رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۶ آذر

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – گفتگو با بهروز عارفی تحلیل‌گر مسائل سیاسی در خاورمیانه پیرامون آخرین تحولات در سوریه، و بخش ديگری از سلسله گفتار «انقلاب اجتماعی و حزب انقلاب اجتماعی»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، این‌جا را کلیک کنید

همين جا گوش کنيد:

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/VDUdz12h/6azar.html

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت)؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

شرایط  بسیار وخیم جسمانی رضا شهابی و علی نجاتی در زندان‌های رژیم

دو تجمع اعتراضی کارگری و کارمندی در تهران

دو اعتصاب کارگری در سنندج

تجمع اعتراضی کارگران ” کفش پویش” و کارگران “شرکت چینی اسپیدار”

اخراج ۴۰۰ کارگر سدسازی در کردستان و تشدید فشار بر كارگران شركت “پَرهون طرح”

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

شرایط  بسیار وخیم جسمانی رضا شهابی و علی نجاتی در زندان‌های رژیم

رضا شهابی عضو هیأت‌­مدیره‌­ی سندیكای كارگران شركت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه كه از تاریخ ٢٢  خرداد سال ۸۹  در بازداشت و زندان به سر می‌برد، در اعتراض به بازداشت و بلاتکلیفی خود در زندان، از روز اول آذر ماه، بار دیگر دست به اعتصاب غذا زده است. این کارگر زندانی، اعتصاب غذای خود را در شرایطی آغاز کرده است که وضعیت جسمانی‌اش بسیار وخیم است. رضا شهابی در طول مدت ١۹ ماهی که در زندان بوده است، پیوسته تحت انواع شکنجه‌ها و فشارهای جسمی و روحی قرار داشته تا خواست‌های شکنجه‌گران را بپذیرد و به دروغ‌های مورد نظر آن‌ها اعتراف نماید. اما این کارگر مبارز دربرابرتمام این فشارها مقاومت نموده و در همه حال از خواست‌ها و حقوق کارگران دفاع نموده است. دستگاه قضائی رژیم نیز علی‌رغم آن که پس از مدت‌ها معطلی و سرگردانی، وی را محاکمه نموده‌اند، اما هیچ حکمی برای وی صادر نکرده‌اند. رضا شهابی در آخرین تماس تلفنی که با خانواده‌ی خود داشت، اعلام کرد که دیگر توان تحمل این شرایط را ندارد و از ابتدای آذر ماه دست به اعتصاب غذا خواهد زد. اما این کارگر زندانی در شرایطی دست به اعتصاب غذا زده است که شرایط جسمانی وی به شدت وخیم است به نحوی که چن دباربه بیمارستان بیرون از زندان منتقل شده است. رضا شهابی از درد شدید در ناحیه‌ی گردن، کمر و دست رنج می‌برد. بنا بر گفته‌ی پزشکی که او را معاینه نموده است، غضروف بین تعدادی از مهره‌های ستون فقرات‌اش از بین رفته و به دلیل فشار مهره‌ها روی اعصاب نخاعی، احتمال از کار افتادن دست و پای چپ او وجود دارد. با توجه به شرایط وخیم جسمی، اعتصاب غذا می‌تواند تأثیرات بسیار مخرب و غیرقابل بازگشتی بر سلامتی رضا شهابی بگذارد که مسئولیت آن بر گردن رژیم ضد کارگری جمهوری اسلامی‏ست.

از سوی دیگرعلی نجاتی عضو هیأت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه نیز که  در تاریخ بیست و یکم آبان ماه، زمانی که برای ارائه مدارک پزشکی به دادگاه شوش مراجعه نمود، بازداشت و به زندان شوش منتقل گردید، در وضعیت جسمانی بسیار وخیمی بسر می‌برد. مقامات امنیتی و قضائی جمهوری اسلامی به هشدارهای علی نجاتی، خانواده و دوستان وی و مدارک پزشکی در مورد بیماری قلبی ایشان اعتنائی نکردند و در حالی که این کارگر مبارز را که از بیماری قلبی رنج می‌بُرد و دچار گرفتگی عروق قلب و تحت معالجه پزشک قرار داشت به زندان انداختند. شرایط زندان بلافاصله اثرات مخرب خود را بر سلامتی علی نجاتی بر جای گذاشت. به علت فضای آلوده و فشارهای زندان، علی نجاتی دچار تنگی نفس، سردرد شدید و کاهش فشار خون شد و بیماری قلبی وی بسیار وخیم‌تر گردیده است. به نحوی که هم اکنون علاوه بر پزشکان معالج نجاتی و نیز پزشک رسمی زندان، پزشکی قانونی نیز وضعیت جسمی و بیماری قلبی علی نجاتی را بسیار خطرناک اعلام نموده و خواهان دور نگاه داشتن وی از محیط های پر استرس و آلوده به دود همچون زندان شده است. علی نجاتی که یک بار عمل جراحی قلب داشته است، در حال حاضر و در اثر تشدید فشار و استرس در زندان، وضعیت جسمانی‌اش به مراتب بدتر شده و خطر سکته قلبی وی را تهدید می‌کند. بدیهی‏ست که هر گونه حادثه ناگواری که در مورد این کارگر مبارز رخ دهد، مسئولیت مستقیم آن بر گردن رژیم کارگرکش جمهوری اسلامی‏ست.

رادیو دموکراسی شورائی، پیش از این نیز بارها خطراتی که جان رضا شهابی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد و جان علی نجاتی عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه را در زندان تهدید می‌کند هشدار داده و اقدامات ضد کارگری و  جنایت‌کارانه رژیم را محکوم نموده است، بار دیگر تشدید فشارعلیه این دو کارگر مبارز را قویاً محکوم می‌کند و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آن هاست.

دو تجمع اعتراضی کارگری و کارمندی در تهران

بیش از ٣٠٠ نفر از کارگران شرکت صنایع هواپیمایی ایران که دارای قراردادهای متفاوت چند ماهه، دستمزدهای ٣٠٠ هزار تومانی، ١٢ ساعت کار در روز و اضافه کار اجباری تا پایان شب هستند، روز پنجشنبه دست به اعتراض زدند و خواستار پرداخت ۸ ماه دستمزدهای معوقه خود شدند.

همچنین کارمندان ستاد بسیج اقتصادی کل کشور از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه دوم آذر در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایای خود در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت، واقع در خیابان سمیه دست به تجمع زدند و خواستار پرداخت مطالبات معوقه و رسیدگی به وضعیت خود شدند. پس از آن که یک مقام مسئول از وزارت صنعت و تجارت قول مساعد داد که مشکل اعتراض‌کنندگان تا دوشنبه آینده حل خواهد شد، کارمندان ستاد بسیج اقتصادی کل کشور نیز به تجمع اعتراض خود پایان دادند.

دو اعتصاب کارگری در سنندج

کارگران ریسندگی پرریس در شهر سنندج از صبح روز چهارشنبه کلیه دستگاه‌های کارخانه را خاموش کردند و طی تماسی با کارفرما به وی اعلام کردند تا دریافت دستمزدهای معوقه خود درب کارخانه را خواهند بست. نگهبانان کارخانه نیز از این حرکت اعتراضی کارگران حمایت نموده و به اعتصاب پیوستند. کارگران اعتصابی مدت ۸ ماه است دستمزدهای خود را دریافت نکرده‌اند و علاوه بر آن کارفرما پس از گذشت ۸ ماه از سال ۹٠، هنوز عیدی و پاداش سال ۸۹  این کارگران را نیز پرداخت نکرده است.

همچنین ده‌ها تن از کارگران شرکت “معتبر” اداره راه که در پروژه احداث جاده در مسیر سنندج ـ مریوان، مشغول به کار می‌باشند از اوائل هفته گذشته دست به اعتصاب زده‌اند. خواست این کارگران پرداخت ۶ ماه دستمزد عقب افتاده می‌باشد. از جمله دلایل دیگر اعتصاب کارگران، نبود سرویس بهداشتی، فقدان آب آشامیدنی، نامناسب بودن غذا، اخراج دو تن از همکاران خود و نیز برخورد نامناسب با کارگران، می‌باشد.

تجمع اعتراضی کارگران ” کفش پویش” و کارگران “شرکت چینی اسپیدار”

روز پنجشنبه سوم آذر، کارگران اخراجی شرکت “کفش پویش” در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود دست به اعتراض و تجمع زدند. کارفرمای این شرکت در حالی که تعدادی از کارگران را اخراج نموده، اما دو ماه حقوق کارگران را نپرداخته است. کارگران اخراجی کفش پویش نیز با تجمع در برابر این شرکت که در کیلومتر ١۴ جاده مخصوص کرج واقع شده است، خواهان دریافت دستمزدهای معوقه خود شدند. در همین روز، کارگران “شرکت چینی اسپیدار” نیز در مقابل این کارخانه واقع در ساوه، دست به تجمع اعتراضی زدند. این کارخانه که یکی از واحدهای تولید انواع ظروف چینی بهداشتی در شهر صنعتی کاوه ساوه می باشد، مدت هفت ماه است هیچگونه دستمزدی به کارگران پرداخت نکرده است.  کارگران در تجمع اعتراضیِ خود، خواستار پرداخت فوری مطالبات معوقه خود شدند.

اخراج ۴۰۰ کارگر سدسازی در کردستان و تشدید فشار بر كارگران شركت “پَرهون طرح”

از تاریخ ١۸ آبان تاکنون صدها تن از کارگران سدسازی کردستان از کار اخراج شده‌اند. شمار اخراج شدگان به ۴٠٠ کارگر رسیده است و حدود ۷۳۰ کارگر مشغول به کار در این سد نیز نگران این هستند که به زودی نوبت اخراج آن‌ها فرا برسد. این کارگران در حالی اخراج شده‌اند که حدود سه ماه حقوق نیز طلبکارند. همچنین در پی اعتراضات و اعتصابات مكرر كارگران شركت “پَرهون طرح” در نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج، مدیران دفتر این شرکت در تهران با حضور در كارگاه سنندج به کارگران اظهار داشته‌اند كه شركت به دلیل كمبود نقدینگی مایل به فروش ماشین آلات سنگین است و از كارگران خواسته‌اند كه فعلا به صورت داوطلبانه یك ماه به مرخصی بروند تا وضعیت آن‌ها بعداً روشن شود. اما این کارگران به نیرنگ مدیران برای اخراج خود پی برده‌اند و در برابر ترفند آن‌ها مقاومت نموده‌اند. كارگران شرکت “پرهون طرح”  كه ٣ ماه حقوق از شركت طلب دارند، خواهان تمدید قرارداد، پرداخت حقوق‌های عقب افتاده و حمایت دیگر كارگران نیروگاه‌ها به ویژه كارگران شركت‌های مختلف در نیروگاه سیكل تركیبی سنندج می‌باشند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: