برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنجشنبه ۶ مرداد

برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنجشنبه ۶ تیربرنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – «حجاب سمبل بی حقوقی زنان است» در گفتگویی با هایده درآگاهی، فعال سیاسی و فعال جنبش زنان (قسمت اول)؛ و مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت) شمارۀ ۶۰۱ با عنوان «جمهوری اسلامی و تفکیک جنسیتی علیه زنان»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/ix5ckyg4/6mordad.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديو ram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared. بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

اعتراضات کارگران کارخانه‌های مخابرات راه دور شیراز، نساجی مازندران، ایرانیت شهر ری

معاون شهرداری اهواز عدم پرداخت دستمزدهای کارگران را طبیعی دانست

ادعاهای تکراری احمدی‌نژاد در مورد نبود گرسنه در کشور

نرخ بیکاری در خرمشهر، ۲ تا ۳ برابر میانگین کشور

جان باختن زندانی سیاسی ناصر خانی‌زاده در زندان ارومیه

تعیین هیات عالی حل اختلاف از سوی خامنه‌ای برای جلوگیری از تشدید تضادها

وزارت نفت در قبضه‌ی کامل سپاه پاسداران

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

اعتراضات کارگران کارخانه‌های مخابرات راه دور شیراز، نساجی مازندران، ایرانیت شهر ری

۳۵۰ کارگر کارخانه مخابرات راه دور شیراز، روز یکشنبه با حضور در تهران و تجمع در برابر مجلس اسلامی به شرایط خود و عدم دریافت ۲۴ ماه حقوق اعتراض کردند. کارگران در تجمع خود شعارهایی چون “حق و حقوق کارگر پرداخت باید گردد”، “زندگی، معیشت، حق مسلم ماست” سردادند. یکی از کارگران در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی مهر با اشاره به مشکل خدمات بیمه‌ای کارگران گفت: “از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۸۸ با مصوبه دولت کارخانه تحت پوشش هیات حمایت از صنایع قرار گرفت، اما تاکنون حق بیمه ما توسط دولت به تامین اجتماعی پرداخت نشده و تامین اجتماعی از ارائه خدمات بیمه‌ای، رفاهی و تامین اجتماعی امتناع می‌کند”. حل مشکل کارگران مخابرات راه دور جزو مصوبات استانی دولت احمدی‌نژاد بود که بعد از ۲۶ ماه، مانند هزاران مصوبه‌ی دیگر تاکنون به اجرا درنیامده است و مقامات دولتی جز وعده‌های دروغین مطاعی برای عرضه به کارگران نداشته‌اند.

کارگران کارخانه نساجی مازندران نیز در این هفته، بار دیگر در برابر استانداری مازندران تجمع کردند. کارگران نساجی نیز ۱۳ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند. در تجمع هفته گذشته کارگران، معاون استاندار به کارگران قول رسیده‌گی داده بود، اما این وعده نیز مانند دیگر وعده‌های‌شان پوچ و توخالی بود.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایلنا و به نقل از کارگران، هفته‌ی گذشته استاندار مازندران و نماینده‌ی خامنه‌ای در استان، دیداری از کارخانه داشتند و به جای رسیده‌گی به مشکلات کارگران، وقیحانه از آن‌ها خواستند تا در برابر این ظلم آشکار و گرسنگی خانواده‌های‌شان، صبر پیشه کنند. این در حالی است که مقامات حکومتی امروز از مجلل‌ترین زنده‌گی برخوردار می‌باشند.

۳۰۰ کارگر کارخانه ایرانیت شهر ری نیز از جمله کارگرانی بودند که هفته گذشته با تجمع در برابر فرمانداری شهر ری به احتمال تعطیلی کارخانه و بیکارشدن‌شان اعتراض کردند.

معاون شهرداری اهواز عدم پرداخت دستمزدهای کارگران را طبیعی دانست

در پی تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز منطقه ۴ شهرداری اهواز در برابر استانداری خوزستان، عالی‌پور سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز در مصاحبه با خبرگزاری دولتی فارس، عدم پرداخت دستمزدهای کارگران را طبیعی دانست. وی گفت: ” در حال حاضر مرسوم است که مقداری از مطالبات پیمانکار نزد شهرداری و مقداری از مطالبات کارگران نزد پیمانکار باقی بماند”.

براساس گزارشات منتشره، عدم پرداخت دستمزد کارگران ناشی از کمبود اعتبار شهرداری اهواز می‌باشد و به همین دلیل از اسفندماه سال گذشته دستمزد کارگران فضای سبز منطقه ۴ پرداخت نشده است. این در حالی است که مدیران شهرداری از نظر دریافت حقوق با هیچ مشکلی روبرو نیستند. تعداد کارگران بخش خدمات شهری، رفت و روب و فضای سبز اهواز ۴ هزار نفر اعلام شده است.

ادعاهای تکراری احمدی‌نژاد در مورد نبود گرسنه در کشور

روز دوشنبه، محمود احمدی‌نژاد در مراسم افتتاح نیروگاه علی‌آباد کتول، بار دیگر ادعاهای خود در مورد نبود مشکل گرسنگی در ایران را تکرار کرده و گفت: “خوشبختانه با اجرای طرح یارانه‌ها و پرداخت نقدی کسی محتاج نان شب نیست”.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شوند که به دلیل شدت فقر و گسترش فاصله طبقاتی در جامعه ایران که از تمامی کشورهای منطقه بالاتر است، مقامات دولتی نیز مجبور به اعتراف به گرسنگی، فقر فاحش و نتایج وخیم آن در عرصه‌های اجتماعی شده‌اند.

هم‌چنین وخیم‌تر شدن وضعیت معیشت کارگران و زحمتکشان و تاثیر مخرب حذف یارانه‌ها بر زنده‌گی آن‌ها نیز که در ابتدا از سوی مقامات حکومتی انکار می‌شد، اکنون مدام از بلندگوهای آن‌ها پخش می‌گردد.

کارگران کارخانه نساجی خامنه یک نمونه از نتایج حکومت اسلامی برای کارگران و زحمتکشان هستند. کارگران کارخانه نساجی خامنه که در شهر خامنه جنب جاده تبریز به شبستر قرار دارد، اکنون ۴۷ ماه حقوق معوقه دارند. به گفته‌ی یکی از کارگران، نزدیک به یک سال است که پول بیمه برای دفترچه‌های‌شان واریز نمی شود. کار به جایی رسیده که برخی از کارگران سکته کرده‌ و خانواده هایشان نیز از هم پاشیده شده است.

نرخ بیکاری در خرمشهر، ۲ تا ۳ برابر میانگین کشور

به گفته‌ی “مطورزاده” نماینده مجلس اسلامی از خرمشهر، نرخ بیکاری در خرمشهر، دو تا سه برابر نرخ آن در کشور است. به گفته‌ی وی در راستای کاهش نرخ بیکاری در این شهر، قرار بوده است تا پروزه کارخانه فولاد خرمشهر که در سفر اول هیات دولت به استان خوزستان تصویب شده بود، اجرایی شود؛ اما بعد از ۵ سال هنوز هیچ اقدامی در این مورد صورت نگرفته است.

براساس برخی از اخبار، جمعیت بیکاران کشور هم اکنون از مرز ۷ میلیون فراتر رفته و هر ساله بر تعداد بیکاران به دلیل رکود اقتصادی افزوده می‌شود. به گفته‌ی اقتصاددانان برای کنترل جمعیت بیکاران و جلوگیری از افزایش آن، ایران به رشد اقتصادی ۱۰ درصدی نیاز دارد و این در حالی است که براساس پیش‌بینی‌ها رشد اقتصادی ایران چیزی در حدود صفر درصد می‌باشد. رشد اقتصادی ایران در سال‌های اخیر نیز رقمی بین یک تا صفر درصد برآورد شده است.

جان باختن زندانی سیاسی ناصر خانی‌زاده در زندان ارومیه

زندانی سیاسی ناصر خانی‌زاده،  روز یکشنبه ۲‌ مرداد در بهداری زندان مرکزی ارومیه در اثر بیماری جان باخت. براساس گزارش آژانس خبری موکریان، ناصر خانی زاده اهل بوکان بوده و به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف حکومت به ۱۸ ماه زندان محکوم شده بود.

عدم رسیده‌گی پزشکی به این زندانی سیاسی علت اصلی جان باختن وی می‌باشد. پیش از او نیز تعدادی از زندانیان سیاسی هم‌چون اکبر محمدی، امیر حشمت ساران، محسن دکمه‌چی، امیدرضا میرصیافی و هدا صابر به دلیل عدم رسیده‌گی پزشکی در زندان جان خود را از دست داده بودند.

تعیین هیات عالی حل اختلاف از سوی خامنه‌ای برای جلوگیری از تشدید تضادها

خامنه‌ای رهبر حکومت اسلامی در پی اوج گرفتن درگیری‌های درونی حاکمیت، و به منظور کنترل آن، هیاتی تحت عنوان هیات عالی حل اختلاف تشکیل داد. هم‌چنین هاشمی شاهرودی رئیس سابق قوه قضاییه، به‌عنوان رئیس هیات فوق منصوب گردید. در روزهای اخیر خامنه‌ای تلاش زیادی برای کاهش تضادهای درونی انجام داده بود، اما هر روز بر دامنه و شدت تضادها افزوده گردیده است.

تشکیل هیات حل اختلاف در تاریخ حکومت اسلامی پیش از این یک بار سابقه داشته است. در پانزدهم فروردین ماه سال ۶۰ خمینی نیز در پی شدت‌یابی اختلافات بنی‌صدر با حزب جمهوری اسلامی، هیات حل اختلاف تشکیل داده بود. در آن هیات مهدوی کنی به نماینده‌گی از خمینی، آخوند یزدی به نماینده‌گی از حزب جمهوری اسلامی و اشراقی به نماینده‌گی از بنی‌صدر شرکت داشتند. دو ماه و ۱۳ روز پس از تشکیل این هیات، مجلس اسلامی عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر را برای ریاست جمهوری به‌تصویب رساند.

وزارت نفت در قبضه‌ی کامل سپاه پاسداران

محمود احمدی‌نژاد با ارسال نامه‌ای به مجلس، ۴ وزیر پیشنهادی خود برای وزارت‌خانه‌های کار و رفاه و  تعاون، صنعت و معدن و تجارت، ورزش و جوانان، و نفت را معرفی کرد.

در نامه‌ی فوق، و در حالی که در ابتدا از علی‌آبادی سرپرست کنونی وزارت نفت و از همراهان نزدیک احمدی‌نژاد، به عنوان وزیر پیشنهادی برای این وزارت‌خانه سخن به میان آمده بود، رستم قاسمی از فرماندهان سپاه و فرمانده قرارگاه “خاتم الانبیا” بازوی اقتصادی سپاه، به‌عنوان وزیر پیشنهادی نفت معرفی شده است. با طرح شایعه‌ی وزارت علی‌آبادی، نماینده‌گان مجلس خواستار معرفی فتاح وزیر سابق نیرو و مدیرعامل فعلی تعاون سپاه به عنوان وزیر نفت شده و اعلام کرده بودند که در صورت معرفی وی، سایر وزرا رای اعتماد خواهند گرفت.

با معرفی رستم قاسمی برای وزارت نفت، وزارت نفت به‌طور کامل در اختیار سپاه پاسداران قرار می‌گیرد. وزارت نفت یکی از مهم‌ترین وزارت‌خانه‌های کشور است که در طول حاکمیت اسلامی، تعیین وزیر برای آن همواره محل مناقشه بوده است.

رستم قاسمی به عنوان فرمانده قرارگاه “خاتم‌الانبیا” در لیست تحریمی شورای امنیت و آمریکا قرار دارد و وزیر نفت شدن او احتمال گسترش تحریم‌های بین‌المللی در صنعت نفت را تقویت خواهد کرد.

قرارگاه “خاتم الانبیا” هم اکنون بزرگترین پیمانکار طرف قرارداد با وزارت نفت می‌باشد. این قرارگاه با در اختیار داشتن اسکله‌های مخصوص، از پرداخت هر گونه عوارض گمرگی معاف بوده و هیچ ارگانی نیز برای حسابرسی این کارتل بزرگ مالی وجود ندارد.

غیر از قرارگاه “خاتم الانبیا”، به عنوان بازوی اصلی اقتصادی سپاه، بخش اطلاعات و سرکوب سپاه از دیگر واحدهای با اهمیت سپاه پاسداران می‌باشند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: