یک ساعت و نیم روده‌درازی و دروغ‌پردازی

جمعه، 15 مهر 90- در حالی که فریاد اعتراض توده‌های مردم ایران نسبت به گرانی، بیکاری، فقر، فساد دولتی در هر کوی و برزنی شنیده می‌شود، احمدی‌نژاد، سه‌شنبه شب یک ساعت و نیم روده‌درازی کرد، اما کلامی از مشکلات مردم نگفت. بالعکس آن‌چه که گفت تعریف و تمجید از خودش بود با نمره‌ی ۲۰ و داستانی از “خود گویی و خود خندی” از فتح‌الفتوحات مرد هنرمندی! که همه جا را به تسخیر خود درآورده و بر همه‌ی معضلات “ملت” پیروز شده است.

خطبه‌ی اول ایشان به نقش و تأثیرگذاری بی بدیل احمدی‌نژاد و جمهوری اسلامی در سازمان ملل اختصاص یافت. گرچه او در این گفتگوی تلویزیونی از هاله‌ی نوری که معمولاً در سازمان ملل به گرد سرش در چرخش است، سخنی به میان نیاورد، اما از گفته‌های دیگر وی چنین استنباط می‌شود که این هاله، باز هم وی را رها نکرده و هم‌چنان در هیجان روحی به سر می‌برد. دلیل آن را هم می‌توان در جملات قصار او در همین گفتگوی تلویزیونی یافت که مِن بابِ نمونه فرمودند: “در سازمان ملل دو کشور هستند که قدرت اثرگذاری داشته و حرف برای گفتن دارند. آمریکا بر فضای فعلی بین‌المللی حاکم بوده و این ایران است که باید حاکمیت ناعادلانه آمریکا را بر ساختارها و نظم فعلی عرصه بین‌المللی به چالش بکشد.” و “انجام سفر به سازمان ملل با هدف استفاده از ظرفیت‌های خود این سازمان برای احیا و نوسازی ایده تشکیل واقعی سازمان ملل طراحی و اجرا شد.”

پس تا این‌جا مردم ایران متوجه شدند که در سازمان ملل دو قدرت تأثیرگذار وجود دارند. یکی آمریکاست و دیگری جمهوری اسلامی که باید حاکمیت آمریکا را بر ساختارها و نظم عرصه بین‌المللی به چالش بکشد و یک سازمان ملل واقعی تشکیل دهد. اما از بد روزگار رژیمی قرار است قدرت آمریکا را به چالش بکشد که نه فقط چنین وظیفه و قدرتی را ندارد، بلکه عجالتاً مجری دستوراتی‌ست که فقط دو نهاد مالی بین‌المللی وابسته به این قدرت و شرکای دیگر آن، بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، صادر می‌کنند و اجرای آن‌ها توسط جمهوری اسلامی به فقر، بیکاری، گرسنگی و شکاف طبقاتی بزرگی در ایران انجامیده است.

احمدی‌نژاد در هر سخنرانی و گفتگویی بالاترین افتخار خود را پیشبرد سیاست خصوصی‌سازی و آزادسازی قیمت‌ها می‌داند. یعنی اجرای همان اوامر آمریکا از طریق بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول. او در واقع در نقش نوکر امپریالیسم آمریکا و مجری برنامه آن عمل می‌کند و به این نوکری افتخار هم می‌کند، اما در خیال تصور می‌کند که قدرت آمریکا را به چالش کشیده است.

احمدی‌نژاد در رؤیا از قدرت تأثیرگذاری منحصر به فرد جمهوری اسلامی‌ و شخص احمدی‌نژاد در سازمان ملل می‌گوید، در واقعیت اما، اگر در چند سال گذشته گروه محدودی از کشورهای عضو سازمان ملل به هنگام سخنرانی وی در مجمع عمومی، جلسه را ترک می‌کردند، امسال، نیمی از سالن اجلاس به کلی خالی بود. چون همه می‌دانند که او یک آدم خرافاتی‌ی متعصب پریشان حال است که جز یک مشت حرف‌های تکراری و بی سر و ته و دروغ‌پردازی‌های رسوا حرفی برای گفتن ندارد. او در سازمان ملل از آزادی، انسانیت و غیره حرف می‌زند، اما آن هیئت‌های نمایندگی که در مجمع عمومی حضور می‌یابند، می‌دانند که او دارد حرف مفت می‌زند، دروغ می‌گوید، چرا که لااقل از طریق سفرای خود در ایران خبر دارند که در جمهوری اسلامی انسان‌ها را سلاخی می‌کنند. هر روز بساط دار و شکنجه برپاست و آن چیزی که در ایران خبری از آن نیست، آزادی‌ست. بنابراین جلسه را ترک می‌گویند و احمدی‌نژاد را به حال خود می‌گذارند تا هر چه می‌خواهد یاوه‌سرایی کند. اما او به ایران که بازمی‌گردد دروغ‌های تازه‌ای تحویل مردم می‌دهد و از تأثیرگذاری دو دولت در سازمان ملل که یکی از آن‌ها جمهوری اسلامی باشد و رئیس جمهور آن سخن می‌گوید.

احمدی‌نژاد، پس از آن که خطبه اول را به پایان رساند و نقش بی بدیل جمهوری اسلامی را به اطلاع مردم رساند، وارد بحث مسایل داخلی شد و از بیخ و بن وخیم‌تر شدن شرایط مادی و معیشتی مردم را انکار کرد. مردم ایران همه روزه با افزایش مداوم بهای کالاها و خدمات مورد نیاز خود روبرو هستند. احمدی‌نژاد که پیش از این ادعا کرده بود در سال جاری، تورم هم تک رقمی خواهد شد، بدون این که نرخ رشد تورم را اعلام کند، گفت: “هم اکنون با افزایش ۶ درصدی قیمت‌ها مواجه هستیم که دو درصد آن به خاطر تورم جهانی است. یعنی به عبارتی ۴ الی ۵ / ۴ درصد است که این هم نقطه به نقطه نزولی است.” این در حالی‌ست که مرکز آمار رژیم از افزایش مدام نرخ تورم خبر می‌دهد و این نرخ را حدود ۲۰ درصد اعلام کرده است. منابع حتا دولتی دیگر این نرخ رشد تورم را تا ۳۰ درصد نیز اعلام کرده‌اند.

در مورد افزایش روزافزون تعداد بیکاران نیز در حالی که حتا نمایندگان مجلس از انبوه جوانان بیکار در شهرستان‌ها خبر می‌دهند و چند روز پیش نماینده ماهشهر از کثرت جوانان بیکار در جایی خبر داد که مرکز کارخانه‌های پتروشیمی‌ست و فرمانده پلیس شاهرود هم در همین هفته گفت که ۷۷ درصد مجرمانی که دستگیر شده‌اند، بیکارند، احمدی‌نژاد در این گفتگو باز هم یاوه‌سرایی خود را در مورد کاهش بیکاران تکرار کرد، از اشتغال ۵ / ۲ میلیونی در سال جاری سخن به میان آورد و ادعا کرد که در پایان سال دیگر، بیکاری در ایران وجود نخواهد داشت. او اوضاع اقتصادی را در ایران عالی توصیف کرد و رشد سرمایه‌گذاری در صنعت و معدن را در ۵ ماه گذشته ۵ / ۶۲ درصد اعلام نمود. این ادعای احمدی‌نژاد در شرایطی‌ست که تمام منابع آماری دولتی و غیر دولتی از کاهش نرخ رشد تولید ناخالص داخلی خبر می‌دهند.

ادعای دیگر احمدی‌نژاد کاهش فاصله طبقاتی و شکاف فقر و ثروت بود. اما هر کس می‌داند که در حالی که مدام سطح درآمد کارگران و زحمتکشان در نتیجه‌ی تورم کاهش می‌یابد، بالعکس بر حجم سود، ثروت و سرمایه ثروتمندان افزوده می‌شود. شکاف طبقاتی در سال‌های اخیر نه کاهش، بلکه افزایش یافته است. در همین هفته در سایت‌های خبری رژیم خبری انتشار یافت که بهای یک پنت‌هاوس ۷۰۰ متری در زعفرانیه تهران ۷ میلیارد تومان است. در کشوری که مسکن ۷ میلیارد تومانی خرید و فروش می‌شود، لابد باید خریداران آن‌ها ثروت‌های ده‌ها میلیارد تومانی داشته باشند و درآمدهای ماهیانه لااقل صدها میلیون تومانی. این در حالی‌ست که درآمد ماهیانه بخش بزرگی از کارگران حتا به ۵۰۰ هزار تومان در ماه نمی‌رسد و ثروت اندوخته شده‌ای هم  ندارند. همین چند روز پیش بود که ماجرای اختلاس‌های میلیاردی و ثروت‌های هنگفت سرمایه‌دارانی از نمونه‌ی امیر منصور آریا برملا شد که در فاصله ۶ سال صاحب ۳۹ کارخانه و مؤسسه تولیدی، مالی و خدماتی می‌شود سرمایه او از ۲۰ میلیون به ۴۷۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. با این همه احمدی‌نژاد آن‌قدر شارلاتان هست که بگوید شکاف طبقاتی در ایران کاهش یافته و باز هم کاهش خواهد یافت. احمدی‌نژاد در این گفتگوی تلویزیونی یاوه‌‌های بسیار گفت، حقیقت اما بر مردم ایران پوشیده نیست. آن‌ها به عینه می‌بینند که شکاف طبقاتی در جامعه‌ی ایران عمیق‌تر می‌شود شرایط زندگی آنان مدام وخیم‌تر می‌گردد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: