برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۲۲ آبان

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – وضعیت رضا شهابی کارگر زندانی، فشار بر فعالین کارگری و سمینار همبستگی با جنبش جهانی ضد سرمایه‌داری در ایران در گفتگویی با مهدی کوهستانی، مشاور اتحادیه‌های بین‌المللی کارگری از کانادا – مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۰۸ با عنوان «جنبش پرداخت نکردن قبوض گاز و برق و بن‌بست سیاست آزادسازی قیمت‌ها»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، این‌جا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/erB0oMLv/22aban.html

 همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت تالیا

جان دو فعال سندیکائی در معرض خطر جدی قرار دارد

احضار و محاکمه چند تن از زنان مدافع آزادی‌های سیاسی

دستگیری‌های وسیع در شهرهای کردستان

انفجار مهیب یک زاغه مهمات در یک پادگان نظامی وابسته  به سپاه پاسداران

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

تجمع اعتراضی کارگران شرکت تالیا

جمعی از کارکنان شرکت مخابراتی تالیا صبح روز گذشته در مقابل دفتر این شرکت دست به  تجمع اعتراضی زدند. به گزارش خبرگزاری حکومتیِ ایلنا، کارکنان معترض شرکت تالیا که در مقابل دفتر این شرکت واقع در خیابان شهید بهشتی تجمع کرده بودند، خواستار پرداخت فوری چهار ماه حقوق عقب افتاده خود شدند. شرکت تالیا نخستین شبکه مستقل تلفن همراه اعتباری در ایران می‌باشد که در سال ۱۳۸۳ با استفاده از تجهیزات شرکت زیمنس آغاز به کار کرد. اعضای هیات مدیره شرکت تالیا اکنون  با این استدلال که شبکه، دیگر فعالیت چندانی در کشور ندارد و وزارت ارتباطات نیز با این شرکت همکاری و هماهنگی نمی‌کند، لذا شرکت فوق توانایی انجام تعهدات و پرداخت مطالبات کارکنان و یا سایر قسمت‌های فنی شرکت را ندارد. به رغم این بهانه‌جوئی‌ها اما کارکنان شرکت در تجمع اعتراضی خود مصرانه خواستار پرداخت مطالبات خود شدند و از هیأت مدیره شرکت خواستند آن را پی‌گیری کند.

جان دو فعال سندیکائی در معرض خطر جدی قرار دارد

بر اساس خبر انتشار یافته توسط سندیكای كارگران شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، رضا شهابی، کارگر زندانی در بند ٢٠۹ زندان اوین و عضو هیأت مدیره این سندیکا، در روز یكشنبه ١۵ آبان ماه به دلیل وخامت اوضاع جسمی‌اش و برای بررسی پزشكی به بیمارستانی در خارج از زندان منتقل و پس از آزمایشات پزشكی، مجدداً به زندان بازگردانده شد. قابل ذكر است که رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیكای كارگران شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در تاریخ ٢٢ خرداد سال ۸۹ دستگیرشد و پس از ماه‌ها بلاتکلیفی و تحمل انواع شکنجه‌های جسمی و روحی و سپردن وثیقه همچنان در زندان به سر می‌برد. با وجود آن‌که  پس از مدت‌ها تأخیر، دادگاه این فعال کارگری برگزار گردید، اما تا کنون هیچ حكمی برای وی صادر نشده است و این کارگر مبارز همچنان در زندان و تحت فشارهای جسمی و روحی قرار دارد. سندیكای كارگران شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، در اطلاعیه‌ای که به این مناسبت صادر نموده است، ضمن محكوم كردن ادامه بازداشت رضا شهابی، خواستار آزادی بی قید و شرط این فعال كارگری شده است.

از سوی دیگر تلاش و تهدید رژیم و دستگاه امنیتی و قضائی آن جهت بازداشت مجدد علی نجاتی عضو هیأت مدیره سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نیز ادامه دارد و از او خواسته شده است که خود را به اجرای احكام دادگاه شوش معرفی کند. علی نجاتی را که یک بار به اتهامات واهی بازداشت نموده و برایش ۶ ماه حبس بریده‌اند و او را شش ماه زندانی ساخته‌اند، اکنون می‌خواهند به همان اتهامات دوباره وی را زندانی کنند. این در حالی‏ست که علی نجاتی مدتی پیش عمل جراحی قلب داشته است و در حال حاضر نیز از گرفتگیِ عروق قلبی رنج می‌برد و باید تحت نظر پزشک معالجش باشد و حتا به علت شدت بیماری، به تجویز پزشک، از چند نوع قرص نیز باید استفاده کند. خبرهای انتشار یافته حاکی از آن است که روز سه‌شنبه ١۷ آبان‌ماه  یكی از اعضای خانواده­ ی علی نجاتی مدارك پزشكی و هشدارهای پزشكان در مورد عواقب خطرناك ایجاد فشار بر علی نجاتی را به اجرای احكام دادگاه شوش تسلیم نموده است. روشن است که زندان و شرایط زندان ممکن است عواقب ناگوار و بسیار خطرناکی را برای این کارگر مبارز در پی داشته باشد و حتا ممکن است به سکته قلبی وی منجر گردد. بدیهی‏ست که هر گونه اتفاق ناگواری که برای علی نجاتی رخ دهد، مسئولیت مستقیم آن متوجه رژیم ضد کارگری حاکم است.

رادیو دموکراسی شورایی تشدید فشار بر فعالان کارگری و سندیکائی را قویاً محکوم می‌کند، خواستار توقف پی‌گرد و تعقیب و پایان دادن به پرونده علی نجاتی و هم چنین خواستارآزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی و سایر کارگران زندانی‏ست.

احضار و محاکمه چند تن از زنان مدافع آزادی‌های سیاسی

بر طبق خبرهای انتشار یافته، دایره اجرای احکام دادگاه انقلاب، برای ژیلا کرم زاده مکوندی و لیلا سیف اللهی دو تن از ضامنین حامیان مادران پارک لاله (مادران عزادار) احضاریه‌هائی ارسال نموده و از آن‌ها خواسته شده است ظرف مدت بیست روز خود را به دادگاه معرفی کنند. لیلا سیف‌اللهی و ژیلا کرم‌زاده مکوندی روز ١۹ بهمن سال ۸۸ در منازل‌شان دستگیر شده و مدت ٣۴ روز را در بند ٢٠۹ زندان اوین به سر بردند و سپس با قرار وثیقه ۵٠ میلیون تومانی آزاد شدند. در بهمن سال ۸۹ دادگاه بدوی آن‌ها تشکیل و در ٢٠ فروردین ۹٠ حکم چهار سال حبس تعزیری برای آن‌ها صادر شد. احضاریه اخیر در حالی صادر و برای این دو نفر ارسال شد، که هنوز حکم تجدید نظر دادگاه به نامبردگان ابلاغ نشده بود.

 همچنین خبر دیگری حاکی از آن است که قرار است دادگاه منصوره بهکیش در روز چهارم دی ماه در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شود. منصوره بهکیش از فعالان سیاسی و حامیان مادران پارک لاله، روز یکشنبه ۲۲ خرداد سال جاری توسط ماموران اطلاعاتی در تهران دستگیر و به زندان اوین منتقل گردید. با اعتراضات وسیع و گسترده‌ای که نسبت به دستگیری این زن مبارز صورت گرفت، رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی نیز مجبور به آزادی وی شد. منصوره بهکیش در تاریخ ١۷ تیر با قرار کفالت آزاد شد و قرار بود دادگاه وی در تاریخ ١۸ مهر برگزار شود كه به دلیل عدم حضور نماینده دادستان، این به اصطلاح دادگاه به تعویق افتاد.

ژیلا کرم زاده مکوندی، لیلا سیف‌اللهی و منصوره بهکیش هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند جز آن که از حقوق مادران عزادار، مادران پارک لاله و از حقوق مادران و بستگان خویش دفاع نموده و برای حقوق اولیه انسان‌ها تلاش و مبارزه نموده‌اند. دستگاه امنیتی و قضائی جمهوری اسلامی نیز بیهوده تلاش می‌کند برای آن‌ها پرونده‌سازی کند. تعقیب و پی‌گرد این زنان مبارز و آزادی‌خواه بیدرنگ باید متوقف شود.

دستگیری‌های وسیع در شهرهای کردستان

رژیم ارتجاعی جمهوری اسلامی توأم با تشدید بحران‌هایی که در عرصه‌های داخلی و خارجی با آن روبروست، بر شدت سرکوب و ارعاب در شهرهای مختلف از جمله در شهرهای کردستان افزوده است و هر روز شماری را بازداشت می‌کند و به زندان می‌اندازد. به گزارش آژانس خبری موکریان در طی چند روز گذشته هفت تن از اهالی سقز توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شدند. اسامی دستگیرشدگان: سیروان رحمانی، فواد احمدنژاد، ناصر رضایی، عطا قاسمی، شیرکو سیفی و دو برادر به نام‌های خالد و صلاح امین‌پور اعلام شده است. برخی از دستگیرشدگان به زندان مرکزی سقز منتقل شده و با خانواده‌هایشان ملاقات داشته‌اند ولی از سرنوشت و محل نگهداری برخی دیگر از آن‌ها اطلاع دقیقی در دست نیست. در شهرمریوان نیز نیروهای اداره‌ی اطلاعات، به دلایل نامعلومی علی قادری از اهالی روستای “دزلی” را بازداشت نمودند. و به دنبال آن پسران این فرد بازداشتی به نام‌های “پیام و پیمان قادری” از سوی نیروهای امنیتی حکومت اسلامی ایران نیز احضار و سپس بازداشت شدند. شایان ذکر است که بستگان این افراد نیز چندین بار به اداره‌ی اطلاعات شهر مریوان مراجعه نموده و از سرنوشت بستگان خود جویای خبر شدند اما اداره‌ی اطلاعات این شهر تاکنون پاسخی به درخواست خانواده‌ی قادری نداده ‌است.

انفجار مهیب یک زاغه مهمات در یک پادگان نظامی وابسته  به سپاه پاسداران

حوالی ظهر روز گذشته (شنبه بیست و یکم آبان) انفجارمهیبی در یکی از زاغه‌های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران واقع در شهر ملارد در  اطراف تهران رخ داد. رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تأیید این انفجار مهیب در یکی از پادگان‌های سپاه گفت: این انفجار به دلیل جا به جایی مهمات رخ داده است که در اثر آن ١۵  نفرکشته و عده‌ای نیز مجروح شده‌اند که حال برخی از مجروحان وخیم است. پویا حاجیان مدیر روابط عمومی هلال احمر جمهوری اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد انفجار زاغه مهمات در شهر ملارد گفت: پس از وقوع حادثه سه تیم از سگ‌های زنده یاب همراه با سه دستگاه آمبولانس و گروه‌های امدادی به سمت محل حادثه اعزام شدند. وی افزود : هلال احمر استان البرز و ملارد در آماده‌باش و بالگردهای امدادی هم برای اعزام مصدومان در شرایط خاص آماده هستند.

اگر چه روابط عمومی سپاه پاسداران وقوع این انفجار مهیب در یکی از قرارگاه‌های سپاه را تأیید و علت آن را جابجائی مهمات و شمار کشته شدگان را پانزده تن ذکر نموده است، اما دلائل اصلی و جزئیات این انفجار بی‌سابقه که شعله‌های آتش و دود حاصل از آن از کیلومترها فاصله قابل مشاهده بود و نیز تعداد دقیق کشته شدگان و مصدومین این حادثه تا لحظه تنظیم این خبر هنوز کاملاً روشن نشده است. با توجه به شدت انفجار و آتش‌سوزی، چنین به نظر می‌رسد که در اثر این حادثه ده ها تن کشته و مجروح شده باشند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: