برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۳ آبان

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – اصلاحیه قانون کار یا بی‌حقوقی مطلق کارگران در گفتگویی با اصلان جوادزاده از سازمان فداییان (اقلیت) – و بخش چهارم برنامۀ مقايسه‌ای سازمان فدائيان (اقليت) با عنوان «سازمان‌های سیاسی طرفدار نظام سرمایه‌داری چه می‌گویند و چه می‌خواهند؟ سازمان فدائیان (اقلیت) چه می‌گوید و چه می‌خواهد؟»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/hHJ-8Lrs/03aban.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

چند تجمع کارگری برای پرداخت دستمزدها

گزارشی از اعتصاب دو هفته ای کارگران پیمانکاری مجتمع بندر

بازگشت شرع اسلامی به لیبی

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

چند تجمع کارگری برای پرداخت دستمزدها

عدم پرداخت دستمزدها یکی از مشکلات بزرگ کارگران و زحمتکشان ایران است که سال هاست گریبان آنان را گرفته و معیشت شان را با دشواری دو چندان روبه رو نموده است.

دست کم یک صد تن از کارگران شرکت نازنخ قزوین روز سی ام مهر برای چندمین بار در برابر نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند و خواستار پرداخت فوری دستمزدهای عقب افتاده خود شدند. ایلنا به نقل از یک کارگر نوشت که بیست ماه است که آنان حقوق دریافت ننموده اند. ظاهراً محمود احمدی نژاد برای خالی نبودن عریضه سال گذشته به مسئولان دستور کتبی داده بود تا مشکل کارگران حل گردد، اما هنوز خبری نشده و به همین خاطر کارگران تصمیم به تجمع در برابر دفتر وی گرفتند.

در همان روز سی مهر تعدادی از کارگران لوله سازی اهواز نیز در برابر فرمانداری این شهر تجمع کرده و خواهان پرداخت دستمزدهایشان شدند. کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری گزارش داد که نیروهای انتظامی تعدادی از کارگران معترض را بازداشت کردند.

در خرمشهر نیز کارگران شرکت کشتی سازی اروندان در برابر فرمانداری تجمع نموده و خواستار پرداخت دستمزدهای معوقه شدند. یکی از تجمع کنندگان به ایلنا گفته است که کارگران کشتی سازی شش ماه است که حقوق هایشان را دریافت نکرده اند. این کارگران نیز به همین علت به شدت در مضیقه قرار دارند و قادر به پرداخت هزینه های جاری زندگی نیستند.

عدم پرداخت دستمزدهای کارگران گاهی به مدت چندین ماه و اعتراض کارگران در چندین سال گذشته به شیوه ی تجمع و راهپیمایی نتیجه بخش نبوده است. اکنون کارگران در پی آنند که با شیوه های دیگری کارفرمایان و حامیان دولتی آنان را وادار به پرداخت فوری دستمزدها و هموار کردن شرایط برای تحقق دیگر مطالبات شان بکنند.

گزارشی از اعتصاب دو هفته ای کارگران پیمانکاری مجتمع بندر

اتحادیه آزاد کارگران ایران روز یکم آبان گزارشی از اعتصاب دو هفته ای شرکت های پیمانکاری مجتمع بندر منتشر نمود که عیناً به سمع شنوندگان رادیو دمکراسی شورایی می رسد:

پانزده روز از اعتصاب شکوهمند دو هفته ای کارگران شرکتهای پیمانکاری مجتمع بندر امام گذشت. در روز آخر این اعتصاب  (شنبه 16 مهر ماه ) معاون فرماندار ماهشهر در پی حضور حدود 150 نفر از کارگران اعتصابی در جمع مسئولین ماهشهر (در نماز جمعه- 15 مهر) به ناچار در میان کارگران حاضر شد و اعلام کرد: “خواست شما یک مسئله بسیار کلان است و نیازمند یک تصمیم گیری در سطح کلان است، ما نمیتوانیم به آن پاسخگو باشیم چرا که این مسئله خیلی فراتر از مجتمع های پتروشیمی در ماهشهر است و مربوط به کل پتروشیمی ها در ایران و تمامی بخشهای وزارت نفت است” وی در ادامه از تصمیم گیری در مورد خواستهای کارگران طی ملاقات فرماندار ماهشهر با معاون وزیر نفت در حوزه پتروشیمی‌ها و رسیدگی به خواست کارگران در این ملاقات داد و نهایتا اعلام کرد در فاصله 20 تا 30 مهر ماه نتیجه تصمیمات اتخاذ شده در این ملاقات اعلام خواهد شد.

بنا بر این گزارش به کارگران اعتصابی پتروشیمی بندر امام اطلاعات دقیق و کاملی از جزئیات تصمیمات گرفته  شده در  ملاقات فرماندار ماهشهر با معاون وزیر نفت داده نشده است اما از 20 مهر ماه به این سو اقدامات زیر در راستای تحقق خواستهای کارگران اعتصابی شرکتهای پیمانکاری پتروشیمی بندر امام انجام گرفته است:

1-  از سوی امور گزینش پتروشیمی بندر امام فرمهای مربوط به گزینش استخدامی در اختیار کارگران پیمانکاری با مدرک دیپلم و دیپلم به بالا جهت تکمیل در اختیار آنان قرار گرفته است. این فرمها در مهلت تعیین شده از سوی کارگران تکمیل و در اختیار امور گزینش پتروشیمی بندر امام قرار گرفته است.

2- از سوی رئیس امور کارکنان پتروشیمی بندر امام فرمهایی با موضوعیت حقوق ومزایای نیروی انسانی در شرکتهای پیمانکاری بین کارگران این شرکتها توضیع گردیده است. این فرمها آخرین وضعیت حقوقی کارگران شرکتهای پیمانکاری  را به اموراداری نشان میدهد.

3- بخشنامه ای به دستگاههای نظارت شرکتهای پیمانکاری داده شده است که گفته میشود بر اساس آن تا طی شدن روند استخدام مستقیم کارگران این شرکتها، اضافه حقوقی معادل 25 درصد  به این کارگران تعلق خواهد گرفت.علیرغم رویت این بخشنامه از سوی برخی  کارگران، این بخشنامه در تابلوی اعلانات نصب نشده است.

ملاحظاتی بر روند طی شده تاکنونی در مورد کارگران شرکتهای پیمانکاری پتروشیمی بندر امام

1- اینکه پروسه طی شده تاکنونی (توزیع فرمهای گزینش استخدامی در میان کارگران شرکتهای پیمانکاری پتروشیمی بندر امام)  به فرجام قطعی خود خواهد رسید یا نه ، با گذشت زمان بیش از پیش بر کارگران این شرکتها روشن خواهد شد اما از آنجا که این پروسه در جریان استخدام مستقیم کارگران شرکتهای پیمانکاری ذوب آهن اصفهان طی شد حکایت از جدی بودن استخدام مستقیم کارگران شرکتهای پیمانکاری دیپلم و دیپلم به بالا  در پتروشیمی بندر امام دارد.

2- استخدام کارگران زیر دیپلم سالهاست در شرکت ملی نفت و شرکتهای تابعه ممنوع می باشد. این مسئله وضعیت کارگران زیر دیپلم شرکتهای پیمانکاری در مجتمع پتروشیمی بندر امام را در شرایط حاضر ناروشن میگذارد. از طرف دیگر اطلاع دقیقی نیز  از تعداد این کارگران در شرکتهای پیماتکاری پتروشیمی بندر امام در دست نیست.

اتحادیه آزاد کارگران ایران، شروع اقدامات اولیه برای رسیدگی به خواست کارگران اعتصابی شرکتهای پیمانکاری پتروشیمی بندر امام  را یک موفقیت برای این کارگران و آن را حاصل آگاهی، درایت و اتحاد و همبستگی آنان ارزیابی میکند و بر عزم و اراده یکایک این دوستان  برای رسیدن به خواستهایشان درود می فرستد.

بازگشت شرع اسلامی به لیبی

دست اندرکاران شورای ملی انتقالی لیبی روز یکشنبه ی گذشته رسماً آن چه را آنان آزادسازی کامل این کشور می نامند اعلام کردند. این آزادسازی در حالی رخ داد که سرهنگ معمر قذافی در مخفی گاهش در شهر سرت لیبی با کمک تکنیکی “ناتو” که تلفن ماهواره ای وی را ردیابی کرد دستگیر و سپس توسط ارتش پیاده نظام آن در چارچوب شورای ملی انتقالی به قتل رسید.

مصطفی عبدالجلیل که ریاست شورای ملی انتقالی را بر عهده دارد روز یکشنبه چنین گفت: “ما به عنوان یک ملت مسلمان شرع اسلامی را به عنوان منبع حقوقی امان برگزیده ایم، لذا هر قانونی که بر خلاف اصول اسلام باشد از نظر ما مردود است.”

اظهارات مصطفی عبدالجلیل آن چنان دور از انتظار نبود، چرا که نیروهای خارجی که در چارچوب ناتو و با ادعای کمک به مردم لیبی در طی هشت ماه دست به هزاران بمباران زدند در زمین نیز نیروهایی همچون بالحج را پشتیبانی کردند که پیش از آن رسماً از اعضای شبکه القاعده بود.

نیروهای دمکرات و آزادیخواه لیبی و سایر کشورهای منطقه از هم اکنون خود را برای مبارزه با یک دیکتاتوری اسلامی در لیبی آماده می کنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: