برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنجشنبه ۲۴ شهریور

‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – گفتگو با بهرنگ در مورد اعتراضات مردم اروميه و ديگر شهرهای آذربايجان در ارتباط با خشک شدن درياچه اروميه، و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۰۴ با عنوان «وظايف فوری انقلاب اجتماعی»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/pClZ5S-c/24shahrivar.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامه‌ها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

محکومیت ۴ فعال کارگری و دانشجویی تبریز به بیش از ٢٢ سال زندان

در سال گذشته ۵۶ کارگرچاه کن به علت گازگرفتگی جان باختند

راه‌اندازی کلاس‌های درس حوزوی در دانشگاه پلی‌تکنیک

اعدام حداقل ٢۵ نفر در هفته جاری در ایران

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

محکومیت ۴ فعال کارگری و دانشجویی تبریز به بیش از ٢٢ سال زندان

شاهرخ زمانی، محمد جراحی، نیما پوریعقوب و ساسان واهبی‌وش، ۴ فعال کارگری و دانشجویی که از خردادماه در بازداشت بسر می‌برند، توسط دادگاه انقلاب اسلامی شهر تبریز در مجموع به ٢٢ سال و نیم زندان محکوم شدند. شاهرخ زمانی به یازده سال زندان، محمد جراحی ۵ سال، نیما پوریعقوب ۶ سال و ساسان واهبی‌وش به ٩١ روز زندان محکوم گردیده‌اند. اتهام تمامی آن‌ها تشکیل و یا عضویت در گروه مخالف نظام و فعالیت تبلیغی علیه نظام اسلامی اعلام شده‌ است.

شاهرخ زمانی و محمد جراحی از فعالین کارگری تبریز و نیما پوریعقوب و ساسان واهبی‌وش از فعالین دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز می‌باشند.

هم اکنون تعداد زیادی از فعالان سیاسی و کارگری به اتهام‌های مختلف در زندان بسر می‌برند. اتهام اصلی فعالان کارگری که هم‌اکنون در زندان بسر می‌برند، فعالیت آگاه‌گرانه در میان کارگران و تلاش جهت تشکل مستقل کارگری می‌باشد.

شاهرخ زمانی و همراهان او در حالی به زندان محکوم شده‌‌اند که مانند هزاران زندانی سیاسی دیگر در طول حیات جمهوری اسلامی، در دوران بازجویی مورد شکنجه قرار گرفته و از هرگونه دادرسی عادلانه محروم بوده‌اند.

در سال گذشته ۵۶ کارگرچاه کن به علت گازگرفتگی جان باختند

به گزارش سایت پزشکی قانونی کشور به نقل از مدیر کل تشریح و صحنه جرم سازمان پزشکی قانونی، در سال گذشته ۵۶ نفر بر اثر مسمومیت به علت گازگرفتگی در چاه‌ها جان باخته‌اند. این رقم در مقایسه با سال ٨٨ با ۴٧ کشته، ١٩ درصد رشد نشان می‌دهد.

هر ساله تعداد زیادی از کارگران ایران که در شرایطی غیرانسانی و درازای دستمزدی ناچیز مجبور به کار می‌شوند، جان خود را حین کار می‌بازند و طعمه شرایطی می‌شوند که جمهوری اسلامی با سیاست‌های جنایت‌کارانه‌ی خود عامل آن است.

اما حکومت اسلامی به جای پذیرش این واقعیت‌ها، هر ساله سعی می‌کند با ریاکاری و دروغ از زیر بار واقعیت‌های جامعه شانه‌خالی کرده تا هر بار  “رهبر عالیقدرشان”! از روی صندلی، آروغ موفقیت حکومت اسلامی را بزند.

وزارت کار حکومت اسلامی در حالی آمار تلفات ناشی از حوادث کار را در سال ٨٩ کمتر از سال ٨٨ اعلام کرده است که آمار پزشکی قانونی خلاف آن را می‌گوید. به گزارش پزشکی قانونی آمار تلفات کارگران حداقل ۵ درصد افزایش داشته است، افزایشی که براساس آمار این سازمان هرساله با آن روبرو هستیم. در حالی که وزارت کار مدعی بروز ٨٣١۴ حادثه ناشی از کار در طول سال ٨٩ می‌باشد، براساس آمار سازمان تامین اجتماعی تنها ٢٢۵۵٩ کارگران بیمه شده در سال ٨٩  دچار حوادث ناشی از کار شده‌اند.

نکته مهم در ارتباط با آمار حوادث ناشی از کار این است که سال به سال برتعداد کارگرانی که فاقد بیمه هستند اضافه شده و اگر این کارگران دچار حادثه در حین کار شوند در آمار سازمان تامین اجتماعی ثبت نخواهد شد. کارگرانی که فاقد بیمه هستند، در واقع کارگرانی می‌باشند که با بدترین شرایط کاری و قراردادی مجبور به کار شده و بیشتر از کارگرانی که دارای بیمه هستند در خطر حوادث ناشی از کار قرار دارند.

راه‌اندازی کلاس‌های درس حوزوی در دانشگاه پلی‌تکنیک

از مهرماه امسال، کلاس‌های درس حوزوی در دانشگاه پلی‌تکنیک (امیرکبیر) برگزار می‌شود. به‌گفته‌ی علی‌رضا پورمحمد، از عوامل حوزه علوم اسلامی دانشگاه پلی‌تکنیک، دوره تدریس دروس حوزوی در این دانشگاه ۶ ترم است و سه سال طول می‌کشد. به‌گفته‌ی وی در کلاس تدریس حوزوی ۶۶ واحد تدریس می‌شود و ١٠٠ نفر در این کلاس‌ها پذیرش می‌شوند.

در اردیبهشت‌ماه گذشته، غلامرضا خواجه‌سروی معاون وزیر علوم، از ارسال بخشنامه به دانشگاه‌های کشور مبنی بر ایجاد حوزه‌های علمیه دانشجویی خبر داده بود. وی با اعلام این که در حال حاضر در ٣٠ دانشگاه کشور حوزه علمیه دانشجویی فعال است گفته بود: “طلاب دانشجو در این حوزه‌ها نزدیک به ۶۴ واحد درسی می‌گذرانند و ترکیب این دروس هم دینی است و هم مسائل فرهنگی سیاسی ایران”

آخوند کاشفی، مدیر حوزه دانشگاه خواجه نصیر نیز در تیرماه از آغاز به کار حوزه علوم اسلامی دانشجویی در این دانشگاه خبر داده بود.

‌راه‌اندازی کلاس‌های درس حوزوی، از جمله تلاش‌های رژیم برای کنترل دانشگاه‌ها می‌باشد. رژیم با فرستادن عوامل خود به دانشگاه تحت عنوان دانشجوی بسیجی و غیره، و ایجاد کلاس‌های مذهبی و سیاسی برای آن‌ها، ضمن پرورش و سازماندهی نیروی سرکوب در دانشگاه‌ها، کادرهای مورد نیاز خود برای تصدی صندلی‌های مدیریت در ادارات را برآورده می‌سازد.

اعدام حداقل ٢۵ نفر در هفته جاری در ایران

براساس اخبار منتشره، حداقل ٢۵ زندانی که اغلب آن‌ها در ارتباط با خریدوفروش مواد مخدر دستگیر شده بودند، در شهرهای گوناگون ایران  در هفته جاری اعدام شده‌اند. دو نفر از این افراد نیز که به جرم قتل دستگیرشده بودند، در ملاءعام اعدام شدند.

در تهران جوانی به نام “کوشا” که یک دختر دانشجو به نام “مهسا” را به شکل وحشیانه‌ای با ضربات متعدد کارد به قتل رسانده بود، در نزدیکی محل جنایت و در ملاءعام اعدام شد. “کوشا” علت این قتل را علاقه به مهسا و جواب رد او اعلام کرده بود.
در شهر برازجان نیز فردی به نام مصطفا که چهار نفر را به قتل رسانده بود، صبح روز سه‌شنبه در ملاءعام به دار آویخته شد.
به گزارش خبرگزاری‌ فارس، وی پس از شنیدن جواب منفی در مراسم خواستگاری از دختری، اقدام به قتل ۴ نفر از اعضای آن خانواده می‌کند.

رئیس دادگستری بوشهر در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اجرای حکم اعدام مصطفا در ملاعام را عامل عبرت دیگران خواند.

هم‌چنین در هفته جاری، ۵ نفر در زندان شاهرود، ٣ نفر در زندان قم و  حداقل ١۵ نفر در زندان تربت جام اعدام شده‌اند. به گزارش خبرگزاری هرانا، روز دوشنبه ٢١ شهریور، حداقل ١۵ زندانی در زندان تربت جام به صورت مخفیانه اعدام شده‌اند. به گزارش خبرگزاری فوق این سومین سری از اعدام‌های جمعی و مخفیانه از ابتدای سال‌جاری تاکنون در زندان تربت جام است

اعدام نه عامل عبرت که عامل ایجاد خشونت در جامعه است، جامعه‌ای که هم اکنون نیز از شدت خشونت در حال انفجار است.

اگر اعدام در ملاعام عامل عبرت بود، چرا در این سی و چند سال که از عمر حکومت اسلامی می‌گذرد، جنایات خشونت‌بار نه تنها توقف نیافته که افزایش نیز یافته است؟ اگر اعدام عوامل خرید و فروش مواد مخدر می‌توانست در کاهش اعتیاد در جامعه اثرگذار باشد، چرا ایران با این همه اعدام که در جهان بالاترین آمار به نسبت سرانه‌ی جمعیت است، بیشترین معتاد را دارد.

هدف رژیم از این اعدام‌ها نه جلوگیری از تکرار این فجایع، که بازتولید این فجایع است. رژیم با اعدام به ویژه اعدام در ملاعام خشونت را ترویج و تبلیغ می‌کند. رژیم با اعدام زندانیان به اتهام قاچاق مواد مخدر می‌خواهد بگوید که با قاچاق مواد مبارزه می‌کند در حالی که جمهوری اسلامی خود عامل ترویج و گسترش اعتیاد و خرید و فروش مواد مخدر در جامعه است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: