برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۴ مرداد

برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۴ مردادبرنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری، و قسمت نهم از سلسله گفتار «انقلاب اجتماعی و حزب انقلاب اجتماعی»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/u8eN0KHc/4mordad.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديو ram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت(؛ يا mp3-4shared. بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

افزایش ناامنی، نتیجه‌ی سیاست‌های سه دهه‌ای جمهوری اسلامی

آوارگی مردم کردستان در پی تجاوز نظامی جمهوری اسلامی

یازده میلیون نفر در خطر مرگ در شاخ آفریقا

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

افزایش ناامنی، نتیجه ی سیاست های سه دهه ای جمهوری اسلامی

در روزهای اخیر رسانه های گوناگون مجاز و غیرمجاز فارسی زبان مربوط به ایران مملو از خبرهایی است که نشان از افزایش چشمگیر ناامنی های گوناگون به ویژه برضد زنان دارد.

بر اساس آمار رسمی تعداد قتل در تهران و شهرهای بزرگ رو به افزایش است. حسین ساجدی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ به خبرگزاری های جمهوری اسلامی گفته است که قتل در تهران نسبت به گذشته رو به رشد است. وی افزود که بیش تر قتل ها با سلاح سرد صورت می گیرند. ایسنا که اظهارات این فرمانده را منعکس کرد، دیرتر گزارش داد که در همدان یک زن بیست و شش ساله در اثر اسید پاشی از سوی یک زن دیگر به شدت معلول شده است به طوری که شصت درصد شنوایی خود را از دست داده است. حمله کننده طاهره را مظنون به رابطه با همسرش می داند و پس از مراجعه به منزل وی، در حضور فرزندش ضرباتی به طاهره وارد نموده و سپس اقدام به اسیدپاشی کرده است.

روزنامه خراسان نیز گزارش داد که در برابر یکی از پاساژهای مشهد، یک زن در مقابل چشمان حیرت زده مردم با ضربات چاقو به شدت مجروح شد. بر اساس گفته های رئیس پلیس مشهد، ضارب که یک مرد شصت و سه ساله است اختلافاتی با زن سی و دو ساله داشته است.

جام جم آن لاین نیز خبری از تجاوز گروهی به یک زن در ملارد کرج منتشر نمود. بر اساس این خبر پیکر نیمه جان زن را یک راننده اتفاقاً پیدا کرده است. روزنامه جام جم هم خبر داد که در ایلام یک مادر و دختر با اسیدپاشی قربانی انتقام عمو و زن عمویی شدند که از دختر خواستگاری کرده ولی با پاسخ منفی روبه رو شده بودند.

این خبرها در حالی منتشر می شدند که خبرآنلاین از احتمال به دار آویختن علی رضا ملا سلطانی به اتهام قتل روح الله داداشی معروف به قوی ترین مرد ایران خبر می داد. بر اساس این خبر برادر روح الله گفته که قرار است ملا سلطانی تا قبل از مراسم چهلم در ملاء عام اعدام گردد. این در حالی ست که بر طبق قوانین جمهوری اسلامی علی رضا ملاسلطانی می باید تا تکمیل سن هجده سالگی در زندان به سر برد هر چند که کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل متحد اعدام افرادی را که در زمان ارتکاب جرم کمتر از هجده سال سن داشته اند مطلقاً ممنوع کرده است.

جمهوری اسلامی علی العموم از قوانین بین المللی که در جهت حفاظت از بشریت به تصویب رسیده اند سرپیچی می کند و در عوض مقررات عقب مانده مذهبی را به اجراء می گذارد. اجرای مقررات و قوانین مذهبی در سه دهه ی گذشته، به ویژه ده ها هزار اعدام، جلوگیری از روابط آزاد انسان ها، ممنوعیت گردهم آیی های خانوادگی در اماکن عمومی و حتا خصوصی و ده ها و ده ها ممنوعیت دیگر خود منجر به افزایش فشارهای اجتماعی گوناگون شده اند که در برخی از موارد به قتل، اسیدپاشی و انواع و اقسام تعرضات دیگر به خصوص علیه زنان منجر می شوند.

افزایش نزاع، قتل، تجاوز جنسی، اسیدپاشی و به طور کلی آن چه ناامنی نامیده می شود نتیجه ی سیاست های چند دهه ای جمهوری اسلامی ست که بدون تجاوز به تحولات جامعه و دوران کنونی بر اجرای قوانین و مقررات عقب مانده ی مذهبی پای می فشارد و بودجه ی هنگفتی را از ثروت های ملی به امر به معروف و نهی از منکر و گشت های مختلف برضد حقوق فردی اختصاص می دهد.

آوارگی مردم کردستان در پی تجاوز نظامی جمهوری اسلامی

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی  در روزهای پایانی تیرماه وارد خاک عراق شد تا به مبارزه با نیروهای مسلح حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک بپردازد. در طی درگیری های دو طرفه تاکنون چندین پاسدار و فرمانده پاسدار و چندین گریلای پژاک کشته شده اند.

صلیب سرخ جهانی گزارش داد که در پی تجاوز نیروهای نظامی جمهوری اسلامی به خاک کردستان عراق صدها تن از ساکنان روستاهای این منطقه آواره شدند و اکنون در وضعیت بدی زیر چادرها به سر می برند و از امکانات ابتدائی موجود در روستاهای خود نیز برخوردار نیستند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ می گوید که تعداد آوارگان فعلاً هشتصد نفر است، اما انتظار می رود که در صورت ادامه ی درگیری ها هر دم به شمار آنان افزوده گردد. این کمیته برای آوارگان جنگ ناخواسته ی جمهوری اسلامی علیه پژاک چادر، تختخواب، پتو و دستگاه های تصفیه آب ارسال کرده است.

تجاوز نظامی جمهوری اسلامی در حالی صورت می گیرد که خامنه ای در سخنان اخیرش جمهوری اسلامی را صلح طلب معرفی نمود و گفت که این رژیم از هر گونه درگیری با قدرت های خارجی خودداری می کند. با این حال تجاوز نظامی جمهوری اسلامی با اهداف سیاسی مشخصی انجام می شوند که قطعاً نمی توانند بدون تأیید ولی فقیه صورت بگیرند. نیروهای صلح طلب واقعی در روزهای اخیر حمله ی جمهوری اسلامی را برضد مردم بخشی از کردستان محکوم نموده و خواهان پایان درگیری های نظامی شده اند. این نیروها همچنین کشتار مردم کردستان را توسط جمهوری اسلامی از سه دهه ی پیش بدین سو محکوم نموده اند.

یازده میلیون نفر در خطر مرگ در شاخ آفریقا

بیش از یازده میلیون انسان در شاخ آفریقا در اثر گرسنگی در خطر مرگ قرار گرفته اند. بر اساس خبری که از قول سازمان ملل متحد منتشر شد اگر فوراً اقداماتی صورت نگیرد بیش از یازده میلیون نفر در کشورهای سومالی، اتیوپی، کنیا و جیبوتی در اثر گرسنگی در خطر مرگ قرار دارند و این خطر از بیست سال بدین سو بی سابقه است.

این خبر در حالی منتشر شد که نهاد “پام” یا برنامه ی غذایی جهانی اعلام نمود که نمی تواند کمک هایش را به دو میلیون نفر در سومالی برساند چرا که آنان در منطقه ای زنگی می کنند که تحت کنترل نیروهای اسلامگرای الشعب است و این نیروها ورود کمک ها را به این بخش از سومالی ممنوع کرده اند. بر اساس گزارش رویترز گروه اسلامی الشعب، شاخه ی سومالیایی القاعده است و سال پیش نیز از ورود کمک های انسان دوستانه جلوگیری نمود.

هر چند اکنون نیروهای اسلامگرا در سومالی و برخی دیگر از کشورهای آفریقایی به بلای جان مردم تبدیل شده اند، اما همگان به خاطر دارند که همین کشور در سال ۱۹۹۲ به نام دخالت انسان دوستانه آماج تجاوز نظامی ایالات متحده بود که با شکست سنگینی مواجه گردید. آمریکا در آن زمان مدعی بود که می خواهد با وارد کردن نیروهای نظامی خود به جنگ داخلی در سومالی خاتمه دهد.

گرسنگی مردم در شاخ آفریقا و کشورهایی مانند سومالی نه فقط نتیجه ی سیاست های تجاوزکارانه ی نظامی خارجی و استیلای گروه های اسلامگراست که بازتابی از سیاست های اقتصادی جهانی نیز هست که برای حفظ منافع شرکت های بزرگ کشاورزی در بورس ها و بازارهای جهانی همچون سانتوس آمریکایی سالانه میلیون ها تن گندم و دیگر محصولات را به دریا می ریزند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: