برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنج‌شنبه ۳۱ شهریور

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – گزارش و گفتگویی با نادر مرتضوی از سازمان فدائیان (اقلیت) در رابطه با جشن اومانیته در فرانسه، و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۰۴ با عنوان «سرهنگ ناپدید شد، اما لیبی آزاد نگشت!»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/e026-y1d/31shahrivar.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

اعدام یک نوجوان توسط جمهوری اسلامی

ادامه اعتصاب کارگران متروی اهواز

تحریم کلاس‌های درس در اعتراض به تفکیک جنسیتی در دانشگاه

به‌گفته‌ی یک نماینده مجلس موارد دیگری مانند اختلاس سه هزار میلیارد تومانی وجود دارد

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

اعدام یک نوجوان توسط جمهوری اسلامی

حکومت اسلامی یک نوجوان ١٧ ساله را در ملاعام به‌دار آویخت. اعدام علیرضا ملاسلطانی نوجوان ١٧ ساله که به جرم قتل روح‌الله داداشی صبح روز چهارشنبه در شهر کرج انجام شد، سومین نمونه از اجرای اعدام در ملاعام در طول هشت روز اخیر در تهران است. پیش از این “کوشا” قاتل “مهسا” دانشجوی جوان در پل مدیریت و نیز قاتل دکتر سرابی در ملاعام اعدام شده بودند.

جمهوری اسلامی در حالی این نوجوان ١٧ ساله را به دار آویخت که این نوجوان در هنگام رفتن بر روی چهارپایه دوبار پایش لغزید، با صدای بلند گریه می‌کرد و مادر خود را به کمک می‌طلبید. این قساوت بی‌شرمانه در برابر یک نوجوان ١٧ ساله درحالی صورت گرفت که قریب به اتفاق کشورهای دنیا اعدام نوجوانان را متوقف کرده و بیش از ٨٠ درصد این اعدام‌ها در کل جهان در جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد. روز سه‌شنبه  عفوبین‌الملل با انتشار اطلاعیه‌ای به این حکم اعتراض کرده و نوشته بود: “اعدام یک فرد ١٧ ساله نشان می دهد که مقام‌های ایران تا چه اندازه نسبت به موازین بین‌المللی حقوق بشر بی‌تفاوت هستند”.

وبسایت “خبرآنلاین” وابسته به حکومت اسلامی با عنوان این که ١۵ هزار نفر از مراسم اعدام نوجوان ١٧ ساله دیدن کرده‌اند نوشت که عده‌ای از مردم طرفدار اعدام وی و تعدادی نیز خواهان بخشش بودند.

صرف‌نظر از این که این خبر درست باشد یا نباشد، مسوول اعدام علیرضا ملاسلطانی جمهوری اسلامی است و حکومت نمی‌تواند با تهیه چنین گزارشاتی اعدام این نوجوان را به گردن مردم بیاندازد. اعدام علیرضا ملاسلطانی یک قتل سازماندهی شده است نه یک اتفاق. اگر روح‌الله داداشی توسط علیرضا ملاسلطانی به قتل رسید یک اتفاق بود. اما اعدام وی اعدامی سازماندهی شده از سوی حکومتی جنایتکار است.

در هفته گذشته ٢۵ زندانی توسط حکومت اسلامی اعدام شدند که ٢٣ نفر آن‌ها به اتهام خرید و فروش مواد مخدر بود و در هفته جاری نیز تاکنون اعدام ٣٣ نفر مشخص شده است. جدا از اعدام دو زندانی در ملاعام، ٨ نفر در زندان وکیل‌آباد مشهد در ارتباط با مواد مخدر و به‌صورت مخفیانه اعدام شده و ٢٢ نفر دیگر نیز براساس اعلام دادگاه انقلاب اسلامی در زندان‌های اوین و گوهردشت اعدام شده‌اند.

جمهوری اسلامی مزورانه اعلام می‌کند که این اعدام‌ها برای جلوگیری از تکرار این حوادث است. اگر این گونه است پس چرا “سردار رادان” و “قاضی مرتضوی” عاملان جنایات کهریزک راست راست در این کشور می‌گردند و کسی نمی‌تواند به آن‌ها بگوید بالای چشم‌تان ابروست. اگر قرار بر تنبیه مجرمان و جلوگیری از تکرار این جنایات بود که اکنون تمامی مقامات حکومت اسلامی به جرم نسل‌کشی و شکنجه و تجاوز یا باید در زندان بوده و یا اعدام شده باشند. اگر اعدام جلوگیری از تکرار این حوادث است، پس چرا ایران با داشتن بالاترین میزان اعدام به نسبت جمعیت در دنیا، ناامن‌ترین کشورها برای زنان و دختران است؟! چگونه است که زندان‌ها از زندانی سرریز شده‌اند؟! چگونه است که براساس اعتراف  “تابش”نماینده مجلس در روز چهارشنبه، ٧ میلیون پرونده‌ی قضایی در دست قوه قضاییه مانده است؟ اعدام نه جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی که تشویق آن است و اعدام در ملاعام روشی وحشیانه در دامن‌زدن به خشونت در جامعه و میان مردم.

ادامه اعتصاب کارگران متروی اهواز

کارگران متروی اهواز با گذشت بیش از ٣ هفته، هم‌چنان در اعتصاب بسر می‌برند. کارگران این شرکت ٧ ماه حقوق خود را از کارفرما طلبکار هستند و در این میان شرکت پیمان‌کار و شهرداری اهواز یک‌دیگر را به مسامحه‌کاری در پرداخت دستمزد کارگران متهم می‌کنند.

براساس گزارشات منتشره، در آخرین تحولات این اعتصاب، شهردار اهواز اعلام کرده است که براساس مذاکرات با پیمانکار قرار شده است شهرداری و پیمانکار هر کدام معادل یک ماه حقوق کارگران را پرداخت کنند تا کارگران بر سر کار بازگردند.

این درحالی‌است که کارگران بر دریافت حداقل ۵ ماه دستمزد عقب‌افتاده‌شان تاکید دارند.

اعتصاب کارگران متروی اهواز یکی از طولانی‌ترین اعتصابات ماه‌های اخیر می‌باشد که با خواست پرداخت دستمزدهای عقب‌افتاده صورت گرفته است.

کارگران در طول این سال‌ها و به تجربه فهمیده‌اند که دست دولت و کارفرما در جیب‌های یک‌دیگر است و هر دوی آن‌ها از یک آخور تغذیه می‌کنند.

اگر کارگران تاکنون طومار این رژیم را درهم نپیچیده‌اند، پراکنده‌گی کارگران از یک سو و سرکوب وحشیانه آن‌ها از سوی دیگر عامل بزرگی در این راه بوده‌ است.

تحریم کلاس‌های درس در اعتراض به تفکیک جنسیتی در دانشگاه

جمعی از دانشجویان دانشگاه مازندران در اعتراض به تلاش رژیم برای اجرایی کردن طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها، با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کردند که در صورت اجرای این طرح در کلاس‌های درس حاضر نشده و دست به تجمع اعتراضی خواهند زد. در بخشی از این اطلاعیه که در روزهای اخیر به‌صورت وسیعی در این دانشگاه توضیح گردیده آمده است: “مسئولین دانشگاه مازندران از پیشگامان در آغوش گرفتن طرح تفکیک جنسیتی کلاس های درسی می باشند و بنا به این موهبت به شعور، عقلانیت و شأن انسانی دانشجویان توهینی بس جبران ناپذیر کرده اند؛ بنابراین می خواهیم با شجاعت در برابر هجمه افکار ارتجاعی و واپسگرا مقابله کرده و تحریم کلاس های درسی را از زمان بازگشایی آن با عدم حضور خود در کلاس های درسی و اجتماع در محوطه دانشگاه ها اعلام داریم”.

در ادامه این بیانه آمده است: “در طی این ٣٢ سال دانشگاه های کشور مورد هجوم خصمانه و خشونت آمیز از طرف ساخت قدرت مستبد و تمامیت خواه حکومت اسلامی قرار گرفته اند و نمود عملی وحشت رژیم از دانشگاه ها به این صورت قابل مشاهده است و تمام تلاش خود را برای سرکوب هرچه بیشتر جنبش های دانشجویی، که زمینه ای مناسب برای پیدایش جنبش های ضد سنتی، عدالت خواهانه و آرمانگرایانه ایجاد میکنند، هزینه کرده است. می توان از انقلاب فرهنگی سال های اول انقلاب ۵٧، حمله به کوی دانشگاه تهران در سالهای ٧٨ و ٨٨ و انقلاب فرهنگی دوم که همانند پروژه اول برای اسلامیزه کردن دانشگاه ها و حذف اساتید و دانشجویان دگراندیش و دگرباش پس از انتخابات ٨٨ به جریان افتاده از نمونه های برجسته خشونت عریان حکومت علیه جامعه دانشگاهی نام برد”.

دانشجویان دانشگاه مازندران با اعلام اعتصاب و تجمع در برابر طرح ارتجاعی تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌های کشور، شجاعانه آمادگی خود را برای مبارزه با این طرح که هدفی جز عقب راندن دانشجویان به سال‌های دهه‌ی ۶٠ ندارد، به دیگر دانشجویان کشور اعلام کردند. بی‌شک مبارزه با این طرح ارتجاعی یکی از چالش‌های مهم جنبش دانشجویی در سال تحصیلی جدید می‌باشد. با توجه به شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کنونی، به‌نظر می‌آید که در برابر اجرای این طرح در دانشگاه‌های کشور مقاومت وسیعی از سوی دانشجویان صورت گیرد.

به‌گفته‌ی یک نماینده مجلس موارد دیگری مانند اختلاس سه هزار میلیارد تومانی وجود دارد

محمدرضا تابش نماینده مجلس اسلامی در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد گفت: “موارد مشابه‌ی نظیر اختلاس سه هزار میلیارد تومانی وجود دارد، ولی چون گفته‌اند سخنی نگوییم از بیان آنها صرف‌نظر می‌کنم. شبیه به تخلف سه هزار میلیارد تومانی باز هم وجود دارد، اما عزمی برای رسیدگی به آنها وجود ندارد”.

براساس اخبار منتشره تاکنون ١٩ نفر در رابطه با این پرونده دستگیر شده‌اند. اما نکته مهم در پرونده‌ی اختلاس این است که دو جناح حاکم هر دو یک‌دیگر را در این رابطه مقصر می‌دانند. از سویی رئیس بازرسی کل کشور به نقش دفتر رییس جمهور در این اختلاس اشاره می‌کند و از سوی دیگر احمدی‌نژاد با نامیدن دولت خود به عنوان پاک‌ترین دولت تاریخ سه نفر از اعضای دولت را مامور رسیدگی به پرونده‌ی فوق می‌کند.

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس، تشدید بحران اقتصادی، ادامه‌ی بحران‌های داخلی و بین‌المللی، مدام بر تضادهای دو جریان حاکم افزوده شده و افشای پرونده اختلاس در ادامه‌ی همین تضادهاست. تضادهایی که چندی قبل منجر به دستگیری تعدادی از افراد دولت از جمله ملک‌زاده از مدیران سازمان میراث فرهنگی و معاون چند روزه وزارت خارجه شد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: