برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنج‌شنبه ۱۲ آبان

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – گفتگو با توکل در نقد و بررسی جلد دوم کتاب «چریکهای فدایی خلق، انقلاب اسلامی و بحران در گفتمان» (قسمت دوم) – و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۰۷ با عنوان «اعتصاب کارگران پتروشیمی، اهمیت، کاستی‌ها و دستاوردها»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، این‌جا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/fJC_JdFR/12aban.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

ادامه‌ی تجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه و کارون خوزستان

اعتراض کارگران بازارچه پرویزخان در استان کرمانشاه به عدم افزایش دستمزد

انفجار مین ضد نفر در داخل اتوبوس حامل دانش‌آموزان

عدم پرداخت پول کشاورزان توسط دولت

از پرده برون افتادن دو اختلاس هزار میلیارد تومانی دیگر تنها در یک هفته

حبس ابد برای ١٢ نظامی آرژانتینی

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

 تفسیرهای خبری:

ادامه‌ی تجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه و کارون خوزستان

کارگران نیشکر هفت‌تپه و کارون خوزستان در ادامه‌ی اعتراضات خود، روز دوشنبه در برابر مجلس و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دست به تجمع زدند.

بیش از ۵٠٠ کارگر این شرکت از خوزستان به تهران سفر کردند تا بدینوسیله صدای اعتراض خود را به نادیده گرفتن حقوق‌شان بلند نموده و حق خود را از مقامات دولتی و کارفرما در پایتخت حکومت اسلامی طلب کنند.

براساس گزارشات منتشره، این کارگران به پایمال شدن حق‌ بیمه و نیز عدم پرداخت حقوق‌های عقب‌مانده‌ی خود معترض هستند.

اما در حالی که کارگران در این روز و برای سومین روز متوالی در برابر مجلس تجمع کرده بودند، بدون هیچ پاسخی از سوی مجلس‌نشینان، ظهر روز دوشنبه از مجلس روانه‌ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده و در آن‌جا به اعتراضات خود ادامه دادند.

حکومت اسلامی و تمام مقامات‌اش با هر نام و منصب، گوش شنوایی برای فریادهای حق‌طلبانه‌ی کارگران ندارند و تجربه‌ی سال‌ها اعتراض و زنده‌گی در شرایط مشقت‌بار این را به کارگران ثابت کرده است.

اعتراض کارگران بازارچه پرویزخان در استان کرمانشاه به عدم افزایش دستمزد

صدها کارگر بازارچه‌ی مرزی پرویز خان در استان کرمانشاه، صبح روز دوشنبه در اعتراض به عدم واریز کامل حق بیمه‌ی کارگران و نیز عدم افزایش دستمزدهای خود در سه سال اخیر دست به اعتصاب زدند.

خواست کارگران بازارچه‌ی پرویزخان خواست تمامی کارگران ایران است. کارگرانی که دستمزدهای‌شان گاه تنها یک پنجم خط فقر است. اگر دستمزد کارگران این‌چنین ناچیز است و اگر کارگران به رغم کار سخت و طاقت‌فرسا از حداقل‌ها برای یک زنده‌گی انسانی محروم هستند، جمهوری اسلامی عامل مهمی برای تحمیل این شرایط به کارگران بوده است. جمهوری اسلامی از سویی با مخالفت با افزایش دستمزدها و از سوی دیگر با ممانعت از تشکل‌یابی کارگران برای پیگیری و دفاع از خواست‌های کارگران، این شرایط را به آن‌ها تحمیل کرده است. کاری که تمامی دولت‌های سرمایه‌داری کرده و می‌کنند.

انفجار مین ضد نفر در داخل اتوبوس حامل دانش‌آموزان

در اثر انفجار یک مین ضد نفر در داخل اتوبوس حامل دانش‌آموزان که در اردوی “راهیان نور” شرکت کرده بودند، بیش از ٢٠ دانش‌آموز به‌شدت مجروح شدند. این دانش‌آموزان که از استان چهارمحال و بختیاری بودند، بین ١٢ تا ١۴ سال داشتند. گفته می‌شود که یکی از دانش‌آموزان هنگام بازدید در منطقه شرهانی ایلام، یک مین ضد نفر را به داخل اتوبوس آورده است که با انفجار مین دست وی قطع می‌شود، براساس اخبار منتشره ۶ تن از دانش‌آموزان در کما بسر می‌برند.

در روزهای گذشته هم‌چنین ۵ دانش‌آموز چابهاری در اثر آتش‌سوزی کشته و زخمی شده بودند.

عامل این انفجار و فضاحت کسی نیست جز جمهوری اسلامی، حکومتی که آزادی بیان و مذهب را در مدارس ممنوع کرده و به جای آن اجبار در مذهب و خفقان سیاسی را پیشه کرده است. حکومت اسلامی با بردن دانش‌آموزان بی‌گناه به مناطقی که برای جان‌شان خطرناک است و بدون اندیشیدن به خطرات آن و فقط برای تبلیغ حکومت اسلامی و اقدامات جنگ‌افروزانه‌اش، دست به این جنایت فجیع زده است.

عدم پرداخت پول کشاورزان توسط دولت

به‌گفته‌ی رئیس اتحادیه چایکاران، به دلیل عدم پرداخت بدهی دولت به کشاورزان، آن‌ها قادر به برداشت مرحله‌ی آخر چای در مهرماه نبوده و زمین‌ها به حال خود رها شده‌اند. براساس گزارش‌ها دولت به چایکاران، بابت خرید برگ سبز، ٢۵ میلیارد تومان بدهکار می‌باشد که به رغم وعده‌های فراوان هنوز این مبلغ به کشاورزان پرداخت نشده است. این در حالی است که بسیاری از کشاورزان دارای بدهی بانکی بوده و مجبور به پرداخت سود به بانک‌ها هستند.

پیش از این نیز اخباری مبنی بر اعتراض کارخانه‌داران فراورده‌های لبنی نسبت به عدم پرداخت بدهی دولت که بیش از ٣٠٠ میلیارد تومان برآورده می‌شود در برابر وزارت صنایع و معادن منتشر گردیده بود. هم چنین گفته می‌شود که دولت دارای هزاران میلیارد تومان بدهی به طرف‌های مورد معامله با دولت می‌باشد. بدهی هزاران میلیاردی وزارت نیرو به پیمانکاران یک نمونه از آن می‌باشد که قرار است ۵ هزار میلیارد تومان از اموال وزارت نیرو برای پرداخت این بدهی‌ها به‌فروش برسند.

به‌رغم درآمدهای نجومی دولت در سال‌های اخیر، بدهی‌های دولت به جای کاهش، افزایش سرسام‌آوری یافته است، به‌گونه‌ای که دولت حتا حاضر به پرداخت به موقع دستمزدها و یا پول کشاورزان نیست.

از پرده برون افتادن دو اختلاس هزار میلیارد تومانی دیگر تنها در یک هفته

در پی افشای اختلاس ٣٠٠٠ میلیارد تومانی و نیز مفقود شدن ۴ میلیارد و دویست میلیون دلار پول نفت که به خزانه وارد نشده است، و در حالی که هر روز اخباری از اختلاس‌های کوچک‌تر منتشر می‌شود؛ در روزهای اخیر اخبار دو اختلاس حداقل ١٠٠٠‌ میلیارد تومانی نیز به رسانه‌ها راه یافت.

به‌گزارش خبرگزاری آفتاب و به نقل از سایت “تعامل نیوز” در روزهای اخیر افرادی در ارتباط با یک پرونده فساد هزار میلیارد تومانی دستگیر شده‌اند.

براساس خبر فوق این اختلاس نیز با استفاده از سیستم بانکی و به واسطه‌ی LC‌ های جعلی صورت گرفته است.

هم‌چنین سلیمان جعفرزاده از نماینده‌گان مجلس و عضو کمیته‌ی تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مصاحبه با خبرگزاری مهر از اختلاس حداقل هزار میلیارد تومانی در این سازمان پرده برداشت. وی با اشاره به فشارهای سیاسی برای جلوگیری از ادامه‌ی کار این کمیته، گفت: ” اگر هیات رییسه‌ی مجلس از ادامه کار کمیته‌ی تحقیق و تفحص سازمان تامین اجتماعی جلوگیری نمی‌کرد اسناد بیش از سه هزار میلیارد تومان تخلف در این شرکت‌ها جمع آوری می‌شد”. وی با بیان نقش مقامات دولتی و نماینده‌گان مجلس در این اختلاس و قراردادهای فامیلی در این شرکت‌ها،  گفت: “در ادامه تحقیقات به مدیری برخوردیم که یک کارخانه را با بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اضافه بر قیمتش خریداری کرده و به عنوان تشویق، پاداش‌های ۴۵۰ میلیون تا یک‌هزار سکه به برخی افراد و کارمندان هدیه داده است”.

در پی سخنان این نماینده مجلس اسلامی، حافظی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بدون انکار این اختلاس‌ها مدعی شد که این اقدامات در زمان مدیریت یک ساله‌ی وی نبوده است و مدیران قبلی باید پاسخ‌گو باشند. مدیر قبلی این سازمان فردی به نام ذبیحی بود که گفته می‌شود به صورت مستقیم توسط احمدی‌نژاد منصوب گردیده بود.

اختلاس هزاران میلیاردی در سازمان تامین اجتماعی در حالی صورت می‌گیرد که اموال این سازمان در واقع متعلق به کارگران است اما کارگران خود هیچ نظارتی بر این اموال ندارند. در حالی که دولت و سازمان تامین اجتماعی به بهانه‌ی کمبود منابع مالی مانع از افزایش واقعی حقوق بازنشستگی می‌شوند و دریافتی یک بازنشسته‌ی این سازمان حدود ۴٠٠ هزار تومان در ماه است، و در حالی که خدمات تامین اجتماعی به بیمه‌شده‌گان روز به روز نازل‌تر می‌گردد، هزاران میلیارد از اموال آن‌ها توسط مقامات حکومتی به تاراج می‌رود و به یک‌دیگر پاداش‌های هزار سکه‌ای و ۴۵٠ میلیون تومانی می‌دهند.

اما این اختلاس‌ها چیز جدیدی در جمهوری اسلامی نیست و همیشه در طول حیات این حکومت بوده است. اگر امروز مردم از این اختلاس‌ها باخبر می‌شوند از سویی به دلیل تضادهای درونی رژیم و از سوی دیگر نتیجه‌ی وخامت اوضاع جاری حکومت است که بحران مانند سلول‌های سرطانی به تمام تاروپود رژیم سرایت کرده است.

حبس ابد برای ١٢ نظامی آرژانتینی

آلفردو آستیز، افسر اطلاعاتی سابق نیروی دریایی آرژانتین به همراه ١١ نظامی دیگر به دلیل شرکت در دستگیری، شکنجه و اعدام مخالفان حکومت نظامیان این کشور، به حبس ابد محکوم شدند.

آلفردو آستیز که اکنون ۵٩ سال دارد به فرشته مرگ معروف بود. وی به همراه دیگر متهمان در یکی از مراکز نیروی دریایی، یک بازداشتگاه مخفی برای شکنجه و اعدام مخالفان را اداره می‌کردند. در این بازداشتگاه حدود ۵ هزار نفر زندانی بودند که بیش از ٩٠ درصد آن‌ها تیرباران گشته و اجساد تعداد زیادی از آن‌ها با هواپیما به اقیانوس اطلس انداخته شد. آلفردو آستیز دردادگاه گفت که با اقدامات‌اش از آرژانتین در برابر کمونسم دفاع کرده است. در این دادگاه ٧٠ بازمانده از بازداشتگاه، علیه وی شهادت دادند.

حداقل ٣٠ هزار نفر که اغلب کمونیست بودند، در دوران حکومت نظامیان طی سال‌های ١٩٧۶ تا ١٩٨٣ در آرژانتین ناپدید شده‌اند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: