برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۲۸ تیر

برنامه رادیو دمکراسی شورایی، سه‌شنبه ۲۸ تیر‌برنامه‌های امروز شامل: تفسيرهای خبری – مطلبی برگرفته از نشريه کار، ارگان سازمان فدائيان (اقليت)؛ شمارۀ ۶۰۰ با عنوان «امروز یونان و اسپانیا، فردا سراسر اروپا»، و قسمت ششم از سلسله گفتار «انقلاب اجتماعی و حزب انقلاب اجتماعی»، خواهد بود.

برای شنیدن برنامه روز رادیو دمکراسی شورایی، اینجا را کلیک کنید

یا از ابزار پخش 4shared  در زیر استفاده کنید:

http://www.4shared.com/audio/jyIQBYQC/28tir.html

 

همين جا گوش کنيد:

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم از سايت سازمان فدائیان (اقلیت) mp3

امکان دانلود برنامۀ امروز از طريق سايت راديو دمکراسی شورائیMP3

امکان دانلود يا گوش کردن مستقيم برنامۀ امروز در  mp3-4shared

برای شنيدن يا ذخيره برنامه چهار امکان وجود دارد، شنيدن مستقيم برنامهها از سايت راديو ram، شنيدن يا ذخيره از سايت رادیـوMP3، يا سايت سازمان فدائيان (اقليت)؛ يا mp3-4shared. بر روی امکان دلخواه کليک کنيد.

بیدادگری فقر در ایران و حاتم بخشی جمهوری اسلامی

دستگیری هنرمندان ادامه دارد

فاجعه اقتصادی که دولت احمدی نژاد به بار آورد

ریاضت اقتصادی: پس از یونان نوبت مردم ایتالیاست

متن کامل تفسيرهای خبری راديو دمکراسی شورائی در ادامۀ نوشته:

تفسیرهای خبری:

بیدادگری فقر در ایران و حاتم بخشی جمهوری اسلامی

گسترش فقر در ایران در سال های حکومت جمهوری اسلامی چیزی نیست که محتاج افشاگری باشد. میلیون ها تن از مردم ایران که خود هر روز برای لقمه نانی تلاش می کنند بهتر از هر رسانه ای می دانند که فقر چیست. با این حال گاهی اوقات رسانه های مجاز گوشه هایی از فقر سیاه حاکم بر زندگی مردم ایران را منعکس می کنند که می بایستی هر انسان اندک آگاهی را برای تغییر ریشه ای وضع موجود به اندیشه و تلاش اندازد.

مسئله ی زنان سرپرست خانواده سال هاست که از سوی نیروهای اجتماعی به عنوان یک معضل مطرح است. تعداد زنان سرپرست خانواده هر سال زیاد تر می شود و اکنون از مرز دو میلیون نفر گذشته است. سایت پارسینه گزارش می دهد که این روزها سی و هشت هزار زن سرپرست خانواده پشت درهای بسته بهزیستی صف کشیده اند تا بلکه کمکی دریافت کنند. حال اگر زنی هم تحت پوشش قرار بگیرد فرق خاصی در وضعیتش به وقوع نمی پیوندد. فاطمه یکی از زنان تحت پوشش بهزیستی ست که با دو کودکش زندگی می کند. علی اصغر فرزند نه ساله ی فاطمه مجبور به زباله گردی ست و رضا فرزند دیگرش مبتلا به سرطان است. فاطمه که چند ساعتی کار می کند، کسی را برای نگاهداری رضا ندارد. بهزیستی ماهی پنجاه هزار تومان به فاطمه می دهد که سی و پنج هزار تومانش هزینه اجازه اتاق می شود.

روزنامه خراسان در شماره ی اخیرش گزارش داد که یک خانواده چهار نفره در خیابانی در فردیس کرج زندگی می کند چرا که مرد چهل و پنج ساله ی سرپرست خانواده به علت روماتیسم قلبی از کار افتاده است و پس از چند ماه صاحبخانه به علت عدم دریافت اجاره حکم تخلیه را گرفت.

این ها نمونه هایی از وضعیت کسانی ست که یا از کارافتاده اند یا به صورت پاره وقت کار می کنند و وقتی زن اند و سرپرست خانواده باز هم وضعیتی رقت بارتر دارند. اما وضعیت در میان کارگرانی که کار هم می کنند بهتر نیست. نمونه ی آن ده ها هزار کارگری ست که ماه ها و گاهی بیش از یک سال حقوق دریافت نکرده اند.

در حالی که خبرهایی از این نوع در رسانه ها منتشر می شوند، خبرهای دیگری هم می رسند که نشان از حاتم بخشی بی مورد جمهوری اسلامی و هزینه ثروت های ملی در جهت اجرای اهداف پان اسلامیستی این رژیم در لبنان یا سوریه یا فلسطین دارند. یک رسانه ی وابسته به دستگاه روحانیت به نام رسا گزارش داد که جمهوری اسلامی در مرکزی در شهر لاپاس بولیوی جشنی برای میلاد مهدی، امام دوازدهم شیعیان برگزار کرده است. بدیهی ست که این جشن ها و این مراسم همه اشان با پول عرق جبین همان کارگری پرداخت می شود که ده، یازده یا سیزده ماه است که حقوق دریافت نکرده است و آن زن سرپرست خانواری که مجبورست برای لقمه نانی فرزندش را به زباله گردی بفرستد و کارگری که به علت از کارافتادگی هیچ خسارت و حقوقی دریافت نمی کند تا بتواند اجاره اش را بپردازد و نانی به کف آرد. رژیم جمهوری اسلامی مسئول مستقیم تمام این مصیبت هاست.

دستگیری هنرمندان ادامه دارد

نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی به دستگیری چند تن از هنرمندان پرداخته اند که هنوز دلیل مشخصی برای آن اعلام نشده است.

پس از چند روز بی خبری از پگاه آهنگرانی هنرپیشه ۲۷ ساله سینما، معلوم شد که مأموران امنیتی رژیم وی را دستگیر و روانه ی زندان اوین کرده اند. او پس از روزها بازداشت اجازه پیدا کرد با مادرش تلفنی گفت و گو کند. پگاه به مادرش گفته است که هنوز خود از علت بازداشتش بی خبر است. نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی روزها کسی را در بازداشت نگاه می دارند بدون این که توضیح دهند به چه جرم و علتی وی را بازداشت نموده اند.

روز بیست و هفتم تیر خبر رسید که مرضیه وفامهر که همسر ناصر تقوایی ست و در فیلم “تهران من حراج” بازی کرده است، دو هفته پیش از آن دستگیر شده است. گفته می شود که علت دستگیری وی که هنوز اعلام نشده است بازی در همین فیلم است که نخستین فیلم زیرزمینی پس از انقلاب بوده و او در صحنه ای از فیلم بدون حجاب ظاهر شده است.

نادر سرکاری، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان تهران و البرز نیز گفته است که دو دوبلور که اقدام به دوبلاژ فیلم ها و سریال های خارجی می کردند، بازداشت شدند. او افزود:” در پی اخبار رسیده مبنی بر فعالیت یک باند زیرزمینی در زمینه دوبلاژ فیلم‌ها و سریال‌های غیرمجاز خارجی، به دلیل حساسیت موضوع، مراتب در دستور کار مأموران پلیس اداره اماکن عمومی استان تهران قرار گرفت.” او نام این دو تن را مازیار م. و سعید ر. اعلام کرد و حاضر نشد بگوید که چه سرنوشتی در انتظارشان است.

این نخستین باری نیست که جمهوری اسلامی به جان هنرمندان افتاده است. فشارهای بی اندازه ی جمهوری اسلامی موجب شده است که تعدادی از آنان در سال های اخیر به خارج کشور بروند. سرکوبگری فرهنگی جمهوری اسلامی به حدی رسیده است که حتا برخی از هنرمندان و خوانندگان که سال هاست با مجوز وزارت ارشاد اسلامی به نشر آثار خود پرداخته اند می خواهند از این پس آن را به خارج کشور منتقل کنند.

فاجعه اقتصادی که دولت احمدی نژاد به بار آورد

محمود احمدی نژاد با به دست گرفتن جارو و گفتن این که جاروکش مردم است برای خود به تبلیغات انتخاباتی پرداخت و با استفاده با همین تصویرهای قلابی توانست ناآگاه ترین افراد جامعه را مجاب به رأی دهی برای خود بنماید هر چند که تقلب گسترده و پر کردن صندوق های رأی نیز در انتصاب وی به ریاست جمهوری بی تأثیر نبودند. اکنون که وی به پایان دوره ی دوم ریاست جمهوری نزدیک شده است و تضادها و اختلافات بالا گرفته است برخی از رسانه ها به افشای مصائبی می پردازند که دولت احمدی نژاد مسئول آن هاست. از جمله مواردی که این روزها سخن از آن می رود افزایش بدهی دولت به بانک هاست که در دوره ی احمدی نژاد ۲۶۷ % افزایش داشته و در واقع بیش از سه برابر شده است.

خبرآنلاین در زمینه ی افزایش بدهی های دولت و شرکت های دولتی به نظام بانکی نوشت که فقط بین سال های ۸۴ تا ۸۹ میزان این بدهی سی هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

البته در دوره های قبلی نیز که اصلاح طلبان و دیگران اداره ی دولت را بر عهده داشتند وضعیت اقتصادی هیچ گاه بهبود نیافت و به ضرر مردم روز به روز بدتر شد. معضل اصلی در ساختار افتصادی نه مهره ها و افراد که خود این ساختار است و گرنه احمدی نژادها نیز مانند خاتمی ها و هاشمی رفسنجانی ها می آیند و می روند و در بر همان پاشنه خواهد چرخید تا زمانی که مردم به پا خیزند و بر کل نظم انگشت اتهام را نشانه روند.

ریاضت اقتصادی: پس از یونان نوبت مردم ایتالیاست

ریاضت اقتصادی که دولت سوسیال – دمکرات پاپاندروئو در یونان به مردم تحمیل کرده است در نسخه ای دیگر به تصویب پارلمان ایتالیا رسید.

روز جمعه ی گذشته پارلمان ایتالیا برنامه دولت را برای صرفه جویی چهل و هشت میلیارد یورویی تا سال ۲۰۱۴ تصویب نمود. بر اساس این برنامه ی ریاضت اقتصادی بودجه های تأمین اجتماعی، حقوق های بازنشستگی و آموزشی کاهش خواهند یافت.

این نخستین برنامه ای نیست که به تصویب فوری مجلس ایتالیا می رسد. سال گذشته نیز به بهانه ی کاهش کسری بودجه با یک برنامه ی دیگر ریاضتی بیست و پنج میلیارد یورو از بودجه های مختلف اجتماعی کم شد.

ایتالیا نزدیک به یک ۱۹۰۰ میلیارد یورو قرض عمومی دارد که برابر با ۱۲۰ % درآمد ناخالص داخلی اش می شود. پرتغال و ایرلند و سپس دیگر کشورهای اروپایی که از نظر اقتصادی قوی تر از این کشورها ارزیابی می شوند و فرانسه و انگلستان و آلمان نام دارند برنامه هایی از همین نوع را به تصویب خواهند رساند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: