برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنجشنبه ۳۰ تیر

برنامه رادیو دمکراسی شورایی، پنجشنبه ۳۰ تیر‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – نقد و نظر پیرامون اظهارات مقامات رژیم جمهوری اسلامی در باره کشتار زندانیان سیاسی دهه شصت در گفتگویی با بهروز فراهانی، و قسمت هفتم از سلسله گفتار «انقلاب اجتماعی و حزب انقلاب اجتماعی»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/xns8N9Cp/30tir.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديو ram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت)؛ يا mp3-4shared. بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

تجاوز نظامی ایران به کردستان عراق و بمباران روستاهای مرزی

جان باختن ۶ کارگر در جاده شهر صنعتی رشت

به گفته‌ی یکی از عوامل حکومت اسلامی در سال گذشته حداکثر ٢٠٠ هزار شغل ایجاد شده است

برگزاری مجمع عمومی اتحادیه آزاد کارگران ایران

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

تجاوز نظامی ایران به کردستان عراق و بمباران روستاهای مرزی

نیروهای نظامی حکومت اسلامی در روزهای اخیر، با تهاجم نظامی به مرزهای کردستان عراق و بمباران روستاهای مرزی، بار دیگر آتش جنگ را در مناطق کردستان برافروختند. در جریان گلوله‌باران مناطق مرزی، هم چنین خسارات جانی و مالی بسیاری به ساکنان روستاهای این مناطق وارد آمد، از جمله چند کودک در میان زخمی‌شده‌گان قرار دارند.

تهاجم نظامی ایران به داخل مرزهای کردستان عراق، اگرچه اعتراض دولت خودمختار کردستان عراق را دربرداشته است، اما جمهوری اسلامی وقیحانه ورود نیروهای نظامی خود به داخل کردستان عراق را نفی کرده و مدعی شده است که این عملیات در داخل خاک ایران صورت گرفته است.

این ادعا در حالی‌ست که پیش از این، جمهوری اسلامی همواره مدعی بوده است که گروه‌های مخالف از جمله “پژاک” در آن‌سوی مرزها حضور داشته و با ورود از آن سوی مرزها اقدام به انجام عملیات در خاک ایران می‌کنند.

محمدتقی اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه متعلق به نیروی زمینی سپاه روز چهارشنبه در گفت‌وگویی مدعی کشته و مجروح شدن تعداد دیگری از اعضای گروه “پزاک” در روز سه‌شنبه گردید و اعلام کرد که تا پاکسازی کامل منطقه از نیروهای مخالف عملیات ادامه خواهد داشت. به گفته‌ی وی عملیات روز چهارشنبه در مناطق الواتان، دشت وزنه، جاسوسان و ارتفاعات گویزه صورت گرفته است.

در حالی که سپاه پاسداران تعداد کشته‌ها، مجروحان و دستگیرشده‌گان پژاک را بسیار بالا اعلام کرده است، اما سخنگویان این گروه ضمن رد ادعاهای فرماندهان سپاه اعلام کردند که از هر دو طرف تعدادی کشته شده‌اند. این گروه تعداد کشته شده‌گان دو روز اول خود را ۶ نفر اعلام کرده بود.

اگرچه در سال‌های گذشته نیز به ویژه با پایان فصل سرما، نیروهای نظامی ایران با بمباران مناطق مرزی در خاک کردستان عراق، به نیروهای مخالف مستقر در این مناطق حمله می‌کردند، اما براساس اخبار منتشره، تهاجم نظامی امسال و شدت درگیری‌ها تاکنون بی‌سابقه بوده است. براساس برخی از اخبار شهر سردشت که مناطق کوهستانی آن از جمله مناطق درگیری بوده‌، وضعیت کاملن امنیتی به خود گرفته است و بیمارستان و مراکز پزشکی این شهر کاملن در اختیار سپاه قرار گرفته و از پذیرش بیماران دیگر خودداری می‌کند.

حکومت اسلامی از ابتدای به قدرت رسیدن یعنی فروردین ۵٨، اقدامات نظامی خود علیه مردم کردستان را آغاز کرده است و با گذشته بیش از ٣٠ سال هم‌چنان به سیاست کشتار و سرکوب مردم کردستان ادامه می‌دهد.

جان باختن ۶ کارگر در جاده شهر صنعتی رشت

روز دوشنبه ٢٨ تیرماه، یک مینی بوس حامل کارگران، در جاده شهر صنعتی رشت در مسیر لاکان با کامیون حمل زباله شهرداری تصادف کرده و در نتیجه ۶ کارگر جان خود را در این حادثه از دست داده و تعداد دیگری نیز زخمی شدند.

کارگران شهر صنعتی رشت برای رفتن برسرکار مجبور هستند تا با مینی‌بوس‌های قدیمی هر روز در این جاده که بسیار ناامن می‌باشد رفت‌وآمد کنند و کارفرمایان و دولت هیچ‌گونه هزینه‌ای برای سلامت کارگران در مسیر رفت‌وآمد آن‌ها نمی‌کنند.

هر ساله تعدادی از کارگران قربانی حوادث جاده‌ای می‌شوند، در ٢۵ آبان ماه سال گذشته جابجایی کارگران معدن کرومیت بافت با کامیون فرسوده منجر به سقوط کامیون به دره و کشته و زخمی شدن ٢٢ ‌کارگر شده بود.

جمهوری اسلامی و کارفرمایان مسوول اصلی تمامی حوادث کاری از جمله حوادثی که در هنگام رفت‌وآمد کارگران به سرکار رُخ می‌دهد، می‌باشند. آن‌ها موظفند تا با ایجاد شرایط مناسب، از تمامی حوادث کاری از جمله سوانح جاده‌ای جلوگیری کنند.

 به گفته‌ی یکی از عوامل حکومت اسلامی در سال گذشته حداکثر ٢٠٠ هزار شغل ایجاد شده است

مرتضا مقدم دبیر اجرایی خانه کارگر استان اردیبل در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن رد آمار دولت در مورد ایجاد یک میلیون و ۶٠٠ هزار شغل در سال گذشته گفت: “یکی از بهترین موارد سنجش افزایش آمار اشتغالزایی در کشور می‌تواند افزایش تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی باشد”.  وی با بیان این‌که با توجه به این موضوع در بهترین حالت در سال گذشته تنها ٢٠٠ هزار شغل جدید ایجاد شده است، گفت: “این درحالی است که افراد زیادی هم در سال گذشته به خیل بیکاران کشور پیوسته‌اند”.

رد آمار دولت در مورد میزان ایجاد اشتغال از سوی وی، در حالی است که خامنه‌ای چندی قبل خواستار زیر سوال نبردن آمارهای دولتی و تایید جعلیات آن و دیگر قوا شده بود.

آمار بیکاری یکی از عرصه‌هایی است که به رغم این توصیه‌ها هم‌چنان به عنوان یکی از محل‌های مناقشات باقی مانده است. هم اکنون برخی از مراکز، میزان بیکاری در کشور را تا ٧ میلیون نفر برآورد می‌کنند. افزایش سرسام‌آور بیکاری این موضوع را به یکی از مسایل مبرم جامعه تبدیل کرده است.

برگزاری مجمع عمومی اتحادیه آزاد کارگران ایران

چهارمین مجمع عمومی اتحادیه آزاد کارگران ایران در روزهای جمعه و شنبه، ۲۴ و ٢۵ تیر ماه برگزار گردید. به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران،  در این مجمع نماینده‌های اعضا و تعدادی از اعضاء منفرد و دوستداران اتحادیه از مراکز کارگری استان‌های تهران، کردستان، البرز، اصفهان و استان مرکزی شرکت کرده بودند. یارانه ها، انجماد دستمزدها و ایجاد تغییر در قانون کار از جمله مواردی بودند که در این مجمع مورد بحث قرار گرفته و تصمیماتی در این رابطه‌ها از سوی مجمع اتخاذ گردید.

در این مجمع بر  فعال شدن کمیسیون “علیه بیکاری” و همبستگی بیشتر با تشکل‌ها و نهادهای کارگری به‌ویژه سندیکای کارگران شرکت واحد تاکید گردید و هم‌چنین تعداد اعضای هیات مدیره اتحادیه افزایش یافت. اعضای هیات مدیره نیز با برگزاری نشستی مسوولین جدید اتحادیه را انتخاب نمودند.

ایجاد تشکل‌های کارگری یکی از مهم‌ترین مسایل جنبش کارگری می‌باشد و تاکنون فعالین کارگری به دلیل تلاش برای ایجاد این تشکل‌ها و حضور موثر کارگران در جامعه هزینه‌های بسیاری را متحمل شده و هم اکنون تعدادی از آن‌ها نیز به بهانه‌های گوناگون در زندان بسر می‌برند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: