برنامۀ راديو دمکراسی شورائی – سه شنبه ۶ دی

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – بررسی بیانیه کنفرانس سیزدهم سازمان فدائیان (اقلیت) با عنوان «انقلاب را بدیل جنگ قرار دهیم» در گفتگو با اصلان جوادزاده از سازمان فدائیان (اقلیت)، و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۱۱ با عنوان «کنفرانس سیزدهم سازمان فدائیان (اقلیت) برگزار شد- پیام رفقای هوادار سازمان در ایران به شرکت کنندگان در کنفرانس»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/jitkXI9C/06day.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

نماینده مجلس بیکاری را به گردن دولت انداخت

معلمان زندانی در جمهوری اسلامی

تظاهرات صدهاهزار نفری در پاکستان

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

نماینده مجلس بیکاری را به گردن دولت انداخت

در چارچوب اختلافات دولت و مجلس اسلامی، یکی از نمایندگان مدعی شد که دولت نمی‌خواهد تعداد بیکاران را اعلام نماید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که داریوش قنبری نام دارد روز ۵ دی با ایلنا گفت و گو کرد و اظهار داشت: “ادعای دولت مبنی بر عدم اجرای طرح بیمه بیکاری که در مجلس به تصویب رسیده است قابل قبول نیست.” او افزود: “دولت نتوانسته است به معنای واقعی نقش مدیریت کشور را ایفاء کند.” قنبری سپس گفت که دولت قادر نیست برای بیکاران کار فراهم کند و آنان را با بیمه بیکاری پشتیبانی نماید.

قنبری در حالی از ناتوانی دولت در رابطه با بیکاری سخن می‌گفت که روز پیش از آن یکی از کارفرمایان شرکت کرمان خودرو خبر از بیکاری ٣۵۰ کارگر خودروسازی ارگ دیزل داد. محمدجعفر مجزوبی با ذکر این خبر افزود که ۵۰ کارگر دیگر این شرکت فعلاً در بخش خدمات و نگهبانی و اداری به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

بحران بیکاری در ایران روز به روز گریبان تعداد زیادی از کارگران و دیگر زحمتکشان را می‌گیرد. این بحران ساختاری با اختلافات نهادهای قانون‌گذاری و اجرائی حادتر شده است و دیگر کم‌ترکسی‌ست که بپذیرد که یکی آن را به گردن دیگری بیاندازد. علاوه بر میلیون‌ها بیکار، میلیون‌ها نفر دیگر به مشاغل کاذب و کم درآمد می‌پردازند و صدها هزار نفر نیز بر رغم اشتغال، دستمزدهای خود را به موقع دریافت نمی‌کنند. این‌ها تماماً دست آورد بی کفایتی مسئولان گوناگون مجلس یا دولت است که نه می‌توانند و نه می‌خواهند معضل بیکاری را دست کم تعدیل کنند چرا که همه ی آنان در خدمت نظام سرمایه‌داری وابسته و بیمار ایران هستند و از قبل آن به زندگی انگلی خود ادامه می‌دهند.

معلمان زندانی در جمهوری اسلامی

سازمان معلمان ایران بیانیه‌ای صادر کرد و و یادآور شد که “تعدادی از معلمان فعال و دلسوز این مرز و بوم، زندانی اندیشه‌های تنگ‌نظرانه و مستبدانه عده‌ای کوته‌بین و فاقد تدبیر شده‌اند.”

در این بیانیه به وضعیت تعدادی از معلمان زندانی اشاره شده و نوشته شده است: “محمد داوری، مسئول آموزش و اطلاع‌رسانی سازمان معلمان ایران از شهریور ماه سال ۸۸ تاکنون بدون یک روز مرخصی و استفاده از حقوق قانونی در زندان اوین به سر می‌برد. علی‌پور سلیمان، مسئول تشکیلات و برنامه‌ریزی همین سازمان نیز از خرداد ماه امسال، تاکنون در همین زندان به سر می‌برد. عبدالله مومنی، دبیر منطقه دو آموزش و پرورش تهران نیز پس از حوادث انتخابات ۸۸ تاکنون در زندان به سر می‌برد. نبی‌الله باستان، معلم کردستانی و عضو کانون صنفی معلمان نیز زندانی است. مهندس هاشم خواستار، معلم بازنشسته مشهدی با وجود شرایط جسمی نامناسب پس از انتخابات سال ۸۸ در زندان به سر می‌برد. رسول بداقی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان نیز از سال ۸۸ زندانی است و اکنون در زندان رجایی شهر به سر می‌برد. علیرضا هاشمی، از سازمان معلمان ایران، علی اکبر باغانی دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران، محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران و تعدادی دیگر از اعضای تشکل‌های صنفی – مدنی معلمان دارای پرونده‌های مفتوح قضایی هستند و در انتظار برگزای دادگاه‌شان به سر می‌برند. همچنین تعداد زیادی از معلمان در سراسر کشور پس از انتخابات سال ۸۸ بازداشت، محاکمه و زندانی شده‌اند که با توجه به حضور گسترده و نقش معلمان در همه انتخابات‌هایی که تاکنون برگزار شده این برخورد‌ها غیر شایسته و غیر مدبرانه است.”

سازمان معلمان ایران در پایان به بی توجهی وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی به وضعیت معلمان زندانی اشاره کرده و خواستار آزادی تمامی آنان گشته است.

رژیم جمهوری اسلامی همواره به معلمان به دیده‌ی تردید و سرکوب نگاه کرده است چرا که به خوبی می‌داند که آنان می‌توانند به عنوان کسانی که با میلیون‌ها دانش‌آموز و محصل در ارتباط هستند پیام‌آوران آگاهی باشند. حکومت اسلامی در دوره‌های مختلف نه فقط ملعمان را دستگیر و زندانی نموده بلکه تعداد زیادی از آنان را در دهه‌ی شصت و پس از آن اعدام نموده است که آخرینشان فرزاد کمانگر بود.

تظاهرات صدهاهزار نفری در پاکستان

دست کم یک صد هزار نفر به گفته‌ی پلیس و پنج برابر این رقم بنا بر اظهارات برگزارکنندگان، روز یکشنبه‌ی گذشته در شهر کراچی پاکستان بر ضد دولت آصف علی زرداری تظاهرات کردند.

خبرگزاری‌ها گزارش دادند که با فراخوان عمران خان که به علت فعالیت‌های ورزشی‌اش دارای محبوبیت در پاکستان است بیش از یک‌صد هزار نفر در کراچی تجمع نمودند و به ویژه به فساد و ارتشاء و اختلاس فراگیر در این کشور اعتراض کردند. این تظاهرات در حالی برگزار شد که اختلافات بین دولت و ارتش بالا گرفته است.

عمران خان که ۵۹ ساله است به جز این که بازیگر کریکت بوده یکی از بینان‌گذاران تحریک و انصاف است که خود را  حزبی برای برپایی عدالت در پاکستان تعریف می‌کند.

جنبش تحریک و انصاف عمران خان نخستین اعتراض را روز سی اکتبر گذشته در لاهور برپا کرد و در آن جا نیز جمعیتی بین یک صد تا دویست هزار نفر در تظاهرات شرکت کردند.

هر چند عمران خان گفته است که اگر با انتخابات آینده به قدرت برسد در ظرف نود روز به فساد و اختلاس پایان می‌دهد. اما بالا گرفتن اختلافات دولت و ارتش و پیوستن بسیاری از سیاستمداران کنونی به حزب او، به واقعیت پیوستن اظهارات او را با تردید رو به رو می‌کند.

قرار است که در اوایل سال ۲۰۱٣ میلادی انتخابات در پاکستان برگزار شود. ده‌ها میلیون تن از مردم پاکستان از بیکاری و فقر رنج می‌برند و دست اندرکاران دولتی را مسئول مستقیم وضعیت وخامت‌بار کنونی می‌دانند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: