برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۴ دی

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – تحریم‌های اقتصادی و تاثیراتش بر جمهوری اسلامی و پیامدهایش در جامعه در گفتگویی با بهروز فراهانی، و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۱۱ با عنوان «در سوريه چه می‌گذرد»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/mp3/pGp7aMTq/04day.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

کارگران کارخانه نورد لوله صفا در اعتراض به پرداخت نشدن۴ ماه دستمزد، دست به اعتصاب زدند

تجمع اعتراضی کارگران ریسندگی خاور رشت در مقابل استانداری

سندیکاهای کارگری در فرانسه، خواستار آزادی فوری رضا شهابی و سایر کارگران زندانی شدند

مانور نظامی و ماجراجویانه نیروی دریایی جمهوری اسلامی در تنگه هرمز و آب‌های خلیج

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

کارگران کارخانه نورد لوله صفا دراعتراض به پرداخت نشدن۴ ماه دستمزد، دست به اعتصاب زدند

کارگران نورد لوله صفا در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای خود، روز ٣٠ آذر دست به اعتصاب زدند. برطبق خبری که از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران انتشار یافته است، کارفرمای این کارخانه مدت چهار ماه است دستمزد کارگران را نپرداخته است. به دنبال اعتصاب کارگران، مسئولین کارخانه با حضور در میان کارگران، نه فقط از پذیرش خواست کارگران طفره رفتند بلکه اعلام کردند که وضعیت، از این هم بدتر خواهد شد و کارگران از این پس باید خود را برای عدم دریافت دستمزدهایشان تا مدت شش ماه آماده کنند! اظهار نظر مسئولین کارخانه، خشم و واکنش اعتراض‌آمیز کارگران را در پی داشت. یکی از کارگران با اعتراض فریاد کشید: “من اینجا هر روز یک وعده ناهار گرم میخورم اما همسر و فرزندانم این ناهار نیز گیرشان نمیاید و با این وضعیت چاره‌ای جز خودکشی ندارم.” کارگر دیگری در پاسخ به یکی از مدیران کارخانه که می‌گفت من نیز حقوقم را نگرفته‌ام با اعتراض، در پاسخ به وی چنین اظهار داشت: “تو حقوقت را میگیری تا ماشینت را دو تا کنی اما من دستمزدم را میخواهم تا بتوانم زنده بمانم.”! کارگران اعتصابی تصمیم داشتند در صورت مقاومت کارفرما  و نپرداختن دستمزدهایشان، در مقابل فرمانداری ساوه دست به تجمع بزنند. اما نهایتا مسئولین کارخانه به کارگران قول دادند نفری هفتاد هزار تومان به حساب‌شان واریز خواهد شد و باقی مانده دستمزد یک ماه، روز بعد به کارگران پرداخت خواهد شد. لازم به یادآوری است که کارخانه‌های نورد لوله صفا و کارخانه نورد لوله و پروفیل ساوه در شهرستان ساوه هر کدام با حدود ١٢٠٠ کارگر، متعلق به یک کارفرما هستند و کارگران هر دو کارخانه مدت چهار ماه است دستمزدهای خود را دریافت نکرده‌اند.

کارگران نورد لوله صفا اگرچه پس از آن که مسئولین کارخانه وعده دادند دستمزد یک ماه کارگران راپرداخت می‌کنند به اعتصاب خود پایان دادند، اما کماکان این احتمال  وجود دارد که کارگران این کارخانه مجدداً دست به اعتصاب بزنند  و اعتراضات گسترده‌تری را سازمان دهند.

تجمع اعتراضی کارگران ریسندگی خاور رشت در مقابل استانداری

ده‌ها تن از کارگران کارخانه ریسندگی خاور رشت در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای خود، بار دیگر در مقابل استانداری گیلان دست به تجمع زده و خواستار پرداخت مطالبات معوقه خود شدند. کارفرمای این کارخانه مدت شش ماه است دستمزد کارگران را پرداخت ننموده است. افزون بر این، تامین اجتماعی نیزاز تمدید تاریخ دفترچه‌های درمانی کارگران خودداری می‌کند که این موضوع نیز، کارگران را با مشکلات مضاعفی روبروساخته است. لازم به ذکر است که کارگران ریسندگی خاور، در اعتراض به عدم پرداخت به موقع دستمزدهای خود تاکنون چندین بار در برابر استانداری تجمعات اعتراضی برپا نموده‌اند. به دنبال تجمع اعتراضی اخیر کارگران، معاون استاندار رژیم در گیلان، در میان کارگران حضور یافت و با وعده پرداخت مطالبات معوقه تا یک هفته دیگر، کارگران نیز به تجمع خود پایان دادند.

سندیکاهای کارگری در فرانسه، خواستار آزادی فوری رضا شهابی و سایر کارگران زندانی شدند

در ادامه حمایت تشکل‌ها و فعالان کارگری از رضا شهابی کارگر شرکت واحد و تلاش و خواست آن‌ها برای آزادی فوری و بی قید و شرط این کارگر زندانی، پنج اتحادیه بزرگ کارگری فرانسوی نیز، با ارسال نامه‌ای به لاریجانی، ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت وخیم جسمی رضا شهابی، خواستار آزادی این عضو سندیکای کارگران شرکت واحد و سایر کارگران زندانی شدند. در نامه اتحادیه‌های کارگری فرانسوی که خطاب به رئیس قوه قضائیه رژیم نوشته شده، ازجمله چنین آمده است:

“سازمان‌های اتحادیه ای فرانسوی س.اف.د.ت ، س.ژ.ت ، اف.اس.او، همبستگی – سود، و اونسا توجه شما را به وضعیت رضا شهابی، عضو هئیت مدیره “سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه” که از ١۹ ماه پیش در زندان به سر میبرد، جلب میکنند…. رضا شهابی از مشکلات سلامتی متعددی (نارسائی کلیوی و آرتروز شدید ناشی از آسیب‌دیدگی چهار مهره گردن ) رنج می برد. سلامتی او از چند ماه پیش نقصان بیشتری پیدا کرده است و خطر این وجود دارد که در غیاب مداوای لازم فلج شود. بنابراین او باید هر چه سریعتر به یک بیمارستان در خارج از محیط زندان انتقال یابد.”

نامه اتحادیه‌های کارگری فرانسوی، در ادامه، ضمن اشاره به نقض حقوق سندیکائی کارگران درجمهوری اسلامی، چنین می‌افزاید:

“بازداشت آقای شهابی نقض حقوق پایه‌ای انسانی و سندیکائی است. از این رو ما از شما خواستار آزادی بلادرنگ او می‌باشیم. از این گذشته به دلیل زیر پا گذاشته شدن همین حقوق، ما خواستار آزادی دیگر سندیکالیستهای زندانی در ایران، از جمله آقای ابراهیم مددی متعلق به همان سندیکای شرکت واحد، علی نجاتی از سندیکای نیشکر هفت تپه، بهنام ابراهیم‌زاده (و سایر کارگران زندانی) هستیم.”

مانور نظامی و ماجراجویانه نیروی دریایی جمهوری اسلامی درتنگه هرمز و آب‌های خلیج

نیروی دریائی ارتش جمهوری اسلامی از روز گذشته مانور نظامی بزرگی را تحت عنوان “رزمایش بزرگ ولایت ۹٠” در آب‌های خلیج آغاز نموده است. این مانور نظامی  که به مدت ده روزادامه خواهد یافت، به گفته دریادار ‘حبیب‌الله سیاری’ فرمانده نیروی دریایی ارتش، در یک منطقه عملیاتی از تنگه هرمز شروع شده و شرق تنگه هرمز، دریای عمان وخلیج عدن، آب‌های آزاد شمال اقیانوس هند تا مدار ٢٠ درجه شمالی را در برمی گیرد. فرمانده نیروی دریائی ارتش جمهوری اسلامی در این مورد می‌گوید: “زمان اجرای مرحله تاكتیكی و اصلی “رزمایش ولایت ۹٠” كه با انجام تاكتیك‌هایی توسط نیروهای سازماندهی شده در این عملیات با عنوان نیروهای فرضی دشمن و خودی دنبال می‌شود در زمان خود اعلام می‌شود.” حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریائی رژیم که روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری پیرامون این “رزمایش” سخن می‌گفت،  گستردگی منطقه عملیاتی را مهم‌ترین ویژگی رزمایش ولایت ۹٠ عنوان كرد. وی همچنین گفت: “در این رزمایش، بخشی از توانمندی نیروهای عمل‌كننده، ارایه می‌شود و نیروهای عمل‌كننده در آن با استفاده از انواع زیرسطحی‌های سبك و سنگین، انواع ناوشكن‌ها در عرصه و سطح دریا، ناوهای موشك‌انداز، ناوهای پشتیبانی و اطلاعاتی، توان بازدارندگی و اقتدار دفاعی این نیرو را در عرصه آب‌های آزاد و بین‌المللی به نمایش می‌گذارند. در این رزمایش، آخرین تجهیزات، نوآوری‌ها و خلاقیت‌های به كارگرفته در این نیرو به نمایش گذاشته می‌شود كه جزییات آن در طی انجام مراحل مختلف رزمایش به اطلاع عموم می‌رسد.”

فرمانده نیروی دریائی رژیم در همان نشست خبری در پاسخ به این سئوال كه آیا تنگه هرمز در این رزمایش به طور آزمایشی بسته خواهد شد یا نه؟ گفت: “‌پشتوانه اساسی خلیج فارس و تنگه هرمز، دریای عمان است. توانمندی اجرای چنین برنامه‌ای در نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد، ولی اینكه این تصمیم اجرایی شود یا نه، به تصمیم بزرگان نظام بستگی دارد. مطمئنا وقتی ما می‌توانیم در آب‌های آزاد ورود پیدا كنیم، بحث تنگه هرمز هم برای ما كار آسانی است.”

“رزمایش” نیروی دریائی جمهوری اسلامی در آب‌های بین‌المللی و سخنان تحریک‌آمیز فرمانده آن، صرفِ نظر از میزان بزرگ‌نمائی‌ها و یا میزان واقعی توانائی رژیم ارتجاعی حاکم بر ایران در برابر ارتش‌های بزرگ قدرت‌های امپریالیستی و تجهیزات پیشرفته و مدرن آن‌ها، بیانگر این واقعیت است که جمهوری اسلامی دارد خود را برای جنگ آماده می‌کند. مانور نظامی نیروی دریائی در آب‌های آزاد و بین‌المللی و سخنان  فرمانده نیروی دریائی پیرامون بستن تنگه هرمز را نیز باید در ادامه اقدامات ماجراجویانه و سیاست‌های توسعه‌طلبانه رژیم جمهوری اسلامی تلقی نمود. اقدامات و سیاست‌هائی که نشان می‌دهند، رژیم حاکم بر ایران درصدد آن است که جنگ دیگری را برمردم ایران تحمیل کند. قدرت‌های امپریالیستی نیز در همین راه قدم گذاشته‌اند و هر روز که می‌گذرد، خطر وقوع جنگ نزدیک‌تر می‌شود. اما این جنگ، جنگی‏ست که جز کشتار و بد بختی، جز ویرانی و فلاکت و سیه‌روزی، ثمرِ دیگری برای کارگران و زحمتکشان و عموم توده‌های مردم ایران نخواهد داشت. مردم ایران نباید اجازه دهند که رژیم جمهوری اسلامی جنگ دیگری را که این بار ابعاد آن بسیار فاجعه‌بارتر ازجنگ ایران و عراق خواهد بود، بر آن‌ها تحمیل کند. برای رهائی از خطر جنگ و عواقب آن، برای جلوگیری از کشتارها و ویرانی‌های وسیع، راه دیگری نداریم جز آن که مبارزات خود را علیه رژیم جمهوری اسلامی تشدید کنیم. تنها با قیام و انقلاب است که می‌توانیم به عمر نکبت‌بار ارتجاع اسلامی و تمام سیاست‌های ماجراجویانه و توسعه‌طلبانه آن پایان دهیم و هر گونه بهانه‌ی دخالت نظامی قدرت‌های امپریالیستی و  وقوع جنگ را از دست آن‌ها بگیریم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: