برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنج‌شنبه ۱۰ شهریور

برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنج‌شنبه ۱۰ شهریور‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – گفتاری با عنوان «آخرین لحظه‌ها» (در یادمان جان‌باخته‌گان تابستان ٦٧) – و «کشتارها و سرکوب‌ها در سال ۶۰ بر بستر چه شرایطی به وقوع پیوست و تأثیر این سرکوب‌ها بر جنبش کارگری و تشکل‌های کارگری چگونه بود «در گفتگویی با اصلان جوادزاده از سازمان فدائیان (اقلیت)»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/UJKjzvjl/10shahrivar.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

بیانیه‌ی جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی قتل‌عام تابستان ۶۷

برگزاری یادمان جان‌باخته‌گان دهه‌ی ۶٠ در کشورهای مختلف

اعتصاب و تجمع کارگران متروی اهواز، کاغذ پارس، فولاد میبد و قند و تصفیه شکر اهواز

تجمع معلمان اخراجی در برابر ساختمان معاونت منابع انسانی ریاست‌جمهوری

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

بیانیه‌ی جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی قتل‌عام تابستان ۶۷

جمعی از خانواده‌های جان‌باخته‌گان قتل‌عام تابستان ۶٧ در سالگرد این فاجعه‌ی تاریخی بیانیه‌ای را انتشار دادند. در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است:

“بیست و سومین سالگرد قتل عام های سال ۶۷ را گرامی میداریم

به روزهای خونینی نزدیک می شویم که با فتوای خمینی هزاران هزار زندانی سیاسی و عقیدتی در دادگاههای رژیم با محاکمه‌هایی کوتاه و ناعادلانه و حتی بدون محاکمه به اعدام محکوم شدند و در پشت سیاهچال‌های رژیم بعد از تحمل رنج سالها حبس و شکنجه ، استوار و ثابت قدم به دار آویخته شدند و مظلومانه در گورهای دسته جمعی خاوران به خاک . آزاد مردان و آزاد زنانی که در صدا و نگاهشان آزادی و رهایی و برابری را فریاد می زدند چرا که درد پابرهنگان ، زنان و کودکان را درد خویش می پنداشتند و نه گفتند به استبداد ، استثمار و بی عدالتی نه گفتند به تسلیم و توبه .
اگرچه رژیم مستبد حاکم بر ایران از همان ابتدا کوشید تا این فاجعه افشا نگردد اما دریغ از اینکه قهرمانان خاوران در دامان شیرزنان و مادرانی پرورش یافته بودند که بر این فاجعه قیام کردند و صدای فرزندان خود شدند  و جنایت رژیم را افشا و مظلومیت فرزندانشان را برای جهانیان بازگو کردند. با افشای این فاجعه رژیم درصدد برآمد تا خاوران را نابود و برای همیشه از اذهان پاک کند ولی باز هم فراموش کرده بود که خاوران میعادگاه است…
و باز هم امروز این رژیم  و کسانی که در این جنایت دست داشتند و دستشان تا مرفق به خون مردم پاک و بیگناه ایران آغشته است با شعار اصلاحات به میدان آمده‌اند . در آستانه بیست و سومین سالگرد قتل عام‌های سال ۶٧ روی سخن ما خانواده‌های زندانیان سیاسی قتل عام شده سال ۶٧ با تمامیت رژیم و بخصوص شماست آقای میر حسین موسوی نخست وزیر ۶٧.
مردم ایران فراموش نکرده اند که در دوران نخست وزیری شما این جنایت علیه پاک ترین فرزندان ایران زمین به اجرا گذاشته شد سکوت کردید سکوت، سکوت، …
امروز دم از آزادی مردم ایران می زنید در حالیکه در سال ۶٧ صدای هزاران هزار آزادیخواه را در گلوگاه خفه کردید و باز هم با سکوت و فریبکاری از کنار این جنایت می گذرید . در مقابل ملت ایران ایستاده اید و می گویید از این کشتار بی خبر بودید! آیا از فتوای خمینی بر این جنایت هم بی خبر بودید؟ آیا از تشکیل هیأت مرگ هم بی خبر بودید؟ دروغ و فریبکاری شرم‌آورتر از سکوت است.

یادتان باشد که این جنایت هرگز فراموش نخواهد شد .این جنایت را فراموش نخواهند کرد مادرانی که فرزندانشان به جرم آزادیخواهی به جوخه اعدام سپرده شدند ، مادرانی که سالهاست گلزار خاوران را گلباران می کنند بر خاک پاکش بوسه می زنند و به یاد فرزندان قهرمانشان گرد هم می آیند و با آنها نجوا می کنند ، باز این را هم تاب نمی آورید و به آنها یورش می برید و با تهدید و ضرب و شتم و بازداشت آنها را از حق قانونی خود محروم می کنید …
این جنایت از حافظه مردم ایران نیز پاک نخواهد شد از حافظه کسانی که خبر این جنایت را شنیدند و در دل بیداد را فریاد زدند…

اری خاوران و گوهران نهفته در دل آن  فراموش نخواهند شد و فریاد رهایی قهرمانانش برای همیشه طنین‌انداز”.
جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی قتل عام

برگزاری یادمان جان‌باخته‌گان دهه‌ی ۶٠ در کشورهای مختلف

در گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی جان‌باخته‌گان دهه‌ی ۶٠، به ویژه زندانیان سیاسی که در تابستان ۶٧ قتل‌عام شدند، امسال نیز به روال گذشته در کشورهای مختلف اروپا و آمریکا مراسم‌های مختلفی از سوی جریانات مختلف سیاسی و نهادهای دمکراتیک برگزار شده و یا برگزار خواهد شد.

در فرانکفورت آلمان به این مناسبت مراسمی در روز شنبه ٣ سپتامبر برابر با ١٢ شهریور با سخنرانی یکی از زندانیان سیاسی سابق برگزار خواهد شد. میز کتاب شهر کپنهاگ دانمارک نیز در همین روز مراسم دیگری را تدارک دیده است.

در بخشی از اطلاعیه صادره از سوی میز کتاب کپنهاگ که به این مناسبت منتشر شده، آمده است: “۲۳ سال از این جنایت هولناک جمهوری اسلامی می‌گذرد، اما هنوز ابعاد این جنایت بر بخش وسیعی از مردم ایران و جهان روشن نشده است. تازه سه سال پیش سازمان عفو بین‌الملل، آن را به عنوان جنایت علیه بشریت اعلام نمود و خواستار محاکمه دست اندر کاران این جنایت در یک دادگاه جنایی بین‌المللی شده است. در طول این سال‌ها، سازمان‌های سیاسی و خانواده‌های قربانیان قتل عام سال ۱۳۶۷، با برگزاری مراسم یادبود و تلاش‌های بین‌المللی کوشیده‌اند مردم ایران و جهان را از این جنایت آگاه سازند. دست‌اندرکاران این جنایت فجیع، تمام سران و مقامات جمهوری اسلامی بودند که هم اکنون نیز زمام امور را در دست دارند. گروهی از این جنایتکاران که امروز بر خود نام اصلاح‌طلب نهاده‌اند، در آن ایام، قدرت اصلی را در اختیار داشتند و مجری این کشتار بودند”.

هم‌چنین روز شنبه ٢۴ سپتامبر نیز مراسمی در استکهلم سوئد برگزار خواهد شد که ۴ تن از زندانیان سیاسی دهه‌ی ۶٠ از جمله احمد موسوی که ١٠ سال از عمر خود را در زندان‌های جمهوری اسلامی گذرانده است، سخنرانی خواهند کرد.

در هلند نیز فعالین سازمان ما در شهر لاهه و در برابر پارلمان این کشور مراسمی را شنبه گذشته برابر با پنجم شهریورماه برگزار کردند که در آن تصاویر تعدادی از جان باخته‌گان دهه‌ی ۶٠ از جمله تابستان ۶٧‌ برای اولین بار به نمایش عمومی درآمد.

اعتصاب و تجمع کارگران متروی اهواز، کاغذ پارس، فولاد میبد و قند و تصفیه شکر اهواز

۴٠٠ کارگر متروی اهواز در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای ٧ ماه خود، از روز ۵ شهریور دست به اعتصاب زده و هم‌چنان در اعتصاب بسر می‌برند.

در پی اعتصاب کارگران، مدیران شهرداری اهواز و شرکت کیسون که شرکت مجری متروی اهواز است، یک‌دیگر را متهم به قصور در پرداخت دستمزدهای کارگران کردند.

در پی این اعتصاب هم‌چنین مدیران شهرداری و شرکت کیسون قول پرداخت تنها نیمی از حقوق یک ماه را به کارگران دادند، اما کارگران اعلام کردند تا عدم دریافت حداقل ۵ ماه از دستمزهای عقب‌افتاده برسرکار باز نخواهند گشت.

عدم دریافت فیش حقوقی، مغایر بودن لیست بیمه با میزان حقوق دریافتی، به روز نبودن قرارداد‌ها، عدم امکان استفاده از ساعات استراحت بین کار، اعمال نشدن اضافه حقوق از دیگر مشکلات کارگران متروی اهواز هستند.

در این هفته، ٩٠ کارگر کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز نیز در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای خود از آذرماه سال گذشته تاکنون و نیز عدم تمدید دفترچه‌های بیمه در برابر استانداری خوزستان تجمع کردند.

تعدادی از کارگران فولاد میبد نیز برای سومین روز متوالی و به نماینده‌گی از ۵٠٠ کارگر کارخانه، با تجمع در برابر فرمانداری این شهر، به عدم دریافت دستمزدهای خود از ده ماه پیش که کارخانه تعطیل شده است، اعتراض کردند.

شرکت فولاد میبد سال ۸۳ در جنوب غرب شهرستان میبد آغاز به کار کرد‌. این شرکت سالانه ۳۰۰ هزارتن چدن خاکستری برای بازارهای داخلی فولاد مبارکه‌، ذوب آهن اصفهان و فولاد خراسان و ۷۲ هزار تن محصول به کشورهای کره جنوبی‌، تایلند و چین تولید می‌کرد.

هم‌چنین بیش از ٢٠٠ کارگر کارخانه کاغذ پارس با تجمع در برابری فرمانداری شهر شوش در خوزستان، به عدم پرداخت دستمزدهای چند ماه اخیر خود اعتراض کردند

كارخانه‌ی كاغذسازی پارس كه مواد اولیه‌ی خود (تفاله ی نیشكر) را از كارخانه‌ی نیشكر هفت‌تپه تامین می‌كند در سال‌های قبل بیش از ٣٠٠٠ كارگر رسمی و قراردادی داشت كه اكثر آن‌ها رسمی بوده‌اند، اما به بهانه‌ی تعدیل نیرو اکنون كمتر از هفتصد کارگر در آن مشغول به كار هستند.

تضییع حقوق کارگران و شرایط وخیم معیشتی آن‌ها، باعث شده است که روزانه کارگرانی از کارخانجات مختلف دست به اعتراض بزنند. اما این اعتراضات به دلیل پراکنده‌گی طبقه‌کارگر و نبود تشکلات واقعی کارگری، تاکنون نتوانسته‌اند تغییری در وضعیت طبقه کارگر بوجود آورند. طبقه‌ی کارگر تنها با مبارزات و اتحاد خود و ایجاد تشکل‌های واقعی می‌تواند قدم‌های خود را برای عقب‌راندن سرمایه تا آخر ادامه دهد.

تجمع معلمان اخراجی در برابر ساختمان معاونت منابع انسانی ریاست‌جمهوری

از ساعت ٨ صبح روز سه‌شنبه حدود ۶٠٠ نفر از معلمان حق‌تدریسی که از کار اخراج شده‌اند، در برابر معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری دست به تجمع زدند. به گزارش خبرگزاری ایلنا و به نقل از یکی از معلمان اخراجی، نزدیک به ٢٧ هزار نفر از معلمان حق تدریسی از کار اخراج شده‌اند. به گفته‌ی وی این معلمان از یک تا ده سال سابقه کار دارند. معلمان اخراجی که چندین روز است از شهرهای مختلف به تهران آمده‌اند، در روزهای اخیر، هر روز در برابر یکی از مراکز دولتی از جمله مجلس و یا دفتر احمدی‌نژاد دست به تجمع زده‌اند.

معلمان اخراجی و معترض، خواستار بازگشت به کار و حل مشکل استخدامی خود هستند.

اگرچه جنبش اعتراضی معلمان در سال‌های اخیر به دلیل تشدید جو اختناق و سرکوب در جامعه و مدارس، نتوانسته‌ است به سیر صعودی خود ادامه دهد، اما در این میان معلمان حق‌تدریسی به دلیل شرایط ویژه‌ی خود هم‌چنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند. استفاده از معلمان حق تدریسی راهی برای استثمار و بکارگیری هر چه بیشتر معلمان ارزان قیمت در آموزش و پرورش است. برچیدن سیستم حق‌تدریسی و استخدام تمامی آن‌ها، از جمله خواست‌های تمامی معلمان ایران است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: