برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنجشنبه ۲۰ مرداد

برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنجشنبه ۲۰ مرداد‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – تأثیر کشتار و قتل عام زندانیان سیاسی در داخل زندانها در گفتگویی با اکرم بیرانوند از زندانیان سیاسی دهه شصت و از شاهدان زنده از کشتار و قتل عام زندانیان در سال ۶۷ – گفتاری با عنوان «اهداف واقعی تجاوز نظامی جمهوری اسلامی به کردستان عراق»، و پرسش و پاسخ با عنوان «حکومت شورائی چه وظايف فوری در برابر خود دارد»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/mrOLb2Sv/20mordad.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديوram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت)؛ يا mp3-4shared  بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه‌ قند و شکر اهواز و مجتمع گوشت فارس

٩٠ درصد کارگران با قراردادهای موقت و یا پیمانی کار می‌کنند

به گفته‌ی رییس سازمان زندان‌ها، هزینه‌ی نگهداری یک زندانی برابر با دستمزد یک کارگر است

توهین رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به زنان کشور

در اعتراضات انگلیس تاکنون ۴ نفر کشته، دهها تن زخمی  و ٧٠٠ نفر دستگیر شده‌اند

اعتراض به سیستم آموزشی در شیلی به درگیری با پلیس انجامید

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه‌ قند و شکر اهواز و مجتمع گوشت فارس

٩٠ کارگر کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز که از آذرماه سال گذشته تاکنون حقوق، عیدی و پاداش خود را دریافت نکرده‌اند، در برابر استانداری خوزستان دست به تجمع زدند. با توجه به عدم پرداخت حق بیمه کارگران از سوی کارفرما، کارگران هم‌چنین با مشکل عدم تمدید دفترچه‌های‌شان روبرو هستند.

بیش از ۶٠ تن از کارگران مجتمع گوشت فارس نیز با تجمع در برابر استانداری در شیراز، به عدم پرداخت ١٨ ماه حقوق خود اعتراض کردند. کارگران در این تجمع شعار “استاندار گرسنه‌ایم گرسنه” سر می‌دادند.

در روزهای اخیر اخبار متعددی در رابطه با اعتراضات کارگری منتشر گردیده است. کارگرانی که ده‌ها بار به‌خاطر دستمزدهای عقب افتاده و یا اعتراض به اخراج خود و یا همکاران‌شان دست به اعتراض زده‌اند، اما هر بار تنها وعده شنیده‌اند.

چاره کارگران برای رهایی از این وضعیت اما تشکل و اتحاد است. کارگران متشکل و متحد قدرت در هم شکستن سرمایه‌داران را دارند. برای همین است که دولت اسلامی و حامی سرمایه داران با استفاده از نیروی سرکوب خود تلاش می‌کند تا مانع اتحاد کارگران و شکل‌گیری تشکلات واقعی کارگری شود. اما کارگران روز به روز به ضرورت تشکل، آگاه‌تر شده و بر تلاش خود برای اتحاد و ایجاد تشکلات مستقل کارگری می‌افزایند.

٩٠ درصد کارگران با قراردادهای موقت و یا پیمانی کار می‌کنند

به گفته‌ی دریابیگی عضو سابق شورای‌عالی کار و دبیر خانه کارگر مازندران، ٩٠ درصد کارگران با قرارداد موقت و یا پیمانی کار می‌کنند.

پیش از این آمار کارگران قرارداد موقت و پیمانی ٨۵ درصد اعلام شده بود. افزایش کارگران قرارداد موقت و پیمانی در حالی است که احمدی‌نژاد سال گذشته برای ظاهرسازی از وزرای دولت خواسته بود تا قراردادهای موقت و پیمانی را برچینند.

اما سازمان‌های انقلابی و تشکلات مستقل کارگری همان موقع اعلام کرده بودند که این نیز یکی دیگر از دروغ‌های احمدی‌نژاد است و او هیچ گام عملی برای کاهش این قراردادهای ظالمانه برنخواهد داشت.

افزایش کارگران قرارداد موقت و پیمانی نشانه‌ی بدتر شدن شرایط کارگران نسبت به گذشته است. کارگران قرارداد موقت و پیمانی نسبت به کارگران رسمی از دستمزدها و مزایای ناچیزتری برخوردار هستند و افزایش این کارگران به معنای وخیم‌تر شدن وضعیت معیشتی و حقوقی کارگران است.  براساس آمارهای دولتی ۴٣ درصد از کارگران حتا حداقل دستمزد را نیز دریافت نمی‌کنند.

به گفته‌ی رییس سازمان زندان‌ها، هزینه‌ی نگهداری یک زندانی برابر با دستمزد یک کارگر است

غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان‌ها در گفت‌وگویی که روز سه‌شنبه در روزنامه‌های کشور به چاپ رسید، اعلام کرد که بودجه سال ٩٠ این سازمان تنها ۵٠ درصد هزینه‌های این سازمان را پوشش می‌دهد. وی با اشاره به سرانه‌ی نگاه‌داری زندانیان گفت: “با توجه به حقوق کارکنان، غذا، پوشاک، درمان و انرژی، سرانه هر زندانی حدود روزانه ۵ هزار تومان است و این بسیار کم است. چرا که سرانه استاندارد حداقل دو برابر سرانه فعلی است”.

با توجه به سخنان وی، هزینه نگاهداری یک زندانی حداقل ١٠ هزار تومان در روز است که در ماه ٣٠٠ هزار تومان می‌شود و این تقریبن با حداقل دستمزد کارگران که ٣٣٠ هزار تومان است برابر می‌باشد.

به گفته‌ی وی ۴٣ درصد جرائم زندانیان مربوط به مواد مخدر و ٢٨ درصد نیز مربوط به سرقت می‌باشد. وی هم‌چنین در مورد میزان زندانیان معتاد گفت: “آمارها نشان می دهد ٧٠ درصد زندانیان از بدو ورود معتاد هستند”. وی با اعلام این خبر که تا آذرماه سال جاری ۵ اردوگاه برای محکومان مواد مخدر آماده می‌شود از بازگشایی بازداشتگاه جدیدی در کهریزک خبر داد، اما مدعی شد که این بازداشتگاه از امکانات زیادی برخوردار است. وی هم‌چنین وجود شکنجه و اعتصاب غذا در زندان‌ها را رد نمود.

براساس گزارشاتی متعددی که از داخل زندان‌ها و توسط زندانیان به بیرون درز یافته است، وضعیت زندان‌ها از نظر مکان، بهداشت، غذا ، بهداری و دیگر امکانات مورد نیاز زندانیان در شرایط کاملن بحرانی قرار دارد. مواد مخدر در زندان‌ها کولاک می‌کند و شکنجه و آزار و اذیت زندانیان به امری متداول در تمام مراحل زندان از بازجویی تا بندهای عمومی تبدیل شده است.

جمهوری اسلامی هم‌چنین درخواست گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل، برای بازدید از زندان‌های ایران را رد نموده است و علت اصلی این موضوع وضعیت بحرانی در زندان‌های کشور می‌باشد.

توهین رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به زنان کشور

جمشیدی رئیس مرتجع دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا به زنان کشور توهین کرد. وی با اشاره به اخبار ماه‌های اخیر در ارتباط با تجاوزات جمعی به زنان، گفت: “رد پای وضعیت نامناسب پوشش و روابط نامشروع و اغفال و اغوای زنان در حوادث اخیر مشهود است”. وی ادامه داد: “در قضیه باغ خمینی‌شهر، ماجرای سعادت آباد و حادثه پل مدیریت رد پای زنان و دختران اغفالگر، اغواگر و لجوج را  مشاهده می‌کنیم”.
اظهارات وقیحانه‌ی این رئیس دانشگاه در حالی‌ست که روز گذشته دادگاه متهمان تجاوز دسته‌جمعی به زنان در خمینی‌شهر به‌ پایان رسیده است.

مسوولان جمهوری اسلامی در حالی این خزعبلات را سرهم می‌کنند که ایران تنها کشور جهان است که حجاب برای همه‌ی افراد کشور حتا اقلیت‌های مذهبی نیز اجباری می‌باشد. اما با این وجود ایران جزو ناامن‌ترین کشورهای جهان برای زنان است.

در روزهای اخیر هم‌چنین دادستان شهر البرز نیز در سخنانی مدعی شد که جذب کارمند زن زمینه ساز تجاوز و آدم‌ربایی است!
فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی نیز در روزهای گذشته به اصطلاح بدحجابان را تهدید به دستگیری کرده و گفت دوران تذکر به پایان رسیده است. سرکوب، تحقیر و نقض آشکار حقوق زنان در حکومت اسلامی بیش از هر چیز نشانه‌ی ترس حکومت از رشد آگاهی و خودباوری در میان زنان ایران است.

در اعتراضات انگلیس تاکنون ۴ نفر کشته، دهها تن زخمی  و ٧٠٠ نفر دستگیر شده‌اند

در جریان اعتراضات اخیر انگلیس تا روز چهارشنبه، ۴ تن کشته، دهها نفر زخمی و ٧٠٠ نفر دستگیر شده‌اند.

در جریان این اعتراضات تعدادی از جوانان که بخش زیادی از آن‌ها سیاه‌پوست هستند و در مناطق فقیرنشین شهر زنده‌گی می‌کنند، با پلیس درگیر شده و برخی مراکز را به آتش کشیدند. هم‌چنین بسیاری از مغازه‌ها در جریان این درگیری‌ها آسیب دیدند.

این اعتراضات که در پی قتل یک نفر توسط پلیس در محله‌ی تاتنهام لندن آغاز گردید به سرعت به دیگر شهرهای انگلیس از جمله بریستول، منچستر، بیرمنگام، لیورپول و ناتینگهام گسترش یافت.

روز شنبه یک جوان ٢٩ ساله سیاه‌پوست توسط پلیس در تاتنهام به قتل رسید. پلیس ابتدا ادعا کرد که وی به طرف پلیس شلیک کرده است که بعد معلوم شد این ادعا غلط بوده و گلوله‌ی شلیکی به بیسیم پلیس از سوی یک پلیس دیگر صورت گرفته است.

در پی این قتل، تظاهرات اعتراضی آرامی برگزار شد، اما این تظاهرات شب هنگام به درگیری با پلیس انجامید. بسیاری از تشکل‌های حقوق بشری، پلیس لندن را متهم به نژاد پرستی می‌کنند.

در پی این اعتراضات، شورای امنیت انگلیس و پارلمان این کشور جلسات اضطراری برگزار کردند. نخست وزیر انگلیس در سخنان خود، معترضان را تهدید کرد که شدیدا با آن‌ها برخورد خواهد شد.

روز سه شنبه در لندن ١۶٠٠٠ پلیس برای مقابله با معترضان بسیج شدند. به رغم آن که این روز در لندن به نسبت آرام بود، شهرهای دیگر انگلیس شاهد ادامه‌ی اعتراضات بودند.

در میان معترضان تعداد زیادی نوجوان و کودک ١٠ تا ١۴ ساله دیده می‌شوند. به گزارش پلیس انگلیس این جوانان با استفاده از شبکه‌های اینترنتی و تلفن‌ها همراه خود را بسرعت سازماندهی کرده و از تحرک بالایی برخوردار هستند.

اعتراض به سیستم آموزشی در شیلی به درگیری با پلیس انجامید

ده هزار تن از  دانشجویان، دانش‌آموزان، معلمان و اساتید شیلی  روز سه‌شنبه در سانتیاگو با برگزاری تظاهراتی خواستار تغییر سیستم آموزشی شدند که از زمان ژنرال پینوشه در این کشور برقرار شده است. در پی این تظاهرات که به درگیری بین پلیس و تظاهرکننده‌گان انجامید، پلیس از گاز اشک‌آور علیه معترضین استفاده نمود. در جریان این درگیری‌ها هم‌چنین تعدادی اتومبیل آتش گرفته و تظاهرکننده‌گان با سنگ به مقابله با پلیس برخاستند.

در پی تشدید بحران سرمایه‌داری، هر روز بر ابعاد اعتراضات کارگران، دانشجویان و دیگر گروه‌های اجتماعی در سراسر جهان که در اثر بحران اقتصادی با مشکلات فزاینده‌ای روبرو شده‌اند، افزوده می‌گردد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: