برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۲۹ شهریور

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – بزرگترین اختلاس مالی در طول حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی در گفتگویی با احمد موسوی از سازمان فدائيان (اقليت)، و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۰۴ با عنوان «افزایش خودکشی در جامعه، نمادی دیگر از ارتجاع حاکم بر ایران»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/fujlhXmg/29shahrivar.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

اعتراض هزاران کارگر شرکت واحد اتوبوسرانی به عدم آزادی تشکل کارگری در قانون کار

اخراج  ۷۵ کارگر شرکت حفاری به «جرم» اعتصاب!

اجباری شدن زنگ نماز در مدارس راهنمایی و متوسطه

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

اعتراض هزاران کارگر شرکت واحد اتوبوسرانی به عدم آزادی تشکل کارگری در قانون کار

به گزارش کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل کارگری، هزاران کارگر شرکت واحد اتوبوسرانی با امضای طوماری خطاب به وزیر کار حکومت اسلامی به اصلاحیه‌ی قانون کار اعتراض کردند. اصلاحیه‌ی قانون کار توسط وزارت کار در ٧۴ ماده تدوین شده و قرار است در مجلس اسلامی تصویب شود. در بخشی از طومار اعتراضی کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه آمده است:

“سالهاست قرار بود که فصل ششم قانون کار تغییر کند و حق آزادی تشکیل تشکل‌های مستقل کارگری به رسمیت شناخته شود اما متاسفانه طرح پیشنهادی موادی از قانون کار که قرار است جایگزین مواد فعلی کار شود تمامی حمایت‌های قانونی کار از کارگر را نشانه گرفته و عملا امنیت شغلی کارگران را به خطر می‌اندازد. لذا ما کارگران و رانندگان شرکت واحد به این اصلاحیه پیشنهادی اعتراض داریم و مخالفت خود را اعلام می‌داریم.”

در حالی که در ایران، کارفرمایان با استفاده از قانون کار و حمایت همه جانبه‌ی حکومت، کارگران را در شرایطی قرون وسطایی استثمار می‌کنند، اما دولت جمهوری اسلامی هنوز آن را کافی ندانسته و بدنبال بدتر کردن شرایط کار برای کارگران است.

کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی در نامه‌ی خود هم‌چنین به حق آزادی تشکل‌های مستقل کارگری اشاره می‌کنند. حقی که کارگران شرکت واحد برای بدست آوردن آن هزینه‌های بسیاری داده‌اند.

سندیکای شرکت واحد که اولین تشکل مستقل کارگری پس از سرکوب دهه‌ی ۶٠ در ایران می‌باشد، از همان ابتدا با تهاجم عوامل خانه کارگر و حکومت روبرو گردید. عوامل خانه کارگر با حمله به دفتر سندیکا، ضمن ضرب و شتم اعضای آن، زبان رئیس هیات مدیره سندیکا را بریدند.

اما حکومت به همین بسنده نکرد و در حالی که بسیاری از اعضای هیات مدیره سندیکا از کار اخراج شده و یا در زندان بسر می‌برند، هم‌چنان از فعالیت آن جلوگیری می‌کند. رژیم اسلامی می‌داند که قدرت کارگران در اتحاد آن‌هاست، رژیم اسلامی می‌داند که به‌عنوان دولت حافظ ستم و نظم طبقاتی وظیفه دارد تا با خلع سلاح کارگران، شرایط را برای استثمار هر چه بیشتر آن‌ها مساعدتر سازد و اولین قدم در این گام ممانعت از ایجاد هر گونه تشکل کارگری می‌باشد.

اخراج  ۷۵ کارگر شرکت حفاری به “جرم” اعتصاب!

۷۵ تن از کارگران شرکت “حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس (Pedex)، که در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقهٔ خود دست به اعتراض و اعتصاب زده بودند، از کار اخراج شدند. کارفرمای این شرکت که وابسته به ” بنیاد مستضعفان” است، این کارگران را که برای دریافت شش ماه حقوق معوقه خود به مدت هفت روز دست به اعتصاب زده بودند، از محل کار اخراج نمود و سرویس های شرکت پس از اخراج کارگران، آن‌ها را به شهر اهواز منتقل نمودند.

در جمهوری اسلامی کارگران از هیچ حقوقی برخوردار نیستند و کارفرما هر وقت اراده کند می تواند کارگر را اخراج کند. در جمهوری اسلامی کارفرمایان و سرمایه داران هر بلائی که می‌خواهند بر سرِ کارگران می آورند و هر اجحاف و ستمی را که اراده کنند مجازند علیه کارگران اعمال کنند. اما کارگران اجازه ندارند در برابر این اجحافات دست به اعتراض و اعتصاب بزنند. کارفرما حق دارد شش ماه حقوق کارگر را بلوکه کند و به وی نپردازد، اما کارگر حتا حق این را هم ندارد که مطالبه خود را طلب کند و اگر برای طلب خود دست به اعتراض و اعتصاب بزند توسط کارفرما اخراج می شود و دولت جمهوری اسلامی نیز از کارفرما و اجحافات وی حمایت می‌کند.

اکنون وقت آن است که سایرکارگران حفاری و کارگرانی که بر روی چاه های نفت کار میکنند به حمایت از کارگران اخراجی برخیزند و خواستار بازگشت به کارآن ها شوند. ۷۵ کارگر شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر، هیچ خطائی مرتکب نشده اند و تنها به خاطراحقاق حقوق و پرداخت طلب خویش دست به اعتراض زده اند و فوراً باید به سر کارهای خود باز گردند.

اجباری شدن زنگ نماز در مدارس راهنمایی و متوسطه

به ‌گزارش خبرگزاری مهر، از سال جدید تحصیلی زنگ نماز در تمامی مدارس راهنمایی و متوسطه اجباری خواهد شد.

مدیر کل آموزش راهنمایی وزارت آموزش و پرورش، ضمن اعلام مطلب فوق گفت: “همه مديران به ويژه مديرانی که برنامه هفتگی‌شان را پنج روزه بسته‌اند بايد ٢٠ دقيقه از زمان اوقات شرعی را به نماز اختصاص دهند که اين موضوع را جدی پيگيری می‌کنيم که حتما اجرا می‌شود”. وی گفت: “اميدواريم همه دانش آموزان در اين زنگ نمازشان را اقامه کنند تا شاهد ترويج فرهنگ نماز در همه جامعه باشيم”.

پس از اعتراضات سال گذشته و شرکت وسیع جوانان مبارز در آنها، حکومت اسلامی تلاش خود را برای کنترل کردن هرچه بیشتر مدارس و دانشگاه‌ها آغاز کرد. تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها، ممنوعیت برگزاری اردوهای آموزشی توسط شوراهای صنفی دانشگاه‌ها، به‌کارگیری دوربین‌های مدار بسته در محوطه‌ی دانشگاه‌ها، تقویت نیروهای امور تربیتی در مدارس، تغییر برخی از مواد درسی در مدارس و دانشگاه‌ها و حتا تعطیلی برخی از این رشته‌ها در دانشگاه و اکنون اجباری کردن ساعت نماز، از جمله سیاست‌هایی هستند که حکومت اسلامی در این راستا اتخاذ کرده است. حکومت اسلامی در حالی که در رویای بازگرداندن عقربه‌ی تاریخ به سال ۶٠ می‌باشد، بیش از آن در بحران داخلی و خارجی غوطه‌ور شده است که بتواند به این رویاها تحقق ببخشد.

شرکت دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در راهپیمائی

دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران با صدور بیانیه‌ای، از فراخوان دانشجویان دانشگاه‌های آزاد واحد تهران جنوب، واحد تهران مرکز و واحد علوم و تحقیقات تهران برای راهپیمائی روز سه شنبه ٢۹ شهریور از میدان ولی عصر تا میدان ونک اعلام حمایت کردند. دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران بر حضور خود در این راه‌پیمائی تأکید نموده و ضمن اشاره به اعمال سرکوب خشن دانشگاه‌ها و مبارزات مردم منطقه و پیروزی آن‌ها بر دیکتاتور‌ها، در قسمت‌هایی از بیانیه خود چنین نوشتند:

“هر چند چهره‌ی میهن در تاریکی شب اسیر و زیر شکنجه، اعدام و زندان حتا قدرتی برای فریاد ندارد اما سنگفرش خیابان های تبدار تهران از خون آلاله‌هایی که برای آزادی ایران از بند اهریمنان ریخته شده است با گلوی خونین، بغض فروخورده و فریاد همبستگی و خیزش سر می‌دهد. آلاله‌هایی همچون اکبر محمدی، فرشته علیزاده، محمد مختاری، کامبیز شعاعی، مبینا احترامی، کیانوش آسا، ایمان نمازی، فاطمه براتی، کسری شرفی، محسن ایمانی، صانع ژاله، اشکان سهرابی، سهراب اعرابی، ندا آقاسلطان و…

وای بر ما که در برابر پرپر شدن آلاله‌هایی که برای درهم شکستن چهره پلید استبداد و دیکتاتوری جان خود را فدا کردند، مُهر سکوت بر لب زده‌ایم و به خانه‌های خود خزیده‌ایم.

ما دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران از فراخوان راهپیمایی سکوت (روز سه‌شنبه ۲۹ شهریور ۹۰ ساعت ۱٨ الی ۲۰ میدان ولی عصر تا میدان ونک) یاران دبستانی خویش در دانشگاه‌های آزاد واحد تهران جنوب، واحد تهران مرکز و واحد علوم و تحقیقات تهران اعلام حمایت می‌کنیم و به دیکتاتورها و شب صفتان این پیام را می‌دهیم که پایان دیکتاتوری نزدیک است و ما خروشی را برای درهم کوبیدن استبداد آغاز خواهیم کرد که تا به زیر کشیدن یزید زمان ادامه دارد.”

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: