برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۳ مهر

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۰۴ با عنوان «وظایف فوری انقلاب اجتماعی»، و قسمت دوّم از مطلب ”تشکل‌های طبقاتی کارگران! وظایف و تاکتیک‌های ما”، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/FDBvWoxG/03mehr.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تجمع اعتراضی کارگران متروی کرج در یکی از میادین شهر تهران

فراخوان تجمع اعتراضی در دانشگاه صنعتی شریف

بازداشت و زندان چندین فعال دانشجویی در سنندج، تبریز و زنجان

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

تجمع اعتراضی کارگران متروی کرج در یکی از میادین شهر تهران

روز پنجشنبه  ٣١ شهریورماه ، کارگران متروی کرج در مقابل یکی از کارگاه‌های قطارشهری کرج واقع در “میدان امام حسین”  دست به تجمع اعتراضی زدند و خواستار پرداخت حقوق‌های عقب افتاده خود شدند. بیش از ۱۲۰۰ کارگر که زیر پوشش یک شرکت پیمانکاری به نام “شرکت سابیر”، در چندین کارگاه قطار شهری کرج مشغول به فعالیت هستند، از فروردین سال ١٣۹٠ تاکنون هیچ گونه حقوقی دریافت نکرده‌اند. این در حالیست که شهردار کرج از طرف کارفرمای سازمان قطار شهری کرج، تاریخ آخرین پرداختی به پیمانکار را تیر ماه سال جاری ذکر نموده و چنین ادعا نموده است که سازمان قطار شهری، یک میلیارد و ۶٠٠ میلیون تومان به پیمانکار یعنی “شرکت سابیر” پرداخت کرده است و این شرکت باید حقوق معوق کارگران را پرداخت می‌نمود که پرداخت نکرده است. وی ۷ ماه تعویق پرداخت حقوق کارگران را تأیید نمود اما پیمانکار را مقصر و مسئول عدم پرداخت حقوق کارگران دانست. آقازاده شهردار کرج در عین حال از گفتگوی خود  با مدیر “شرکت سابیر” و اختصاص یک میلیارد تومان بابت پرداخت طلب کارگران  سخن گفت و چنین قول داد که تا پایان هفته آینده حدود سه ماه از حقوق معوقه کارگران پرداخت می‌شود.

 کارگران متروی کرج، مستقل از ادعاهای شهردار کرج و یا اختلاف حسابی که ممکن است بین سازمان قطارشهری کرج به عنوان کارفرما، و “شرکت سابیر” به عنوان پیمانکار وجود داشته باشد، خواستار پرداخت فوری کلیه مطالبات معوقه خود شده‌اند. این کارگران همچنین خواهان برچیده شدن شرکت پیمانکار هستند.

فراخوان تجمع اعتراضی در دانشگاه صنعتی شریف

تعدادی از فعالین دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف، در اعتراض به حکم ٦ سال حبس تعزیری علی اکبر محمدزاده و بازداشت کوهیار گودرزی، از دانشجویان این دانشگاه درخواست نموده اند که در تجمع اعتراضی روز سه شنبه پنجم مهر ماه شرکت کنند. در فیسبوک نیز برای شرکت در این تجمع، از دانشجویان دعوت بعمل آمده و چنین گفته شده است “سه شنبه ۵ مهرماه، ساعت ٣ بین ساختمان تالارها و ابن سینا در اعتراض به حکم غیرقابل باور علی اکبر محمدزاده و فشارهای وارده بر کوهیار گودرزی گرد هم می‌آییم”.

به گزارش دانشجونیوز، علی اکبر محمدزاده، دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف است که ٢٦ بهمن ماه سال ٨٩ در پی تجمع بزرگ روز ٢۵ بهمن ماه، توسط مامورین اطلاعات و با هماهنگی مسئولین دانشگاه بازداشت شد و همچنان در زندان به سر می برد. وی در دادگاه اولیه به ریاست قاضی صلواتی به اتهام “تجمع و تبانی به قصد براندازی” و “تبلیغ علیه نظام” به ٦ سال حبس تعزیری محکوم شده است. همچنین کوهیار گودرزی، دانشجوی رشته مهندسی هوافضای این دانشگاه واز فعالان حقوق بشر است که پس از پایان دوران محکومیت یک ساله اش در آذر ماه ٨٩، مجددا در مردادماه سال جاری بازداشت شده  و هیچ اطلاعی از وی در دست نیست.

دانشجویان فرا خوان دهنده تجمع ، خواستارآزادی و بازگشت این دو دانشجو شده اند و در قسمت دیگری از فراخوان خود چنین گفته اند “ما دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بار دیگر دور هم جمع خواهیم شد و فریاد خواهیم زد که تا علی اکبر محمدزاده به خانواده شریف بازنگردد، شریف جای آسایش شما نخواهد بود.”

بازداشت و زندان چندین فعال دانشجویی در سنندج، تبریز و زنجان

در آستانه بازگشائی دانشگاه‌ها رژیم جمهوری اسلامی و دستگاه اطلاعاتی- امنیتی آن بر فشارها و اقدامات سرکوبگرانه خود علی دانشجویان و فعالان دانشجویی افزوده است و چندین فعال دانشجویی را در استان‌های مختلف بازداشت نموده و به زندان افکنده است. در این جا به چند نمونه از این بازداشت‌ها و تشدید فشار بر دانشجویان اشاره می‌کنیم. صبح روز پنجشنبه ۳۱ شهریور افشین شهبازی فعال دانشجویی آذربایجانی و عضو کانون آذربایجان‌شناسی، از محل حراست دانشگاه تبریز توسط ارگان‌های امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. اداره اطلاعات تبریز و اردبیل بار‌ها این فعال دانشجویی آذربایجانی را به صورت تلفنی احضار و تهدید نموده، همچنین وی را از کلیه امکانات رفاهی محروم  کرده بودند.

شیرزاد کریمی دانشجوی دانشگاه کردستان و عضو اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کرد که مسئول کمیته مطبوعات این اتحادیه نیز می‌باشد و از دو هفته پیش در بازداشت اداره اطلاعات سنندج به سر می‌برد، از روزچهارشنبه ٣٠ شهریور به زندان سنندج منتقل شده است. پیش از این نیز مهدی دعاگو دبیر اتحادیه، میلاد کریمی نایب دبیر و سوران دانشور مسئول کمیته هماهنگی اتحادیه از بازداشتگاه اطلاعات، به زندان منتقل شده بودند و در حال حاضر در قرنطینه زندان مرکزی سنندج به سر می‌برند و همگی آن‌ها نیز از تحصیل محروم شده‌اند.

در زنجان نیز سه تن از فعالان دانشجویی به نامهای مهرداد كرمی دانشجوی مهندسی برق دانشگاه تبریز، جمال رضایی دانشجوی مكانیك دانشگاه تربیت معلم آذربایجان و خلیل غلامی دانشجوی دانشگاه آزاد ابهر، که به همراه جمعی از دیگر فعالین سیاسی در مراسم سالروز تولد یکی اززندانیان سیاسی به نام سعید متین پورشرکت نموده بودند، پس از خروج از این محل ناپدید شده‌اند.

دستگاه امنیتی حکومت اسلامی در سایر شهرها و استان‌های کشور نیز به پیگرد و بازداشت دانشجویان و فعالان دانشجویی ادامه می‌دهد. این‌ها فقط چند نمونه از بازداشت و زندان، تشدید فشار و اقدامات سرکوبگرانه علیه فعالان دانشجویی در روزهای اخیر است. اقداماتی که پیوسته در حال افزایش است. افزایش دستگیری‌ها و تشدید اقدامات سرکوب گرانه علیه دانشجویان و فعالان دانشجویی، از جمله استقرار نیروهای امنیتی در داخل دانشگاه، نصب دوربین‎های مدار بسته در محوطه‎ی دانشگاه و کنترل تحرکات و رفت‎وآمدهای دانشجویان، همه وهمه، نشانه وحشت رژیم از شکل‌گیری اعتراضات علنی و گسترده دانشجویی‏ست. اعتراضاتی که می‌تواند به عرصه‌ی تمام جامعه تسری یابد و برای رژیم خطرآفرین باشد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: