برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۲ مرداد

برنامه رادیو دمکراسی شورایی، یکشنبه ۲ مرداد‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – گفتگو با بهروز فراهانی پیرامون اظهارات مقامات رژیم جمهوری اسلامی در باره کشتار زندانیان سیاسی در دهه شصت، و قسمت هشتم از سلسله گفتار «انقلاب اجتماعی و حزب انقلاب اجتماعی»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/-ATDGRHT/2mordad.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديو ram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت)؛ يا mp3-4shared. بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

ادامه مبارزات کارگران پتروشیمی برای برچیده شدن شرکت‌های پیمانکاری

مکارم شیرازی خواستار کشتار و اعدام بیشتر شد

اطلاعیه کانون نویسندگان ایران به مناسبت  دوازدهمین سالگرد درگذشت شاملو

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

ادامه مبارزات کارگران پتروشیمی برای برچیده شدن شرکت‌های پیمانکاری

بدنبال اعتصاب گسترده و متحدانه کارگران پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهرکه در فروردین ماه سال جاری با خواست محوری برچیده شدن شرکت‌های واسطه‌ای و پیمانکاری وعقد قرارداد مستقیم از پتروشیمی بندرامام آغاز گردید و اکثر پتروشیمی‌های منطقه را دربرگرفت، بر طبق توافق کارگران با مدیریت پتروشیمی بندر امام و مقامات مسئول دولتی منطقه، مقررگردید  که در ظرف مدت سه ماه به خواست‌های کارگران پاسخ داده شود. در چند روز پایانی ماه جاری که در عین حال پایان مهلت سه ماهه است، مدیریت این پتروشیمی و نماینده فرمانداری ماهشهر مطالبی را با نمایندگان کارگران در‌میان گذاشته و برای پیگیری مطالبات کارگران، دو ماه دیگر یعنی تا پایان شهریور ماه، مهلت خواسته‌اند. اما این پیشنهاد و رایزنی‌های کارفرما و مقامات دولتی، برای کارگران قانع کننده نبوده است. به دنبال این مسأله، زمزمه‌های اعتراض در میان کارگران بالا گرفت واز این احتمال  صحبت به میان آمد که کارگران در اعتراض به عدم تحقق مطالبات خود، در روز اول مرداد که همزمان با پایان مهلت سه ماهه کارفرما بود، مجدداً دست به اعتصاب بزنند. اما مدیریت کارخانه که نسبت به ازسرگیری مجدد اعتصاب کارگران به شدت ترسیده بود، در یک نشست فوری با نمایندگان کارگران، اعلام نمود طی دو ماه آینده مطالبات کارگران پیگیری خواهد شد و تا آنموقع و در حال حاضر به حقوق کارگران ماهیانه ۴٠ ساعت بصورت اضافه کاری تعلق خواهد گرفت. در این نشست، نمایندگان کارگران پذیرش یا عدم پذیرش این پیشنهاد را منوط به تصمیم جمعیِ کارگرانِ همه شرکت‌های پیمانکاری نمودند.

آخرین خبرهای انتشار یافته در این مورد حاکی از آن است که کارگران نسبت به وعده‌های مدیریت کارخانه با شک و تردید نگاه می‌کنند و درعین حال خواستار تحقق تمام مطالبات خویش‏اند. کارگران پتروشیمی‌های منطقه اقتصادی ماهشهر، که با مبارزات متحدانه و مستمر خود، تا همین جا هم توانسته‌اند تا حدودی کارفرما را به عقب‌نشینی وادار نمایند، بدیهی‏ست که با حفظ همبستگی، یکپارچگی و اتحاد کم نظیری که تاکنون از خود نشان داده‌اند، با ادامه مبارزه متشکل، قادرند سایر خواست‌ها، به ویژ خواست برچیده شدن شرکت‌های پیمانکاری و عقد قراردادهای مستقیم را نیز عملی سازند.

مکارم شیرازی خواستار کشتار و اعدام بیشتر شد

یکی از مرتجعین قدیمی اسلام گرا به نام ناصر مکارم شیرازی که به بنا به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر “مرجع تقلید شیعیان” هم هست، غروب روز پنجشنبه ٣٠ تیردر یک سخنرانی در مشهد، احکام دادگاه‌های قضایی را “بی‌رمق” خواند و از مسئولان دستگاه قضائی خواست که شعبه قضایی را به سبک “دادگاه‌های امیرالمومنین(ع) اداره کنند.” نامبرده دستگاه قضایی  جمهوری اسلامی را به دنباله‌روی از نظام قضایی غرب متهم کرد و آن را “ناسالم” خواند. مکارم شیرازی تمام ضوابط مقدماتی پس از دستگیری یک فرد، مانند “تشکیل پرونده و انتقال آن از کلانتری به دادگستری و سپس تشریفات انتخاب وکیل و توصیه وکیل به مجرم، سپس چند ماه انتظار تا صدور حکم بدوی و بعد دادگاه تجدید نظر و سرانجام صادر شدن حکم” را یکسره بیهوده و زائد شمرد. وی ضمن آن‌که احکام صادر شده از این طریق را  احکامی “بی رمق” خواند و گفت که با این احکام” امنیت” در جامعه ایجاد نمی شود، به صراحت خواستار سرعت عمل بیشتر و اشد مجازات مجرمان، و همچنین خواستار آن شد که “دستگاه قضایی به سبک دادگاه‌های امیر مؤمنین علی تشکیل شود و با سرعت و حذف تشریفات، حداکثر در عرض یک هفته این مجرمان را به اشد مجازات اعمالشان برسانند تا بقیه عبرت بگیرند و حساب ببرند.”

توصیه آخوند مکارم شیرازی به کشتار و اعدام و شدت عمل بیشتر و برقراری محاکمات چند دقیقه‌ای به سبک خلخالی و صدر اسلام، درحالی صورت می گیرد که در حال حاضر نیز ما هر روزه شاهد ده‌ها مورد بازداشت شکنجه و محاکمات قلابی و صدور حکم اعدام هستیم. همین دو سه روز پیش سه نفر در کرمانشاه و در ملاء عام به دار آویخته شدند. عربده‌های آخوند مکارم شیرازی زمانی در فضای شهر مشهد پیچید که همکاران و همپالگی‌های وی در تهران دارند اعتراف می‌کنند که سیاست‌های سرکوب‌گرانه رژیم  تاکنون جواب نداده  و با شکست روبرو شده است. پاسدار ذوالقدر معاون قضاییه رژیم در این مورد می‌گوید: “تقریبا ۳۰ سال در جامعه این‌طور عمل کردیم، فکر کردیم باید برای مبارزه با جرم، باید با مجرم برخورد امنیتی، سیاسی، انتظامی و قضایی کرد. نتیجه این شده که نرخ جرم به‌صورت فزاینده بالا رفته… میزان جرم در حد غیر قابل ‌قبول و نامتعارف است.” و افزود: “برخی از شاخص‌ها مانند تعداد پرونده‌های قضایی و جمعیت کیفری زندانیان را که با گذشته مقایسه می‌کنیم، جای نگرانی دارد.”

اعتراف این مقام قضائی  جمهوری اسلامی، به روشن ترین شکلی نشان می دهد که طی تمام دوران حاکمیت جمهوری اسلامی به رغم برخورد های نظامی و امنیتی  و سرکوب شدید، نه فقط جرائم از جمله جرائمی مانند دزدی، قتل، فحشا قاچاق مواد مخدر و نظائر آن که تماماً ریشه در فقر و بیکاری و نظام سرمایه‌داری دارند، کاهش نیافته است، بلکه در حد غیرقابل قبول، غیر متعارف و در حد نگران کننده‌ای افزایش نیز یافته است!

سخنان مکارم شیرازی مبنی بر کشتار و اعدام و خون‌ریزی بیشتر از یک طرف، و اعترافات مقامات قضائی رژیم مبنی بر بی ثمر بودن این روش‌ها از طرف دیگر، بیان گرچیز دیگری جز ورشکستگی و درماندگی رژیم ارتجاعی و سرکوبگر حاکم نیست. این صحبت‌ها، سویه‌ی دیگری از بن بست حکومت اسلامی را بازتاب می‌دهند.

اطلاعیه کانون نویسندگان ایران به مناسبت  دوازدهمین سالگرد درگذشت شاملو

کانون نویسندگان ایران به مناسبت دوم مرداد، دوازدهمین سالگرد مرگ شاملو، نویسنده و شاعر بی همتا و فراموش نشدنی ایران، اطلاعیه کوتاهی در ٣٠ تیر صادرنمود. در این اطلاعیه، از یاران و دوستداران‌ شاملو دعوت به عمل آمده است که در عصرِ روز دوم مرداد، بر سر مزار شاملو گرد آیند و یاد وی را گرامى ‌دارند.  در بخش‌هائی از اطلاعیه کانون نویسندگان ایران چنین آمده است:

“دوم مردادماه سالگرد درگذشت شاعر بزرگى است که اکنون بیش از هر زمان دیگر حضور زنده‌ى او را حس می‌کنیم؛ شاعر بزرگى که همه‌ى هستى شعری خود را وثیقه‌ى کار شاعرانه‌ى سترگى کرد که به نیروى تخیلِ خلاق و گره‌خوردگی عاطفی قدرتِ معنوى و خواستِ آزادی، جهانى آفرید که در آن نشانى از نفرت و دیگرکُشى و نابرابرى نیست، جهانى چنان دل‌انگیز و رعنا که شایسته‌ى آزادترین انسان است؛ شاعرى بزرگ که در همه‌ى عمر نه از تلخى و گزندگی واقعیت گریخت و نه به یوغ بندگی واقعیت گردن نهاد.”

در ادامه اطلاعیه در مورد شاملو چنین گفته می‌شود:

“انسانى که بر شک و هر آن‌چه امید و یقین به رهایى را جز سرابى وهم‌ناک نمی‌دید، می‌شورید. غول زیبایى که شاید در برابر نیروهاى سیاهى و تباهى از پا درآید اما هرگز شکست نمی‌شناسد و گویى سیاله‌ى آتش‌ناکِ خشم و خروشى که در رگ و پوستِ او دویده است جز با زیبایى و عشق و حقیقت و عدل آرام نمی‌گیرد.

چنین بود “بامدادِ” ما، این سرودخوانِ آزادى”!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: