برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنجشنبه ۱۴ مهر

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – اعتصاب و اعتراضات کارگری در مجتمع پتروشیمی ماهشهر، نگاهی به اصلاحیه پیش‌نویس قانون کار در گفتگویی با بهروز خباز از فعالین کارگری – و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۰۵ با عنوان «آغاز سال تحصیلی و ضرورت مقابله با تعرضات رژیم در مدارس و دانشگاه‌ها»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/zsmad_PK/14mehr.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

ادامه اعتصاب کارگران پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

خودکشی یکی از کارگران کشت و صنعت کارون

اعدام یک زندانی سیاسی

اعتراض دانشجویان دانشگاه‌های پلی تکنیک (امیرکبیر) و شهرکرد

روشدن پرونده‌های اختلاس‌های میلیاردی یکی پس از دیگری

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

ادامه اعتصاب کارگران پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

بیش از ۶۵۰۰ کارگر پیمانی مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر هم‌چنان در اعتصاب بسر می‌برند.

اعتصاب این کارگران که از حدود دو هفته‌ی پیش آغاز شد، در ادامه‌ی اعتصابی‌ست که در فروردین ماه و با خواست محوری اخراج شرکت‌های پیمانی و انعقاد قرارداد دسته‌جمعی با کارگران برگزارشده بود.

پس از آشکار شدن دروغ‌ها و وعده‌های توخالی مقامات دولتی برای تحقق خواست کارگران در طول این شش ماه، اعتصاب بار دیگر مجتمع‌‌های پتروشیمی ماهشهر را فرا گرفته است.

تلاش‌های روزهای اخیر مقامات دولتی و سرکوب‌گر جمهوری اسلامی برای شکستن اعتصاب کارگران از جمله دستگیری سه نفر از کارگران و تحرکات حراست کارخانه نیز هرگز نتوانست در اراده‌ی کارگران برای تحقق خواست بدیهی خود خللی ایجاد کند.

کارگران خواستار اخراج شرکت‌های پیمانی  و انعقاد قراردادهای دسته‌جمعی هستند تا بدینوسیله بخشی از حاصل زحمات خود را که نصیب پیمانکاران مفت‌خور می‌شود باز ستانند. اما دولت که ضد کارگر و حامی سرمایه‌داران است، بیش از شش ماه است که تلاش دارد کارگران را با وعده وعید و اکنون با تهدید ساکت نماید.

کارگران می‌‌دانند که این تنها فرماندار، اداره اطلاعات، نیروی انتظامی و نماینده ماهشهر در مجلس اسلامی نیستند که دروغ می‌گویند. در سراسر ایران جمهوری اسلامی با تزویر و ریا و سرکوب در تلاش است تا از مبارزات کارگران و دیگر زحمتکشان جامعه برای زندگی بهتر ممانعت به عمل آورد.

 درد کارگران ایران درد مشترک همه‌ی آن‌هاست که امروز فقر زنده‌گی‌شان را به تباهی کشانده است. هم اکنون که کارگران پتروشیمی در اعتصاب بسر می‌برند، بسیاری از کارگران دیگر، هم‌چون سیصد کارگر سد “گتوند” نیز در اعتصاب بسر می‌برند. کارگرانی که ماه‌هاست دستمزدی دریافت نکرده و مقامات حکومت اسلامی با بی‌تفاوتی محض با آن‌ها برخورد می‌کنند.

خودکشی یکی از کارگران کشت و صنعت کارون

براساس گزارشات منتشره، پنج‌شنبه هفته‌ی گذشته، یکی از کارگران کشت و صنعت کارون در شوشتر به نام عزت منجزی در ساعات ناهار و استراحت کارگران با حلق‌آویز کردن خود دست به خودکشی زده و بدین شکل متاسفانه به زنده‌گی خود خاتمه بخشید.

وی یکی از نگهبانان قسمت انبار شکر زرد بود که براساس اظهارات رفقای کارگرش به علت مشکلات فراوان از وضعیت روحی مناسبی برخوردار نبود. عزت منجزی ۴۵ ساله و دارای همسر و فرزند بود

حاصل مشکلات اقتصادی برای کارگران و خانواده‌های‌شان تنها شکم‌های گرسنه نبوده و نیست. فقر اقتصادی به‌نوبه‌ی خود بحران‌های خانواده‌گی و اجتماعی برای کارگران به‌دنبال آورده است که حاصل آن خودکشی، طلاق، اعتیاد و بسیاری دیگر از مصائب اجتماعی برای کارگران و دیگر زحمتکشان جامعه بوده است.

 اعدام یک زندانی سیاسی

یک زندانی سیاسی به نام عزیز خاکزاد، روز سه‌شنبه در زندان کرمان به‌ دار آویخته شد. عزیز خاکزاد ۲۹ ساله و متولد کردستان بود. وی که در ابتدا  در دادگاه شهرستان خوی به اتهام “محاربه با نظام و همکاری با گروه‌های معاند” به اعدام محکوم گردیده بود، در دادگاه تجدیدنظر حکم اعدام او شکسته و به ۵ سال حبس و تبعید به زندان کرمان کاهش یافته بود.

اما به ناگاه، بدون دادگاه جدید و بدون هیچ گونه دلیلی و حتا بدون اطلاع وکیل و خانواده‌ی وی‌، حکم اعدام در مورد او به اجرا درآمد.

در حکومت اسلامی جایی که اعتراض ممنوع است، آزادی بیان و اندیشه وجود ندارد و روزنامه‌ها همه باید گوش به فرمان ولایت فقیه باشند، هیچ چیز حکم نمی‌کند جز بی‌قانونی. از نظر حکومت اسلامی اعدام یک جوان معترض آن‌هم بدون دادگاه و بدون محاکمه، بدون حق دفاع از خود، عین قانون است. همان‌طور که در تابستان ۶۷ هزاران زندانی‌سیاسی در زندان‌های حکومت اسلامی این‌گونه سربه‌دار شدند.

اعتراض دانشجویان دانشگاه‌های پلی تکنیک (امیرکبیر) و شهرکرد

در پی درگذشت آمنه زنگنه دانشجوی فوق‌لیسانس رشته مهندسی پلیمر دانشگاه پلی‌تکنیک در خوابگاه مرادی، دانشجویان دانشگاه دست به اعتراض زده و مدیریت دانشگاه را مسوول این جنایت دانستند.

در پی درگذشت آمنه زنگنه، ابتدا مقامات دانشگاه به دروغ اعلام کردند که وی دچار افسردگی بوده و دست به خودکشی زده است، اما دانشجویان این خوابگاه با افشای دروغ مقامات دانشگاهی، اعلام نمودند که وی در اثر امکانات ناقص و بی‌توجهی مسوولان دچار خفه‌گی در خوابگاه شده است.

دانشجویان در پی اطلاع از این اتفاق ناگوار، با تعطیلی اغلب کلاس‌ها ابتدا در برابر دانشکده پلمیر تجمع کرده و با شعارهایی خواستار استعفای رییس دانشگاه شدند. سپس دانشجویان با تجمع در برابر ساختمان فارابی محل حضور رئیس دانشگاه و در حالی که با درب‌های قفل‌شده‌ی ساختمان روبرو شده بودند، با شکستن قفل‌ها وارد ساختمان شده و به اعتراضات خود ادامه دادند. دانشجویان در این اعتراض شعارهایی از جمله  “مسوولین دانشگاه این آخرین پیام است، جنبش دانشجویی آماده‌ی قیام است” و “رهایی رهایی استعفا استعفا” سر دادند. در پی اعتراض دانشجویان، نیروهای انتظامی و اطلاعاتی با حضور در محوطه دانشگاه مانند همیشه برای پایان دادن به اعتراض و شناسایی و دستگیری دانشجویان معترض وارد عمل شدند.

براساس اخبار منتشره، دانشجویان دانشگاه شهرکرد نیز در اعتراض به پیدا شدن “کرم پخته” در غذای یکی از دانشجویان دست به اعتراض زده‌اند.در این اعتراض دانشجویان شعارهایی هم‌چون “دانشجو ميميرد ذلت نميپذيرد”، “دانشجوی با غيرت حمايت حمايت” و ” نترسين نترسين ما همه با هم هستيم” سردادند. این تجمع نیز با دخالت مامورین حراست و درگیری با دانشجویان بعد از گذشت یک ساعت به پایان رسید.

در حالی که فضای سیاسی کشور را بحران فرا گرفته است و رژیم نیز افسارگسیخته به‌دنبال تشدید سیاست‌های به‌غایت ارتجاعی خود در دانشگاه‌هاست، از هم اکنون مشخص می‌باشد که جنبش دانشجویی حاضر به پذیرش وضعیت کنونی نخواهد بود. اعتراضات دانشجویی در پلی تکنیک و شهرکرد نمونه‌هایی از واکنش‌ دانشجویان به شرایط پیش‌رو می‌باشد.

روشدن پرونده‌های اختلاس‌های میلیاردی یکی پس از دیگری

در پی روشدن اختلاس سه هزار میلیارد تومانی که بار دیگر باعث رسوایی حکومت اسلامی در انظار عمومی ایران و جهان گردید. روزانه مطبوعات و دیگر رسانه‌ها اخبار جدیدی از اختلاس‌های میلیاردی دیگر در زیر سایه ولایت فقیه می‌دهند.

براساس اخبار منتشره از سوی خبرگزاری‌های ایسنا و فارس در دو روز گذشته، در ماهشهر و در یکی از شعب بانک تجارت این شهر، اختلاسی ۳/ ۱ میلیارد تومانی رخ داده است که اختلاس کننده نیز با پول‌ها از کشور خارج شده است. هم‌چنین یک نفر به اتهام اختلاس ۱/ ۱ میلیارد تومانی در شرکت نفت و گاز پارس مجرم شناخته شده است. در خرمشهر نیز شهردار و یک عضو شورای شهر به جرم اختلاس دستگیر شده‌اند. خبرگزاری فارس هم‌چنین از بازداشت یک عضو دیگر این شورا به دلایل اخلاقی خبر داده است.

البته شنوندگان رادیو دمکراسی شورایی می‌دانند که این دزدی‌های میلیاردی رقم‌هایی است که توسط افراد سطح پایین صورت گرفته است و اختلاس‌های صدها و هزاران میلیاردی در دست صاحبان اصلی قدرت می‌باشد. همان‌گونه که در روزهای اخیر اخباری از اختلاس میلیاردها دلار پول نفت توسط دولت منتشر شده است.

در حالی‌که فساد سرتاپای حکومت را فرا گرفته است، خامنه‌ای در سخنان اخیر خود خواستار لاپوشانی کردن این افتضاحات شد. او از رسانه‌ها خواست تا این موضوع را ادامه ندهند چرا که با ادامه‌ی این ماجرا مقامات اصلی حکومت زیر سوال خواهند رفت.

اما برعکس خامنه‌ای، مردم ایران خواستار روشن شدن کامل این اختلاس‌ها هستند. تمام اختلاس‌هایی که در حکومت اسلامی با فریب مردم ۳۳ سال است انجام می‌گیرد و حکومت همواره در این قضایا دست داشته است. مردم می‌خواهند بدانند که چگونه مقامات جمهوری اسلامی و اطرافیان‌شان همه میلیاردر شده‌اند در حالی که آن‌ها با دو شیفت کار و زحمت و عرق ریختن هر روز فقیرتر می‌شوند. مردم می‌خواهند بدانند که چرا خامنه‌ای از افشای اختلاس‌ها می‌ترسد؟

از پرده برون افتادن اختلاس‌ها در روزهای اخیر نتیجه‌ی بحرانی‌ست که حکومت را گرفته است. همین که خامنه‌ای تلاش برای برقراری آتش‌بس دارد، اما دیگر مقامات حکومتی شمشیرهای‌شان را برای یک‌دیگر تیزتر می‌کنند، حکایت بحران درونی حاکمیت است. در یکی دو روز گذشته، از یک سو یازده نماینده مجلس در ارتباط با این اختلاس از احمدی‌نژاد شکایت کرده‌اند و از سوی دیگر روزنامه ایران وابسته به احمدی‌نژاد تهدید می‌کند که ۱۴۰ هزار سند علیه ۳۱۴ مقام حکومتی وابسته به جناح مقابل را در دست دارد که افشا می‌کند.

افشاگری‌های اخیر ثابت می‌کنند که تمام تاروپود حکومت اسلامی به فساد آلوده می‌باشد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: