرچک ورامین که محل بازداشت زنان زندانی استان تهران می‌باشد، در طی شب‌های پنجشنبه و جمعه پانزدهم و شانزدهم دی ماه به طرز مشکوکی درگذشتند. مطابق خبری که از سوی “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” در این مورد  انتشار یافته است، در هر دو حالت، وضعیت جسمی این زنان زندانی در طی ساعت‌های شب به وخامت می‌گراید وعلیرغم تلاش سایر زندانیان برای انتقال این زنان به بهداری زندان، بهداری زندان از پذیرش و درمان آن‌ها خودداری می‌کند که عدم پذیرش و رسیدگی به موقع، منجر به مرگ آن‌ها می‌شود. در این خبر همچنین گفته شده است: “بهداری زندان، از درمان و نجات جان زنان زندانی که در اثر فشارهای طاقت فرسا و غیر انسانی حاکم بر زندان، اقدام به خودکشی می‌کنند خودداری می‌کند که اکثرا منجر به مرگ آن‌ها می شود. اسامی زنان زندانی که در طی این دو شب در سالن‌های ۴ و ۵ زندان  قرچک ورامین درگذشتند عبارتند از:
١- فاطمه محمد نیا ٢۸ ساله ٢- شادی نیکخو ٢٢ ساله ٣ – فتانه عبدلی ۴٠ ساله ۴- سحر سلیمانی ٢١ ساله ۵ – مریم قدس ٣٠ ساله.
روشن است که مسبب اصلی مرگ این پنج زن زندانی، کسِ دیگری نیست جز رژیم ضد زن جمهوری اسلامی و عوامل آن در زندان قرچک ورامین!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: